Previous month:
rugsėjis 2017
Next month:
lapkritis 2017

spalis 2017

2018 metų horoskopas: ką žvaigždės žada Dvyniams ir Vėžiams?

Horoskopai2Laikas bėga labai greitai, ir netrukus skaičiuosime paskutines šių metų dieneles. Iki tol – dar daugybė darbų, kuriuos reikia atlikti, tačiau atradę laisvą minutę pasidomėkite, ką 2018 metų horoskopas žada jūsų Zodiako ženklui. Be abejo, tikitės, kad ateinantys metais bus tikrai palankūs ir sėkmingi, taigi, ką jie žada Dvyniams ir Vėžiams?

Kokie ateinantys metai bus Dvyniams?

Dvyniai ateinančiais metais daugiausiai dėmesio skirs santykių puoselėjimui. Gal ir gerai, nes pastaruoju metu tam vis nepavykdavo rasti pakankamai laiko. Jūsų šeimos nariams dabar kaip niekada anksčiau yra reikalingas jūsų palaikymas, todėl stenkitės tam skirti pakankamai dėmesio, ir neapsiribokite vien tik savo darbais ir savomis problemomis. Darbe stenkitės nepervargti , nes tai gali iššaukti įvairias sveikatos problemas. 2018 metais darbai eisis pakankamai sklandžiai, todėl persistengti paprasčiausiai nėra reikalo. Vis dėlto, jei norėsite imtis naujos veiklos, darykite tai drąsiai ir nesvarstydami apie galimus pavojus. 2018 metais sėkmė šypsosis tik tiems, kurie neišsigąs galimos rizikos ir ryžtingai įgyvendins savo sumanymus. 2018 metų horoskopas Dvyniams rekomenduoja labiau susirūpinti savo įvaizdžiu, ateinantys metai bus palankūs net ir kardinaliems išvaizdos pokyčiams. Viskas – tik į naudą: tai gali suteikti daugiau pasitikėjimo savo jėgomis, todėl įvairios veiklos imsitės kur kas drąsiau. Jei dar neturite antrosios pusės, ateinantys metai gali būti lemtingi. Rekomenduojama dažniau išeiti iš namų, lankytis įvairiuose renginiuose, nevengti naujų pažinčių, ir t.t. Santuokoje gyvenantiems Dvyniams gali būti gana įtemptas metas – atrodys, kad sutuoktinis viską atlieka netinkamai, ir dėl to kils noras priekaištauti. Vis dėlto, stenkitės išlikti ramūs ir neieškoti, prie ko prisikabinti. Problema – ne jūsų partneryje, o jūsų požiūryje, todėl jį ir keiskite.

2018 metų horoskopas Vėžiams

2018-ieji bus tarsi praregėjimo metai. Tikėtina, kad galų gale išmoksite priimti aplinkinius tokius, kokie jie yra, ir nesistengsite reikalauti to, kas nėra pasiekiama Tai – susitaikymo metas ir su pačiu savimi. Galiausiai pradėsite kritiškai vertinti savo gabumus, ir galbūt atrasite tikrąjį savo pašaukimą. Jei paskutiniu metu bandėte daugybę naujų veiklų, ir nežinojote, ties kuo apsistoti, dabar tą padaryti bus kur kas paprasčiau. 2018 metų horoskopas jums žada gerųjų pusių atradimą, todėl tikėtina, kad karjeros srityje bus pokyčių. Jei dabartinėje savo darbovietėje nesijaučiate laimingi, metas kažką keisti. Gali būti, kad tie pokyčiai bus net labai kardinalūs – galbūt pakeisite ne tik pačią darbovietę, bet taip pat ir darbo sritį. Visa tai – tik į naudą. Jūsų galvoje knibždėte knibždės naujų idėjų, kurias nekantrausite įgyvendinti, tačiau tikrai nėra reikalo skubėti. Atminkite posakį, kuriame teigiama, kad prieš kerpant reikia devynis kartus pamatuoti. 2018 metai yra palankūs atsikratyti to, kas jums visiškai nėra naudinga. Jei darbe jaučiatės išnaudojami, greičiausiai, kad taip ir yra, o tuomet, jei pabendravę su tam tikrais žmonėmis jaučiatės pernelyg pavargę, paprasčiausiai apribokite bendravimą arba paretinkite susitikimus. Vienišiems Vėžiams žadamos permainoms – netikėta pažintis gali viską apversti aukštyn kojom. Jausitės tarsi ant sparnų, o tai turės teigiamos įtakos visai jūsų veiklai. 2018 metų horoskopas palankus ir susituokusiems žmonėms – šeimyninis gyvenimas jus tikrai džiugins, o romantiškų akimirkų tikrai netrūks. Raskite daugiau laiko mylimam asmeniui, suplanuokite romantišką savaitgalį ar išvykite trumpoms atostogoms – tai dar labiau jus suartins. Nors pykčių taip pat gali nepavykti išvengti, tačiau atminkite, kad nėra namų be dūmų.


