Paslaugos

SEO paslaugos - gerasis ir blogasis optimizavimas

SEO-eksperimentai

Didžioji dalis marketingo specialistų tikriausiai sutiks, kad paieškos variklių optimizavimas yra viena iš dažniausiai naudojamų rinkodaros taktikų. Įprastinėje praktikoje yra naudojama vienas iš dviejų SEO būdų, tai yra „švarusis“, kuris pakelia puslapio reitingus „Google“ atžvilgiu, nepažeisdamas jų nustatytų nuostatų bei bandymai ieškoti sisteminių trūkumų algoritmuose. Atrodytų, kad jie abu turi tą patį tikslą, tačiau tarp jų yra ganėtinai nemažai skirtumų, kuriuos žemiau šiek tiek apžvelgsime tam, kad suprastumėte, kada Jūsų perkamos SEO paslaugos yra tinkamos, o kada tokių „specialistų“ reikėtų privengti.

Čia plačiau aptarsime galimas bausmes naudojant netinkamą SEO politiką bei kaip tai gali neigiamai paveikti paieškos rezultatus. Jeigu yra laikomasi visų esamų paieškos variklio reikalavimų, tai dažniausiai yra vadinama tinkama praktika (angl. white hat SEO). Šiuo atveju yra naudojamos įvairiausios technikos, kurios daro įtaką „Google“ paieškos sistemoje rodomiems rezultatams. Tai yra pasiekiama skaitytojams suteikiant aukštos kokybės turinį, kurio jie ir ieško pagal suvestus raktažodžius, o ne pateikia tik pagal pastaruosius optimizuotus puslapius, kurie kartais iš viso neturi nieko bendro su paieška.

Nesvarbu, kokios SEO paslaugos yra vykdomos, tačiau galima suprasti, kad yra norima geresnių rezultatų „Google“ paieškoje. Žinoma, kad čia galima paminėti ir kitus paieškos variklius, tačiau pastarasis šiuo metu užima apie 90 procentų rinkos, o likusiems telieka vos 10 proc.. Dėl šios priežasties beveik visas SEO yra sukoncentruotas būtent į „Google“ ir jų kuriamus algoritmus. Pagrindinis skirtumas tarp abiejų praktikų yra tas, kad „gerasis“ SEO kuria turinį, kuris atitinka vartotojų lūkesčius, o „blogasis“ leidžia prastą, kopijuotą ir pilną raktažodžių tekstą.

Kita dažniau pasitaikanti „blogojo“ SEO praktika yra nematomo teksto talpinimas, kuris galbūt ir veikė prieš kokius 10 metų, tačiau dabar tai labai greitai atpažįsta „Google“ integruoti vorai. To pasėkoje taip „išreklamuota“ svetainė labai greitai šauna žemyn ir dingsta iš pirmojo puslapio, kartais net visam laikui. Atsižvelgiant į tai reikia pasirinkti tinkamą įmonę, kurios teikiamos SEO paslaugos neatneš tokių rezultatų.


Kuo naudingas automobilio pridavimas į metalo laužą?

Metalo-lauzas 

Lietuvos kiemuose vis dar netrūksta daug senų, ilgai nebenaudojamų, surūdijusių automobilių. Jie ne tik gadina aplinkos estetinį vaizdą, užima daug vietos, bet ir iš lėto teršia gamtą. Ką su tokiomis transporto priemonėmis daryti? Atiduoti į specialias metalo laužo supirkimo vietas.

Tai padeda tausoti aplinką, leidžia atsikratyti nereikalingų transporto priemonių ir dar gauti šiek tiek pinigų. Metalo laužo kaina priklauso ne tik nuo transporto priemonės svorio, bet ir nuo modelio. Reikėtų atidžiai rinktis automobilių supirkimo aikšteles. Visos jų gali taikyti skirtingus įkainius, o nuo to taip pat priklauso galutinė metalo laužo kaina.

Kur kreiptis?

Pirmiausia rekomenduojama internetu paieškoti artimiausios automobilių utilizavimo aikštelės ir susisiekti su jų darbuotojais, pasidomėti, kokias kainas jie siūlo ir kaip dirba. Labai svarbu, kad pasirinkta vieta dirbtų legaliai ir laikytųsi visų aplinkosaugos taisyklių. Nuo to priklauso, ar skirtingos jūsų automobilių dalys ir medžiagos bus tinkamai perdirbtos. Apie 95 procentai visos automobilio masės turi būti perdirbama. Tokiose aikštelėse yra speciali įranga, kuri sutvarko pavojingus automobilių skysčius ir medžiagas, kad jie nepatektų į aplinką. Rekomenduojama peržvelgti įmonės atsiliepimų skiltį.

