Pramogos

Pramogos wake parke: nuo  pramoginio katerio iki mergvakario

Wake-parkasDažnai organizuojant šventes, renginius ir įvairiausius susibūrimus, galiausiai pritrūksta fantazijos ir idėjų, kaip originaliai suorganizuoti sekančią šventę. Tačiau visuomet galima sugalvoti ką nors naujo ir įdomaus. Nors Lietuvoje pramogos wake parke jau seniai nebėra naujiena, vis tik tai yra dar gana nauja ir populiari idėja smagiai praleisti laiką.

Wake parke žmonės dažnai užsiima vandenlenčių sportu, plaukiojimu pramoginiu kateriu ir kitomis pramogomis. Tad ką Jums gali pasiūlyti wake parkai?

Pramoginio kateris ir vandenlentės

 

Pramoginis kateris – tai puiki galimybė  praleisti laiką su šeima ar draugais. Jeigu trokštate ramaus ir atpalaiduojančio poilsio,  tuomet galite pasirinkti lėtesnio ar šiek tiek greitesnio tempo pasiplaukiojimą pramoginiu kateriu. Tuo tarpu, trokštantys ekstremalesnių pojūčių, gali pasirinkti plaukimą vandenlente, vandens slidėmis ar pripučiamu ratu, tempiant kateriui. Jeigu esate naujokas, praneškite apie tai wake parko darbuotojams. Jie visuomet patars nuo kokių pramogų verta pradėti, kad galėtumėte palaipsniui toliau mėgautis vis daugiau adrenalino suteikiančiomis linksmybėmis.

Vandenlenčių sporto šakos principas yra gana paprastas – žmogus tiesiog turi išsilaikyti ant vandenlentės tuo tarpu kai jš traukia kateris ar kita specialiai tam sukurta mechaninė priemonė. Tai išbandžiusieji teigia, jog ši pramoga labai užkrečianti ir nejučia įtraukia ja mėgautis vis iš naujo. Be to, tai yra labai naudinga, nes koncentracija į plaukimą ir bandymas išsilaikyti ant vandenlentės ne tik fiziškai stiprina kūną, bet ir priverčia atsipalaiduoti nuo darbo ar buities rutinos rūpesčių.

 

Kitos wake parko pramogos

 

Lietuvoje rasite ne vieną wake parką, kuriame galima ne tik paplaukioti kateriu, išmėginti vandenlenčių sportą, bet ir smagiai praleisti laiką pasyviai ilsintis. Daugelyje wake parkų galite rasti kavinių, restoranų, terasų su gultais ar kėdėmis poilsiui ir kt. Taip pat dažnas parkas turi įsteigę vaikų žaidimo aikšteles ir vandens batutų pramogas. Tad jeigu nutarėte apsilankyti su vaikais, būkite ramūs – laiką jie praleis išties įspūdingai.

Kaip jau minėjome pradžioje, wake parkas – puiki vieta suorganizuoti mergvakarį, bernvakarį, gimtadienio, sužadėtuvių šventę ar netgi solidaus jubiliejaus paminėjimą. Pagal pageidavimą Jums bus sukurta privati erdvė arba netgi galėsite išsinuomoti visą wake parką. Jeigu norėsite savo šventei suteikti daugiau žaismingumo ir judesio, galėsite užsisakyti instruktorių paslaugas. Tad po sočių vaišių visi svečiai galės pasimėgauti vandens pramogomis ir, tuo tarpu, jaustis visiškai saugiai. Tai ypač aktualu, kai susibūrime dalyvauja vaikai. Jums tereikia atlikti vieną darbą – susirasti patinkančioje lokacijoje įsikūrusį wake parką ir susitarti dėl šventės organizavimo detalių.

 

 

 


Ar privalu dovanoti jaunųjų tėvams dovanas per vestuves?

DovaniosVestuvės yra viena gražiausių dienų dviejų žmonių gyvenime, kuri nusprendė parodyti, kad jų meilė yra amžina ir jie nori ją parodyti visiems kitiems. Tiesa, tai nuostabu šventė ne tik jauniesiems, tačiau ir visoms šeimoms, kurios nusprendė susijungti ir pradėti gyvenimą kartu. Tai fantastiška šventė, kuri taip pat džiugina jaunųjų tėvelius, kurie dažnai padeda surengti vaikams nuostabią šventę. Ne tik finansiškai, tačiau ir morališkai. Štai kodėl dovanos per vestuves tėveliams yra būtinos.

