Startupai

Modernus verslas: koks jis?

Programine-iranga

Turbūt ne kartą teko girdėti, kad šiuo metu verslininku gali būti bet kas, kas tik nori. Tai nėra visiškai tiesa, kadangi būti verslininku – reiškia 100 procentų mylėti tą darbą, kurį darote. O šiuo metu galimybės yra tokios atviros, tokios plačios, kad kiekvienas norintis pagaliau gyventi taip, kaip visada svajojo, gali tai daryti. Svarbiausia apsispręsti, kokia veikla norite užsiimti ir tuo pačiu plačiau pasidomėti, kas gali padėti realizuoti savo norus.

Licencijuota programinė įranga – vienas iš žingsnių, kurį privalu atlikti. Šiuolaikinis modernus verslas niekaip neapsieina be tinkamos įrangos, kuri gali užtikrinti, kad galiausiai liksite patenkintas rezultatu. Svarbiausia pasirinkti kokybišką įrangą, kuri tikrai pilnai patenkins Jūsų poreikius. Siūlome nepamiršti, kad modernus verslas apima labai daug detalių, kurios galiausiai gali užtikrinti, kad asmuo liks patenkintas rezultatu. Kai galimybės yra tokios plačios ir atviros – ne tik turėti, tačiau ir sėkmingai vystyti savo verslą yra labai paprasta ir patogu.

Modernus verslas taip pat yra neatsisiejamas nuo nuolatinių pasikeitimų, kurie vyrauja ir norint, kad  visuomenės poreikiai būtų patenkinti reikia labai lanksčiai reaguoti ne tik į pageidavimas, tačiau tuo pačiu ir į technologijas, kurios dažniausiai padeda kur kas paprasčiau ir greičiau valyti įrangą. Žinoma, visada galima rasti labai daug verslų, kurie sėkmingai vykdo savo veiklą atsiriboję nuo pasiūlymų, kuriuos siūlo IT, tačiau dažniausiai tokiems verslams kyla labai daug problemų, kurios sprendžiamos sudėtingai, kai tuo tarpu viskas gali būti kur kas paprasčiau ir kur kas geriau. Taigi, pagalba, kai ji teikiama visiems, turėtų būti priimama. Tokiu atveju galite būti tikras, kad rasite Jums labiausiai tinkamą pasiūlymą už pačią tinkamiausią kainą.

Svarbiausia įvertinti tai, kad konkurentai gali sėkmingai naudotis galimybėmis, kurios supaprastins tam tikrus darbus ir kuomet žmogus nenoriai jomis naudojasi – paprasčiausiai atsilieka vienu dideliu žingsnius nuo tų, kurie stengiasi kur kas paprasčiau ir sėkmingiau valdyti savo verslą ir sudėtingas problemas išspręsti greitai ir paprastai.

Suprantama, kad modernus verslas niekaip neapsieina be technologijų pagalbos. Ji reikalinga ne tik tam, kad būtų galima paprasčiau reaguoti į kintančią aplinką, tačiau ir dėlto, kad visi duomenys yra tinkamai išsaugomi ir suklasifikuojami. Statistika padeda paprasčiau suprasti, kas pas jus perka arba kokie žmonės naudojasi Jūsų paslaugomis. O kuo geriau pažinsite savo klientus – tuo geresnes paslaugas jiems galima pasiūlyti. O naudoti profesionalias įrangas taip pat gana paprasta ir nereikia jokio  išsilavinimo. Žinoma, visada galima samdytis profesionalus, kad jie prižiūrėtų darbus ir užtikrintų, kad sistema veikia greitai ir be jokių nesklandumų. Tai atveria galimybes plėsti savo verslą ir pasiekti daugiau investuojant mažiau.

Jeigu norite lanksčių sprendimų – labai svarbu kreiptis į profesionalus, kurie Jums pasiūlys tai, kas labiausiai tinka ir kas gali visapusiškai patenkinti poreikius. Dažniausiai tokios konsultacijos labai vertingos, kadangi padeda net ir beveik nieko nedarant tapti konkurencingu ir sektinu pavyzdžiu.

