Previous month:
birželis 2017
Next month:
rugpjūtis 2017

liepa 2017

Kodėl aš perku augintiniui maistą internetu?

Keturkojis.lt_suoAugintinio mitybos tema man tapo ypač aktuali sužinojus, kad mano pats meiliausias keturkojis yra alergiškas. Todėl jam reikia hipoalerginio pašaro. Tai sužinojus, pirma mintis buvo ta, kad reikia, tai reikia. Ir tik gerokai vėliau supratau, jog ne viskas taip paprasta, kaip atrodė pirmą sekundę.

Geriau skaityti nei ragauti

Gerai, pamelavau. Neragavau, bet kadangi nei vienas iš mano pirkto maisto Briusui netiko, jau buvo kilusios tokios mintys. Ir tuomet kolegė prasitarė, kad sunu maistas internetu geriausias yra tas, kuris žymimas, kaip aukščiausios klasės pašaras. Tarkim, į klausimą koks sausas sunu maistas geriausias, ji atsakė – sausas sunu maistas super premium, sunu maistas josera.

Taip pat geriausias sunu maistas internetu gali būti pasirenkamas pagal gamintojus. Ilgamečiai veisėjai sako, kad sunu maistas brit ( dar geriau sunu maistas brit care) bei sunu maistas acana nenuvils niekada.

Galima sutaupyti

Kitas mano variklis, kuris stumia pirmyn vis iš naujo ir iš naujo Briusui maisto atsargas pildyti atsisėdus prie kompiuterio ekrano, yra kaina. Internetu sunu maistas pigiau. Kita vertus, dažnai ieškau kažko panašaus į sunu maistas akcija, ir tokiu būdu pavyksta ne tik nemokėti už pristatymą, bet gauti tuos pačius, kokybiškus gaminius, už ženkliai mažesnę kainą, nei nespecializuotose parduotuvėse. Neretai šis skirtumas skaičiuojamas ne procentais, bet net kartais.

Greitas atsiuntimas

Kita vertus, sunu maistas internetu yra atsiunčiamas vos per kelias dienas. Tai reiškia, kad aš patvirtinu užsakymą ir jau po dviejų parų (darbo dienomis), virtuvės kampe pūpso dar nepraplėštas Bruso maisto maišas.

Jeigu norėčiau būti labai sąžininga, pripažinčiau, kad nerimą ir abejones naikina žinojimas, kad sunu maistas internetu atsiunčiamas su grąžinimo garantija. Tai reiškia, kad jeigu mano namus pasiekęs augintiniui maistas bus pažeistos pakuotės arba jis bus nekokybiškas, galėsiu jį grąžinti per keturiolika dienų ir atgauti visus pinigus arba gauti naują siuntą, nemokamai. Per tris metus mano pirkimo internetu dar tokio atvejo nepasitaikė, bet geriau žinoti savo teises, nei vėliau graužti nagus.


Vertimai Vilniuje, Kaune ar... internetu?

Vertica.ltVertėjų paslaugos Vilniuje turbūt neaktualios Kauno ar Klaipėdos gyventojams. Kita vertus... Vertimai šiais laikais taip nebepriklauso nuo vietos.

Vertimas internetu

Kadaise paslaugų tempas buvo kitoks. Toks dalykas kaip vertimas internetu anksčiau atrodė kaip svajonė ar net svajonių lygio nebuvo pasiekęs. O štai dabar vertėjų paslaugos Vilniuje neprivalo būti sukoncentruotos tik į sostinės aplinką, Kauno specialistai neturi apsiriboti tik Kauno klientais.

Greitis ir patogumas tikriausiai būtų įvardijama kaip dvi pagrindinės ypatybės, lemiančios paslaugų internetu populiarumą. Nesunku suprasti, kad reikia nemažai padirbėti, jei norima pritraukti klientų. Užsakovai nesinaudos paslauga, jei kreipiantis į paslaugos teikėją teks pereiti „kryžiaus kelius“.

Nepaisant to, kad verčiant tekstus geografinės ribos tampa vis mažiau svarbios, kokybės poreikis išlieka. Ką jau ten išlieka – jis labai didelis, ne šiaip egzistuojantis.

Lankstus darbas

Ir užsakovams, ir paslaugas teikiantiems asmenims rūpi darbo eiga bei rezultatas. Kadangi paslaugos persikėlusios į internetą, darbas vyksta lanksčiau. Aišku, tai galioja ne visais atvejais, bet apskritai pavyzdys apibūdina šiandieninę situaciją.

Tikėtina, kad ateityje darbas bus dar lankstesnis. Net ir darbovietėse, kur dabar kimbama į veiklą nuo 8 ir atliekami reikiami uždaviniai iki 17 val., po kažkiek metų tikriausiai bus kitokia tvarka, mažesnis valandų skaičius. Žinoma, tai tik prielaida, bet remiantis kitų šalių patirtimi ir trumpesnės darbo dienos produktyvumo rezultatais galima kelti teigiamą hipotezę. Tuo labiau, kad verčiant tekstus sunku ilgą laiką išlaikyti dėmesį.

Patyrusiems vertėjams lengviau užsidirbti duonai?

Vertėjų paslaugos Vilniuje nereiškia, kad gali kreiptis tik sostinės gyventojai. Tai jau supratome ir aptarėme. Tačiau neprošal užsiminti apie dar vieną aspektą. Atrodo, kad patyrusiems vertėjams lengviau užsidirbti duonai. Kodėl? Kaip parašyta keliomis eilutėmis aukščiau, dirbant nėra lengva išlaikyti dėmesį. Tačiau patyrę specialistai kartais dirba taip kokybiškai, kad sutarti padorūs įkainiai leidžia skirti mažiau laiko tekstams. O karjeros laiptais tik pradėję kilti vertėjai dažniausiai turi labiau pasistengti ir siekdami pritraukti klientų taiko mažesnius įkainius. Vadinasi, dirbama ilgiau, kad pavyktų gauti padoresnį atlygį.

Užsakovų klausimai

Kad ir kokia vertimo paslauga būtų aktuali (teisinis tekstas, garsaus rašytojo romanas ar kt.), vertėjų paslaugos prasideda ne nuo vertimo (kad ir kaip paradoksaliai skambėtų). Pradžia – svarbūs klausimai, sutarimas. Gal užsakovas turi specifinių pageidavimų, gal vertėjas nori pasitikslinti dėl vienos ar kitos teksto vietos. Tik tada, kai aptariami tam tikri dalykai, imamasi vertimo. Klientai tikisi, kad rezultatas bus geras, o vertėjų pareiga jį tokį pateikti.