Visgi, daugeliui kyla klausimas – ką dovanoti jaunųjų tėvams? Apsispręsti tikrai gali būti gana sunku. Visgi, palyginus galimybes, kurias aptarėme žemiau, pasirinkti nebus taip sunku. 

Ką reiškia dovanos jaunųjų tėvams?

Kiekvienas skirtingai supranta, ar tų dovanų reikia, tad tuo pačiu kiekvienas skirtingai supranta, ką galima būtų dovanoti. Dažniausiai vestuvių dieną visi labiausiai susikoncentravę ties jaunaisiais. Tačiau tuo pačiu reikia nepamiršti, kad tėveliai dažniausiai ne tik padeda viską suorganizuoti, tačiau visada yra šalia, kai jų labiausiai reikia. Štai todėl dažniausiai ir sakoma, kad tėveliams reikia paskirti užtektinai dėmesio vieną svarbiausių dienų jų vaikų gyvenimuose. Ką dovanoti jaunųjų tėvams? Ką nors simbolinio, kas galėtų praėjus daug metų priminti,  kokią nuostabią dieną pavyko turėti. O dažniausiai simbolinis daiktas, kuris neturi materialios vertės, dažniausiai yra pats asmeniškiausias ir labiausiai vertinamas. Taigi, dovanokite ir tuo pačiu padovanokite atsiminimus, o ne paprasčiausius daiktus arba pinigus. Tai orientuota į jaunuosius, kurie kursis gyvenimą kartu. Tuo tarpu tėveliams reikia visiškai kitų dalykų.

Ką dovanoti jaunųjų tėvams?

Ką dovanoti jaunųjų tėvams? Idėjų tikrai labai daug. Svarbiausia atminti, kad vaikai turi labai daug nuostabių atsiminimų, kurie yra susiję su tėveliais. Taigi, visiškai natūralu, kad dažniausiai tie atsiminimai ir turėtų iššaukti kokia nors dovaną, kuri galėtų būti dovanojama vestuvių dieną. Tuo pačiu ir mes pateiksime kelis paprastus patarimus, kurie gali būti puiki dovana. Žinoma, kiekvienas iš mūsų patarimų turėtų būti pritaikomas prie kiekvieno asmens. Juk tai – mylimi žmonės. Būtent atsiminimai su jais ir turėtų būti įprasminti.

  • Labai puiki dovana yra apdovanojimai, kurie dažniausiai pateikiami statulėlių bei medalių formą. Tokie apdovanojimai tarsi parodo, kad tėveliai nupelnė atskirtos pagarbos. Ir išties, pagalvojus, tikrai nusipelnė, kadangi jie daug prisidėjo prie to, kad du vienas kitą mylintys žmonės būtų kartu.
  • Žinoma, visada galima dovanoti kokius nors mielus simbolinius niekučius, kurie yra puošti graviūromis. Ten dažniausiai graviruojami kokie nors gražūs žodžiai, kurie yra susiję su meile arba vestuvėmis ir taip pat data, kuri padeda niekada nepamiršti, kada du žmonės nusprendė būti kartu.
  • Antspaudai arba iškabos, kurios gali paruošti tėvelių namus, yra dar viena nuostabi ir labai rekomenduojama dovana, kuri leis susikurti išskirtinį dizainą ir tuo pačiu niekada nepamiršti nuostabios šventės. Žinoma, svarbiausia, kad viskas būtų skoninga ir saikinga. Tik tokiu atveju galutinis rezultatas Jums puikiai tiks, patiks, o tėveliai liks patenkinti, kad gavo tokią puikią dovaną.
  • Galiausiai nuotraukų albumas, kuris geba bene geriausiai atskleisti akimirkas ir tapti ta simboline dovana, kuri dovanojama labai skirtingomis progomis ir kuri labai puikiai iliustruoja atsidavimą ir pagarbą savo tėveliams. Nuotraukų albumuose visada labai rekomenduojamos nuotraukos iš vaikystės, kad tėveliai galėtų paprasčiausiai džiaugtis, kokį didelį darbą jie atliko.

Dovanos – tai ne tik materiali išraiška. Tai būdas parodyti meilę bei atsidavimą. Per vestuves jo reikia kuo daugiau.


2018 metų horoskopas: ką žvaigždės žada Dvyniams ir Vėžiams?