Modernus verslas yra toks, kuris koja kojon žengia su technologijomis ir atsveria galimybes greitai bei paprastai prisitaikyti prie kintančių visuomenės poreikių. Kadangi šiuo metu paslaugas teikia tiek daug skirtingų verslo pagalbininkų, kad galiausiai tikrai pavyks rasti tą variantą, kuris Jums tinka labiausiai. atverkite kelius ir džiaukitės galimybėmis. Kai verslo galimybės yra tokios plačios – kiekvienas gali jomis pasinaudoti. Daugiau informacijos Squalio.


Mažoji bendrija - nauja įmonės rūšis

Mazoji-bendrija-MBŠiandien ne vienas susimąsto, kad dirbant įprastą samdomą darbą, ir būnant vidutiniu darbuotoju retai kada būna galimybė uždirbti tiek, kad neimant paskolos iš banko būtų galimą įsigyti nuosavą būstą, norimą automobilį, pakeliauti ir pan. Tačiau sėkmingai veikiančios įmonės savininkas tai sau gali nesunkiai leisti. Svarbu turėti originalų, įdomų verslo planą, o tada susirinkti visą informaciją, kaip įkurti savo įmonę.

Įmonės – yra tam tikri verslo vienetai, turintys savo pavadinimą ir esantys įkurti įstatymų nustatyta tvarka tam tikrai komercinei veiklai. Šiuos verslo subjektus sudaro daiktiniai, finansiniai ir nematerialūs objektai, jie turi savo teises, bet privalo vykdyti ir pareigas. Įmonės gali veikti tiek kaip juridinis, tiek ir kaip fizinis asmuo.

Visų pirma turite nuspręsti kokios teisinės formos įmonės jūsų verslui būtų tinkamiausios. Lietuvoje dažniausiai renkamasi vieną iš keturių: individualią įmonę (IĮ), uždarąją akcinę bendrovę (UAB), viešąją įstaigą (VšĮ) arba mažąją bendriją.

Pakalbėkime plačiau apie naujausią įmonės rūšį – mažąją bendriją, kurią Lietuvoje pradėta leisti steigti tik nuo 2012 m. rugsėjo 1 d. ir kuri yra ypač palanki naujai kuriamam verslui.

Mažoji bendrija yra ribotos civilinės atsakomybės privatusis juridinis asmuo, t. y., šios įmonės bankroto atveju jos nariai neatsako asmeniniu turtu, o rizikuoja tik tuo, kurį pervedė į bendriją. Jos tikslas – siekti pelno vykdant įstatymų nedraudžiamą komercinę ūkinę veiklą. Tai nauja, smulkiajam ir vidutiniam verslui skirta teisinė verslo forma.

Steigiant mažąją bendriją nėra nustatyto tam tikro būtinojo minimalaus kapitalo dydžio, bendrija neprivalo turėti vadovo. Tokio verslo egzistavimas paremtas bendradarbiavimo principu grįstomis asmeninėmis savybėmis.

Turint tokio tipo įmonę yra galimybė pasinaudoti t lankstesniu pelno išmokėjimu: esant poreikiams galima gauti avansinį pelną dar nesibaigus finansiniams metams. Vis dėlto, jei jiems pasibaigus paaiškėja, kad mažoji bendrovė patyrė nuostolių ar turi mažesnį nei avansu išmokėtas pelną, tokios įmonės nariai privalo grąžinti permokėtą pelno dalį.

Kaip skelbia Sodra, mažųjų bendrijų nariai privalomai draudžiami pensijų socialiniu draudimu pagrindinei ir papildomai pensijos dalims, gavę su darbo santykiais ar jų esmę atitinkančiais santykiais susijusias pajamas iš savo mažosios bendrijos. Šios įmonės kartą per mėnesį ne vėliau kaip iki einamojo mėnesio paskutinės dienos nuo per kalendorinį mėnesį išsiimtos mažosios bendrijos nario asmeniniams poreikiams lėšų sumos privalo sumokėti valstybinio socialinio draudimo įmokas.

Mažoji bendrija, kaip privatus verslas, pasiteisina tada, kai pradedant verslą nėra galimybės investuoti didelę pinigų sumą ir nenorima rizikuoti savo asmeniniu turtu. Norintiems steigti šeimos ar kitą nedidelį verslą tai ypač verslo forma.