Indų valymas

Indų valymasKaip žinia tiek stikliniai, tiek plastmasiniai indai yra naudojami gėrimams, vaisiams  o metaliniai  puodai ar keptuvės yra naudojamos patiekalams ruošti. O stalą labiausiai puošia vienos spalvos bei  gerai išblizginti indai. Tačiau tam turi būti ir atitinkama jų priežiūra.

Pavyzdžiui stiklines ir bokalus galima gerai išplauti su šiltu muiluotu vandeniu,  įbėrus truputį smėlio ar borakso. Išplovus indus, reikėtų išskalauti juos šaltu vandeniu, taip pat, žinoma,  tai galima padaryti ir su smėliu, o tada viską išsluostyti, jog neliktų vandens paliktų dėmių.

Stiklinius indus reikėtų plauti su acto ir vandens tirpalu,  kuriame šių komponentų kiekis yra pusė puodelio baltojo acto ir  keturis su puse litro vandens.  Perskalaujant indus, reikėtų į vandenį įpilti šiek tiek baltojo acto, nes tokiu būdu bus galima pašalinti muilo nuosėdas, o stikliniai indai ims spindėti.   Stikliniai indai taip pat gali būti plaunami ir su druskos bei acto tirpalu,  kurio sudėtis yra vienas šaukštas druskos, du šaukštai acto ir vienas litras vandens. Panašiai kaip buvo paminėta prieš tai, išplauti stikliniai indai, turėtų būti šluostomi sausa pašluoste,  tik šiuo metu tai yra todėl,  kad  neliktų nuo išgaravusio vandens dėmių atsiradusių ant stiklo paviršiaus. Bokalus ir plonas stiklines valyti reikėtų su  dviem pašluostėm,  nes viena iš jų yra reikalinga dėmių išvalymui, o kita išblizginimui.

Indus,  kuriuose buvo degtinė arba actas, reikėtų išplauti su skalbiklio tirpalu, o vėliau ir su švariu vandeniu. Krištolinius indus yra rekomenduotina plauti su šiltu vandeniu, nes plaunant su karštu vandeniu, jis netenka savo blizgesio ir tada patamsėja. Krištolinius indus reikėtų plauti pasigaminus keletą tirpalų. Vieną iš galima pasidaryti į indą įpylus vieną litrą vandens ir įbėrus du šaukštus valgomosios sodos. Kitą tirpalą  galima pasigaminti į indą įpylus vieną litrą vandens ir vieną šaukštelį amoniako.

Kaip matome, šios valymo priemonės padeda švariai išvalyti bet kokius nešvarumus, esančius ant stiklinių indų paviršiaus ir tuo pačiu metu leidžia išvengti kitų dėmių, kurios gali atsirasti po valymo, todėl  galėsite džiaugtis išblizgintais stikliniais indais.


Automobilio pirkimo paskola: pliusai ir minusai

UnijaJei galvojate apie naują transporto priemonę, tačiau šiam pirkiniui neturite reikiamos sumos pinigų, jūsų lūkesčius atitiks automobilio pirkimo paskola. Tiesa, turite racionaliai apsvarstyti paskolos galimybę – tai atsakingas sprendimas, kuris gali sukelti finansinių rūpesčių. Vis dėlto, jei turėsite pakankamai informacijos, bendrausite su patikimu kreditoriumi ir objektyviai įvertinsite savo skolinimosi galimybes, paskolos grąžinimas nebus sudėtingas procesas, o jūs jau tą pačią dieną galėsite džiaugtis nauju, patogiu ir komfortišku automobiliu.

Privalumai ir trūkumai

Prieš pirkdami automobilį, turite nuspręsti, kokios vertės pirkinys jums reikalingas. Nuo to priklausys ir vartojimo paskolos dydis. Be to, jei nusprendėte imti paskolą, turite gerai įvertinti šio sprendimo privalumus ir trūkumus. Didžiausia nauda, kurią gausite, – greitai ir lengvai galėsite įsigyti svajonių transporto priemonę, nepriklausomai nuo to, ar norite naujo, ar naudoto automobilio. Tam tikra prasme skolinimasis tampa panašus į taupymą – jums kurį laiką teks už pageidaujamą pirkinį mokėti, tačiau prekę gausite iš karto. Kitaip sakant, turite automobilį, už kurį pinigus kreditoriui grąžinate per tam tikrą laiką, paprastai – per 3–5 metus.