Kodėl naudinga priduoti seną automobilį į metalo laužą?

 • Greitas procesas. Jokių skelbimų, derybų ir laiko gaišimo. Automobilį nuvežate ir iš karto gaunate pinigų. Taip pat galima pasinaudoti ir įmonės išvežimo paslauga su jų transportu. Suteikiamas geras kainos pasiūlymas, atsižvelgiant į nuolat kintančią metalo laužo rinkos vertę.
 • Garantuotas pardavimas. Bandydami parduoti transporto priemonę per skelbimus, galite ne tik ilgai užtrukti, bet net ir nesulaukti jokio pirkėjų susidomėjimo. Metalo laužas reikalingas visada, todėl nenaudojamą automobilį nupirks 100 %.
 • Prisidėsite prie gamtos išsaugojimo. Priduodami automobilį į metalo laužą, galėsite būti tikri, kad mažiausiai 95 procentai jūsų transporto priemonės bus perdirbta. Senas metalo laužas daugiau nerūdys kieme ir neterš gamtos.
 • Gausite papildomų pinigų. Nors metalo laužo kaina ir nėra labai didelė, bet tai vis geriau, nei laikyti seną automobilį kieme be jokio tikslo. Gautus pinigus galėsite panaudoti tikslingai, pavyzdžiui, prisidėsite prie naujos transporto priemonės įsigijimo.

 

 

 


Statybinio siurblio nuoma – po „sunkių“ remonto darbų

HUQVARNAS26_Image_1Ar kada nors teko tvarkyti namus, kai juose buvo išdaužta siena, pastatyta gipso kartono pertvara, pakabintos naujos lubos (ne įtempiamos)? Tie, kurie susidūrė su tokiais renovacijos darbais tikrai žino, kad šluota ir drėgnas skuduras yra tikra vargo vakarienė. Vos tik iššluoji, po valandėlės vėl viskas pasidengia dulkių sluoksniu. Jei kas bandė siurbti dulkes paprastu dulkių siurbliu, maišelius ir filtrus keitė dešimtimis. Daug kam buitinis dulkių siurblys net ir sugedo po tokio remonto... Ką daryti tokiais atvejais? Pataria įrankių ekspertai iš Cramo.

Po statybų ar renovacijos darbų nuomokitės statybinį dulkių siurblį

Statybinio siurblio nuoma yra vienas iš geriausių variantų po statybų. Tai profesionalus prietaisas, skirtas statybinių šiukšlių siurbimui.

Paprastas dulkių siurblys yra kompaktiškas, gana taupus elektrai prietaisas. Jo populiarumas ir taip sparčiai mažėja dėl robotų siurblių, kurie po namus gali važinėti kad ir kas dieną. Buitinis dulkių siurblys yra mažas ir šiukšlių susiurbia pakankamai mažai, nes jo maišelis yra vos 1-2 litrų talpos. Dėl šios priežasties jis netinka tvarkai po statybų įvesti.

Tuo tarpu statybinis siurblys pasižymi keliomis savybėmis, kurios yra itin naudingos:

 • Statybinis siurblys turi didelę talpą šiukšlėms;
 • Statybinis siurblys – galingas prietaisas, todėl turi didelę siurbimo galią, galinčią susiurbti ne tik medžio drožles, bet ir nedidelius betono ar skaldos gabalėlius.
 • Statybinis siurblys yra ant ratukų, jo laidas yra kur kas ilgesnis, nei įprasto siurblio, nes yra pritaikytas dirbti patalpose, kur dar ne kiekviename kambaryje įvestos rozetės.

Tiesa, statybinis siurblys turi vieną didelį trūkumą, dėl kurio jis nelabai dažnai sutinkamas namuose. Jis labai didelis ir gana sunkus. Siurbia jis gerai, tačiau ir elektros energijos naudoja kaip keli buitiniai dulkių siurbliai. Tai vis dėlto yra profesionalams ir profesionaliems valymo darbams skirtas prietaisas, todėl jo galia yra svoris yra pakankamai dideli. Gamintojai orientavosi ne į dizainą ar kompaktiškumą, o į galią ir efektyvumą, todėl šie siurbliai yra gana keistoki paprastų žmonių akiai.

