Keliones

Mikroautobusai: viena transporto priemonė – N panaudojimo galimybių

Keliones-auto

Keli lengvieji automobiliai, priklausantys vienam namų ūkiui, nebestebina nieko. Lietuviai, kad ir kaip pastarieji savo finansine situacija besiskųstų, yra stipriai mobilizuota tauta. Kitame miesto gale esanti darbovietė, po kelias mokymosi įstaigas „išmėtyti“ vaikai ar sodas užmiestyje – iš pažiūros dideli atstumai, sėdus už automobilio vairo, tarsi „ištirpsta“. Reikia persikraustyti į naują būstą ar su draugų kompanija norisi leistis į kelionę po Europą? Deja, šioje vietoje darosi akivaizdu, jog standartinis lengvasis automobilis nėra universalus visų problemų sprendimo būdas. Reikia šiek tiek didesnio modelio...Mikroautobusas būtų puikus variantas, tačiau šis stovi tikrai ne kiekviename garaže. Transporto priemonių nuomos bendrovės šioje situacijoje skuba ištiesti pagalbos ranką: greta įvairių modelių lengvųjų automobilių, siūloma ir mikroautobusų nuoma. Pasmalsaukime, kokių tikslų vedini keleiviai renkasi šią paslaugą?

Mikroautobusai, lyginant su lengvaisiais automobiliais, yra kur kas universalesnė transporto priemonė. Tai – kur kas daugiau nei galimybė įveikti atstumą iš taško A į tašką B.

Persikraustymui. Pradėjus ruoštis persikraustyti ir traukiant daiktus iš visų kampų, supranti, jog propagavai ne tokį minimalistinį gyvenimo būdą, kaip iki šiol įsivaizdavai. Rūbai, indai, knygos, mielos smulkmenos, o kur dar visa buitinė technika: ir kaip, po velnių, visa tai pervežti į naują būstą? Galintys leisti sau išlaidauti, renkasi perkraustymo paslaugas teikiančias bendroves, tuo tarpu praktiškai mąstantys ir norintys patys pasirūpinti savo pervežamų daiktų saugumu, išsinuomoja mikroautobusą ir be vargo nuveža daiktus į naujus namus.

Asmeninėms šventėms. Ne kiekvienos šventės specifika dera su prabangiais, visų akis traukiančiais limuzinais. Mergvakariams, bernvakariams, vestuvėms bei kitoms šventėms vis dažniau dairomasi mikroautobusų, talpinančių gausų keleivių būrį. Nuomos bendrovės turi specialiai tam skirtas transporto priemones, kuriose įrengtas mini baras, muzikos bei karaokė įranga bei kitos smulkmenos, užtikrinančios, jog šventė įsisiūbuos dar tik važiuojant į šios vietą.

Kelionėms po Lietuvą bei Europą. Išvykos automobiliu, aplankant įvairius gimtinės ar net užsienio šalių kampelius, lyginant su kelionėmis kitomis transporto priemonėmis, tampa vis populiaresnės. Aišku, įveikus kelis šimtus ar tūkstančius kilometrų automobiliuku, kurio gabaritai neleidžia net patogiai ištiesti kojų, šį nuotykį kartoti tikrai nesinorėtų. Erdvūs mikroautobusai garantuoja visiškai kitą kelionės komforto lygį. Negana to, pastarųjų dydis leidžia kooperuotis draugų kompanijai ar porai šeimų. Tad, pasidalijus išlaidas kurui bei transporto nuomai, galutinė kelionės kaina iš tiesų nustebins.

Didesnės žmonių grupės pervežimui. Mikroautobusų nuoma populiari ne tik tarp fizinių asmenų, bet ir įmonių. Pastarosios šia paslauga aktyviai naudojasi ne tik transportuojant krovinius, bet ir vežant darbuotojus į darbą, stažuotes, mokymus.

Ar dar bereikia sakyti, jog mikroautobusas – universali transporto priemonė, garantuojanti ekonomišką bei komfortišką kelionę, nesvarbu, vykstant nedidelius ar ilgus atstumus?


Nuostabūs kelionių pasiūlymai

  Keliones

Daug kas nori keliauti, pažinti naujas vietas. Gražių kampelių yra ir Lietuvoje, ir likusioje pasaulio dalyje. Ieškantiems puikių pasiūlymų verta apsilankyti https://www.kidytour.lt/paskutine-minute/.

