Previous month:
sausis 2017
Next month:
kovas 2017

vasaris 2017

Modernios prekybos sistemos

Kasos-aparatas-r-keeper-6Norėdami sukurti modernią įmonės aplinką, turite pasirūpinti, kad čia veiktų ir kokybiška prekybos sistema. Neužteks ant prekystalio numesti keletą lapelių ir padėti medinius skaitiklius. Reikės surasti protingesnių sistemos gerinimo būdų. Kokie prekybos sprendimai siūlomi Raso  tinkle?

MaxiShop2 kasų sistema

Jeigu jūsų prekybos vietoje veiks ši prekybos sistema, galėsite sakyti, kad turite tikrai pažangią sistemą. Čia yra modifikuojamas kasos langas, kuris leidžia itin patogiai valdyti sistemą. Labai patogus būdas išsaugoti duomenis su "drag and drop" principais. Tai itin modernu, kadangi prieš kelis metus ir visos virtualios interneto platformos, siekiančios pažangumo, įtvirtino tokią sistemą. Ją palaiko ir ši kasų sistema. Kartu ji yra ir labai operatyvi, jos darbinė atmintis ir greiti procesoriai leidžia visus veiksmus atlikti akimirksniu. Juk būtų labai pikta, jeigu klientams tektų ilgai laukti eilėje dėl kompiuterio kaltės, o visus pykčius turėtų priimti žmogus. Kasų sistema jungiasi į tinklą, dėl to yra sujungta, galimas ir visos sistemos stebėjimas realiuoju laiku, lengva užtikrinti operatyviai suvedamus numatytus kainų pokyčius bei užtikrinti visas kitas funkcijas.

Lojalumas

Tai vienas žodis, reiškiantis ištikimybę, prisirišimą vienai grupei ar asmeniui, o kartu tai ir prekių bei nuolaidų sistema, kuri priima vartotojų korteles bei jas aptarnauja. Jeigu jūsų prekyboje vyksta lojalumo programos, yra naudojamos specialios kortelės, tam turėtų būti įdiegta is speciali sitsema su ją tvarkančia elektronika. Šią sistemą labai lengva administruoti, nes nors viduje ji ir tvarko labai sudėtingus procesus, tačiau akciju valdymo modulis vartotojui pateikiamas labai paprastai.

Ataskaitu modulis

Su šia programa galėsite gauti įvairias ataskaitas, reikalingas apie prekes, pirkimus, kasos darbą, darbuotojų laiką, lojalumo pasinaudotas galimybes ir daugybę kitos informacijos. Tai daugiakompleksinis modelis, kuris labai palengvina darbą, kompiuterizuoja sudėtingus reiškinius ir atleidžia žmones nuo sudėtingų skaičiavimų. Valdyti labai paprasta, nes sukurta žmonėms.

Darbo laiko apskaitos sistemos

Tai sistemos, kurios bus naudingos įvairiuose darbuose, įmonėse, kur darbuotojai dirba slenkančiu grafiku arba tiesiog jiems mokama už valandas, kur nuolat kinta grafikas. Darbo laiko apskaita būtina tam, kad būtų užtikrinamas teisingas mokėjimas už darbą, tikslus mokesčių skaičiavimas ir kiti dalykai. Su šia sistema galima paprastai vesti apskaitą ir sekti net ir didžiausios įmonės su dideliu darbuotojų skaičiumi darbo tempus bei ataskaitas.