Pasvarstykite ar yra elektra valomame objekte

Naujai statomuose namuose ar daugiabučiuose, dažnai dar nebūna įvesta elektros instaliacija, todėl valymo darbams reikalingas elektros šaltinis. Tai nedidelė problema, nes yra statybinių siurblių su akumuliatoriumi. Jiems nereikalingi laidai ar elektros šaltinis, tačiau jų dydis ir galia yra kiek mažesni, nei laidinių „kolegų“.

Siurbiantis ir plaunantis dulkių siurblys

Atliekant įvairius apdailos darbus, ant grindų atsiranda gana storas dulkių sluoksnis, todėl verta pasvarstyti, ar yra reikalingas ne tik siurbiantis, bet ir plaunantis dulkių siurblys. Jis turi specialią talpą vandeniui ir žarnelę, sujungtą su siurbimo žarna. Siurbimo metu ant grindų yra išpurškiamas vanduo, tada viskas vėl susiurbiama kartu su esamais nešvarumais. Taip nekyla dulkės ir po tokio siurbimo praktiškai nebereikia plauti grindų.

Statybinio siurblio nuoma kainuoja nedaug – 15-25 eurai parai, priklausomai nuo galingumo ir modelio. Tai labai apsimoka esant didesniems plotams, kai reikia išvalyti viską efektyviai ir greitai.


Sodybos nuoma įsimintinoms vestuvėms

Bride-1486004_1280

Planuodamos vestuves poros vis dažniau ieško unikalių ir vaizdingų vietų, kuriose būtų ne tik gražus fonas, bet ir intymumo bei žavesio pojūtis. Santuoka.lt sodybos nuoma vestuvėms tapo populiariu pasirinkimu tiems, kurie nori sukurti elegantiškas ir įsimintinas vestuves.

 • Idiliška gamtos aplinka: Sodybos dažnai stovi vaizdingose kaimo vietovėse, kur yra kvapą gniaužianti gamta, puikiai tinkanti romantiškai vestuvių ceremonijai. Kalvos, vešlūs sodai, ramūs ežerai ir istoriniai kraštovaizdžiai sukuria vaizdingą atmosferą, kuri tinka nuostabiai vestuvių fotografijai.
 • Privatumas ir išskirtinumas: Vienas iš svarbiausių vestuvėms nuomojamų sodybų privalumų - privatumo ir išskirtinumo jausmas. Poros savo ypatingą dieną gali naudotis visa nuosavybe, kad vestuvės būtų vienintelis dėmesys ir jų netrukdytų kiti renginiai ar svečiai.
 • Universalios erdvės: Paprastai sodubos pasižymi įvairiomis universaliomis erdvėmis, tiek viduje, tiek lauke, kuriose galima sutalpinti įvairius vestuvių šventės aspektus. Nuo žavingos ceremonijos sode iki elegantiško priėmimo didžiulėje valgomojo salėje - galimybių sukurti asmeninę vestuvių patirtį yra begalė.
 • Istorinis žavesys: Daugelis kaimo sodybų turi istorinę praeitį, pasižymi architektūrinėmis detalėmis ir senoviniais dekoro elementais, kurie vestuvėms suteikia nepakartojamo žavesio. Senovinės elegancijos ir šiuolaikinių patogumų derinys sukuria išskirtinę atmosferą, kuri yra kviečianti ir romantiška.
 • Svečių apgyvendinimas: Svečiai gali likti nakvoti ir visiškai pasinerti į vestuvių šventę. Tai ne tik pagerina bendrą patirtį, bet ir palengvina logistiką iš miesto išvykusiems dalyviams.
 • Profesionali pagalba: Daugelyje kaimo sodybų dirba patyrę renginių koordinatoriai ir darbuotojai, kurie specializuojasi vestuvių organizavimo srityje. Jie gali padėti poroms suplanuoti ir įgyvendinti visus šventės aspektus - nuo maitinimo ir dekoro iki pramogų ir logistikos.