Straipsnis pavadintas „Nuostabūs kelionių pasiūlymai“. Kaip manote, kodėl pasirinkta tokia, o ne kitokia antraštė? Todėl, kad internete išties galima rasti tokių kelionių, kurioms visiškai tinka apibūdinimas „nuostabu“. Ir tai sakome be jokios ironijos.

Viešbučiai – lyg iš pasakų

Kelionių pasiūlymus vadinti nuostabiais norisi pasižvalgius po viešbučių nuotraukas. Nepaprasta – toks žodis ateina į galvą. Atrodo, būtų smagu nuvykti ir pabūti bent keletą dienų.

Akivaizdu, jog kelionių organizatoriai pluša iš peties. Juk antraip niekas nepateiktų tokių gerų pasiūlymų, niekas nesudarytų galimybių apsilankyti neįtikėtino puošnumo viešbučiuose, reprezentuojančiuose nepaprastą kelionių sektorių.

Nejučia supranti, kad traukia ne tik pati šalis, bet ir nakvynė prabangiame viešbutyje, baseinas prie jo... Mintys apie atostogas įkvepia ir skatina planuoti. O štai čia – skirtumas tarp iš anksto suplanuotų kelionių ir paskutinės minutės pasiūlymų. Ką rinktis – klausimas, į kurį kiekvienas atsako asmeniškai.

Pasiūlymai itin turiningi

Kalbant apie keliones tikriausiai tiktų užsiminti ir apie turiningumą. Pirmiausia todėl, kad išvykos į dar nepažintas vietoves yra prasminga veikla. Na, o kitas aspektas – kelionių organizatorių išmonė ir plati variantų pasiūla. Kad ir kokios nuostabios būtų kai kurios vietos, net nekiltų svarstymų ten vykti, jei nežinotume, kad jos apskritai egzistuoja. Vadinasi, kelionių organizatoriams verta paspausti ranką už informatyvumą.

Turtingas ir turiningas – panašiai skambantys žodžiai. Gana dažnai manoma, jog keliauti gali tik turtingieji. Tačiau laikas bėga, kelionių siūloma vis daugiau ir vis įvairesnių, o tai reiškia ir platesnes galimybes. Turtingumas finansine prasme – nebeprivaloma sąlyga norint turiningai praleisti laiką.

Ir greita, ir patogu

Jei kokia nors sąlyga tenkina, tai jau priimtina. O jei tenkina daug sąlygų? Tada jau šimtu procentų priimtina.

Galima greitai pasidomėti ir užsisakyti? Puiku! O kai tai suderinama su nedidele kaina – dar nuostabiau.

Šiuolaikinė kelionių rinka – diskursas, kuriame spartumo ir patogumo veiksniai vienas kitą papildo. Ką gi, nesunku suprasti, kodėl vykti vienur ar kitur taip populiaru.

Greitis ir patogumas svarbus daugelyje sričių, o skrendant į svečią šalį reikšmė kone išauga. Du pavyzdžiai: 1) lėktuvas skrenda pagal grafiką, laukti reikėjo tiek, kiek ir tikėtasi; 2) skrydis atidedamas, tenka laukti, neaišku, kada pagaliau bus galima skristi. Pirmu atveju optimizmo žymiai daugiau, kelionė komfortiškesnė, o antru atveju emocijos veikiausiai niūresnės, šypseną veide keičia skeptiškumo raukšlės. Vienoks nekantrumas leidžiantis į kelią, o kitoks – kai kas nors stringa, kai tenka laukti neplanuotai daug.

Džiugu, kad kelionių organizatoriai stengiasi iš savo pusės padaryti kuo daugiau, kad viskas vyktų sklandžiai. Kad įdedama nemažai pastangų, iliustruoja ir interneto svetainės, ir klientams prieinamos galimybės. Beje, kodėl pastangas susiejome su interneto svetaine? Dėl to, kad paslaugas teikiant internetu šis dalykas įgauna išskirtinę reikšmę – kuo labiau apgalvotas portalas, tuo palankesnius planus gali dėliotis keliautojai. Nes nuo svetainės veikimo ir funkcijų išdėliojimo priklauso tikrai daug.