Svėrimo sistemos

Didelėse prekybos vietose, prekybos centruose būtina užtikrinti tikslų, greitą ir kokybišką svėrimą. Sverti reikia įvairius produktus. Vienus nori pasisverti patys pirkėjai, įsitikindami, kad jų perkamas kokosas nesveria kilogramo, ar norėdami sužinoti, kiek sveria krepšelis tų brangių saldainių. Daugybėje užsienio šalių yra populiaru taikyti pusiau savitarnos sistemas, kada žmonės ne tik patys pasisveria, bet ir išsimuša bar kodą, jį užsiklijuoja ant prekės ir tada eina į kasą. Lietuvoje tokio dalyko nėra, ir nereikia pačiam užsiklijuoti lipduko. Svarstyklės, padedamos prie sveriamų produktų, paprastai ten yra tik dėl pačių vartotojų patogumo ir smalsumo. Jeigu jie norėtų pasisverti savo produktus, įsitikinti, kad jie sveria tiek, kiek parašyta, arba sužinoti, kiek sveria kažkoks paimtas produktas. Tai kartais žmones nuramina, kai jie dar prieš sumokėdami pinigus suskaičiuoja, kiek kainuos jų pirkiniai. Taip pat svarstyklės yra būtinos kiekvienoje kasoje, nes ten iš tiesų įvyksta svarbiausias kontrolinis svėrimas. Yra pasveriami produktai ir pagal svorį ir jų kodą yra išmušama jų kaina.


Dantų implantai – sprendimas netekus vieno ar daugiau dantų

OdontologijaSveiki ir gražūs dantys puošia kiekvieną mūsų, tačiau dėl tam tikrų priežasčių kartais yra netenkama vieno ar daugiau dantų. Taip nutinka dėl netinkamos burnos higienos, įvairių traumų ar ligų, tačiau visada yra sprendimas, galintis užtikrinti ne vien tik estetiką, bet taip pat ir visavertę kramtymo funkciją. Dantų implantai šiandien yra vienas populiariausių pasirinkimų, kuris gali apsaugoti žandikaulius nuo nykimo, užtikrinti tinkamą maisto kramtymą, ir, žinoma, gali padėti išsaugoti estetinį vaizdą.

Kada gali būti pasirenkami dantų implantai?

Toks sprendimas pasiteisina tada, jei trūksta vieno ar daugiau dantų. Svarbu yra tai, kad dantų implantams nėra reikalingi atraminiai dantys, tad visai nesvarbu, ar neturite vieno, dviejų, ar visos eilės dantų, bet kuriuo atveju gali pasiteisinti dantų implantavimas. Be jokios abejonės, odontologai visada gali patarti, ar būtent toks pasirinkimas gali būti pačiu palankiausiu, ar vis dėlto reikėtų pagalvoti apie tam tikras kitas pasirinkimo galimybes. Šiandien odontologija yra labai pažangi, tad nepriklausomai nuo dantų būklės gali būti atrandami patys palankiausi sprendimai.

Kaip yra atliekamas dantų implantavimas?

Pirmiausia yra įvertinama paciento dantų būklė, ir numatoma, kiek dantų reikės implantuoti. Pirmojo vizito metu gali būti sudaromas darbų planas bei numatoma, kiek tai gali kainuoti. Konsultacijos metu bus galima susitarti dėl laiko, kada bus atliekamas dantų implantavimas, ir po to lauks kitos procedūros. Dantų implantai yra gręžiami į kaulą toje vietoje, kurioje trūksta danties. Jei kaulinis audinys yra nepakankamas, tokiu atveju kaulas gali būti priauginamas. Kai tai bus atlikta, bus įsriegiamas dantų implantas, ir paliekamas gyti. Kiek laiko truks gijimo procesas – labai individualu. Pavyzdžiui, viršutiniame žandikaulyje implantai gali prigyti iki keturių mėnesių, apatiniame – iki pusės metų. Kai bus įvertinta, kad implantas visiškai prigijo, lauks kita procedūra – karūnėlės uždėjimas. Karūnėlė bus pagaminama individualiai jums, bus atitaikoma ir jos spalva.

Nuo ko priklauso dantų implantų kaina?