Taigi, sodybų nuoma yra žavinga vieta romantiškų ir intymių vestuvių ieškančioms poroms. Idiliška aplinka, istorinis žavesys ir išskirtinis privatumas - tai unikalus ir įsimintinas būdas švęsti viso gyvenimo kelionės kartu pradžią. Poros, norinčios sukurti elegantišką ir nepamirštamą vestuvių dieną, turėtų pagalvoti apie laikui nepavaldų sodybų žavesį.

Plačiau: https://santuoka.lt


Kapų priežiūra nuo A iki Ž: kokie aspektai patys svarbiausi?

Kapo-tvarkymas-monumentas

Atsisveikinus su artimu žmogumi, būtina nepriekaištinga kapų priežiūra. Tai yra vienas iš būdų, kaip galite įamžinti savo mylimojo atminimą. Kai skirsite laiko ir pastangų renkantis antkapį, norėsite, kad kapo vieta būtų tvarkinga. Monumentas.lt specialistai dalinasi esminiais patarimais, kad priežiūra būtų paprastesnė ir efektyvesnė.

Nustatykite, kas yra atsakingas

Kai ką nors laidoji, verta nustatyti, kas atsakingas už įvairias užduotis. Kai kurie kapaviečių savininkai ir bažnyčios sutinka periodiškai pjauti žolę. Daugelis taip pat nurodys, kokios yra jūsų priežiūros pareigos, taip pat visi apribojimai, kurių turite laikytis, kad kapų priežiūra būtų saugi ir legali. Susipažinę su šiomis taisyklėmis palengvinsite priežiūros darbus.

Apsvarstykite augalus, o ne gėles

Žmonės dažnai deda gėles prie savo mylimo žmogaus kapo, kad galėtų juos atminti. Tačiau gėlės gali greitai nuvyti ir mirti, o tai reiškia, kad galite jas keisti dažniau, nei norėtumėte. Jei norite mėgautis ilgalaike alternatyva, pabandykite pasirinkti augalą, kuris gali atlaikyti orą. Rozmarinas ir levandos dažnai yra puikūs pasirinkimai, nes jiems reikia labai mažai priežiūros mainais į gražią estetiką.

Pjaukite žolę pagal sezoną

Kapų priežiūra neatsiejama nuo kruopščiai nupjautos žolės. Nors nereikia pjauti žolės aplink kapą taip dažnai, kaip pjaunate veją namuose, turėtumėte išlaikyti tam tikrą reguliarumą. Taip išvengsite peraugimo, todėl apsilankę kapo vietoje galite jaustis labiau atsipalaidavę. Pabandykite pjauti žolę pagal sezoną. Tai reiškia, kad rudenį ir žiemą nereikės jo pjauti taip dažnai, kaip pavasarį ir vasarą.

Pagalvokite apie antkapio valymą

Ne kiekvienas nori nuvalyti mylimojo antkapinį paminklą. Kai kurie mato kerpių augimą, kuris atsiranda po mirties. Tačiau, jei norėtumėte to išvengti, paklauskite antkapių gamintojo apie tinkamus purškiklius nuo dumblių. Venkite tų, kurie yra kasdieniniai komerciniai gaminiai, nes jie gali sugadinti akmenį. Valydami antkapį kitais būdais, naudokite minkštą skudurėlį ir šiltą vandenį. Tinkama įpilti šiek tiek indų ploviklio, tačiau nenaudokite šiurkščių šveitimo šluosčių.

Tiesą sakant, kapų priežiūra nereikalauja daug pastangų. Jei reguliariai lankote kieno nors kapą, galite paguosti, kad jis yra tvarkingas ir tvarkingas. Jei kiti žmonės taip pat reguliariai lankosi kape, paklauskite jų, ar jie pasidalins darbu su jumis.


Kokia būtų geriausia buhalterinės apskaitos programa?

Buhalterine-apskaita-2

Išskirti kažkokį vieną variantą kaip patį geriausią būtų pakankamai sudėtinga. Tuo labiau, kad šioje srityje alternatyvų tikrai gausu. Ir daugelis jų gali sėkmingai atlikti praktiškai tas pačias funkcijas. Taigi, kartais geriausias variantas bus tiesiog tas, su kuriuo jau įprasta darbuotis. O kartais gali būti reikalingas ir kažkoks specialus funkcionalumas ar netgi galimybė daryti savarankiškas programos korekcijas. Todėl kiekvienu atveju reikėtų rinktis tai, kas geriausiai atitiktu verslo poreikius. Ir nereikėtų pamiršti dar to, kad daugelis tokių programų yra nuolat tobulinamos bei atnaujinamos. Bent jau turėtų taip būti. Todėl kitu atveju tikrai verta pagalvoti apie galima alternatyvas. Ypač, jeigu norisi rasti ilgalaikį variantą.