Ir primename: norintiems gerai paatostogauti verta užsukti į https://www.kidytour.lt/paskutine-minute/.


Kodėl geriau turėti vieną Nike kuprinę, nei dešimt paprastų

Kuprine-kelionesNevergaukite daiktams, mažiau reiškia daugiau – teigia gyvenimo filosofai, gyvenimo būdo konsultantai, stilistai ir tiesiog protingi žmonės. O pavasarį visi siūlo apsivalyti spintas, susitvarkyti savo namus ir papildyti gyvenimą teisingais, kokybiškais pirkiniais. Vienas tokių pirkinių galėtų būti Nike kuprinė, kuri puikiai papildo aprangos stilių, yra nepakeičiama vasaros išvykose ar ilgesnėse kelionėse.

Yra daugybė Nike kuprinių modelių, tačiau jie visi turi tam tikrą, taip pavadinkime, kokybės liniją. Tad nesvarbu koks jūsų stilius, kokia spalva yra mėgstamiausia, tikrai rasite asortimente tą Nike kuprinę, kuri atstos visas 10 paprastų bevardžių septintos kartos pusseserių.

Daug atskirų kuprinės skyrių

Organizuoti, tvarkingi žmonės ieško kuprinių, kurios turi bent kelis atskirus skyrius. Štai pavyzdžiui, keliautojai drabužius dedasi į pagrindinį, į atskirą skyrių tokius daiktus kaip kosmetiką, higienos priemones, o į trečia – batus. Išskirsčius daiktus į logiškas dalis, yra daug lengviau rasti ieškomą daiktą, nereikia išversti visos kuprinės dėl smulkmenos. Būtent Nike kuprinės kuriamos taip, jog turėtų pakankamai atskirų skyrių, mažų skyrelių su užtrauktukais ir slaptaviečių, kad patenkintų visus Nike kuprinės savininko poreikius.

Paminkštintos rankenos

Jei daug keliaujate, vaikštote su kuprine ant pečių, svarbu, jog nepavargtų pečiai ir nugara. Todėl Nike kuprinės kuriamos su paminkštintomis rankenomis, kurios leidžia patogiai jaustis net ir visą dieną nešiojant kuprinę ant pečių. Visiems žinomas tas jausmas, kuomet kuprinės rankenos įsirėžia į pečius – Nike kuprinės neleis prisiminti šio nemalonaus jausmo.

Subtilus ir universalus dizainas

Pažvelgus į Nike kuprines galima pastebėti vieną tendenciją. Nors ir pačių įvairiausių formų, tačiau visos kuprinės subtilaus dizaino ir neiššaukiančių spalvų. Dažniausiai klasikinių, universalių spalvų, vyrauja juoda, balta spalvos ir pilki atspalviai. Tokių spalvų kuprinės idealiai tinka prie bet kokios aprangos ir būtent dėl to Nike kuprinės yra puikus pasirinkimas.

Tai tik keli Nike kuprinių privalumai, kuriuos galima pritaikyti ko gero be išimties visam Nike kuprinių asortimentui. Tačiau kiekvienas kuprinės modelis turi savų niuansų, savo privalumų ir išskirtinumų, apie kuriuos galima sužinoti pasidomėjus kiekviena kuprine atskirai. Oficialių Nike produkcijos platintojų el.parduotuvėse rasite ne tik platų kuprinių pasirinkimą, tačiau ir produkcijos už priimtiną kainą.


Atostogų draudimas: išmesti pinigai ar būtinybė?

Mėgstate atostogauti ir dažnai keliaujate? Tokiu atveju draudimas yra viena iš tų paslaugų be kurios neturėtumėte kelti kojos iš Lietuvos. Žinoma, e. draudimas atrodo įprastas keliaujant į kitus žemynus, tačiau lietuviai vis dar nesiperka draudimo vykdami į kaimynines šalis. 32 pic

Ir labai blogai, kadangi tikrai ne tik maistas gali sukelti įvairias sveikatos problemas, kurios kitoje šalyje Jums kainuos labai brangiai. Juk nesinori gydytis Švedijoje už savo pinigus? Gal tada e.draudimas irgi Jums reikalingas?