Mažųjų bendrijų, kaip ir visų kitų Lietuvoje esančių įmonių steigėjai vadovaujasi Lietuvos Respublikos Įmonių įstatymu, kuris nustato subjektus, turinčius teisę savo įmonės vardu užsiimti nuolatine komercine ūkine veikla Lietuvoje, jų steigimo ir veiklos teisinius pagrindus. Taip pat jie vadovaujasi ir Mažųjų bendrijų įstatymu, kuris nustato, kaip tokio tipo įmonės turi būti steigiamos, valdomos, kaip jos turi veikti bei šių bendrijų dalyvių teises ir pareigas.


Elektroninės parduotuvės nuoma

El-parduotuves-nuomaPradėti verslą yra sunkoka. Ne dėl to, kad reikia steigti įmonę, dalį laiko skirti daugiau popierizmui, administravimui, o ne tiesioginiams darbui. Sunku todėl, kad pradžioje reikia nemažai investicijų į tai, kas atneš pelną per pusmetį ar vėliau. Tai pat galima apibūdinti ir tą verslą, kuris užsiima el. prekyba.


Lietuvoje labai daug el. parduotuvių. Tačiau jų nesumažės – vienos užsidaro, kitos atsiranda, ypač, kai yra tyokia paslauga kaip elektroninės parduotuvės nuoma. Tai puiki proga pradėti savo prekybos verslą neišleidžiant daug pinigų.


Viskas gana paprasta. Norite savo turgaus prekybos verslą perkelti į virtualią erdvę? Prašom. 39 litai per mėnesį ir jūs jau turite el. parduotuvę. Reikia papildomai nusipirkti interneto vardą už 32 litus. Viskas – galite pradėti fotografuoti savo prekes, dėti jas į internetą, ir nusistatinėti kainas. Prekyba, aišku, suveiks ne iš karto – teks investuoti šiek tiek į reklamą, tačiau su laiku el. parduotuvės gauna savo klientus įvairiausiais kanalais.


Kodėl elektroninės parduotuvės nuoma, o ne kurti pagal užsakymą? Gerai, jei turite pažįstamą programuotoją, kuris gali jums padėti už 100 litų ar prekes. Jei kreiptumėtės į rimtas kontoras, kurios užsiima interneto parduotuvių kūrimu, be 2000 litų interneto parduotuvės negausite. Skaičiuoti mokate – 468 litai per metus ar 2000 litų, kurie yra dar ne galutinė suma?..


El. parduotuvės nuomos paslauga atsirado iš natūralaus rinkos poreikio. Vis daugėja žmonių, nebijančių kurti savo verslą, kad galėtų oriai gyventi. Ne visiems pasiseka, tačiau taip nutinka dėl rinkodaros žinių ir veiksmų trūkumo. Verslumo dvasia čia niekuo dėta. Tiesiog verslo pradžioje reikia priimti teisingą sprendimą ir vietoj pinigų švaistymo pasirinkti taupymą. El. parduotuvė už 39 litus beveik niekuo nenusileidžia tai už 2000. Tiesa, dizainas bus neunikalus, tačiau unikalų galėsite susikurti bet kada, kai užsidirbsite tam pinigų. Tas pats prekių krepšelis, tas pats Mokejimai.lt atsiskaitymo būdas, tas pats prekių grąžinimas – viskas, kas ir priklauso el. parduotuvei, telpa į 39 Lt per mėnesį. Juokingos išlaidos, tiesa?


El. prekybos rinka Lietuvoje dar turi kur augti, todėl dabar gali būti pats tinkamiausias laikas pradėti savo el. parduotuvę. Vėliau gali tekti smarkiau kovoti už savo pozicijas. Aišku, reikia teisingai pasirinkti savo nišą. Bet čia jau kita tema.


Biuro baldai startuoliams

Į verslo pasaulį atėjo nauja mada: verslai pradedami turint tik inovatyvią idėją. Tai vadinamieji startuoliai (angl. start-up). Tai nepaprastai veržli ir sparčiai plintanti verslo forma. Tokį verslą labai patogu ir paprasta pradėti. Pradžioje tokiam verslui daug nereikia: pakanka kelių bendraminčių su gera idėja ir kompiuteriais. Biurą atstoja virtuvės stalas, o reikalai aptariami per Skype arba kavinėje prie puodelio kavos.