Kaip pasirinkti tinkamą variantą?

Pirmiausiai reikėtų įsivertinti individualius verslo poreikius. Galima pasitarti tiek su įmonėje dirbančiais specialistais, tiek ir su išoriniais konsultantais. Aišku, buhalterinės apskaitos programa galbūt ir nėra ta, kuri labai priklausytų nuo verslo specifikos. Nors tam tikrais atvejais išskirtinis funkcionalumas gali būti reikalingas. Taip pat verta pasidomėti ir šiuo metu rinkoje esančiais populiariausiai variantais. Kadangi dažnai jie pasirenkami tikrai ne atsitiktinai. Ir žinoma, niekas nepadės taip kaip galimybė patiems išbandyti vieną ar kitą programą. Tuo labiau, kad kartais jų tiekėjai tokį variantą suteikia visiškai nemokamai. Todėl beliks tuo pasinaudoti. Dažnu atveju pasirinkti tikrai nebus sudėtinga užduotis.

Kiek svarbu funkcionalumas?

Kartais gali pakakti ir pačių paprasčiausių bei standartinių funkcijų. Tačiau kartais apskaita gali būti ir sudėtingesnė. Tokiu atveju bus svarbu, kad buhalterinės apskaitos programa atliktų visas reikiamas funkcijas. Ir dažnu atveju norėsis, jog tam nereikėtų kažkokių papildomų programų ar įrankių. Bet dažnu atveju tai jau bus labiau specifinės situacijos, kurias reikėtų analizuoti individualiai. Tuo labiau, kad visada galima pasitarti ir su programas siūlančiomis įmonėmis bei jose dirbančiais specialistais. Jie ne tik gali atsakyti į rūpimus klausimus, bet ir kartu padėti atrasti tinkamiausią sprendimą. Ypač, jeigu jis yra pakankamai individualus bei labai specifinis.


Velionio laidojimas ir etiketas: kaip atsisveikinti pagarbiai?

Urnos-kremavimas

 

Laidotuvės yra emocingas metas ir gali būti daug ką pagalvoti: kaip apsirengti per laidotuves, kur sėdėti per pamaldas, ką pasakyti artimiems šeimos nariams. Jei planuojate dalyvauti laidotuvėse, pateikiame atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie dalyvavimo laidotuvėse etiketą, kad laidojimas praeitų paprasčiau ir pagarbiau.

Koks yra dalyvavimo laidotuvėse etiketas?

Dalyvaujant laidotuvėse reikia atsižvelgti į daugybę dalykų, tačiau bene svarbiausi yra šie:

 • Greitai atvykite
 • Būkite pagarbūs
 • Išjunkite telefoną arba įjunkite tylų režimą
 • Apsirenkite tinkamai

Kas gali dalyvauti laidotuvėse?

Laidojimas – tai galimybė šeimos nariams, draugams ir pažįstamiems pagerbti mirusįjį. Paprastai joje gali dalyvauti visi norintys, nors šeima gali nurodyti, kad tai privati paslauga, tokiu atveju ji skirta tik šeimos nariams ir artimiems draugams.

Ar vaikai turi eiti į laidotuves?

Ar norite vesti savo vaiką į laidotuves, turite nuspręsti. Jų brandos lygis, mirties supratimas ir ryšys su mirusiuoju yra veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti priimant sprendimą. Jei manote, kad jie gali sutrikdyti aptarnavimą arba atitraukti dėmesį nuo laidotuvių tikslo, geriau palikti juos auklei ar šeimos nariui.

Kaip rengtis per laidotuves?

Juoda spalva vakarų visuomenėje laikoma tradicine laidotuvių spalva, tačiau kai kuriose religijose ar kultūrose gedulo spalva skiriasi.

Kaip judėti laidotuvių procesijos metu?

