Previous month:
rugsėjis 2016
Next month:
lapkritis 2016

spalis 2016

Kelionių draudimas: ką rinktis?

Keliones draudimasKiekviena kelionė – tai ne tik malonios emocijos ir nepamirštamos akimirkos, bet ir tam tikra rizika, todėl vis daugiau lietuvaičių, prieš išvykdami į svečią šalį, nusprendžia apsidrausti.  Šiuo metu kelionės draudimo rūšių yra tikrai nemažai, todėl kartais sudėtinga apsispręsti, ką pasirinkti. Štai keletas specialistų patarimų, kurie pravers kiekvienam keliautojui.

Patys populiariausi draudimo tipai

Absoliuti dauguma keliautojų, prieš vykdami į kelionę, renkasi medicininių išlaidų draudimą ir draudimą nuo nelaimingų įvykių. Pastarasis draudimas draudžia įvairių lūžių bei kitų sužalojimų, neįgalumo ir mirties atvejais.  Tuo tarpu medicininių išlaidų draudimas padengia užsienio šalyje patirtos traumos ar ūminės ligos būtinąsias gydymo išlaidas.  Taip pat skrendantys lėktuvu labai dažnai renkasi ir kelionės bagažo draudimą, kuris apdraudžia bagažą nuo sugadinimo, praradimo ar net pavėluoto pristatymo, dėl kurio žmogus patyrė neplanuotas išlaidas būtinosioms prekėms įsigyti.  Civilinės atsakomybės draudimas apdraudžia keliautojo civilinę atsakomybę už kitam asmeniui ar jo turtui padarytą žalą. O štai kelionės finansinių nuostolių draudimas padengia patirtas išlaidas, susijusias su numatytos kelionės atšaukimu ar nutraukimu. Kelionės dokumentų draudimas atlygina išlaidas, kurias patiria keliautojas užsienyje, praradęs savo dokumentus bei pinigus.

Kur draustis?

Apsidrausti galima draudimo bendrovėje, kelionių agentūroje, draudimą suteikia ir kredito kortelės, o taip pat galima naudotis ir  Europos sveikatos draudimo kortele. Visi šie draudimo būdai yra naudingi ir veiksmingi, tačiau skirtingi.  Pavyzdžiui, Europos sveikatos draudimo kortelės savininkai turi teisę gauti lygiai tokias pačias privilegijas užsienio sveikatos įstaigoje – Europos Sąjungoje, Norvegijoje, Islandijoje, Šveicarijoje ir Lichtenšteine – kaip ir Lietuvoje. Šią kortelę gali gauti visi apdraustieji „Sodroje“, tačiau reiktų atminti, kad ji galioja ir garantuoja nemokamą būtinąją medicininę pagalbą tik valstybinėse sveikatos priežiūros įstaigose. Išlaidas, patirtas privačiame ar viešbučio gydytojo kabinete, Europos sveikatos draudimo kortelė nekompensuoja. 

Skirtingų kredito kortelių teikiami draudimai taip pat nėra vienodi, tačiau jei draudimas apima medicinines išlaidas, žinoma, keliautojui nebereikia nuo jų draustis papildomai. Kelionių draudimas, įsigijimas iš kelionių agentūros ar draudimo bendrovės, naudingas tuo, kad konkrečiu atveju galima pasirinkti tiksliai tokį draudimą, kokio reikia.


Sugedo santechnika? Kreipkitės į profesionalą

Santechnika www.homedepot.com nuotr.Nors lietuviai yra labai nagingi žmonės ir daugelį darbų jie atlieka patys – santechnika yra ta sritis, kurie reikalauja profesionalių žinių. Jeigu pačios kokybiškiausios santechnikos prekės atrandamos įprastuose prekybos centruose, tai jų įdėjimas į vietą, smulkmenų sutvarkymas gali būti sudėtingesnis negu galėjote pagalvoti. Šiuo metu kuriami protingi namų projektai, kurių tikslas – sukurti lengvai prižiūrimus namus. Visgi, kartais be specialisto paprasčiausiai neįmanoma apsieiti.

Kodėl darbus geriausia palikti savo srities profesionalams?