Draudimas net ir į kaimynines šalis

Net ir vykstant į kaimynines šalis perkant lėktuvo bilietą labai dažnai yra pasiūlomas draudimas. Štai šiuo metu atviri keliai į Ukrainą paskatino draudimo įmonės tuo pačiu siūlyti ir sveikatos draudimą, kuris leis kur kas saugiau jaustis išvykus iš šalies. Reikia suprasti, kad e. draudimas reikalingas ne keliaujant į tas šalis, kurios atrodo turi mažesnį komfortą arba panašiai, tačiau bet kuriuo atveju, kadangi nei vienas iš mūsų nėra apsaugotas nuo to, kad kelionės metu nenutiktų kas nors bloga.

Daiktų ar sveikatos draudimas?

 1. draudimas suteikia galimybę pasinaudoti ne tik kelioniniu sveikatos draudimu, kuris padės išvengti išlaidu tokiu atveju, jeigu teks susidurti su ligonine arba priimamuoju, tačiau ir siūlomas daiktų draudimas, kuris šiuo metu labai populiarus. Žmonės džiaugiasi, kad daiktų draudimas padeda apsaugoti tokius daiktus, kaip kad fotoaparatas arba kompiuteris. Daugelis mūsų juos vežasi su savimi, kadangi norisi ir dirbti, ir įamžinti gražias akimirkas. Deja, vagystės klesti net ir pačiose moderniausiose šalyse. Būtent todėl daiktų draudimas yra taip mėgstamas.

Atostogų metu norisi būti visapusiškai apsaugotų. Tai pavyks pasiekti tik tokiu atveju, jeigu įsigysite sveikatos draudimą. Natūralu, kad jis nepadės nepaikinti sveikatos problemų, tačiau juo vien tai, kad nukris finansinė našta – turi labai daug privalumų, kuriais verta pasinaudoti ir kuriuos verta įvertinti.

Norėdami gauti visapusišką apsaugą - turėtumėte pasirinkti abu draudimus. Jie leis jaustis ramiau ir paprasčiausiai kelionės metu visiškai atsipalaiduoti. Išvenkite grėsmių, kai tai padaryti yra taip paprasta.


Kelionė į Angliją – ką svarbu žinoti

Šiuo metu, kada pasaulis mažėja, kelionių daugėja. Dažnai norint pasiekti kokią užsienio šalį nereikia ilgai planuoti, tereikia nusipirkti lėktuvo bilietą arba susisiekti su vežėjais vežančiais į užsienio šalį. Anglija yra viena iš tokių šalių, kurią mėgsta tiek uždarbiauti važiuojantys lietuviai, tiek norintys pakeliauti. Anglija

Kas nori greitai atsidurti Londone, tiems rekomenduojame pirkti lėktuvo bilietą ir nepraėjus keletui valandų jūs jau būsite ten. O jei norite keliauti pigiau ir tuo pačiu mėgstate su savimi turėti didesnį bagažo kiekį rekomenduojame rinktis vežėjus. Lietuvoje vežėjų į Angliją tinklas yra pakankamai plačiai išplėtotas Todėl galite rasti, kas greitai ir nebrangiai veža į Angliją.

Tad šiame straipsnyje pateiksime keletą naudingų ir svarbių patarimų, kurie pravers planuojant aplankyti nuostabiąją Angliją.

Kelionė lėktuvu – ar su vežėju?

Jei keliaujate lėktuvu, geriausia bilietų pradėti žvalgytis jau prieš mėnesį laiko. Tokiu metu bilietai būna pigesni. O jei norite dar labiau sutaupyti, rinkitės aerouostus, kurie yra mažesni.

Taip pat patariame riktis vėlyvus skrydžius arba skrydžius, kurie vyksta svaitės viduryje. Nors tai sukelia daugiau nepatogumų, tačiau naktiniai skrydžiai būna gerokai pigesni. Pastebima, kad pasirinkus skrydžius savaitės viduryje galima sutaupyti iki 50 Eur. Jei keliaujate su šeima, tuomet gali būti sutaupyta solidi pinigų suma. 

Jei planuojate keliauti su vežėju, tuomet susisiekite ir suderinkite kelionės datą. Prieš pasirinkdami vežėją būtinai pasidomėkite vežėjo reputacija. Šioje srityje yra nemažai nelegalių vežėjų, tad saugokitės tokių.

Kur apsistoti nuvykus į Londoną.