Horoskopai2Laikas bėga labai greitai, ir netrukus skaičiuosime paskutines šių metų dieneles. Iki tol – dar daugybė darbų, kuriuos reikia atlikti, tačiau atradę laisvą minutę pasidomėkite, ką 2018 metų horoskopas žada jūsų Zodiako ženklui. Be abejo, tikitės, kad ateinantys metais bus tikrai palankūs ir sėkmingi, taigi, ką jie žada Dvyniams ir Vėžiams?

Kokie ateinantys metai bus Dvyniams?

Dvyniai ateinančiais metais daugiausiai dėmesio skirs santykių puoselėjimui. Gal ir gerai, nes pastaruoju metu tam vis nepavykdavo rasti pakankamai laiko. Jūsų šeimos nariams dabar kaip niekada anksčiau yra reikalingas jūsų palaikymas, todėl stenkitės tam skirti pakankamai dėmesio, ir neapsiribokite vien tik savo darbais ir savomis problemomis. Darbe stenkitės nepervargti , nes tai gali iššaukti įvairias sveikatos problemas. 2018 metais darbai eisis pakankamai sklandžiai, todėl persistengti paprasčiausiai nėra reikalo. Vis dėlto, jei norėsite imtis naujos veiklos, darykite tai drąsiai ir nesvarstydami apie galimus pavojus. 2018 metais sėkmė šypsosis tik tiems, kurie neišsigąs galimos rizikos ir ryžtingai įgyvendins savo sumanymus. 2018 metų horoskopas Dvyniams rekomenduoja labiau susirūpinti savo įvaizdžiu, ateinantys metai bus palankūs net ir kardinaliems išvaizdos pokyčiams. Viskas – tik į naudą: tai gali suteikti daugiau pasitikėjimo savo jėgomis, todėl įvairios veiklos imsitės kur kas drąsiau. Jei dar neturite antrosios pusės, ateinantys metai gali būti lemtingi. Rekomenduojama dažniau išeiti iš namų, lankytis įvairiuose renginiuose, nevengti naujų pažinčių, ir t.t. Santuokoje gyvenantiems Dvyniams gali būti gana įtemptas metas – atrodys, kad sutuoktinis viską atlieka netinkamai, ir dėl to kils noras priekaištauti. Vis dėlto, stenkitės išlikti ramūs ir neieškoti, prie ko prisikabinti. Problema – ne jūsų partneryje, o jūsų požiūryje, todėl jį ir keiskite.

2018 metų horoskopas Vėžiams

2018-ieji bus tarsi praregėjimo metai. Tikėtina, kad galų gale išmoksite priimti aplinkinius tokius, kokie jie yra, ir nesistengsite reikalauti to, kas nėra pasiekiama Tai – susitaikymo metas ir su pačiu savimi. Galiausiai pradėsite kritiškai vertinti savo gabumus, ir galbūt atrasite tikrąjį savo pašaukimą. Jei paskutiniu metu bandėte daugybę naujų veiklų, ir nežinojote, ties kuo apsistoti, dabar tą padaryti bus kur kas paprasčiau. 2018 metų horoskopas jums žada gerųjų pusių atradimą, todėl tikėtina, kad karjeros srityje bus pokyčių. Jei dabartinėje savo darbovietėje nesijaučiate laimingi, metas kažką keisti. Gali būti, kad tie pokyčiai bus net labai kardinalūs – galbūt pakeisite ne tik pačią darbovietę, bet taip pat ir darbo sritį. Visa tai – tik į naudą. Jūsų galvoje knibždėte knibždės naujų idėjų, kurias nekantrausite įgyvendinti, tačiau tikrai nėra reikalo skubėti. Atminkite posakį, kuriame teigiama, kad prieš kerpant reikia devynis kartus pamatuoti. 2018 metai yra palankūs atsikratyti to, kas jums visiškai nėra naudinga. Jei darbe jaučiatės išnaudojami, greičiausiai, kad taip ir yra, o tuomet, jei pabendravę su tam tikrais žmonėmis jaučiatės pernelyg pavargę, paprasčiausiai apribokite bendravimą arba paretinkite susitikimus. Vienišiems Vėžiams žadamos permainoms – netikėta pažintis gali viską apversti aukštyn kojom. Jausitės tarsi ant sparnų, o tai turės teigiamos įtakos visai jūsų veiklai. 2018 metų horoskopas palankus ir susituokusiems žmonėms – šeimyninis gyvenimas jus tikrai džiugins, o romantiškų akimirkų tikrai netrūks. Raskite daugiau laiko mylimam asmeniui, suplanuokite romantišką savaitgalį ar išvykite trumpoms atostogoms – tai dar labiau jus suartins. Nors pykčių taip pat gali nepavykti išvengti, tačiau atminkite, kad nėra namų be dūmų.