Kol vieni su problemomis bando tvarkytis patys – kiti kreipiasi į profesionalus, kurie yra pasiruošę išspręsti net ir labai sudėtingas santechnikos problemas.

 1. Kokybė. Pasisamdę specialistą galite būti tikras, kad gaunamų paslaugų kokybė tikrai bus geresnė nei nusprendus pačiam atlikti tvarkymo darbus. Žinoma, kokybė kokybei nėra lygi ir vienas specialistas darbus gali atlikti kur kas geriau nei kitas. Būtent todėl ir reikia kuo daugiau laiko skirti profesionalų vertinimui, lyginimui ir geriausiam pasirinkimui.
 2. Greitis. Specialistas darbo tikrai atliks kur kas greičiau, tad jeigu jums tai yra svarbus kriterijus – rekomenduojame pasidomėti – per kiek laiko konkrečios problemos bus išspręstos vieno arba kito profesionalo.
 3. Detalių pasirinkimas. Kokybiškiausios santechnikos prekės prisideda prie puikaus darbų atlikimo. Kad ir koks geras profesionalas žmogus gali būti, tik kokybiškos dalys garantuoja, jog pavyks sėkmingai atlikti tvarkymo darbus.
 4. Žinios. Asmuo, kuris yra baigęs konkrečius mokslus, tikrai suteiks geresnes paslaugas. Tokiu atveju Jūsų santechnika veiks kokybiškai ir puikiai.
 5. Garantija. Specialistai savo darbams dažniausiai suteikia garantiją. Tai užtikrina, kad jeigu sutvarkytos problemos pradės vėl Jums gadinti gyvenimą – tokiu atveju bus greitai su jomis susitvarkoma.

Kaip pasirinkti specialistą?

Profesionalų pasirinkimas toks pat platus, kaip ir pačių kanceliarinių prekių. Internete šiuo metu labai patogu susipažinti su galimybėmis ir pasirinkti teisingai.

 1. Kaina. Skirtingi specialistai savo paslaugas įkainoja ir skirtingomis pinigų sumomis, tad kaina gali būti vienas iš esminių kriterijų, kuris gali padėti pasirinkti profesionalą. Kiek pinigų galite skirti ir kokie yra paslaugų įkainiai.
 2. Atsiliepimai. Internete naudinga plačiau pasiskaityti apie asmens suteikiamas paslaugas. Kai kurie žmonės linkę apie tai informuoti kitus, tad Google padės Jums atrasti reikalingą informaciją.
 3. Darbo laikas. Jeigu problemos su santechnika iškyla nakties metu, savaitgaliais arba švenčių dienomis ir norite, kad rūpesčiai būtų išspręsti – tokiu atveju rekomenduojame susižinoti, kokiomis darbo valandomis asmuo dirba ir kaip skubiai galės išspręsti iškilusias problemas.
 4. Patirtis konkrečioje srityje. Kuo daugiau žmogus žino – tuo geresnes paslaugas jis gali suteikti. Kartais smulkmenos lemia kur kas daugiau nei kad dideli ir svarbūs dalykai, šiuo atveju, žinios. Sunku įvertinti, kiek žmogus yra kvalifikuotas, tačiau kartais net ir pokalbis su juo labai reikšmingas.

Natūralu, kad mokant pinigus už paslaugas – tikimasi gauti patį geriausią darbą. Šiuo metu egzistuoja labai platus specialistų pasirinkimas, tad paieškos gali užtrukti. Lygiai taip pat kaip ir kokybiškos santechnikos prekės gali būti labiau arba mažiau funkcionalios ir geriau arba blogiau atlikti joms paskirtą darbą. Neskubėkite pirkti, nes kartais lyginimas garantuoja, kad atradimai pranoks lūkesčius.


Kodėl paskolos jums gali būti nesuteikiamos?

Paskolos jums 1Iš paskolų bendrovės jau ilgai laukiate atsakymo dėl kreditavimo? Turėtumėte žinoti, kad paskolos jums kreditoriai gali nesuteikti ne tik dėl to, kad negaunate pajamų, bet ir dėl to, jog bandote juos klaidinti. Daugelis vartotojų nustemba sužinoję, kad paskolų teikėjai neišduoda paskolų tiems, kurie pirmą kartą pateikia klaidingą informaciją apie savo ekonominę padėtį. Taip yra dėl to, jog paskolas teikiantys kredito teikėjai dažnai įtaria kai kuriuos vartotojus sukčiavimu, todėl jiems klaidingos informacijos pateikimas yra siejamas su bandymu išvilioti pinigus. Trumpai tariant, viena iš priežasčių kodėl kai kurie vartotojai negauna paskolos yra ta, jog jie pateikia neteisingą informaciją.