Neretai tenka pastebėti, kad įvairiose klinikose nustatyti procedūrų įkainiai labai skiriasi. Nustatytos kainos priklauso nuo to, kokioje vietoje yra įsikūrusi klinika (natūralu, kad  didmiesčių centre kainos yra didesnės), kokia yra naudojama odontologinė įranga, ir t.t. Be jokios abejonės, visada yra galima atrasti tokias klinikas, kuriose nustatytos kainos būtų tikrai labai palankios, ir tam jums nereikės sugaišti daug laiko. Visada svarbu atkreipti dėmesį į tai, ar į kainą yra įtrauktas tik pats implanto sraigtas, ar ir karūnėlė, nes šie du elementai sudarys dirbtinį dantį.

Palanku yra tai, kad dantų implantai yra ilgaamžiai. Paprastai jie tarnauja net kelis dešimtmečius, ir per šį laikotarpį bus svarbu pasirūpinti, kad implantai būtų tinkamai prižiūrimi.


Kokiais atvejais paskolos dirbantiems užsienyje išduodamos lietuviškose bendrovėse?

Paskolos dirbantiems uzsienyje (1)Dėl vadinamojo „Brexit‘o“ nerimauja daugelis emigrantų – jie jau dabar jaučia didelį vietinių spaudimą išvykti iš šalies. Dėl to kai kurie emigrantai bando skolintis pinigų grįžimui į Lietuvą, tačiau ar jiems tai padaryti pavyksta sėkmingai? Ekspertai nurodo, kad paskolos dirbantiems užsienyje, o taip pat ir ten pastaruosius metus gyvenantiems, nėra išduodamos Lietuvoje taip paprastai. Čia kalba eina apie greitųjų paskolų bendroves, iš kurių bando pasiskolinti Anglijoje gyvenantys emigrantai. Kredito įstaigos taipogi pabrėžia, kad jos emigrantams paskolų taip paprastai neišduoda. Šios įstaigos taiko tam tikras skolinimosi taisykles, kurias siūloma apžvelgti kiekvienam ketinančiam imti paskolą iš Lietuvoje veikiančių kredito bendrovių.

Paskolos dirbantiems užsienyje neišduodamos, jeigu paraiškos pateikiamos: bedarbių, nenuolatinių LR piliečių, sukčių ar tiesiog prasiskolinusių asmenų.

Kredito įstaigos turi itin griežtą vidinę politiką, kuria privalo remtis paskolas išduodantys tų bendrovių darbuotojai. Ten nurodoma, kad užsienyje nuolatos gyvenantiems lietuviams paskolos negali būti išduodamos. Apsidairykite bent jau populiariausiose lietuviškose kredito įstaigose ir įsitikinsite, kad jose dažniausiai keliamas reikalavimas, jog besiskolinantis asmuo būtų nuolatinis LR gyventojas. Taip pat ir pilietybę  pakeitę asmenys neurėtų tikėtis gauti paskolų.

Jeigu jums kuo skubiau reikia pinigų, tai patartina pirmiau pasidomėti ar Anglijoje ar kitoje užsienio šalyje nėra tokių vietinių įstaigų, kurios skolina pinigus internetu. Jums būtų daug paprasčiau gauti paskolą ten kur gyvenate.

Jeigu jūs esate nuolatinis LR pilietis, tai jums taikomos kiek kitokios sąlygos.

Pabrėžtina, kad į užsienį išvykstantieji tik tam tikram laikotarpiui, Lietuvoje kreditus gali gauti daug lengviau. Paprasčiausiai, Europos Sąjungoje galioja laisvas darbo jėgos judėjimas, o tai reiškia, kad gyvenantiems mūsų šalyje, bet dirbantiems užsienyje, lietuviškos kredito įstaigos paskolas išduoti galės. Galbūt netgi gausite išskirtinius pasiūlymus, nes dažnai kreditoriai atsižvelgia ir į gaunamų pajamų sumą nustatant palūkanų normą. Tiesa, internetu vis dar negalima gauti labai didelių sumų, tad kalba eina tik apie greituosius smulkius vartojimo kreditus. Būtina akcentuoti, kad lietuviškos kredito įstaigos gali skolinti pinigus tik tiems, kurie kreditingumo įvertinimo metu parodo, jog yra pajėgūs naujų įsipareigojimų vykdymui.