Ne kiekvienas renginių vedėjas dabar dirba už grašius

9Norėtumėte, kad jūsų kruopščiai planuojamą šventę ar kažkokį kitą renginį vestų profesionalus ir visuomenėje gerai pažįstamas veidas? Tuomet jums reikėtų žinoti, kad profesionalus ir žinomas renginių vedėjas viską atliks už adekvatų užmokestį. Didžiausia renginių planuotojų bėda yra tame, kad jie visada siekia sutaupyti. Kartais tas taupymas būna perdėtas. Profesionalūs renginių vedėjai jokiu būdu nedirbs už grašius ir tai turėti galvoje privalo kiekvienas planuojantis kad ir nedidelę šventę. Renginių vedėjas dabar gali būti pasirenkamas pagal norimus pageidavimus, tačiau svarbu tai, kad jeigu turite ribotą biudžetą, savo pageidavimus turėsite kaip reikiant sumažinti.

Visuomenėje gerai žinomų veidų paslaugos nėra pigios, todėl būtina suprasti, kad šie profesionalai vargu ar apskritai susidomės pasiūlymais vesti kažkokį renginį už vos kelis šimtus eurų. Kai kurie apskritai tikisi, jog tokių specialistų paslaugos gali būti užsakomos vos už kelias dešimtis eurų – tai yra mitas ir visiški gandai. Profesionalus renginių vedėjas, kurio paslaugomis naudojasi daugelis įmonių ar privačių asmenų, jokiu būdu nedirbs už mažą kainą. Tokie specialistai ir taip turi nemažai užsakymų, todėl jiems netgi nėra prasmės gaišti laiko derinant paslaugų įkainį užsakovo naudai. Tad, jeigu jus domina profesionalaus renginių vedėjo paslaugos, tuomet žinokite, kad iš karto tam reikia paruošti tinkamą pinigų sumą, nes kitu atveju, tokie specialistai tiesiog numos ranka taip nieko ir nederindami.

Kalbant apie didelius renginius, kuriuose dalyvauja ypač didelis žmonių skaičius, būtina žinoti ir tai, kad renginių vedėjai dėl to gali pakelti savo paslaugų įkainį. Įprastai renginių vedėjas visada atsižvelgia prieš kokią auditoriją jam teks stovėti visą renginio laiką. Jeigu tai labai didelė auditorija, tuomet logiška, kad ir paslaugų įkainis dėl to tik kils. Jeigu tai kažkokia maža šeimos šventė, tuomet aišku – paslaugų kaina turėtų būti mažesnė. Aišku, daug ką lemia ir kiti niuansai. Pavyzdžiui, atvažiavimas į renginio vietą ar renginio trukmė irgi gali daryti nemažą įtaką paslaugų kainoms. Tiesiog turite suprasti, kad joks profesionalus renginių vedėjas nesiverš vesti renginio, jeigu iš to jam naudos bus nedaug.


Prezervatyvų mados Pasaulyje

Prezervatyvu-sukneleNiekada nesusimastėte, ar apsisaugojimo priemonė gali būti madinga? Šiuolaikiniame vakarų šalių pasaulyje greičiausiai nieko nebenustebintų prezervatyvų mados. Štai vieną sezoną madingi būtų tik Durex prezervatyvai, kitą – vyrautų prezervatyvų su iškilusiais taškeliais tendencijos ir kiekvienas jaunuolis su savimi drąsiai nešiotųsi madinguosius prezervatyvus.

O štai tolimojoje Indijoje jaunų suaugusiųjų (į trečią dešimtmetį įkopusių žmonių) seksualinis gyvenimas vis dar dramatiškai laikomas po paslapties šydu. Tai reiškia, kad yra vengiama ir tokių nepatogių temų, kaip seksualinė sveikata, apsisaugojimo priemonių pasirinkimas ir jų naudojimas. Nepatikėsite, bet smerkiančių ir niekinančių žvilgsnių pirkdami prezervatyvus Indijoje jaunuoliai susilaukia net pirkdami vaistinėse iš vaistinės darbuotojų! Norėdami pakeisti šią nesveiką situaciją, prezervatyvų gamintojai „Skore Condoms“ ėmėsi unikalios iniciatyvos ir 2015 metais surengė pirmąjį Indijoje sargių madų pasirodymą! Šis renginys tapo informacinės kampanijos prieš AIDS dalimi, nes prezervatyvai yra vienintelė pasaulyje apsisaugojimo priemonė, kuri padeda išvengti ne tik nepageidaujamo nėštumo, bet ir lytiniu keliu plintančių ligų (tame tarpe ir AIDS, kuris kasmet nusineša daugybę gyvybių ir yra itin aktuali tema Indijoje ir kitose skurdžiose šalyse).