Daugiausiai lankomų vietų ir atrakcijų vyksta Londono centre. Tačiau nakvynės kaina yra ne iš pigiųjų. Todėl rekomenduojame apsistoti toliau nuo centro esančiose zonose. Anglijos transporto tinklas yra plačiai išplėtotas. Tad jums tikrai nekils keblumų dėl susisiekimo.

Dažniausiai pavyks sutaupyti jei rinksitės mažesnį žvaigždučių kiekį turintį viešbutį. Iš karto apmastykite kiek laiko planuojate praleisti viešbutyje. Ar jums reikalinga vieta pernakvoti, ar norite savo atostogas leisti viešbučio kambaryje?

Kokį transportą pasirinkti Londone.

Turistams patogiausia keliauti metro. Todėl, kad daugelis metro stotelių yra netoli lankytinų vietų. Taip pat metro kelionė užtruks gana trumpai lyginant su autobusu.


Kelionė į Daniją – ar verta?

DanijaKiek šalių aplankiau! Kiek įdomybių pamačiau! Kiek patiekalų ragavau! Ar galėtumėte taip pasakyti apie save? Yra žmonių, kurie daug keliauja, tačiau nemaža dalis apsiriboja kuklesnėmis išvykomis, o jeigu suplanuoja didesnę kelionę, tai paprastai kartą per metus ar rečiau. Jeigu norite nuvykti į Daniją, bet nežinote, ar leis finansinės galimybės, vertėtų atkreipti dėmesį į vežėjų įmonę UAB Satransa.

Kodėl verta aplankyti Daniją? Ar išvis verta? Taip. Tam yra daugybė priežasčių, o tolimesnėse eilutėse pateiksime tris – pabuvimą kitoje aplinkoje, galimybę pasisemti naujų idėjų, daniškos virtuvės pažinimą. Tad leidžiamės į kelią.

Pabuvimas kitoje aplinkoje

Noriu pakeisti aplinką – gana dažnai girdima frazė. Ir ji puikiai suprantama. Juk kasdienė rutina ilgainiui pabosta, norisi naujų įspūdžių. Legolendas, įspūdingos pilys – dalis to, ką galima pamatyti Danijoje. Tačiau net nepaisant to, kiek lankytinų objektų atsiduria maršrute, tai vis tiek šis tas naujo, įdomaus.

Pabuvimas kitoje aplinkoje – tai poilsis, atsipūtimas nuo darbų, įprastos dienotvarkės pakeitimas. Konkretūs potyriai priklauso nuo žmogaus. Pavyzdžiui, vienas su UAB Satransa į Daniją keliaus vedamas troškimo pažvelgti į šią šalį iš istorinės perspektyvos. O kitam prioritetas bus architektūros šedevrai.

Galimybė pasisemti naujų idėjų

Aplinkos pakeitimas sietinas su naujomis idėjomis. Jei darbas pradeda labiau varginti, jei atrodo, kad mažėja produktyvumo lygis, galbūt vertėtų pamąstyti apie kelionę į Daniją? UAB Satransa dažnai kursuoja į šią šalį ir atgal, tad nuvykimas patogus. Kaip pasakytų klientai, paslauga gerai sutvarkyta.

Idėjos neretai siejamos su įkvėpimu. Ir kai to įkvėpimo trūksta, imama galvoti apie atostogas. Kokia kryptis? Galbūt ta, apie kurią čia kalbame?

Daniškos virtuvės pažinimas

Tikriausiai girdėjote apie daniškus sumuštinius, pagardintus įvairiausiais ingredientais ir nepatenkančius į apibrėžimą „duona su dešra“. Ir ne tik jų siūloma paragauti šioje šalyje. Kad ir į kokį kraštą bevyktumėte, visuomet intriguoja tos šalies virtuvė. Ir Danija tikrai ne išimtis. Tad į klausimą, ar verta čia vykti, atsakymas teigiamas. O su UAB Satransa kelionė ne tik patogesnė, bet ir saugesnė.


