Previous month:
sausis 2024
Next month:
kovas 2024

vasaris 2024

Kodėl krepšinis toks populiarus sportas Lietuvoje

Krepsinis

„Lietuva!”, „Mes – už Lietuvą!” – skanduoja sirgaliai. Ir taip kiekvienais metais, kai tik žaidžia Lietuvos krepšinio rinktinė. Kitų šalių gyventojai stebisi tokiu lietuvių pasišventimu. Juk pasaulyje karaliauja futbolas! Tai kodėl krepšinis toks populiarus būtent pas mus? Priežasčių yra ne viena.

Krepšinis – labai dinamiškas sportas

Vienai atakai yra skirtos 24 sekundės. Seniau buvo 30, tačiau, sporto funkcionieriai iš FIBA nusprendė, kad šis žaidimas turi būti kur kas greitesnis. Ir iš tiesų, krepšinis yra labai dinamiškas sportas. Jis greitas, veržlus, situacija švieslentėje gali pasikeisti vos per keletą sekundžių. Toks sportas neleidžia žiūrovui nuobodžiauti, ypač lemiamose dvikovose. Tuo tarpu futbole galima nusnausti pusantros valandos ir stebėti tik pabaigą arba mušamus baudinius, jei rezultatas pabaigoje lygus. Be to rezultato nereikia laukti ilgai. Taškai juk pelnomi praktiškai pirmosiomis sekundėmis, o ne per 2 valandas. Maža to, krepšinyje dažnai keičiami žaidėjai. Jei futbole žaidėjas pakeičiamas antrojo kėlinio pabaigoje, tai krepšininkai į aikštelę įbėga po kelis kartus.

Kompaktiška komanda – paprasta žaisti mėgėjiškai

Pabandykite su draugais pažaisti regbį normaliomis taisyklėmis. Reikės net 30 žmonių, kad susidarytų dvi pilnos komandos. Futbole reikia 11 žaidėjų, o krepšinyje pakanka 5. Pastaruoju metu itin populiarėja ir kompaktiška 3x3 krepšinio versija, kur komandą sudaro 3 žaidėjai ir vienas atsarginis.

Kai komanda tokia kompaktiška, ją gali surinkti kiekviena didesnė įmonė ar bendruomenė. Taip šis žaidimas gali būti prieinamas daugybei žmonių.

Nereiktų pamiršti, kad didelių komandų rungtynėms reikia ir didelių aikštynų. Krepšinį galima žaisti mokyklos sporto salėje ar net kieme prie sienos pritvirtinus vieną lanką (tiesa, tai jau bus 3x3 krepšinis).

Titulų troškimas

Kodėl geriausi NBA krepšininkai tiesiai šviesiai sako, kad jų tikslas – atstovauti savo šalį Olimpinėse žaidynėse. Pasaulio čempionatas jiems toks pusėtinas turnyrėlis, todėl būtent per tokius renginius Lietuvos krepšinio rinktinei ir pavyksta įveikti net ir iš NBA žaidėjų sudarytą JAV rinktinę. Deja, Olimpinių aukso medalių dar neturime. Tai mūsų siekis ir didžiausias troškimas. Dėl to visa krepšinio bendruomenė ir deda labai daug pastangų pasiruošimams ir savęs tobulinimui. Sporte titulai yra svarbūs. Tai garbė, pripažinimas ir įrodymas, kad kažko esame verti. Geri sporto rezultatai užtikrina ir finansinę gerovę, bet apie tai nesiplėsime. Laimėti čempionų taurę ar žiedus visada yra smagu ne tik krepšininkams, bet ir sirgaliams. Tai puiki motyvacija ir užkrečiantis pavyzdys siekti tik aukščiausių tikslų gyvenime.

Krepšinio varžybos – puiki pramoga prie televizoriaus

Aišku, stebėti krepšinį gyvai yra visiškai kitas jausmas, tačiau ne visi tai gali sau leisti. Be to ir arenos – ne guminės. Prie televizoriau susirenka šeimos, draugai, įmonių darbuotojai ar net aršiausi konkurentai. Krepšinis tiesiogiai transliuojamas geriausiu laiku, todėl tai puikus būdas praleisti vakarą su teigiamomis emocijomis.

Pasakysite, o kaip pasipriešinimas, laisvės siekimas, išreiškiamas per krepšinį. Prieš 30 metų tai buvo reali priežastis, kodėl Lietuvoje išpopuliarėj0 šis sportas, tačiau dabar užaugo nauja karta, kuriai Lietuva-Rusija ar Žalgiris-CSKA rungtynės nesukelia tokių stiprių nacionalinio identiteto jausmų.

Krepšinis yra tikrai smagus sportas, azartiškas ir pilnas netikėtumų. Be to niekada nežinai rungtynių baigties, nes net ir silpnos komandos gali įveikti turnyrinės lentelės lyderius. Šis sportas visada susilaukia labai daug dėmesio, o sportininkai yra labiau žinomi, nei dauguma pop muzikos atlikėjų, aktorių ar kitų šou pasaulio atstovų.