Drabužiai vaikams dabar kainuoja itin pigiai!

Drabuziai vaikams (2)Kone visiems mažus vaikus auginantiems tėvams tenka patirti nemažas išlaidas rūbų pirkimo metu, tačiau dabar akcentuojama, kad visi drabužiai vaikams gali būti pigiau nuperkami renkantis el. prekyba užsiimančių pardavėjų pasiūlymus. Jeigu ieškote mažesnių vaikiškų rūbų kainų, tai tikėtina, kad internete jas aptikti nebus sudėtinga. Visiems tėvams siūloma naudotis paieškos sistemomis, nes per jas bus paprasčiau rasti tam tikros kategorijos rūbus. Populiariausios internetinės vaikiškų rūbų parduotuvės dabar siūlo itin palankias kainas, o geriausia tai, kad artėjant pavasario sezonui, rūbų kainos krenta. Dabar yra pats tinkamiausias laikas pirkti vaikiškus rūbus internetu.

Jeigu drabužiai vaikams perkami itin dažnai, tai tuomet reikėtų visada rinktis tą pačią el. parduotuvę.

Vargu ar kuriame nors prekybos centre ar kažkokioje fizinėje parduotuvėje pardavėjai įsimena visus pirkėjus, tačiau elektroninėje erdvėje viskas yra kiek kitaip. Jeigu jūs toje pačioje el. parduotuvėje pirksite rūbus ne vieną kartą, tai tik laiko klausimas kuomet pardavėjas jus pradės laikyti lojaliu klientu. Tai reiškia, kad lojaliems klientams internetinių rūbų parduotuvės siūlo ir specialias nuolaidas. Jeigu visuomet pirktumėte toje pačioje el. parduotuvėje, tai tiesiog anksčiau ar vėliau gautumėte kažkokią vienkartinę arba nuolatinę nuolaidą sekančių pirkimų metu.

Pabrėžtina, kad el. parduotuvių savininkai visus duomenis apie pirkėjus saugo, todėl jiems lengviau bus nustatyti kas iš tiesų yra lojalus klientas. Taip pat pravartu žinoti, kad pardavėjai internete dažnai atsižvelgia ir į užsakymų vertę. Tad, jeigu jūs kelis kartus pirksite už labai mažas sumas, tai didelės nuolaidos vėliau tikėtis nereikėtų.

Visi drabužiai vaikams turėtų būti parenkami atsižvelgiant ir į jų augimo tempą.

Kalbant apie vos kelių metų vaikus, verta pabrėžti, kad jų augimas yra itin spartus, todėl jokiu būdu nebandykite rūbus jiems pirkti dideliais kiekiais – jie juos vis tiek greitai išaugs. Kalbant apie pagalius – situacija jau yra kiek kitokia. Internetu dabar galite pirkti praktiškai visų kategorijų drabužius – kepurės vaikams, pirštinės, laisvalaikio bei kiti rūbai šiuo metu siūlomi netgi su didžiulėmis nuolaidomis, tad paskubėkite jomis pasinaudoti.


Dailylentės lauko apdailai: kaip pasirinkti?

Dailylentes lauko apdailaiRenkatės dailylentes lauko apdailai, bet nenutuokiate kaip jas reikės montuoti, tuo labiau – kokias apskritai reikėtų pasirinkti? Visų šių problemų išvengti jums padėtų specialistai, bet jeigu ruošiatės viską atlikti patys, tai internete reikėtų paieškoti daugiau informacijos tiek apie statybinės medienos kainas, tiek apie jų pasirinkimą, tiek apie paruošimą ir montavimą. Statybinę medieną reikia montuoti pagal tam tikras taisykles, nes nuo to priklausys kiek laiko ta apdaila išsilaikys nepakitusi dėl lauko sąlygų. Taip pat turite žinoti, kad dailylentes lauko apdailai jūs dabar galite įsigyti net neiškėlę kojos iš namų – internetu užteks pateikti užsakymą.