Pagrindinis šios akcijos - renginio tikslas buvo surengti didelio masto renginį, kuris aiškiai sakytų jaunuoliams, kad prezervatyvai arba sargiai gali ir yra madingi! Tiesa, buvo pristatomos ne pačių prezervatyvų mados (Indijai tam dar tikrai per anksti), o ypatingi drabužiai, kuriems sukurti buvo naudojami patys įvairiausi prezervatyvai. Toks būdas parodytas jaunuoliams leido suprasti, kad prezervatyvai yra svarbi gyvenimo dalis, juo privertė atkreipti dėmesį į nesaugaus sekso problemas.

Drabužius iš prezervatyvų kūrė net 36 komados, kurias sudarė 72 studentai iš net vienuolikos gerai žinomų mados institutų. Kai kurioms sargių suknelėms sukurti panaudota daugiau nei 200 tūkstančių prezervatyvų ir visi tie prezervatyvai panaudoti ne veltui! Po renginio „Skore Condoms“ kompanija sakė, kad tai buvo linksmas kūrybiškas ir efektyvus būdas kalbėti apie apsisaugojimo priemones. Kompanija sulaukė daug palaikymo ir tikisi, kad ateityje lytiniai santykiai Indijoje nebebus tokia tabu ir nepatogi tema ir galbūt prezervatyvai taps madingais!

Akimirkas iš pirmojo Indijoje prezervatyvų madų šou galite pamatyti čia:

 

 


Žaislai. Ką apie juos šneka mamos?

ZaislaiŽmones žaislų parduotuvėje gali ištikti lengvas šokas. Dėl plataus asortimento ir įvairiausių įmantrybių. Žaislai džiugina mažuosius, o ką apie parduotuvių lentynose esančius meškiukus, lėles ir automobilius sako mamos?

Mamos sutinka, kad svarbiausia yra saugumas

Prekė gali būti spalvinga, daili, nebrangi ir džiuginanti įvairiais kitais kriterijais, bet visi jie tampa nereikšmingi, jei užkliūva koks nors su saugumu susijęs niuansas. Perkant žaislus apžiūrima, ar juose nėra dalių, galinčių pakenkti. Ar nebus grėsmės daiktą praryti? Ar negali kas nors nulūžti? Mamos, stengdamosi užtikrinti savo vaikų gerovę, skaito, kas nurodyta ant pakuotės. Amžiaus grupės būna pateiktos ne veltui. Jomis vadovaujantis nesklandumų tikrai mažiau.

Net juokingai maža kaina ar įnirtingas vaiko kartojimas „noriu noriu noriu“ neprivers nupirkti abejotinos kokybės produkto. Tai vadinama sąmoningumu, rūpesčiu, meile – žaislai ir kitos vaikams skirtos prekės perkamos ne kaip nors atsainiai.

Paieškos kartais užsitęsia

Sūnaus ar dukros „noriu“ kartais priverčia paplušėti. Prireikia kokio nors daikto ir tėvams nelieka nieko kito kaip tik troškimą išpildyti. Deja, ne visada paprasta rasti tai, apie ką atžala svajoja. Šioks toks paradoksas: parduotuvėse pasiūla plati, bet vaikas sugeba užsinorėti ko nors, ką pavyksta aptikti tik penktoje aplankytoje parduotuvėje.

Jei žaislai perkami kaip dovana, gali tekti kaip reikiant paplušėti ieškant to, kas mažajam patiktų. Atrodo, kad imsite tą pliušinį meškiuką, bet jau beveik apsisprendę sudvejojate ir sumąstote pasidomėti gražiu žaisliniu šuniuku...

Ar kainos prieinamos?

Žaislai vaikystėje svarbu, tačiau kartais papildomas pirkinys gali išblaškyti finansinius išteklius. Ir mamos vieningai patvirtina, kad kainos ne visada draugiškos. Situaciją pagerina internetinės parduotuvės – atradus patikimą el. parduotuvę galima nupirkti kokybišką gaminį už priimtiną kainą. Kaip ir fizinėse parduotuvėse, internete žaislai pasirenkami iš daugybės variantų.