Iš kitos pusės, prieš imdami paskolą, turite susitaikyti su tuo, kad pasiskolintus pinigus teks grąžinti, o tai kartais padaryti yra gerokai sunkiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Be to, jūs turėsite grąžinti ne tik pasiskolintą sumą, bet ir mokėti palūkanas, o tai reiškia, kad atiduosite daugiau, nei išleidote. Šiuo atveju turite būti tikri savo finansine situacija, t. y. turite gauti stabilias pajamas ir žinoti, kad per ateinančius metus neatsiras didelių papildomų išlaidų, pvz., nepradėsite studijuoti, neplanuosite brangios kelionės ar kūdikio, didelės vertės pirkinių ir t. t. Kitaip sakant, – kad laiku galėsite mokėti nustatyto dydžio įmokas ir turėti atliekamų pinigų netikėtoms išlaidoms, jei tokių atsirastų. Finansininkai primena – tik adekvačiai įvertinę savo finansinę situaciją galėsite priimti protingą sprendimą.

Praktiniai finansininkų patarimai

Kad būtumėte patenkinti priimtu sprendimu, prieš pirkdami automobilį turėtumėte įvertinti, kiek laiko planuojate juo naudotis, kada jį ketinate parduoti, kokią sumą planuojate susigrąžinti (tai padės suprasti, kokios vertės automobilio jums reikėtų ir kokios investicinės grąžos galite tikėtis). Kad pinigų grąžinimas nekeltų sunkumų, rekomenduojame imti paskolą, kurios mėnesinė įmoka nebūtų didesnė nei 25 proc. pajamų. Jei ketinate pirkti naudotą automobilį, nesirinkite ilgesnio nei 5 metai paskolos sutarties termino.

 


Miškai be savininko - nuostolis valstybei!

MiskaiMiškų įtaka mūsų visuomenei yra gana svarbi. Todėl tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje daug dėmesio yra skiriama miškų aplinkosauginėms, visuomeninėms, biologinės aplinkos išsaugojimo funkcijoms. Kaip žinote, miško ištekliai atsinaujina labai lėtai. Tad mūsų atlikti veiksmai turės poveikį ateities kartoms: mūsų vaikams ir anūkams. Taigi, reikia pastebėti, kad tiek teigiami, tiek neigiami veiksmai duos savo vaisų. Tad svarbu rūpintis miškais jau dabar. Mes dažnai perkame mišką net nusimąstydami kokia mūsų atsakomybė laukia. Dažnai galvojame, kad čia tik naudinga investicija.   

Miškininkystės specialistai pastebi, kad Lietuvoje yra gana paradoksali situacija. Maždaug apie 12,5 procentai miškų yra be jokio savininko. Greičiausia jums kyla klausimas kaip tai gali nutikti. O pasirodo, kad daliai šių miškų yra pateikti prašymai, kad juos grąžintų, tačiau jie neturi potencialių savininkų. Taip ir skursta ta dalis miškų, o jų grąžinimas tęsiasi iki dabar. Kai kurie Lietuvos žmonės nuogąstauja, kad apskritai Lietuvoje miškai mažėja, nyksta, kad juos kerta. O tie verslininkai, kurie skelbiasi, jog „perkame mišką visoje Lietuvoje“ apšaukiami gamtos niokotojais ir naikintojais. O štai pasirodo gana nemaža dalis miškų neturi savininko.

Taigi gana didelė dalis Lietuvos miškų yra niekieno priežiūroje. Tai reiškia, kad juose neatliekami kirtimai, atsodinimai ir kiti miškotvarkos darbai. Tokiuose miškuose pagal galiojančius teisės aktus negalima vykdyti jokių kirtimų, išskyrus sanitarinius. Tačiau jei nėra savininko kas gi tais sanitariniais kirtimai užsiims. Šie miškai ne tik, kad neturi šeimininko, bet ir neduoda jokios ekonominės naudos. Specialistai paskaičiavę, kad iš tokių miškų kasmet būtų galima uždirbti apie 15 mln. papildomų pajamų.                                                                                                                                                                                       

Galima sakyti, kad tai labai didelė prabanga mūsų šaliai. Taigi, užuot sutelkus dėmesį į miško pardavimą, pirkimą reiktų rūpintis kaip supaprastinti tokių miškų nuosavybės atkūrimo procedūras. Nes šiuo metu miškų grąžinimo procedūra yra ilga kebli ir ilgai užtrunka. Kol yra nesibaigęs žemės grąžinimas, negali būti priimtas sprendimas dėl miškų. Taigi šis klausimas turėtų būti labai svarbus vykdant įvairias reformas. Šiuo metu vykstančios reformos galbūt ir į naudą, tačiau tai pamatysime tik gerokai vėliau.