Dailylentes laiko apdailai siūloma rinktis atsižvelgus ir į įprastus lietuviškus orus.

Paprastai kalbant, kitose šalyse, kur oro temperatūra nuolatos yra teigiama ir sulaukiama ne taip jau ir daug kritulių, dažniausiai pasirenkamos paprastos obliuotos medinės dailylentės ar kitos apdailos medžiagos. Tačiau, jeigu jūs nusprendėte rinktis tik medines dailylentes, tai turėkite galvoje, kad jas teks apsaugoti nuo lietaus. Šiuo atveju svarbu pabrėžti tai, kad obliuota mediena nebūtų tinkamas pasirinkimas – ją dažyti būtų ne taip jau ir lengva. Aiškiau kalbant, jeigu pasirinktos dailylentės yra obliuotos, tai nepatingėkite jas dažyti keletą kartų, jog dažai įsigertų kuo giliau. Obliuotos dailylentės apsižymi tuo, kad jas dažyti galima tik su tam tikrais dažais, o ypač siūloma vengti jų lakavimo.

Obliuotas medines dailylentes turėtumėte dažyti vandeniniais dažais, nes aliejiniai gali šiek tiek pakenkti bendram vaizdui. Jeigu jūs aliejinius dažus įtrinsite netinkamai, tai labai matysis jų nubėgimas – dailylentės neatrodys išvaizdžiai.

Dailylentes lauko apdailai turėtumėte pasirinkti taip, jog jas būtų kuo lengviau montuoti.

Dabar statybinės medienos pardavėjai siūlo įvairių rūšių dailylentes, tačiau jums jas reikia rinktis ir pagal apdailos vietą. Jeigu dailylentėmis apkalsite visą namą, tai tokiu atveju žiūrėkite, kad gautųsi oro tarpai. Jeigu perkate kalibruotą ir jau montavimui paruoštą medieną su įleidimais, tai tokiu atveju dėl oro tarpų nerimauti neteks. Tačiau – žiūrėkite, kad tokios dailylentės nebūtų dedamos atvirkščiai. Kas liečia standartines dailylentės, tai oro tarpų kūrimo metu, tiesiog jas montuokite su mažais tarpeliais ir tiek.


Prieš ruošiantis emigruoti prireikia kredito

PaskoliukasLaida „Emigrantai“ jau ne kartą atskleidė, kad dažniausiai lietuviai būna ekonominiai emigrantai, ir tik labai retai iš savo šalies išvyksta dėl meilės. Pradžia visada būna labai sunki, dažnam ir greitas kreditas pradžioje padeda padaryti startą. O ir prieš išvažiuojant juk finansinė padėtis būna gana sudėtinga, gal jau iš anksto turima ir skolų ir nepriteklių, tad susitaupyti tai pirmai pradžiai vardan oresnio gyvenimo būna sunku ar net neįmanoma. Daug kas sako – gerai, kad bent greitas kreditas buvo, tai buvo iš ko išvažiuoti. O paskui juk atidirbama, ir pinigai vėliau jau gyvenime būna geresni. Kam prireikia pinigų pačioje pradžioje?

Kelionė gali kainuoti

Dažnos lietuvių emigracijos kryptys – Norvegija, Anglija, Airija, Italija, Vokietija, Ispanija. Išvykę į tokias šalis lietuviai  bando įsikurti, pradėti viską nuo nulio, nes svetimame krašte savo nuopelnus įrodyti sunku. Kuo populiaresnės kelionės kryptys, kuo jos labiau reikalingos,  tuo dažniausiai brangesni bilietai. Norint pasiekti kelionės tikslą Norvegijoje, pavyzdžiui, kokioje nors šiaurinėje dalyje, tenka skristi su persėdimais ir dar porą šimtų kilometrų važiuoti traukiniu, autobusu ar kitaip, gal net keltis keltais. Taigi, pilnas bilietas į vieną pusę gali kainuoti nuo 100 iki 500 eurų. Ne tiek ir mažai, kaip pinigų neturinčiam, užsidirbti išvykstančiam žmogui. Todėl jau čia, pirmajame etape, vien tik ieškant bilieto, gali būti reikalingas greitas kreditas visa para. Aišku, jeigu turite pasitaupę, tai labai gerai. Taip pat verta ir palaukti, kol bilietai atpigs, nes jų kainos svyruoja bangomis.