Vaikų poreikiai

Daiktai tampa vis labiau įmantresni, vaikų poreikiai irgi nekuklėja. Kartais tėvams ir jų atžaloms tenka veltis į kompromisą. Kartais visas kambarys pilnas žaislų, o kai kurie iš jų beveik nenaudoti ir kažkodėl numesti į kampą. Bet faktas vienas – tai yra svarbi vaikystės dalis.


Kodėl verta rinktis profesionalius fejerverkus?

FejerverkaiKai nusprendžiama, jog šventėje ar renginyje bus naudojami fejerverkai, norisi, kad ne tik dangaus netemdytų niūrūs debesys. Ne kartą esame girdėję apie nelaimingus atsitikimus naudojant pirotechniką, todėl neretai atsisakome jų norėdami užtikrinti savo ir aplinkinių saugumą. Vis dėl to, visos baimės ir abejonės išnyks tuomet, kai patikėsite šį reikalą savo srities žinovams ir nutarsite renginyje ar šventėje naudoti profesionalius fejerverkus.

Pirotechnikos ekspertai – tai žmonės, kurie puikiai išmanoma savo darbą ir gali užtikrinti šimtaprocentinį saugumą. Daugybę kartų patikrintos priemonės, aukščiausius saugumo reikalavimus atitinkančios prekės ne tik skamba patikimai, bet ir garantuoja, jog Jūsų šventėje nebus nemalonių netikėtumų.

Toks sprendimas ypač tinkamas masinių renginių metu ir yra dažnai naudojamas pagrindinės miestų aikštėse ar kitose minias žmonių pritraukiančiose vietose. Asmeniškai pasirūpinti kiekvieno saugumu tuomet neįmanoma, todėl šiuo klausimu geriausia nerizikuoti ir susikoncentruoti į kitas renginio detales.

Organizacinių rūpesčių netrūksta ir didesnių asmeninių švenčių metu – vestuvės ar garbingas jubiliejus pareikalauja nemažai jėgų, todėl pasirūpinti šventės kulminacija laiko gali ir nebelikti. Tokiu atveju profesionalūs fejerverkai gali tapti vienu geriausių pasirinkimų. Papasakoję ekspertų komandai savo lūkesčius dėl būsimo reginio, apie likusią proceso eigą galėsite nebegalvoti. Nereikės rūpintis ir tuomet, kai fejerverkų paleidimui reikalingas leidimas – fejerverkų prekyba užsiimančios įmonės siūlo galimybę suderinti šiuos klausimus su visomis reikiamomis instancijomis.

Lyginant su įprastiniais fejerverkais, kuriuos galima įsigyti ir bet kurioje specializuotoje parduotuvėje, šis variantas yra gerokai brangesnis, tačiau už kokybę ir saugumo jausmą visuomet reikia sumokėti papildomai. Fejerverkai akcija leidžia pasinaudoti profesionalų paslaugomis visiems prieinamomis kainomis. Įvairūs specialūs pasiūlymai, ypatingai didelės nuolaidos – tereikia kurį laiką pasekti naujienas ir savo šventę paversite išties įspūdinga.

Kasdien keliauti į parduotuvę ir teirautis apie būsimas akcijas atrodytų pakankamai juokingai, tačiau to daryti tikrai nereikės. Fejerverkai internetu parduodami itin patraukliomis kainomis, todėl net neišėję iš namų galėsite užsisakyti pageidaujamas prekes ir suderinti visas svarbiausias detales. Kai laiko tiek mažai, o likusių darbų – tiek daug, toks pirkimo būdas yra pats patogiausias.


Saugiausios fejerverkų rūšys

FejerverkaiŠiais laikais ypatingai daug kalbama apie tai, kaip svarbu saugiai naudotis pirotechnikos gaminiais – ypatingai masinių švenčių metų, pagrindinės taisyklės yra pamirštamos, todėl nepavyksta išvengti nelaimingų atsitikimų. Planuojantiems savo šventę, vertėtų atkreipti dėmesį į fejerverkų rūšis ir pagalvoti, kuriais gaminiais naudotis būtų saugiausia.

