Lipnios etiketės: ką siūlo etikečių gamintojai?
Maisto papildai vaikams apetitui gerinti ir imunitetui stiprinti

Kokios būna stacionarios viryklės?

Maisto ruosaApie 90 proc. lietuvių remontuodami virtuvę renkasi įmontuojamą buitinę techniką. Stacionarią renkasi daug rečiau, tačiau tai nereiškia, jog tokios viryklės yra prastesnis pasirinkimas. Kokios šiuolaikinės viryklės galima apžiūrėti ir išsirinkti virtualioje parduotuvės lentynoje https://www.b-a.eu/c1481/Virykles

Kada viryklės yra geresnis pasirinkimas?

Jei sugedo sena viryklė, tikrai dėl to nepradėsite daryti remonto. Paprastai priimamas greitas sprendimas seną viryklę pakeisti nauja, nekeičiant nieko likusioje virtuvės dalyje. Kita dažna situacija, kuomet pasirenkama viryklė, yra maža virtuvė. Jei virtuvė nedidelė, kiekvienas centimetras yra svarbus. Įmontuojama kaitlentė ir orkaitė reikalauja daugiau erdvės, spintelės plotis turi būti 60 cm, tuo tarpu viryklės plotis yra 50 cm. Pirmas žingsnis sprendžiant ką rinktis, įmontuojamą techniką ar viryklę, yra realistiškas virtuvės ploto įvertinimas. Yra trys standartiniai viryklių dydžiai: 85x60x60, 85x50x60 ir 85x50x50 (aukštis x plotis x gylis, cm).

Viryklės skirstomos į elektrines, dujines ir kombinuotas

Elektrinės viryklės yra šiuolaikinis sprendimas nemėgstantiems aprūkusių puodų ir bijančių liestis prie atviros ugnies. Tokių viryklių kaitlentės būna trijų tipų. Pirmas, apvalios formos ketaus kaitinimo elementai. Tai tradicinis, seniausias elektrinių viryklių tipas. Kitas, jau įprastas šiomis dienomis tipas yra elektrinė viryklė su stiklo keramikos viršumi. Kaista po stiklo keramika įmontuotas kaitinimo elementas, o kaitlentės paviršius yra lygus kaip stiklas, dėl to priežiūra yra itin paprasta. Trečias tipas – indukcinės kaitlentės. Nors iš išvaizdos atrodo kaip stiklo keramikos paviršius, tačiau kaitinimo ritės šildo tik vietą ant kurios uždėtas puodas, kita erdvė aplink išlieka vėsi. Žinoma, šioms kaitlentėms reikalingi specialūs puodai.

Dujinės viryklės kol kas taip pat nepraranda savo populiarumo. Daug patyrusių virėjų labiau vertina dujines kaitlentes nei elektrines. Dujinių kaitlenčių išvaizda gali būti itin skirtinga. Pirmiausia, paviršius gali būti metalinis arba stiklo keramikos. Itin vertinamos kaitlentės turinčios automatinį liepsnos uždegimą. Šiuolaikinėse viryklėse uždegimo mechanizmas įmontuotas valdymo rankenėlėje – liepsna užsidega paspaudžiant ir sukant rankenėlę. Kitas aspektas į kurį reikėtų atkreipti dėmesį – viryklės puodų laikikliai. Laikiklis gali būti vienas, apimantis visas 4 skyles. Gali būti iš dviejų dalių ar kiekvienai kaitinimo vietai atskiras. Vertėtų pažvelgti į šį pasirinkimo iš priežiūros taško – jei neturite didelės plautuvės, vientisą laikiklį bus itin sudėtinga nupjauti ir išvalyti. Daug paprasčiau susitvarkyti kuomet yra keturi atskiri laikikliai. Jie gali būti iš ketaus arba emaliuoti. Ketaus laikikliai yra tvirtesni ir ilgaamžiskesni, tačiau jie komplektuojami su kiek aukštesnės klasės kaitlentėmis turinčias elektrinę orkaitę.

Kombinuota viryklė yra tokia, kurios kaitlentė yra dujinė, o orkaitė elektrinė. Elektrinė orkaitė turi daugiau funkcijų, patogesnį temperatūros valdymą ir yra labiau mėgstama šeimininkių. Sujungus su dujine kaitlente tai ekonomiškas ir patogus variantas.

Comments

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name and email address are required. Email address will not be displayed with the comment.)