Sodybos nuoma įsimintinoms vestuvėms
Ar kieto kuro katilai vis dar efektyvus sprendimas?

Kuriais atvejais šampūnas nuo plaukų slinkimo išties gali padėti?

Grazus-plaukai

Plaukų slinkimas, arba alopecija, yra labai plačiai paplitęs reiškinys visame pasaulyje ir dažnai kankina daugelį, nepaisant lyties. Plaukų slinkimo priežastys gali būti įvairios, svarbu išsiaiškinti dėl kokios priežasties plaukų slinkimas kankina individualius atvejus, kadangi kiekvienai priežasčiai teks taikyti skirtingus prevencijos ir gydymo metodus.

Viena iš plaukų slinkimo priežasčių yra androgenetinė alopecija. Ši plaukų slinkimo forma yra dažniausiai pasitaikanti, kuriai būdingas genetinis polinkis į plaukų slinkimą ir net galimą visišką nuplikimą. Tokiu atveju šampūnas nuo plaukų slinkimo, sudarytas iš veikliųjų medžiagų, tokių kaip minoksidilas ar finasteridas, pasižymi veiksmingumu stabdant plaukų slinkimą ir skatinant jų augimą išsklinkusiose vietose. Šios medžiagos veikia aktyvindamos plaukų folikulų kraujotaką ir slopindamos hormoną dihidrotestosteroną, dėl kurio išsiskyrimo gali atsirasti plaukų slinkimas.

Stresas, įvairios ligos, pogimdyvinis periodas ar chirurginės intervencijos gali paskatinti plaukų slinkimą. Nors šampūnas nuo plaukų slinkimo negali tiesiogiai išspręsti pagrindinės slinkimo priežasties, jis prisideda teikiant vadinamą, maitinimą, į galvos odą ir plaukų folikulus bei padeda greičiau grįžti prie įprasto plaukų augimo ciklo.

Taip pat nepilnavertė mityba gali būti atsakymas, kodėl jums slenka plaukai. Nepakankamas pagrindinių reikiamų medžiagų, tokių kaip biotinas, geležis ar cinkas, vartojimas gali baigtis tiesioginiu plaukų slinkimu. Šampūnai, turintys šių medžiagų, gali kažkiek padėti atauginti plaukus, tačiau būtina ištaisyti pagrindinę priežastį koreguojant mitybą ar papildant ją šiais būtinais elementais.

Galvos odos pleiskanojimas ar galvos odos ligos, tokios kaip, seborėjinis dermatitas, gali pakenkti plaukų augimui, o tai gali sukelti plaukų slinkimą. Šampūnai nuo pleiskanų, praturtinti tokiais komponentais kaip ketokonazolas, gali padėti išspręsti šias problemas ir prisidėti prie jūsų plaukų augimo proceso.

Netinkami plaukų priežiūros įpročiai, tokie kaip dažnas tiesintuvo ar garbanų formavimo įrankių naudojimas, kenksmingos cheminės procedūros ir tvirtai surišti plaukai su kietomis gumomis gali pakenkti plaukų velenui, o pažeidus jį, plaukai pradeda lūžinėti, plonėti, trupėti ir slinkti. Todėl keičiant plaukų priežiūros įpročius, galite sumažinti ir jų slinkimo riziką.

Net tam tikri vaistai gali sukelti plaukų slinkimą, kaip šalutinį poveikį. Jei manote, kad gydytojo paskirti vaistai gali prisidėti prie jūsų plaukų slinkimo, patartina pakartotinai pasikonsultuoti. Galbūt yra alternatyvų jūsų vartojamiems vaistams, kurie nesuteikia tokių nemalonių šalutinių poveikių, kaip plaukų slinkimas.

Comments

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name and email address are required. Email address will not be displayed with the comment.)