Teikiant kredito paraišką visada reikia tiksliai nurodyti informaciją tiek apie save, tiek ir apie gaunamas pajamas bei jų kilmę. Jeigu jūs nurodote didesnę sumą nei mato kredito teikėjai, tai jums būtina iš anksto pateikti papildomą informaciją, jog kitos pajamos gaunamos iš kitų šaltinių, kurie nėra registruojami informacinėse duomenų bazėse. Tokiu atveju iš kredito teikėjo jūs gausite papildomą reikalavimą atsiųsti dokumentus, įrodančius kitų pajamų gavimą.

Jeigu jūs nurodysite, kad jūsų oficialus atlyginimas yra žymiai didesnis nei iš tiesų gaunate, tai kredito teikėjai gali nesivarginti prašyti jūsų tikslesnės informacijos – jie supras, kad iškart bandote meluoti. Paprasčiausiai, kredito teikėjai, atlikdami paskolos paraiškos nagrinėjimo procedūrą, visuomet naudojasi informacinėmis duomenų bazėmis. Viena iš tokių duomenų bazių priklauso SODRAI, o iš jos kredito teikėjai gauna tikslią informaciją kiek tvarių pajamų gauna tam tikras asmuo.

Būtina pabrėžti, kredito internetu ieškantys asmenys taip pat turėtų visus pasiūlymus analizuoti patys. Jokiu būdu nereikėtų paskubomis skolintis iš tų kreditorių, kurie siūlo nemokamas paskolas ar kažkokias kitas akcijas. Matote, tos akcijos gali būti ne tokios naudingos kaip vaizduojama. Pavyzdžiui, jeigu yra nemokamos paskolos pasiūlymas, tai logiška, kad tas pasiūlymas negalios toms paskoloms, kurias grąžinti reikėtų per kelis metus. Dažniausiai nemokamas laikotarpis būna iki trijų mėnesių, o vėliau gali tekti mokėti milžiniškas palūkanas. Paprasčiausiai, norint paskolos, jums teks atidžiai viską skaityti ir tiksliai pateikti visą informaciją apie save.


ES draudimo kortelė galioja ne visur

ES draudimo korteleSveikatos draudimas būtinas kiekvienam, tiek keliaujant, tiek gyvenant normaliu ritmu. Juk dažnas bėgimas mums pakiša koją ir staiga susergame, arba patiriame traumą, o ypač jei gyvename aktyvų gyvenimą, daug sportuojame, tad ir kokį kojos ar rankos raištį pasitempiame. Taip visko būna, tačiau sveikatos draudimas vis vien yra reikalingas. Dar labiau jis reikalingas keliaujant, net ir kelias dienas. Važiuojant automobiliu, gali nutikti ir smulkios, ir didelės avarijos, taip pat susirgus kitoje šalyje, ar susižeidus tenka naudotis gydymo paslaugomis, tad normalu, kad kitoje šalyje medicinos išlaidos yra žymiai didesnės. Todėl draudimu reikia pasirūpinti iš anksto.

Keliaujant po Europos Sąjungos, būtent ES narėms suteikiama sveikatos draudimo kortelė, kurios dėka keliaujant po visas Europos Sąjungos šalis suteikiama medicininio gydymo kompensacija. Jei kas nutinka, turint šią kortelę yra padengiamos gydymo išlaidos. Tačiau kortelę būtina kasmet pratęsti. Tačiau kortelė negalioja naudojantis privačiomis gydymo įstaigomis, tik valstybinėmis. Bet nutinka ir taip, kad galiojimo laikas baigėsi, o keliautojas nepastebėjo to ir laiko prasitęsti nebėra. Tuomet yra išeitis — sveikatos draudimas internetu. Tai paprastas būdas įsigyti draudimą, kadangi nereikia išeiti iš namų, galima jį tiesiog atsispausdinti.