Biuro-baldaiTačiau startuoliui įsivažiavus – ko jiems visiems ir linkime – staiga iškyla problemos, kurios anksčiau bendraminčių-entuziastų visiškai nevargino. Kaip taisyklė situacija užgriūna gana netikėtai: atrodo, dar vakar nebuvo nei poreikio, nei lėšų samdyti papildomus darbuotojus, o kitą dieną staiga sulauki investuotojo ir suvoki, jog norėdamas augti toliau, privalai atidaryti biurą.
Biuras tai ne tik sienos, stogas virš galvos ir darbuotojai – biurą reikia įrengti ir pasirūpinti darbo vieta kiekvienam darbuotojui. Dar vakar prie virtuvės stalo rašius verslo planą ir kūrus programėles, šiandien jau reikalingi biuro baldai. Ką daryti?

Operatyviai į tokį poreikį atsakyti gali išskirtinė įmonė Lietuvos baldų gamintojų tarpe – reikejovakar.lt. Ši įmonė teikia unikalią biuro baldų gamybos paslaugą. Itin greitai – per 1-3 dienas, priešingai nei dauguma įmonių, kurių produkcijos kartais tenka laukti beveik mėnesį – pagamina visus ofisui reikalingus baldus. Kreipęsi į reikėjovakar.lt biuro baldais būsite aprūpinti per trumpiausią laiką: bet kokios paskirties biuro stalai (darbo stalai, stalai kompiuteriams, stalai su pertvarom), spintos, lentynos, papildomi stalčiai ir kiti biuro baldai bus pagaminti vos per kelias dienas, o esant poreikiui – jau kitą dieną.

Tokia reikejovakar.lt teikiama baldų ofisui gamybos paslauga yra nepakeičiama startuolių versle, kur situacija tikrąja ta žodžio prasme gali pasikeisti per vieną naktį. Žinoma, tai ne vienintelis verslas, kur greiti sprendimai lemia viską – bet kurio verslo aplinka kupina netikėtumų: turite kuo skubiau atidaryti naują biurą arba priimti papildomų darbuotojų, o gal šiaip įvyko „nelaimingas atsitikimas“ su darbo stalu? Reikejovakar.lt pagamins jums naują stalą per vieną dieną ir jau rytoj jūsų arba jūsų naujo darbuotojo lauks paruošta darbo vieta.


Individuali veikla – šuolis į verslo pasaulį

Individuali-veiklaPabodo lankstyti nugarą kitiems? Norite panerti į entuziastingą verslo pasaulį ir užsiiminėti tuo, kas iš tikrųjų suteikia malonumą? Išeitis yra, tai individuali veikla, kuria šiandien gali užsiimti kiekvienas. Pamirškite sudėtingą apskaitos sistemą ir didelius reikalavimus, nesijaudinkite dėl pradinio kapitalo – su individualia veikla viskas yra kur kas paprasčiau. 


Individualią veiklą galima vykdyti dviem būdais: verslo liudijimo arba pažymos pagalba. Iš esmės šios dvi rūšys yra panašios, o skiriasi tik mokesčių mokėjimo tvarka, jų apskaita bei vykdomosios veiklos ribomis. Na, o dabar šiek tiek apie individualiosios veiklos pažymą.


Individuali veikla yra viena paprasčiausių verslo formų, kuria gali užsiimti fizinis asmuo. Šiai veiklai yra taikomas supaprastintas administravimas ir lengvesnė apskaitos tvarkymo forma. Žinoma, ji turi kur kas daugiau privalumų. Tai verslo forma, kiekvienam suteikianti šansą įžengti į šį nepastovų ir išmėginimų kupiną verslo pasaulį. Ar jūs esate tam pasiruošę?