Fejerverkai yra skirstomi į keturias skirtingas kategorijas, kurios reitinguojamos pagal saugumą. Kuo skaičius didesnis, tuo didesnė ir pavojaus tikimybė. Pirmos kategorijos pirotechnika yra mažiausiai pavojinga, nekelia didelio triukšmo, todėl ja gali naudotis ir mėgėjai – šie gaminiai rekomenduojami ir masiniams renginiams, ir kuklioms šventėms. Šiai kategorijai dažniausiai priskiriamos bengališkos ugnelės bei fontanai, kurie yra laikomi vienu saugiausių pasirinkimų. Fejerverkai gera kaina ir kokybe džiugina įvairaus amžiaus žiūrovus, tačiau bet kokiu atveju nereikėtų pamiršti elementariausių saugumo taisyklių. Renkantis fontanus vertėtų atkreipti dėmesį, ar jie tikrai nešaus į viršų, kadangi yra tokių rūšių, kurios iš pradžių veikia kaip fontanas, o vėliau dar iššauna į orą – vargu, ar toks variantas būtų tinkamas naudoti patalpoje.

Antrosios ir trečiosios kategorijos fejerverkais taip pat gali naudotis pirotechnikos mėgėjai, kadangi tinkamai naudojami jie nekelia didelio pavojaus žiūrovų saugumui. Pagrindinis skirtumas tas, jog trečiosios kategorijos fejerverkais rekomenduojama naudotis didesnėse teritorijose (būtų gerai turėti ir šiek tiek daugiau papildomų žinių), tuo tarpu antros kategorijos pirotechnika yra tinkama ir mažesnėms uždaroms erdvėms.

Dažniausiai problemų kyla tuomet, kai gaminiais yra neteisingai naudojamasi. Baterijos gali būti pavojingos tuomet, kai yra pastatomos ant nelygaus paviršiaus ir nesukuriamas tvirtas pagrindas – jeigu juo pasirūpinama atsakingai, pavojaus galimybė tampa itin maža. Panašiai atsitinka ir su raketomis, kurias šaudami žmonės klysta dažniausiai. Tuščias butelis, žemė ar sniegas nėra tinkamos vietos šio fejerverko paleidimui – nelaimių išvengsite, jeigu į butelį įleisite vandens ir užtikrinsite, jog jis neturės galimybių apvirsti.

Ketvirtosios kategorijos gaminiais nudžiuginti galės nebent profesionalai, kadangi tai – būtent jiems skirti, itin didelį pavojų keliantys fejerverkai. Norint juos sėkmingai ir saugiai iššauti, reikia turėti specialių žinių, todėl tokius fejerverkus galime išvysti profesionalų rengiamuose įspūdinguose šou.


Dovanos, kurių geriau niekada niekam nedovanoti

Sporto prakesArtėjant gražiausioms žiemos šventėms, daugelis skuba į parduotuves arba suką galvą, kuo nudžiuginti savo artimus žmones. Ir nors sakoma, kad dovanotam arkliui į dantis nežiūrima, egzistuoja tokių dovanų, kurių geriau niekam nedovanoti, jei nenorite įžeisti dovanos gavėjo.

Dovanos apie mane

Yra tokių žmonių, tikėtina, kad ir jūsų pažįstamų tarpe, kurie mėgsta pasigirti savo materialine padėtimi, socialiniu statutu ar tiesiog nori pasirodyti prieš kitus. Paprastai tokie žmonės perka gana brangias ar prabangias dovanas, kurios gali priversti pasijusti šiek tiek nejaukiai, tarsi būtumėte skolingas. Prabangias dovanas galima dovanoti savo antrajai pusei, tačiau jei nusprendėte draugų rate keistis kalėdinėmis dovanėlėmis, tokių dovanų geriau atsisakyti.

Dovanos – priekaištas

Sporto prekės, inventorius, anticeliulitiniai kremai ir panašios smulkmenos gali įžeisti  žmogų, ypač tada, jei jis šiek tiek kompleksuoja dėl savo kūno linijų ar išvaizdos. Dovana neturi būti tylus priekaištas, kad jums nepatinka jūsų žmonos kūno linijos ar pan. Jei išties norėtumėte, kad jūsų mylimasis atsikratytų keliais nereikalingais kilogramais, gal geriau būtų pasiūlyti kartu pradėti lankyti sporto klubą, kad galėtumėte dar daugiau laiko praleisti kartu.

