Previous month:
balandis 2017
Next month:
liepa 2017

birželis 2017

Kėbulo padengimas nano danga – pagalba nuo įbraukimų ir plovimo vargų

Svarusratai.ltAutomobilis šiais laikais jau tampa ne tik susisiekimo priemone, bet ir laisvalaikio praleidimo būdu ir net įvaizdžio dalimi. O kad įvaizdis būtų formuojamas tinkamai, norisi, kad ir automobilis visuomet atrodytų prižiūrėtas ir švarus. Tiesa, švaros palaikymas ne visuomet yra lengva užduotis vairuotojams. Ypač, jei automobiliu važinėjate kiekvieną dieną ir ne tik miesto keliais, bet užsukate ir į vieną kitą užmiesčio kelią. Tačiau jei Jus vargina nuolatinis automobilio plovimas, šiuolaikinėse autoplovyklose Jūsų laukia staigmena – kėbulo padengimas nano danga.

Kas tai per danga?

Nano danga arba nanokeramika – tai medžiaga, kuri padengiama mažomis dalelėmis ant Jūsų automobilio, taip sukuriant atnaujinto automobilio įvaizdį. Tai tarsi apsauginis sluoksnis, kuris užtikrins, kad automobilio kėbulas bus atsparesnis mechaniniams pažeidimams ir net purvui.

Ar tikrai verta rinktis?

Kai užsukę į autoplovyklą ar servisą vairuotojai išgirsta apie nano dangą kėbului, daugelis ne tik suklusta, bet ir nustebina, jog tokia metodika tikrai yra reali šiandien. Tačiau kebulo padengimas nano danga padės Jums atnaujinti automobilį ir sumažins jo priežiūros vargus, nes nano danga turi visą pluoštą privalumų, apie kuriuos ankščiau tik svajojote.

  • Automobilis nebijos įbrėžimų. Na, koks vairuotojas nežino to nemalonaus jausmo, kai ryte norint įsėsti į automobilį, akis užkliūva už naujo įbrėžimo, kurio dar vakar nebuvo. Įbrėžimas nedidelis, kaltinti nėra ką, bet taip nemalonu kasdien į jį žiūrėti. Tad visiems vairuotojams nano danga padės pamiršti šiuos nemalonumus, nes padengtas automobilis šia nanokeramika yra atsparesnis įbrėžimams. Viso gero nemalonioms staigmenoms.
  • Automobiliui nebaisūs purvai. Dar viena sunkiai suprantama, tačiau kuo tikriausia nanokeramikos savybė yra ta, jog ji sukuria apsauginį automobilio sluoksnį, ant kurio nesikaupia purvas arba jis tampa itin lengvai nuvalomas.
  • Atsinaujinkite. Po to, kaip ant ūsų automobilio kėbulo bus padengta nano danga, pasijusite, lyg automobilis apsilankė grožio salone. Kėbulo padengimas nano danga ne tik sustiprina dažų sluoksnius, bet ir suteikia automobiliui naujo žvilgesio ir paryškina spalvą.
  • Garantija. Vairuotojai dažnai jaudinasi, jog naujos technologijos yra tik reklama ir retai kada išlieka ilgai. Tačiau nano danga pasižymi ilgu išliekamumu, tad naujasis automobilio įvaizdis laikysis mažiausiai 6 mėnesius.

Burnos higiena – svarbi ne tik dantų, bet ir viso organizmo sveikatai?

Oralgen nupearl dantų balinimo rinkinys klipshop.ltŽmogaus burna – viso organizmo veidrodis. Iš žmogaus burnos, dantų, ir seilių galima pasakyti labai daug ne tik apie žmogaus pomėgius, bet ir apie jo bendrą sveikatos būklę. Dėl šios priežasties svarbu ne tik taisyklingai prižiūrėti savo dantis, bet ir periodiškai atlikti ir burnos higieną. Kodėl burnos higiena tokia svarbi kiekvienam žmogui?

Net ir kruopščiai kelis kartus per dieną valant dantis yra praktiškai neįmanoma pašalinti visų susikaupusių apnašų. Joms besirenkant tarpdančiuose ima daugintis tam tikros bakterijos, kurios vėliau pažeidžia dantenų audinį ir sukelia įvairias dantų ligas. Kitos, agresyvesnės bakterijos, sukelia uždegimus bei suerzinimą, kuris per ilgą laiką iššaukia tikrai rimtus padarinius – organizmas ima su bakterijomis kovoti naikindamas dantenų ir dantų audinius, taip priversdamas dantis judėti bei sumažindamas jų stabilumą. Todėl dantys gali imti kristi, o tarpai tarp dantų ir dantenų tampa didesni. Profesionali ir tinkamai atlikta burnos higiena padeda periodiškai pašalinti susikaupusias apnašas ir jų slepiamas bakterijas, todėl smarkiai sumažėja tikimybė susirgti įvairiomis dantų ir dantenų ligomis.

Negana to, burnos higiena kaip ir dantų balinimas padeda pašalinti tamsų atspalvį suteikiančias apnašas. Būtent dėl estetinių klausimų pacientai dažniausiai kreipiasi į dantų gydytojus, neįvertindami, kad estetika yra tik vienas iš burnos sveikatos faktorių. Žinoma, dantų balinimas padeda išspręsti estetinį klausimą, tačiau tam skirtos priemonės pašalina tik nedidelę dalį susikaupusių bakterijų. Dėl šios priežasties būtina burnos higieną atlikti periodiškai – kartą arba du per metus.