Individuali veikla pagal pažymą yra šiek tiek sudėtingesnė verslo forma nei verslo liudijimas, bet tuo pačiu kur kas platesnė. Jai negalioja tokie griežti veiklos apribojimai, o mokesčiai turi būti sumokami pasibaigus einamiems kalendoriniams metams. Didelės atsakomybės čia taip pat nereikia, tačiau privaloma vesti pajamų – išlaidų apskaitos žurnalą ir reguliariai jame viską žymėti. Galima teigti, jog tai yra vienas paprasčiausių būdų užsiiminėti verslu ir už tai legaliai užsidirbti.
Mokesčiai, kuriuos privalo mokėti fizinis asmuo:

  • Valstybinis socialinis draudimas. 28,5% nuo pusės apmokestinamųjų pajamų.
  • Gyventojų pajamų mokestis. 15% mokestis nuo apmokestinamųjų pajamų.
  • Privalomasis sveikatos draudimas. 90 LT mokestis - 9% nuo MMA.

Norint užsiimti individualia veikla ir įsigyti tai įrodančią pažymą, reikia apsilankyti valstybinėje mokesčių inspekcijoje ir joje užsipildyti specialią formą. Tiesa, tai galima padaryti ir namuose. Atsisiųsti internetu blanką, jį užpildyti ir išsiųsti elektroniniu paštu yra paprasta ir gana patogu. Svarbu atminti, jog individuali veikla gali būti kuriama ne ankščiau nei veiklos pradžios dieną, o ją likviduoti – liko 5 dienoms arba ankščiau. Šie procesai yra tikrai gana nesudėtingi, tereikia apie veiklos kūrimą ar jos likvidavimą raštiškai informuoti gyvenamosios vietos mokesčių inspekciją.


Smulkaus verslo reklama

Smulkaus-verslo-reklamaSmulkus verslas išgyvena gana sunkius metus, tačiau nuo 2008 metų prasidėjusi krizė suteikė ir teigiamų dalykų – postūmį pavieniams profesionalams pradėti dirbti sau ir taip išnaudoti savo profesiją. Ką veikė didžioji dalis apdailininkų ir mūrininkų 2010 metais, kai Vilniuje buvo statomas tik vienas vienintelis daugiabutis? Pradėjo dirbti sau pagal verslo liudijimą ar individualios veiklos pažymą. Namus statėsi ir remontavosi pakankamai daug turtingų miestiečių, tad kai kurie profesionalai ne tik išliko, bet ir sėkmingai pradėjo savo verslus. Krizei baigiantis asmeninis verslas pradėjo plėstis, atsirado poreikis samdytis pagalbą, tad kai kurie verslininkai įkūrė įmones. Aišku, labai daug kam ir nepasisekė, tačiau toks jau tas kapitalizmas ir rinkos ekonomika.


Vienas iš smulkaus verslo sėkmės momentų yra klientų gausa. Kitas svarbus momentas – darbų kokybė ir įsipareigojimų vykdymas. Klientų gausa galima tik jų aktyviai ieškant. Darbų kokybė ir įsipareigojimai – negarantuotas ir ilgalaikis klientų paieškos būdas (per rekomendacijas). Vienas iš klientų paieškos būdų yra internetas. Skelbimai laikraštyje nėra labai patikimas būdas, nes skaitytojas dažnai bijo rizikos bendradarbiauti su nepažįstamais žmonėmis. Smulkaus verslo reklama internete gali būti kur kas efektyvesnis būdas pristatyti save ir paslaugas. Reklamuotis internete gali visi nemokamai. Aukoti reiktų tik laiką. Aišku, reikia mokėti taisyklingai rašyti lietuviškai, išmanyti interneto technologijas, domėtis naujausiomis tendencijomis. Aišku, galima susirasti, kas tai išmano ir už nedidelį mokestį darbai bus atlikti.


Štai keli patarimai, kaip reiktų reklamuoti save internete:


1 Patarimas. Pristatykite save, kaip tam tikros srities ekspertą, pavyzdžiui, Plytelių klojimo meistras – profesionalas arba Patyrusi virtuvės šefė (ne virėja ar šeimininkė). Eksperto pozicija yra gana paprasta – „Aš žinau, ką darau, todėl aš galiu Jums pasakyti, kaip reikia daryti“. Kai kurie profesionalai padaro klaidą ir leidžia potencialiems klientams būti aukštesnėje pozicijoje, nes praleidžia žinutę „aš pildau visus Jūsų kaprizus“. Ekspertas yra žmogus, galinti mokyti kitus. Profesionalas – darbą kokybiškai ir sumaniai atliekantis specialistas. Specialistas – tam tikrą darbą galintis dirbti ir išmanantis žmogus. Nepasiklyskite terminuose.