ES draudimo kortelė galioja ne visur

ES draudimo korteleSveikatos draudimas būtinas kiekvienam, tiek keliaujant, tiek gyvenant normaliu ritmu. Juk dažnas bėgimas mums pakiša koją ir staiga susergame, arba patiriame traumą, o ypač jei gyvename aktyvų gyvenimą, daug sportuojame, tad ir kokį kojos ar rankos raištį pasitempiame. Taip visko būna, tačiau sveikatos draudimas vis vien yra reikalingas. Dar labiau jis reikalingas keliaujant, net ir kelias dienas. Važiuojant automobiliu, gali nutikti ir smulkios, ir didelės avarijos, taip pat susirgus kitoje šalyje, ar susižeidus tenka naudotis gydymo paslaugomis, tad normalu, kad kitoje šalyje medicinos išlaidos yra žymiai didesnės. Todėl draudimu reikia pasirūpinti iš anksto.

Keliaujant po Europos Sąjungos, būtent ES narėms suteikiama sveikatos draudimo kortelė, kurios dėka keliaujant po visas Europos Sąjungos šalis suteikiama medicininio gydymo kompensacija. Jei kas nutinka, turint šią kortelę yra padengiamos gydymo išlaidos. Tačiau kortelę būtina kasmet pratęsti. Tačiau kortelė negalioja naudojantis privačiomis gydymo įstaigomis, tik valstybinėmis. Bet nutinka ir taip, kad galiojimo laikas baigėsi, o keliautojas nepastebėjo to ir laiko prasitęsti nebėra. Tuomet yra išeitis — sveikatos draudimas internetu. Tai paprastas būdas įsigyti draudimą, kadangi nereikia išeiti iš namų, galima jį tiesiog atsispausdinti.

Žinoma, toks sveikatos draudimas internetu yra mokamas, o sumos dydis priklauso nuo to, kokios rizikos grupėje yra šalis bei norimų sąlygų paketo. O ES išduodamas sveikatos draudimas yra visiškai nemokamas, tiesiog reikia nueiti į SODRA ir išsiimti draudimo kortelę.

Beveik visose šalyse galima naudotis būtinąją medicinos pagalba, tačiau yra tokių šalių, kur teks už gydymo išlaidas sumokėti, net turint ES sveikatos draudimą, tad papildomai sveikatos draudimas internetu pirktas turėtų praversti:

 • Austrijoje reikia sumokėti už pirmas 28 gydymo dienas, kadangi ten dažnai pasitaiko žmonių, kurie patiria traumas slidinėdami kalnuose, tad geriau gulėti ligoninėje ilgesnį laikotarpį arba įsigyti sveikatos draudimą;
 • Čekijoje nesvarbu ar turite sveiktos draudimą ar ne, jūs vis tiek privalėsite sumokėti 30 kronų mokestį. Panašiai, kaip ir į taksi įsėsdami sumokate nurodytą sumą;
 • Estijoje susimokėsite, jei norėsite specialisto paslaugų bei už pirmas 10 dienų gulėdami gydymo įstaigoje;
 • Ispanijoje teks susimokėti už dantisto paslaugas, kadangi jų valstybė neapmoka;
 • Italijoje sveikatos draudimas nepadengia greitosios pagalbos automobilio kelionės išlaidų;

Galiausiai, viena iš šalių, kurioje tiesiog nepadengiamos gydymo išlaidos yra mūsų kaimynė Latvija, todėl jei norėsite ten atostogauti, būkite atsargūs, kadangi teks susimokėti už medicinines paslaugas.


Populiariausi vandens telkiniai baidarių žygiui

Baidariuagentura.lt_-300x200Viena geriausių transporto priemonių vasaros metu tampa baidarė. Juk taip nuostabu palikti visus rūpesčius krante, sėsti ir išplaukti, gerėtis nuostabia mūsų gamta ir būti apsuptam geriausių draugų. Tad jei šiemet vėl ruošiesi į baidarių žygį, pasidalinsime informacija, kurie vandens telkiniai yra populiariausi tarp baidarininkų.

Aukštaitijos ežerynas. Jei Aukštaitiją išskirtume kaip atskirą valstybę, joje vandens būtų gerokai daugiau nei žemės. Todėl šis kraštas yra toks mylimas vandens sporto entuziastų. Vandens telkiniai patys įvairiausi, regione gausu tiek ežerų, tiek upių, trasų begalybė, kas suteikia visišką laisvę planuojantiems žygį. Galima pasirinkti tiek vienos dienos trasą, tiek keturių ar penkių dienų žygį. Galima rinktis lengvas, naujokams tinkamas trasas, o galima pasinerti į pavojingų ir ekstremalių vandenų sūkurį. Taigi tai vieta, kur kiekvienas ras sau tinkamą variantą. Kadangi Aukštaitijoje netrūksta kalvų, piliakalnių, atodangų, tai tikrai nepritrūks įspūdžių ir gražių vaizdų.