Žinoma, toks sveikatos draudimas internetu yra mokamas, o sumos dydis priklauso nuo to, kokios rizikos grupėje yra šalis bei norimų sąlygų paketo. O ES išduodamas sveikatos draudimas yra visiškai nemokamas, tiesiog reikia nueiti į SODRA ir išsiimti draudimo kortelę.

Beveik visose šalyse galima naudotis būtinąją medicinos pagalba, tačiau yra tokių šalių, kur teks už gydymo išlaidas sumokėti, net turint ES sveikatos draudimą, tad papildomai sveikatos draudimas internetu pirktas turėtų praversti:

 • Austrijoje reikia sumokėti už pirmas 28 gydymo dienas, kadangi ten dažnai pasitaiko žmonių, kurie patiria traumas slidinėdami kalnuose, tad geriau gulėti ligoninėje ilgesnį laikotarpį arba įsigyti sveikatos draudimą;
 • Čekijoje nesvarbu ar turite sveiktos draudimą ar ne, jūs vis tiek privalėsite sumokėti 30 kronų mokestį. Panašiai, kaip ir į taksi įsėsdami sumokate nurodytą sumą;
 • Estijoje susimokėsite, jei norėsite specialisto paslaugų bei už pirmas 10 dienų gulėdami gydymo įstaigoje;
 • Ispanijoje teks susimokėti už dantisto paslaugas, kadangi jų valstybė neapmoka;
 • Italijoje sveikatos draudimas nepadengia greitosios pagalbos automobilio kelionės išlaidų;

Galiausiai, viena iš šalių, kurioje tiesiog nepadengiamos gydymo išlaidos yra mūsų kaimynė Latvija, todėl jei norėsite ten atostogauti, būkite atsargūs, kadangi teks susimokėti už medicinines paslaugas.


Kaip išsirinkti sodybą?

SodybaTurbūt kiekvienas esame pasvajojęs apie nuosavą namą ar vasarnamį. Deja, tokios svajonės realybėje dažniausiai kainuoja nuo keliolikos iki kelių šimtų tūkstančių eurų. O jei jau pasiryžtama įsigyti savo būstą, imama svarstyti daugybė to variantų. Vienas iš jų – sklypas, kuriame palaipsniui imamasi sodybos statybos darbų. Nežinantiems nuo ko pradėti žemės plotų paiešką, pateiksime keletą patarimų, kurie turėtų praversti, siekiant racionaliai įvertinti sklypą ir ten pasistatyti svajonių sodybą.

 1. Kaina – esminis klausimas

Visiems, kurie moka pinigus, norisi, kad įsigytas daiktas būtų aukštos kokybės. Ypač tai aktualu dideles pinigų sumas mokantiems asmenims. Nusprendus pirkti sklypą, kuriame bus statoma sodyba statoma sodyba, vertėtų labai gerai įvertinti kainą. Būtina, kad žemės ploto ar jame esančių pastatų būklė atitiktų prašomą pinigų sumą. Žinoma, žemės sklypo kainai labai didelę įtaką daro vieta. Jei sodybai išsirinkote vietą kur nors prie Vilniaus, Trakų ar pajūrio regione, nenustebkite, jei už tai jums reikės pakloti dvigubai arba net trigubai daugiau negu kažkur Lietuvos glūdumoje esančiame kaimelyje.

 1. Su pastatais ar be?

Dabar nekilnojamo turto rinkoje galima rasti pačių įvairiausių parduodamų sodybų variantų. Ypač daug – sklypų su jau pastatytais pastatais. Tiesa, didelė dalis jų yra senos statybos ir netinkami gyventi. Nusipirkus sodybą natūraliai kyla klausimas, ar ją verta remontuoti, ar reikėtų griauti senąjį pastatą ir statyti naują. Tiesa, jei sodybą įsigyjate su paskola, vargu, ar bankas leis taip greitai nugriauti griuvėsius. Tačiau, tai – jau kita tema. Iš esmės, labai svarbu nuspręsti, kam jums reikalinga sodyba:  jei norėsite joje tik kartais atostogauti, galite dairytis vidutinės būklės sodybų, bet jei norėsite šioje vietoje praleisti nemažai laiko, ar net gyventi, svajojate apie patogumus, tokiu atveju rekomenduojame ieškoti tik sklypo ir norimą sodybą susiprojektuoti patiems. Tada būsite tikri, kad sumokėjote tik už jus tenkinantį žemės plotą, o visos kitos statybos medžiagos jūsų sodybai bus ne ko kito – bet tik jūsų individualus reikalas.