Kenčiantiems nuo nemalonaus burnos kvapo, burnos higiena taip pat yra puiki išeitis. Mat bakterijų sukeliamos periodontinės ligos dažniausiai ir būna prasto kvapo sukėlėjos. Todėl profesionali burnos higiena padeda pašalinti ne tik blogą kvapą, bet ir susidariusias apnašas bei potencialius burnos ligų šaltinius. Būtent dantų patikrinimo metu galima identifikuoti ir bendras organizmo problemas. Patikros metu galima pastebėti burnos vėžio užuomazgas, įvertinti periodontinių ligų riziką bei nustatyti tokias ligas, kaip diabetą ar inkstų veiklos sutrikimus.

Burnos higiena gali būti dviejų tipų – atliekama ultragarsiniu aparatu arba aukšto slėgio prietaisu su sodos tirpalu. Esant nedideliam paviršinių apnašų kiekiui pakanka atlikti dantų valymą sodos preparatais. Tuo tarpu susiformavus itin storam apnašų sluoksniui ir ypač prisikaupus dideliam jų kiekiui tarpdančiuose ar tarpuose tarp dantų ir dantenų, teks atlikti ultragarsinę burnos higieną. Ją atlikti siūloma bent du kartus per metus tiems, kurie neturi polinkio į įvairias burnos ligas. Tuo tarpu tie, kurie yra linkę sirgti periodontinėmis ligomis, turėtų pasirūpinti, kad burnos higiena būtų atliekama kas 3 ar 4 mėnesius. Tik tokiu atveju galima užtikrinti ne tik stabilią burnos sveikatą, bet ir gražius dantis bei dailią šypseną. Juk pirminė burnos higienos paskirtis nėra dantų balinimas – tai sveikatos procedūra, pagerinanti tiek sveikatą, tiek ir estetinius organizmo aspektus.


Kaip turėtų būti užsakomi paminklai bei kapaviečių priežiūros paslaugos?

2Jūsų artimųjų kapavietės yra kaip reikiant apleistos ir todėl nusprendėte skirti pinigų jų atnaujinimui? Jeigu jums reikalingi paminklai ir kiti darbai, kurie susiję su kapaviečių tvarkymu, tai jums reikėtų dairytis į specializuotas įmones, kurios teikia su kapaviečių priežiūra susijusias paslaugas. Tokių paslaugų teikėjų kiekviename mieste yra be galo daug. Rinkdamiesi geriausius įvertinimus turinčias įmones ar privačius asmenis, jūs išvengsite laiko gaišimo ir darbus galėsite patikėti specialistams. Tačiau, turėkite galvoje, kad šiuos paslaugų teikėjus reikia rinktis ne atsitiktiniu būdu, o tik pagal geriausią reputaciją. Aiškiau kalbant, norint užsisakyti kokybiškas paslaugas, būtina kreiptis į geriausius įvertinimus turinčias įmones ar privačius asmenis.

Visi paminklai gali būti įkainojami skirtinga suma

Renkantis įmones ar privačius asmenis, kurie teikia su kapaviečių priežiūra susijusias paslaugas, būtina iš anksto kruopščiai peržiūrėti atsiliepimus. Tai reiškia, kad rinkdamiesi paslaugų teikėją, turite atsižvelgti ne tik į jo nustatomas paslaugų kainas – jūs turite peržiūrėti ar nėra blogų komentarų apie siūlomų paslaugų kokybę. Supraskite, jeigu anksčiau jūsų pasirinkta įmonė ar privatus asmuo suteikė nekokybiškas paslaugas ne vienam klientui, tai kodėl manote, kad jums bus daroma išimtis ir viskas bus gerai? Jums taip pat paslaugos gali būti suteiktos nekokybiškai. Dėl to ir siūloma kruopščiai pasidomėti paslaugų teikėju, jog paskui nepaaiškėtų, kad visi darbai užsakomi iš sukčių.

Kapaviečių priežiūra gali būti vienkartinė bei nuolatinė

Besidomintiems kapaviečių tvarkymo darbais, reikėtų žinoti, kad visus šiuos darbus paslaugų teikėjai gali atlikti reguliariai. Trumpai tariant, jeigu jūs esate labai užimti ir negalite patys atlikti tvarkymo darbų, tai paslaugų teikėjai viską atliks už jus. Jums reikės tik sudaryti ilgalaikę sutartį ir tiek. Ji įpareigos įmonę ar privatų asmenį prižiūrėti kapavietes, jog jos visuomet atrodytos tvarkingos. Žinoma, galima užsakyti ir vienkartines paslaugas. Jūs tokiu atveju pateiksite informaciją apie norimus darbus bei laiką, o paslaugų teikėjas nurodys galutinę kainą. Ją sumokėjus, visi darbai bus atlikti pagal sutartą terminą. Žinoma, kiekvienam klientui paslaugų kaina gali būti taikoma vis kitokia, nes tai yra derybų objektas.