Ūlos upė. Tiems, kurie jau yra ne kartą plaukę baidarėmis, nebaisūs ir sudėtingesni maršrutai. Vienas tokių būtų plaukimas Ūlos upe ir įplaukiant į Merkį. Visa trasa tęsiasi 65 km, tačiau galima pasirinkti trumpesnes atkarpas. Upė unikali tuo, kad yra vingiuota, srauni, dažnai užtverta krituolių, tad iš baidarininkų reikalauja jėgos ir patirties. Tokie vandens telkiniai kaip Ūlos upė masina ekstremalių potyrių ieškančius žmones.

Dubysos upė. Vanduo, piliakalniai,šlaitai, atodangos, bekraštės pievos – tokie vaizdai pasitinka plaukiančius Dubysos upe. Tai vidutinio sudėtingumo plaukimo trasa, reikalaujanti ištvermės, tačiau vaizdai viską atperka. Palei upę gausu vaizdingų objektų, tad tinka plaukiantiems lėtai ir mėgstantiems dažnai išlipti apsižvalgyti. Įsimintiniausi Dubysos pakrantėse išsidėstę objektai yra Buluvėnų piliakalnis, Lyduvėnų geležinkelio tiltas, kuris yra aukščiausias ir ilgiausias Lietuvoje, Padubysio piliakalnis, vandens malūnas ir dar daug kitų vertų dėmesio objektų.

Dusetos – Kavarskas. Tai viena ilgiausių baidarių trasų, net 90 km, tad tikrai užtenka potyrių tiek pradedantiems, tiek patyrusiems. Visgi trasa priskiriama lengvai. Visas maršrutas tarsi nusėtas vertų dėmesio objektų, prie kurių tikrai verta sustoti, pvz., Tarnavos dvaro sodyba, Šeimyniškių piliakalnis, Užpalių dvaras, siaurasis geležinkelis, Puntukas.

Lietuvoje išties yra nuostabių vietų pasiplaukioti baidarėmis, įvairūs vandens telkiniai gali išties nustebinti, tiesiog nereikia bijoti eksperimentuoti ir kas kart išbandyti vis naujas upes ar ežerus.


Perkraustymas iš Vokietijos

Perkraustymas-vokietijaViena iš stipriausių, ne tik Europos, bet ir pasaulio valstybių yra Vokietija. Kiekvienai metais dėl ypač gerų gyvenimo sąlygų priima vis daugiau emigrantų. Tikriausiai net nėra tokios šalies, kuri taip lauktų įvairaus amžiaus, kvalifikuotų  specialistų. Jeigu pavyksta itin sėkmingai įsitvirtinti šioje šalyje, geriau jau iš jos nebeišvykti. Tačiau vis dažniau skambantys atgarsiai apie Vokietijoje apsigyvenusius pabėgelius, labai gąsdina ne tik vietinius gyventojus, bet ir emigrantus. Šalies motyvas pasikviesti pabėgelius buvo tas, kad Vokietijos demografinė padėtis prastėja dėl sparčiai senstančių žmonių. Šiai problemai išspręsti būtent ir buvo jie priimti. Dėl terorizmo grėsmės žmonės nori pasitraukti iš valstybės. Tačiau, kaip galima norėti persikraustyti iš Vokietijos, kai ji siūlo tokias geras gyvenimo sąlygas?