2 Patarimas. Pasinaudokite savo atliktų darbų ir klientų reputacija. Net jei dirbote tik asistentu, visada galite pasakyti, kad esate profesionalas statybininkas ir svariai prisidėjote prie To verslo centro sukūrimo. Nesvarbu, kad dirbote vos dvi savaites ir nešiojote plytas. Jei iš tikrųjų svariai prisidėjote ir turite patenkintą klientą, paminėkite jį, pristatykite atliktą darbą. Tai veikia, nes reputacija yra labai svarbu.


3 Patarimas. Pateikite vaizdinės medžiagos. Tikrų pastatų ar atliktų darbų nuotraukos yra veiksminga reklamos priemonė. Aišku, tam tikrų specialybių atstovai to padaryti negalės, tačiau visada galima tai padaryti kūrybiškai.


Internetas leidžia sujungti tekstą, fotografiją ir vaizdą. Jei sugebėsite pateikti viską vienoje vietoje – tai taps vertinga medžiaga reklamai internete. Smulkaus verslo reklama nieko nekainuoja, jei tik pasirenkami tinkami kanalai. Apie juos galėčiau papasakoti asmeniškai, jei įdomu, tad susisiekite (el. paštas [email protected]).


UAB steigimas Vilniuje

Pats susiduriu su didele dilema – steigti, ar nesteigti. Būti naujam verslui ar nebūti... Štai kur klausimas, į kurį atsakymas yra kur kas paprastesnis, nei Hamleto kančia – steigti, kurti naują verslą ir pasistengti suklestėti. Populiariausia verslo forma Lietuvoje yra Uždaroji akcinė bendrovė. Jos steigėjai yra akcininkai ir rizikuoja įneštu turtu, o ne savu, taigi, nesklandumų atveju niekas neatims nei namo, nei mašinos.

Uab steigimas vilniuje
UAB įkūrimas galimas dviem būdais – ilguoju ir trumpuoju. Ilgasis būdas yra kai steigimui reikalingi dokumentai yra renkami paties verslininko. Jų yra ne vienas, tad surinkimas gali užtrukti nemažai laiko ir kainuoti nervų. Trumpasis būdas yra pora valandų, sugaištų finansinių konsultantų įmonėje pildant reikalingus dokumentus ir pasirašinėjant „Registrų centrui“ reikalingus dokumentus.

UAB steigimas Vilniuje gali būti sudėtingas pasirinkusiems ilgąjį variantą, nes norinčių steigti verslą yra daug, tad gali tekti sugaišti daugiau laiko tiek „Registrų centre“, tiek pas notarą, tiek iš patalpų savininkų gaunant raštišką leidimą registruoti įmonę. UAB steigimas per finansines konsultacijas teikiančią įmonę yra kur kas paprastesnis variantas. Čia visi dokumentai paruošiami labai greitai, belieka tik pasirašyti, o prisėdus prie kompiuterio, užpildyti visas reikalingas „Registrų centro“ formas. Su registracijos adresu čia irgi mažiau problemų, nes už papildomą mokestį suteikiamas registracijos adresas Vilniuje, Kaune arba Klaipėdoje.

UAB steigimas Vilniuje per finansinius konsultantus kainuoja apie 900 litų. Turint omenyje, kad laiko sutaupoma tikrai nemažai, tai nėra labai dideli pinigai. Pačiam steigiantis įmonę paprastai sugaištama bent 10 valandų, tad jei valandinis įkainis yra 100 litų, nesunkiai galima pasiskaičiuoti, kiek darbo laiko yra sugaištama. Visos įstaigos dirba tik darbo valandomis, tad gali tekti visą mėnesį pietų pertraukos sąskaita steigti UAB. Toks nepatogumas ne vieną verslų žmogų yra atgrasęs nuo savo verslo steigimo.