Turėti pačiai pradžiai

Kitas poreikis – turėti pačiai pradžiai. Retai taip būna, kad pirmą kartą emigruojantis žmogus jau turi užtikrintą darbo vietą. Geriausiu atveju, turi tik darbo pasiūlymą. Todėl dar turi ten nuvykti, bandyti įsidarbinti. Jeigu pavyko iš pirmo karto, puiku, tereikės sulaukti algos. Kitiems tenka ilgai minti įstaigų duris, kol galiausiai randa darbą. Kartais užtrunka ir pusę metų darbo paieškos, kiti ilgiau jau net neištveria, grįžta atgal. Tačiau reikia suprasti, kad toje pačioje pradžioje reikės iš kažko išgyventi. Todėl čia ir gali būti kaip išsigelbėjimas kreditai be registracijos mokesčio. Žmonės skolinasi sunkiai sau tai leisdami, tačiau žinodami, jog tai yra investicija. Dabar jiems sunku, jie neranda darbo, tačiau jie yra šalyje, kurioje turint bet kokį darbą iškart gali uždirbti tiek, pasidengs visos tavo skolos, ar tai būtų didelis greitas kreditas telefonu, ar kažkokia paskola iš giminių. Pačiai pradžiai verta turėti net jeigu važiuojate su garantuotu įdarbinimu. Juk vis tiek mėnesį ar daugiau teks laukti pirmosios algos. O gyvensite ne namie, kur net 4 sienos padeda. Čia nieko neturėsite, viską reikės pirkti, net į pagalbą galinčių šokti artimųjų nebus. Gal teks susimokėti kelis mėnesius į priekį už pragyvenimą kokioje nors vietoje, už nuomą, gal mašiną teks pirkti, nes bus didelis atstumas iki darbo, ir pan.

Vėliau bus lengva atiduoti

Nors greitas kreditas be palūkanų, bet niekas nenori likti ilgam įsiskolinę. Visgi, imantys greitas paskolas, kartu tikisi ir greitai jas atiduoti. Užsienio atlyginimai dideli, todėl tikimasi, kad keli pirmieji atlyginimai padės „išeiti į nulį iš minuso“, normalizuoti viską, susimokėti už daugybę dalykų, skolų, o tada sąskaitoje ims kauptis pinigai, kurie vėliau pravers daug kur: ir planuojant ateitį Lietuvoje (grįžus), ir planuojant ją svetur.


Kaip atsirasti miesto žemėlapyje?

NumeriaiGatvėje iškilęs naujas namas – ir džiaugsmas, ir rūpestis. Jo gyventojams neabejotinai smagu, juk turėti nuosavą erdvę yra daugelio svajonė. Tačiau tuomet kyla tam tikra problema: namo numerių gamyba. Naujas namas privalo atsirasti žemėlapyje ir miesto planuose. Šią užduotį kelia Lietuvos Respublikos įstatymai. Laimei, išspręsti problemą lengva net mažoje gyvenvietėje.

Nuo ko pradėti?

Namas turi būti pažymėtas atitinkamais ženklais ne tik todėl, kad to reikalauja valstybės įstatymai. Yra ir gerokai paprastesnė, labiau suprantama priežastis. Net ir maisto užsisakyti neįmanoma, jei nežinomas tikslus vietos adresas. Kartais paklystama netgi žinant adresą, o jei namai nesunumeruoti, tai atvykti sunku tiek svečiams, tiek pareigūnams. Taigi, namo numeriai gali tapti tiesiog gyvybiškai būtini.