Dabar pateiksime pagrindines priežastis, dėl kurių geriau likti gyventi Vokietijoje:

 • Prekybos rinka siūlo vienas iš žemiausių produktų kainų visoje Europos sąjungoje;
 • Nors pragyvenimo išlaidos gana didelės, bet atlyginimai prasideda nuo 2500 eur.;
 • Prekybos srityje dirbančių žmonių atlyginimas siekia 2900 eur, paslaugų srityje – 2700 eur. darbuotojų – 3700 eur, o darbininkų – 2500 eur. dėl to ne tik gyvenama kokybiškai, bet ir galima susitaupyti;
 • Buto nuomos kainos panašios kaip ir Lietuvoje, o gero namo vidutinė kaina užmiestyje yra apie 30 tūkst. eurų;
 • Permokami mokesčiai grįžta metų gale su kaupu;
 • Susergant bei neinant į darbą mokama net 70 proc. darbo užmokesčio;
 • Teikiama visa socialinė apsauga ir garantijos;
 • Kiekvienas darbuotojas gauna atostogas, minimali atostogų trūkmė – 24 darbo dienos;
 • Gaunama parama šeimai t.y. pašalpa šeimai, kuri augina vieną ar daugiau vaikų. (iki 4 metų);
 • Darbo pasiūlymų yra labai daug ir įvairių (nuo valytojos iki gydytojo); (Žinoma, rimtam darbdaviau svarbus ne tik išsilavinimas, bet ir geros vokiečių kalbos žinios).

Nors dėl pabėgėlių invazijos ir prasidėjo chaosas, tačiau nevertėtų panikuoti ir dėl to skubėti persikraustyti iš Vokietijos. Geriau gyventi šia diena ir džiaugtis kokybišku pragyvenimo lygiu, nes į savo šalį visada spėsime sugrįžti.


Perkraustymas iš Vokietijos

Perkraustymas-vokietijaViena iš stipriausių, ne tik Europos, bet ir pasaulio valstybių yra Vokietija. Kiekvienai metais dėl ypač gerų gyvenimo sąlygų priima vis daugiau emigrantų. Tikriausiai net nėra tokios šalies, kuri taip lauktų įvairaus amžiaus, kvalifikuotų  specialistų. Jeigu pavyksta itin sėkmingai įsitvirtinti šioje šalyje, geriau jau iš jos nebeišvykti. Tačiau vis dažniau skambantys atgarsiai apie Vokietijoje apsigyvenusius pabėgelius, labai gąsdina ne tik vietinius gyventojus, bet ir emigrantus. Šalies motyvas pasikviesti pabėgelius buvo tas, kad Vokietijos demografinė padėtis prastėja dėl sparčiai senstančių žmonių. Šiai problemai išspręsti būtent ir buvo jie priimti. Dėl terorizmo grėsmės žmonės nori pasitraukti iš valstybės. Tačiau, kaip galima norėti persikraustyti iš Vokietijos, kai ji siūlo tokias geras gyvenimo sąlygas?

Dabar pateiksime pagrindines priežastis, dėl kurių geriau likti gyventi Vokietijoje:

 • Prekybos rinka siūlo vienas iš žemiausių produktų kainų visoje Europos sąjungoje;
 • Nors pragyvenimo išlaidos gana didelės, bet atlyginimai prasideda nuo 2500 eur.;
 • Prekybos srityje dirbančių žmonių atlyginimas siekia 2900 eur, paslaugų srityje – 2700 eur. darbuotojų – 3700 eur, o darbininkų – 2500 eur. dėl to ne tik gyvenama kokybiškai, bet ir galima susitaupyti;
 • Buto nuomos kainos panašios kaip ir Lietuvoje, o gero namo vidutinė kaina užmiestyje yra apie 30 tūkst. eurų;
 • Permokami mokesčiai grįžta metų gale su kaupu;
 • Susergant bei neinant į darbą mokama net 70 proc. darbo užmokesčio;
 • Teikiama visa socialinė apsauga ir garantijos;
 • Kiekvienas darbuotojas gauna atostogas, minimali atostogų trūkmė – 24 darbo dienos;
 • Gaunama parama šeimai t.y. pašalpa šeimai, kuri augina vieną ar daugiau vaikų. (iki 4 metų);
 • Darbo pasiūlymų yra labai daug ir įvairių (nuo valytojos iki gydytojo); (Žinoma, rimtam darbdaviau svarbus ne tik išsilavinimas, bet ir geros vokiečių kalbos žinios).

Nors dėl pabėgėlių invazijos ir prasidėjo chaosas, tačiau nevertėtų panikuoti ir dėl to skubėti persikraustyti iš Vokietijos. Geriau gyventi šia diena ir džiaugtis kokybišku pragyvenimo lygiu, nes į savo šalį visada spėsime sugrįžti.