Laidojimas reikalauja pagarbos ir supratimo, todėl laidotuvių procesijoje transporto priemonė, esanti tiesiai už katafalko, veža artimus šeimos narius – partnerį, vaikus, tėvus ar brolius ir seseris – ir nuveža į įvykio vietą. Kai kurios procesijos turi daugiau nei vieną transporto priemonę, o gedintieji važinėja savo automobiliais už velionio šeimos.

Kur sėdėti per šermenis?

Artimiausi šeimos nariai ir artimi draugai užims pirmąsias kelias eiles, tada likę gedintieji turėtų užimti vietas tiesiai už jų.

Ką pasiimti į laidotuves?

Laidojimas yra asketiškas paprotys, į laidotuves paprastai nesitikima nieko atsinešti, nebent šeima pasakytų kitaip. Jei reikia, galite nusiųsti užuojautos atviruką arba laidotuvių gėlių į gedinčios šeimos namus. Arba šeima gali sukurti atminimo puslapį, kuriame galite palikti auką.


Vadovų paieška – bendravimo su darbuotojais svarba

Vadovų paieška (1)

Viena iš sudėtingiausių užduočių kiekvienam personalo specialistui yra vadovų paieška, nes pastaroji reikalauja daugybės žinių ne tik apie techninius pozicijos niuansus, bet ir žmogiškąsias reikiamo darbuotojo savybes. Tinkamo boso atrinkimas tikrai nėra lengvas, rizikų daug, o ir rezultatą iš anksto yra labai sunku įvertinti. Todėl apačioje pateiksime keletą potencialaus kandidato savybių į kurias, vis dėl to, reikėtų pažiūrėti ganėtinai rimtai ir nepraleisti to pro pirštus.

Geras vadovas turi mokėti paskirstyti darbus ne tik komandai, bet ir sau pačiam, todėl išsiblaškymas čia tikrai nepadeda. Reikia užtikrinti, kad kiekvienas narys demonstruos ne tik efektyviausius rezultatus, bet ir augs kaip individuali asmenybė. Be to reikia mokėti ne tik paskirstyti užduotis, bet tinkamai savo pavaldinius apdovanoti už susitvarkymą su jomis. Juos paskatinti galima už smulkių projektų atlikimą, administracines užduotis ar net tinkamą pasiruošimą susitikimui.

Sugebėjimais būti išskirtiniu lyderiu, paskirstyti pareigas bei užduotis ar išlaikyti šaltus nervus kritinėse situacijose tarsi apibūdina kandidatą, kurį turėtų ir bandyti atrasti kiekviena vadovų paieška, bet reikia nepamiršti efektyvios komunikacijos. Pastaroji yra ypač svarbi, nes darbuotojai mėgsta būti išgirsti ir įvertinti. Tai padeda ne tik atrasti pagrindines sritis, kurios turėtų būti pagerintos, bet ir sukurti žymiai malonesnę atmosferą biure.

Kitas svarbus aspektas yra sugebėjimas prisiimti atsakomybę už bendrus ir individualius komandos sprendimus. Tai reiškia, kad vadovas yra pilnai atsakingas už visus komandos veiksmus, kurie gali daryti įtaką bendram įmonės progresui. Vadovo veiksmai turi būti nutaikyti į kiekvieno komandos asmenio individualų augimą ir tapimą vis mažiau priklausomu. Žinoma, kad tai reikia daryti pozityviai ir tinkamai, nes ir patys vadovai turi emocijas, kurios gali taip pat persiduoti ir pavaldiniams.

Vadovų paieška taip pat turi atrasti lyderį, kuris rodytų tinkamą pavyzdį krūvai individualių asmenybių. Jų veiksmai yra iškalbingesni už tūkstantį žodžių ir jie supranta, kad juos seka visa komanda nuo aukščiausios iki pačios žemiausios pozicijos. Todėl jie privalo turėti nepriekaištingą reputaciją tiek darbe, tiek ir asmeniniame gyvenime.


Nekilnojamo turto vertinimas. Procesas, kuris greičiau padės parduoti nekilnojąmąjį turtą

Biurai-statybos

Nekilnojamojo turto vertinimas – tai viena labiausiai iš pasirenkamų turto vertinimo paslaugų Lietuvoje ir kitose pasaulio šalyse. Tai reikalingas procesas, jei norite pirkti ar parduoti nekilnojamą turtą. Įvertinus turtą, galėsite sužinoti, kokią vertę turi jūsų nekilnojamas turtas, sužinosite jo vertę rinkoje. Vertinimą galima atlikti tiek valstybės užsakymu, taip pat ir fizinio bei juridinio asmens prašymu. 