Bijoti nereikia – UAB steigimas Vilniuje ir Kaune gali būti atliekamas be jokio streso ir didelio popierizmo. Be to nereikia turėti 10 000 litų banko sąskaitoje įstatiniam kapitalui, nes finansinių konsultantų įmonė šiuos pinigus laikinai „paskolina“. Kaip viskas veikia – jų paslaptis, bet viskas yra pagal įstatymus ir 100% legalu.

Taigi, taupom 900 litų ir steigiam įmonę! Nesvarbu, ar tai startupas, ar tradicinis verslas Lietuvos rinkai, UAB steigimas nebėra tas baisus ir didelis žvėris, kurio reiktų bijoti.


Pradedantysis verslas ar "startupas"

Man labai kartais juokinga klausytis jaunųjų Lietuvos verslininkų, kurie yra labai užsidegę ir entuziastingi, todėl labai noriai dalinasi planais kurti savo verslą. Aišku, jų žodynas taip pat turiningas. Jie kurs "startapus", darys "sydfundingą", paskui "developins" ir tada "pičins" idėjas "angelams", kad šie duotų dar "fundingo", o jau tada svajos apie "erliegzitus". Galima pamanyti, kad visa tai apie lazerines ar nano technologijas, bet pasirodo - ne. Net paklausus tokio klausimo "kaip tas verslas uždirbs" jie dažnai tiesiai šviesiai atsako - "mes apie tai dar nepagalvojom" arba "tai mums turėtų pasakyti kažkokio startap vykendo mentoriai". Man visa tai skamba, kaip eilinė afera, tačiau viskas iš tikrųjų yra daug paprasčiau. Čia tik labai įspūdingi žodžiai, kurie reiškia viską tą patį, kuo verslas gyvena jau šimtus metų.

"Startapas" - pradedantysis verslas, susijęs su technologijomis. Geras klausimas - o kuris dabar verslas nesusijęs su technologijomis? Net ir batsiuviai turi savo interneto puslapius, tad tai irgi gali būti laikoma "startapu".

"Fundingas" - investicijų paieška ir investavimas. Viskas vyksta taip pat, kaip ir kituose versluose. Ieškoma naujo investuotojo, kuris už tam tikrą akcijų paketo dalį perveda į sąskaitą sutartą sumą pinigų.

"Seedingas" - investicija į idėja, kai pinigai sumokami ne už pagamintą produktą, bet už idėją, kad galima būtų pradėti ją įgyvendinti.

"Angelas" - investuotojas, kuris yra susipykęs su protu tiek, kad švaistosi pinigais į kairę ir dešinę remdamas visokias idėjas ir naujus verslus.

"Pičingas" - idėjos pristatymas investuotojams arba bendraminčiams tam tikruose renginiuose.

"Erliegzitas" (Early exit) - dar neišvystyto verslo pardavimas konkurentams arba didelėms bendrovėms, kurios nori padaryti masinį verslą.

Viskas labai paprasta ir elementaru, tik kai kurie žodžiai skamba kiek "mandriau", nei įprasta. Aišku, galima ginčytis, kad tai yra ne visiškai taip, bet esmė tikrai nesikeičia, keičiantis šiuolaikinei ekonomikos formai ir darbo santykiams.


Tekstai apie viską

Sveiki,

Marius-sedi
esu Marius, blogeris ir interneto tekstų rašytojas. Šiame bloge bandysiu rašyti įvairiomis temomis apie verslą, gyvenimą, internetą ir kitus man įdomius dalykus, dalinsiuos įdomiomis nuoropdomis ir įžvalgomis. Daugiausiai dėmesio skirsiu verslui ir paslaugoms.

Tikiuosi, kad TypePad nesupyks, kad kartais pareklamuosiu kokį nors lietuvišką puslapį.

Jei ieškote mano darbų pavyzdžių, juos galite rasti mano puslapyje apie SEO straipsnių rašymą.

Taip pat užsiimu ir interneto rinkodaros konsultacijomis, nes turiu 12 metų patirtį šioje srityje - dirbau ir su Lietuvos ir tarptautiniais projektais.