Paskutinės minutės dovanos

Ne paslaptis, kad dalis žmonių kalėdines dovanas renka vos ne paskutinėmis minutėmis, kai parduotuvių lentynos jau būna iššluotos. Deja, tai nėra pats protingiausias laiko planavimo spendimas, nes teks gerokai pasinervinti, kokią dovaną nupirkti, o jei dar nerandate, ko norite, visi planai gali žlugti ir jums teks apsiriboti dovanų ar nuolaidų kuponais. Nuolaidų kupinai labai neasmeniška dovana, ji puikiai tinka kolegai ar žmogui, kurio gerai nepažįstate, tačiau ne artimam žmogui.

Dovanos – de dovanos

Sakoma, kad gauti dovaną visada malonu, tačiau tai tik pagražinta tiesa. Malonu gauti patinkančią arba reikalingą dovaną, kuri būti miela arba praktiška, kad žmogaus jautųsi, jog rinkdamas dovaną, galvojote apie jį. Tad, jei jūsų žmona nemėgsta suktis virtuvėje, nedovanokite jai virtuvinio kombaino, o jei vyras nėra knygų mylėtojas, knygyną apeikite iš tolo.

Dovana neturėtų būti nupirkta paskubomis, gerai visko neapgalvojus, todėl kalėdinių pirkinių maratoną, pradėkite, likus kelioms savaitėms iki švenčių arba dar anksčiau. Nesate tiri, ką dovanoti? Tiesiog paklauskite, ko jūsų artimieji norėtų. Sėkmes!


Išmanieji telefonai – kai reikia naujo telefono

Ismanieji telefonaiMobiliojo ryšio priemone naudojasi šimtai tūkstančių gyventojų kiekvieną dieną. Tai priemonė, be kurios sunku būtų gyventi daugeliui. Tai ne vien susisiekimo, bet ir daugybę funkcijų savyje talpinanti priemonė. Išmanieji telefonai užkariavo pasaulį iškart jiems pasirodžius, tad nenuostabu, kad ši techniką, padariusi revoliuciją mobiliojo ryšio priemonių kūrimo srityje, yra daugelio žmonių siekiamybė.

Kai reikia naujo telefono, dažniausiai linkstama prie pačių naujausių ir išmaniausių mobiliojo ryšio priemonių. Tai telefonai, su kuriais galima ne vien bendrauti įprastomis SMS žinutėmis ar skambučiais. Tai telefonas, kuris turi interneto prieigą, tūkstančius funkcijų bei patogią ir kiekvienam lengvai suprantamą vartotojo sąsają. Tiesa, šiandien visa tai vargiai galėtų ką nors nustebinti, juk telefonu naudojasi net vaikai. Tai neatsiejama kasdienybės dalis, leidžianti lengviau atlikti įvairius darbus bei pramogauti.

Tenka sutikti, jog šių laikų pasaulyje internetas yra tiesiog būtinas. Jis vienija viso pasaulio vartotojus, suteikia lengvą išeitį informacijos paieškai bei pažinčių plėtrai. Socialiniai tinklai atlieka itin svarbų vaidmenį. Išmanieji telefonai su socialinių tinklų aplikacijomis pririša žmones prie virtualaus pasaulio, leidžia lengvai ir nevaržomai bendrauti tada, kada nori. Negana to, išmanieji telefonai turi itin daug funkcijų, kurios palengvina ne vien bendravimą bet ir gelbsti iš įvairių situacijų. Tai tikrai išmanus pagalbininkas, gebantis pasitarnauti tada, kada reikia.

Išmaniųjų telefonų galimybės su laiku tampa vis didesnės ir didesnės. Šiandien vienas paprastas telefonas gali atlikti tai, ko ankščiau nesugebėjo net 10 skirtingų prietaisų. Visa tai tiesiog nuostabu, kadangi šiandien vos vieno telefono dėka galima atlikti šimtus tūkstančių veiksmų ir visa tai galima padaryti namuose sėdint ant sofos. Laiko bei pastangų taupymas čia neabejotinas, tad nenuostabu, kodėl išmanieji telefonai žavi ne vieną smalsuolį ir technologijų entuziastą.

Technologijos, esančios aplink mus, palengvina kiekvieną dieną. Tai leidžia sutaupyti itin daug laiko ir pastangų, todėl dėka to turime daugiau laisvo laiko, galime lengviau planuoti savo dienotvarkę bei pramogauti. Su išmaniuoju telefonu sunku neatsilikti nuo pasaulio, kadangi visos naujienos ir pasaulio aktualijos tau tarsi ant delno.