Nusprendus pasirūpinti tokiu svarbiu kiekvieno namo elementu, pirmiausia reikia kuo tiksliau įvardyti pagrindinius poreikius. Būtina įregistruoti naują pastatą valstybės sistemoje ir išsiaiškinti, kokiai gatvei jis priskiriamas. Tuomet reikia sužinoti jam suteikiamą statinio toje gatvėje numerį. Tik turint šiuos tikslius duomenis gali būti pradėta namo numerio gamyba.

Kartais tereikia lentelės restauracijos. Juk šie pastato ženklai nuolat veikiami aplinkos sąlygų, tad po kurio laiko tampa nebeįskaitomi. Be to, dažnai naujų lentelių prireikia po statinio restauracijos. Tokiu atveju naujus ženklus galima derinti prie fasado, kiemo eksterjero. Taigi, lentelės gali atlikti ne tik informacinę, bet ir puošybos funkciją. Visi šie duomenys gali padėti gauti naują namo ženklą greičiau ir paprasčiau.

Geriausios lentelės paieška

Apsisprendus, kokio tipo informacija (namo, buto numeris, gatvės pavadinimas) turi būti pateikta naujame ženkle, galima pradėti geriausio varianto paiešką. Pirmiausia rekomenduojama apgalvoti, iš kokios medžiagos turėtų būti pagaminta naujoji lentelė. Šiandien specialistai dažniausiai namo numerio lenteles gamina iš aliuminio plokščių, rečiau – iš skardos. Pats praktiškiausias variantas, ko gero, yra šviesą atspindinčios aliuminio lentelės. Jos puikiai pastebimos tiek dieną, tiek naktį.

Estetika – taip pat svarbus atrankos kriterijus. Šiuolaikinės gamybos technologijos leidžia pagaminti skirtingų formų, dydžių pastatų ženklus. Taupydami vietą ir dėl estetinių sumetimų galite visus duomenis pateikti vienoje lentelėje. Tačiau vertėtų nepamiršti, kad informacija turi būti lengvai įskaitoma, pateikta pakankamai lygiu šriftu. Taip pat nereikėtų persistengti parenkant numerio, gatves pavadinimo lenteles užrašo spalvą ar foną.

Pastatų ženklus gali gaminti specializuotos arba tiesiog namų apdailos, eksterjero, netgi reklamos įmonės. Taigi, rinktis tikrai yra iš ko. Jei reikalingas tik namo numeris kaina gali nebūti reikšmingu kriterijumi. Tačiau kai reikia įmantresnio varianto ar kelių ženklų iškart, verta skirti laiko ekonomiško varianto paieškai. Dėl šios priežasties naudinga rasti ir tarpusavyje palyginti bent kelias gamybos įmones. Taip pat galite pasidairyti individualius užsakymus priimančio meistro.

Sutaupyti galite ir pateikę vienai įmonei kelis skirtingus užsakymus. Kartais bendrovės ir pačios skelbia panašias akcijas. Mažesnę kainą taip pat gali lemti užsakymo sudėtingumas. Kuo greičiau, paprasčiau įgyvendinama idėja, tuo mažiau ji kainuoja. Žinoma, gatvių lentelės, namo numeriai kaina skiriasi ir pagal gamybos medžiagas.

Tačiau sutaupyti pasirinkus prastas medžiagas – ne pats geriausias sprendimas. Toks variantas atsiperka tik tuomet, jei gyventi name ruošiatės vos metus ar dvejus. Kitu atveju visai netrukus pastebėsite, kad namo numeriai tapo nebe taip gerai matomi – pablukę, apsitrynę ar net apsilaupę.

Patikimi meistrai, jų parinktos kokybiškos medžiagos, gera įranga, apgalvotas dizainas – tai sėkmingo užsakymo garantai. Pasirūpinę jais, galite būti tikri, kad namas visuomet bus lengvai surandamas ir atpažįstamas. Juk namo numerių gamyba tobulinama ne veltui. Dabar tai – vienkartinė investicija, todėl ieškoti paties pigiausio varianto tikrai nėra būtina.