Kaip turėtų būti užsakomi paminklai bei kapaviečių priežiūros paslaugos?
Kėbulo padengimas nano danga – pagalba nuo įbraukimų ir plovimo vargų

Burnos higiena – svarbi ne tik dantų, bet ir viso organizmo sveikatai?

Oralgen nupearl dantų balinimo rinkinys klipshop.ltŽmogaus burna – viso organizmo veidrodis. Iš žmogaus burnos, dantų, ir seilių galima pasakyti labai daug ne tik apie žmogaus pomėgius, bet ir apie jo bendrą sveikatos būklę. Dėl šios priežasties svarbu ne tik taisyklingai prižiūrėti savo dantis, bet ir periodiškai atlikti ir burnos higieną. Kodėl burnos higiena tokia svarbi kiekvienam žmogui?

Net ir kruopščiai kelis kartus per dieną valant dantis yra praktiškai neįmanoma pašalinti visų susikaupusių apnašų. Joms besirenkant tarpdančiuose ima daugintis tam tikros bakterijos, kurios vėliau pažeidžia dantenų audinį ir sukelia įvairias dantų ligas. Kitos, agresyvesnės bakterijos, sukelia uždegimus bei suerzinimą, kuris per ilgą laiką iššaukia tikrai rimtus padarinius – organizmas ima su bakterijomis kovoti naikindamas dantenų ir dantų audinius, taip priversdamas dantis judėti bei sumažindamas jų stabilumą. Todėl dantys gali imti kristi, o tarpai tarp dantų ir dantenų tampa didesni. Profesionali ir tinkamai atlikta burnos higiena padeda periodiškai pašalinti susikaupusias apnašas ir jų slepiamas bakterijas, todėl smarkiai sumažėja tikimybė susirgti įvairiomis dantų ir dantenų ligomis.

Negana to, burnos higiena kaip ir dantų balinimas padeda pašalinti tamsų atspalvį suteikiančias apnašas. Būtent dėl estetinių klausimų pacientai dažniausiai kreipiasi į dantų gydytojus, neįvertindami, kad estetika yra tik vienas iš burnos sveikatos faktorių. Žinoma, dantų balinimas padeda išspręsti estetinį klausimą, tačiau tam skirtos priemonės pašalina tik nedidelę dalį susikaupusių bakterijų. Dėl šios priežasties būtina burnos higieną atlikti periodiškai – kartą arba du per metus.

Kenčiantiems nuo nemalonaus burnos kvapo, burnos higiena taip pat yra puiki išeitis. Mat bakterijų sukeliamos periodontinės ligos dažniausiai ir būna prasto kvapo sukėlėjos. Todėl profesionali burnos higiena padeda pašalinti ne tik blogą kvapą, bet ir susidariusias apnašas bei potencialius burnos ligų šaltinius. Būtent dantų patikrinimo metu galima identifikuoti ir bendras organizmo problemas. Patikros metu galima pastebėti burnos vėžio užuomazgas, įvertinti periodontinių ligų riziką bei nustatyti tokias ligas, kaip diabetą ar inkstų veiklos sutrikimus.

Burnos higiena gali būti dviejų tipų – atliekama ultragarsiniu aparatu arba aukšto slėgio prietaisu su sodos tirpalu. Esant nedideliam paviršinių apnašų kiekiui pakanka atlikti dantų valymą sodos preparatais. Tuo tarpu susiformavus itin storam apnašų sluoksniui ir ypač prisikaupus dideliam jų kiekiui tarpdančiuose ar tarpuose tarp dantų ir dantenų, teks atlikti ultragarsinę burnos higieną. Ją atlikti siūloma bent du kartus per metus tiems, kurie neturi polinkio į įvairias burnos ligas. Tuo tarpu tie, kurie yra linkę sirgti periodontinėmis ligomis, turėtų pasirūpinti, kad burnos higiena būtų atliekama kas 3 ar 4 mėnesius. Tik tokiu atveju galima užtikrinti ne tik stabilią burnos sveikatą, bet ir gražius dantis bei dailią šypseną. Juk pirminė burnos higienos paskirtis nėra dantų balinimas – tai sveikatos procedūra, pagerinanti tiek sveikatą, tiek ir estetinius organizmo aspektus.

Comments

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name and email address are required. Email address will not be displayed with the comment.)