Ne kiekvienas renginių vedėjas dabar dirba už grašius

9Norėtumėte, kad jūsų kruopščiai planuojamą šventę ar kažkokį kitą renginį vestų profesionalus ir visuomenėje gerai pažįstamas veidas? Tuomet jums reikėtų žinoti, kad profesionalus ir žinomas renginių vedėjas viską atliks už adekvatų užmokestį. Didžiausia renginių planuotojų bėda yra tame, kad jie visada siekia sutaupyti. Kartais tas taupymas būna perdėtas. Profesionalūs renginių vedėjai jokiu būdu nedirbs už grašius ir tai turėti galvoje privalo kiekvienas planuojantis kad ir nedidelę šventę. Renginių vedėjas dabar gali būti pasirenkamas pagal norimus pageidavimus, tačiau svarbu tai, kad jeigu turite ribotą biudžetą, savo pageidavimus turėsite kaip reikiant sumažinti.

Visuomenėje gerai žinomų veidų paslaugos nėra pigios, todėl būtina suprasti, kad šie profesionalai vargu ar apskritai susidomės pasiūlymais vesti kažkokį renginį už vos kelis šimtus eurų. Kai kurie apskritai tikisi, jog tokių specialistų paslaugos gali būti užsakomos vos už kelias dešimtis eurų – tai yra mitas ir visiški gandai. Profesionalus renginių vedėjas, kurio paslaugomis naudojasi daugelis įmonių ar privačių asmenų, jokiu būdu nedirbs už mažą kainą. Tokie specialistai ir taip turi nemažai užsakymų, todėl jiems netgi nėra prasmės gaišti laiko derinant paslaugų įkainį užsakovo naudai. Tad, jeigu jus domina profesionalaus renginių vedėjo paslaugos, tuomet žinokite, kad iš karto tam reikia paruošti tinkamą pinigų sumą, nes kitu atveju, tokie specialistai tiesiog numos ranka taip nieko ir nederindami.

Kalbant apie didelius renginius, kuriuose dalyvauja ypač didelis žmonių skaičius, būtina žinoti ir tai, kad renginių vedėjai dėl to gali pakelti savo paslaugų įkainį. Įprastai renginių vedėjas visada atsižvelgia prieš kokią auditoriją jam teks stovėti visą renginio laiką. Jeigu tai labai didelė auditorija, tuomet logiška, kad ir paslaugų įkainis dėl to tik kils. Jeigu tai kažkokia maža šeimos šventė, tuomet aišku – paslaugų kaina turėtų būti mažesnė. Aišku, daug ką lemia ir kiti niuansai. Pavyzdžiui, atvažiavimas į renginio vietą ar renginio trukmė irgi gali daryti nemažą įtaką paslaugų kainoms. Tiesiog turite suprasti, kad joks profesionalus renginių vedėjas nesiverš vesti renginio, jeigu iš to jam naudos bus nedaug.


Kaip pasirinkti ir įsigyti akmens vatą?

8Norite šiltinti namus, bet nežinote kokias medžiagas tam naudoti būtų geriausia? Ne paslaptis, kad akmens vata yra vienas iš dažniausių pasirinkimų. Ja šiltinami tiek stogai, tiek fasadas, tiek ir kitos namų dalys. Ja šiltinama dažniausiai kartu atliekant ir apdailą. Apdailos būdų irgi yra pačių įvairiausių – dailylentėmis, plokštėmis, dekoratyviniu tinku ir t.t. Jeigu ieškote vietų, kur galėtumėte akmens vatą įsigyti geriausiomis kainomis, tuomet neabejotinai turėtumėte daugiau dėmesio skirti elektroninei erdvei. Taip – internete akmens vata siūloma mažiausiomis kainomis, todėl tai būtų tikrai naudingas pasirinkimas taupantiems. Tiesa, reikėtų pabrėžti, kad akmens vatos gamintojų ir rūšių yra pačių įvairiausių, todėl prieš tai reikėtų pasidomėti kas tiktų jums geriausiai.