Jei nusprendėte parduoti savo nekilnojamą turtą, jums reikalingas aiškus nekilnojamo turto vertinimas. Taip padidinsite tikimybę, turtą parduoti žymiai greičiau. Na, o jei norite įsigyti nekilnojamą turtą, turite labai rimtai apsvarstyti ar sumą, kurią ruošiatės sumokėti, neviršys rinkos kainos.  Taip pat, jei turtas įsigyjamas su banko duota paskola, jūs privalėsite atlikti turto vertinimą.

Turto kainos rinkoje, nebūna pastovios. Jos keičiasi dėl žmonių norų ir poreikių, bei padėties valstybėje. Turto kaina labai priklauso nuo to, kurioje vietoje jis yra. Pastato vertės kainai, įtaką daro vieta. Trumpai tariant, prie jo vertės prisideda ir žemės sklypo, kuriame stovi turtas vertė. Jei pastatas stovi prastesniame rajone ar vietoje, normalu, kad jo kaina bus mažesnė, nes gal būt ne kiekvienas norės gyventi tam tikroje aplinkoje.

Besikraustydami į naujus namus, dažniausiai visi nori, kad butas ar namas, jau būtų suremontuotas ir nereikėtų leisti papildomų išlaidų, tačiau tokie bei namai – kainuoja žymiai brangiau. Pavyzdžiui paimkime du vienodo išplanavimo butus ar namus. Jei viename iš jų bus atliktas remontas, kitame ne, kuris butas bus patrauklesnis? Žinoma tas, kuriame bus atlikti remonto darbai. Todėl jų kainos skirsis.

Žmogus, kuris perka turtą, visada atsižvelgs į visus esančius pasiūlymus ir neskubės pirkti. Informacijos gausa internete, padeda žmonėms būti atidesniems, prieš įsigyjant turtą. Pavyzdžiui, jei kitas asmuo parduoda panašaus tipo turtą pigiau, jūsų turto vertė, taip pat krenta.

Nepamirškite, kad turto kainai, įtakos neturi  suma, už kurią buvo įsigytas turtas ir pinigai, kurie buvo skirti remonto išlaidoms. Net, jei ir už savo turtą mokėjote didelius pinigus, norėdami jį parduoti, gausite tokią suma, kuri yra rinkoje. Todėl prieš perkant ar parduodant turtą geriausia, kai yra atliekamas nekilnojamo turto vertinimas.


Kokią funkciją atlieka statybų rangovai?

Statybos-projektai

Šioje srityje dirbantys specialistai bei įmonės gali pasirūpinti praktiškai viskuo, kas yra susiję su statybomis. Ir būtent jie būna atsakingi ne tik už galutinį rezultatą, bet ir už visą proceso sklandumą. Aišku, kai kuriais atvejais viena įmonė viskuo pasirūpinti negali, tuomet į pagalbą dar pasitelkiami ir subrangovai. Dažniausiai šios srities profesionalų prireikia vykdant ypatingai didelius arba svarbius projektus. Kai yra statomi ne tik pastatai ar jų kompleksai, bet ir kuriama infrastruktūra. Pavyzdžiui, tiltai, kitos konstrukcijos ar netgi visuomenės poreikiams pritaikyti ir pramogai bei laisvalaikiui skirti objektai. Todėl užsakymai gali būti tiek valstybiniai, tiek ir privatūs.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis, su kuo bendradarbiauti?

Šiuo metu rinkoje sėkmingai veikia skirtingi  statybų rangovai ir jų yra tikrai daug. Aišku, užsakovams ir suinteresuotiems asmenims tai yra naudinga. Kadangi tai ne tik galimybė rinktis iš platesnio paslaugų spektro, bet ir didesnė vidinė konkurencija. Kas leidžia tikėtis geresnio rezultato už mažesnę kainą. Visgi, renkantis svarbiausia būtų pasidomėti, kokia yra tokios įmonės reputaciją. Apie tai galima spręsti ir iš ankstesnių projektų. Ypač, jeigu jų yra nemažai ir visi jie buvo įvykdyti sėkmingai. Ir nors kartais renkantis gali padėti kitų atsiliepimai, tačiau tokias pašalines nuomones reikėtų vertinti kritiškai, kadangi neretai jos nebus objektyvios.