Akmens vata gali būti pardavinėjama tiek mažais, tiek ir dideliais kiekiais. Tačiau kalbant apie jos pirkimą internetu, verta žinoti, kad mažų kiekių pristatymas ko gero nebus galimas. Matote, jeigu pirksite vos vieną vatos pakuotę, tuomet teks mokėti nemažą pristatymo mokestį arba pardavėjas tiesiog atsisakys ją jums pristatyti. Kai kurios el. parduotuvės pabrėžia, kad būtina pirkti tam tikrą kiekį, jog nebūtų taikomas pristatymo mokestis. Tiesiog, kai kuriose el. parduotuvėse yra nustatomi minimalūs perkamos vatos kiekiai. Žinoma, dar kiti pardavėjai gali taikyti pristatymo mokestį net jeigu ir pirksite nemažą kiekį. Čia jau reikėtų detaliau apžvelgti pardavėjų nurodomas pirkimo sąlygas.

Perkant akmens vatą internetu, ypač lengva paskaičiuoti reikalingą kiekį. Kiekvienoje el. parduotuvėje yra nurodyta koks plotas dengiama su vienu paketu. Tad, jums tik reikia apskaičiuoti šiltinamą plotą ir tiek. Pabrėžtina, kad akmens vatos rūšių yra daug, todėl vėlgi – jums reikėtų detaliau atlikti skaičiavimus ką rinktis būtų geriausia. Tiesiog reikėtų labiau pasidomėti šiltinimo technikomis. Matote, yra tokia vatos rūšis, kuri pasižymi plonumu, tačiau ji yra gerokai kietesnė, nei standartinė akmens vata. Kartais kai kuriais atvejais naudojamos netgi dvi vatos rūšis – stora ir ant viršaus dar dedama plonesnė ir kietesnė vata. Perkant akmens vatą, tiesiog reikėtų kruopščiai viską paskaičiuoti ir labiau pasidomėti šiltinimo technikomis.


El. prekybą fiziniai asmenys gali įregistruoti internetu

5Ryžotės pradėti kažką savo ir nusprendėte, kad el. prekyba bus pirmasis žingsnis siekiant savarankiškumo? Tai iš tiesų yra gana geras pasirinkimas. Mat, fiziniams asmenims dabar galima pradėti praktiškai bet kokią veiklą įteisinus ją internetu. Aiškiau kalbant, individualios veiklos įregistravimas yra pats geriausias pasirinkimas visiems pradedantiems savarankišką veiklą. Norintiems kažkuo prekiauti, reikia tik įregistruoti veiklą mokesčių inspekcijos portale ir viskas. Pats registracijos procesas truks viso labo porą minučių. Aišku, prieš registruojant el. prekybos veiklą, jums reikės sužinoti EVRK kodą. Šis kodas turės būti nurodomas registracijos metu. Koks kodas reikalingas jums – atsakys statistikos departamentas.

Kas liečia el. prekybą, tai kaip pradžioje minėta – fiziniams asmenims ją pradėti, o tiksliau kalbant, įregistruoti yra paprasta. Jums reikės prisijungti prie „Mano VMI“ portalo ir ten pateiksite registracijos formą. Tam, kad prisijungtumėte prie savo paskyros, pakaks ir prieigos prie el. bankininkystės sistemos. Dabar mokesčių inspekcija veiklas įregistruoja itin greitai. Pats registracijos procesas truks kelias minutes, o pažyma bus išduota per kelias darbo dienas.

Kai įregistruosite individualią veiklą pagal pažymą, nepamirškite, kad jums teks vadovautis šiokiomis tokiomis apskaitos tvarkymo taisyklėmis. Geriausia tai, kad apskaita yra be galo paprasta. Tikrai nereikia išsigąsti – ji tokia paprasta, jog, net nereikės galvoti apie buhalterio paslaugas. Jums reikės tik išrašyti sąskaitas faktūras, o jas paskui teks suregistruoti apskaitos žurnale. Geriausia tai, kad nežinantiems kaip viską daryti, VMI pateikia detalią informaciją. Taipogi turite žinoti, kad per „Mano VMI“ paskyrą galėsite užduoti elektroninius paklausimus, kuriuos galėsite konsultuotis dėl apskaitos vedimo.

Tiesiog turite suprasti, kad jums reikės registruoti pajamas ir išlaidas. Pavyzdžiui, tiems, kuriems reikės įsigyt pakavimo prekes, paskui reikės išsisaugoti gautą sąskaitą faktūrą ir ją užregistruoti apskaitos žurnale. Tarkime, pakavimo medžiagas perkate iš Vokucentras.lt internetinės parduotuvės. Jūs sumokate pinigus, gaunate prekes ir sąskaitą faktūrą. Tą sąskaitą faktūrą užregistruojate žurnale ir viskas. Taip pildoma tiek pajamų, tiek ir išlaidų apskaita. Žinoma, jeigu turėsite specifinių klausimų, visada galite kreiptis į VMI konsultantus.