Ar visuomet reikės tokios pagalbos?

Tai jau priklauso nuo kiekvieno asmeninio pasirinkimo, ypač, jeigu vykdomas privatus projektas. Tačiau statybų rangovai gali tapti pakankamai svarbiais pagalbininkais, kurie užtikrina, jog viskas vyktų sklandžiai. Kadangi savarankiškai sukontroliuoti daugybę procesų bei darbų gali būti pakankamai sudėtinga. Ypač, jeigu anksčiau nėra tekę su tuo susidurti ir neturite tiek daug patirties statybų sektoriuje. Todėl, net jeigu tokia pagalba ir neatrodo būtina, ji gali labai padėti. Kadangi tai ne tik sklandus procesas, bet ir tikslingos investicijos bei kokybiškai atlikti darbai. Kadangi būtent tuo užsiimančios įmonės atsako už visus šiuos niuansus. O kitu atveju, dirbant savarankiškai, gali kilti nemažai nesklandumų.


Nuo ko priklauso saulės elektrinės kaina?

Zalioji-energija

Dauguma gyventojų, norinčių sumažinti elektros energijos išlaidas ir tuo pačiu prisidėti prie švaresnės aplinkos, svarsto sprendimą naudotis saulės elektrinės pagalba gaunama elektros energija. Priimant sprendimą ne mažiausią reikšmę turi ir kainos klausimas. Ji nustatoma individualiai ir priklauso nuo keleto aplinkybių, kurias ir aptarsime.

Saulės elektrinės galia

Vienas pagrindinių rodiklių, nuo kurio priklauso saulės elektrinės kaina yra jos galia. Tai, kokio galingumo įrenginys bus reikalingas apskaičiuojama pagal norimą gauti elektros energijos kiekį. Paprastai analizuojami praeitų metų vartotojo sunaudoti elektros energijos rodikliai ir orientuojamasi į ne mažesnį nei praeityje sunaudota elektros energijos kiekį. Gyvenamiesiems namams dažniausiai įrengiamos nuo 3 kW galios saulės elektrinės. Įsigyti mažesnės galios saulės elektrinę yra nelabai ekonomiška, todėl tokiais atvejais dažniausiai perkama dalis saulės elektrinės parke. Dideliems verslo pastatams ar daugiabučiams įrengiamos saulės elektrinės, kurių galia gali siekti net iki 30 kW.

Saulės elektrinės moduliai

Lietuvoje saulės elektrinės gaminamos iš kristalinio silicio modulių. Jie gali būti monokristaliniai ir polikristaliniai. Šių rūšių modulių skirtumus sudaro jų kaina, išvaizda ir efektyvumas. Polikristaliniai moduliai yra mėlynos spalvos, o jų kaina ir efektyvumas yra šiek tiek mažesnis. Tai reiškia, kad norint išgauti tokį patį kiekį elektros energijos, jų reikės šiek tiek daugiau nei monokristalinių modulių. Polikristaliniai moduliai yra ekonomiškesnis sprendimas, jei saulės elektrinės įrengimui turima pakankamai vietos. Monokristaliniai moduliai tuo tarpu yra efektyvesni, tačiau ir brangesni.

Montavimo darbai

Į bendrą saulės elektrinės kainą įtraukiama ir montavimo darbų kaina, kuri priklauso nuo saulės energijos sprendimus siūlančios įmonės kainodaros. Renkantis ekonomiškiausią galima palyginti kelių saulės elektrinėmis prekiaujančių ir jas montuojančių įmonių pasiūlymus. Žinoma, rekomenduojama vadovautis ne tik mažiausios kainos kriterijumi, bet ir įmonės patikimumo, patirties bei profesionalumo rodikliais.

Saulės elektrinė, kaip būdas naudotis nemokama elektros energija yra investicija į ateitį. Apie 3000 kWh elektros energijos per metus sunaudojantiems namų ūkiams 3 kW galios saulės elektrinė, kainuojanti apie 3000 eurų atsiperka maždaug per 6 metus. Tai pakankamai greitas investicijos grąžos laikotarpis ir puikus sprendimas visiems, norintiems ateityje sutaupyti  ir neabejingiems mus supančios aplinkos švarai.