 1. Dėmesys reljefui

Nors Lietuvoje nėra nei įspūdingų kalnų, nei kitokio neįprasto kraštovaizdžio, visgi tam tikrose šalies vietose galima atrasti ne tik lygumas. Kiek statesnis, kalvotas reljefas ypač būdingas Aukštaitijos regionui. Perkant sodybą ar sklypą vasarnamiui šiame ar kituose regionuose, omenyje reikėtų turėti paviršiaus nelygumus. Tai gali daryti didelę įtaką statyboms ar remonto darbams. Pagrindinis dėmesys vertinant sklypo reljefą turėtų būti skiriamas įvairioms duobėms, smegduobėms, žemės pelkėtumui ir pan. Būtent šie veiksniai gali atimti daugiausiai laiko ir pastangų stengiantis tai paversti normaliu, statyboms tinkančiu žemės plotu. Žinoma, kita kalvoto, nelygaus reljefo pusė – įspūdingi vaizdai. Labai dažnai nuo ant kalvos pastatytos sodybos atsiveria nuostabi gamta: miškai, ežeras ar upė. Toks vaizdas, kaskart pažvelgus pro langą yra nepakartojamas. Pastebima, jog nemaža dalis žmonių tik ir ieško tokių Lietuvos kampelių. Nenuostabu – turėti sodybą panašiose vietose yra tikrai šaunu.


Štai dėl ko žmonės židinius perka Klaipėdoje

Zidiniai

Žiema ateina. Ateina ji kasmet. Net jei vasarą, kai temperatūra perkopusi trisdešimties laipsnių ribą, atrodo, kad žiemos išvis nebūna, prabėgus keliems mėnesiams ji vis tiek atpučia savo darganas. Šaltasis metų laikas ir šypsosi, ir barasi visoje Lietuvoje. Tačiau pastebėtina, kad židiniai ir krosnelės Klaipėdoje – prekė, sulaukianti nemažo susidomėjimo. Nejaugi uostamiestyje žiema žvarbesnė?

Kalbant apie vėją, kurio gūsiai atšvilpia nuo jūros, galėtume taip teigti. Galėtume sakyti, kad žiema uostamiestyje žvarbesnė. Tačiau židiniai ir krosnelės Klaipėdoje ne vien dėl to yra vertinami. Labai svarbu, kokius konkrečiai šildymo įrenginius siūlo pardavėjai, kaip juos įkainoja, ar yra meistrų, galinčių sumontuoti. Ir ne ką mažesnė reikšmė teikiama pardavėjų mandagumui. Jei užsukus į parduotuvę būtų užduodamas klausimas „tai ko tu čia nori?“, tai sakytume, jog kažkas pamiršo pagarbą. Džiugu, kad situacija uostamiestyje optimistiškesnė. Būtent tai ir lemia pirkėjų antplūdį.

Įprasta manyti, kad skandinaviški židiniai ir krosnelės – tikri šedevrai. Ir tai ne mitas, mat skandinaviškos žiemos atšiaurios, todėl gamintojams tenka pasistengti iš peties, kad sukurtų ne šiaip šildančius gaminius, o tokius, kurie savo darbą atliktų itin patikimai ir tarnautų ne vienus metus. Šias tiesas supranta ir lietuviai. Žiemų pas mus būna visokių, tad norint gyventi jaukiai bei šiltai reikia pasirūpinti aukštos kokybės šildymo įrenginiais. Židiniai ir krosnelės Klaipėdoje ir ne tik Klaipėdoje gyvenantiems žmonėms padeda peržiemoti jaukiai, be varveklių ant nosies.

Židinius ir krosneles Klaipėdoje parduodantys asmenys teigia, kad pirkėjai sąmoningi, kad jie nori atrasti tai, ką būtų galima apibūdinti kaip gerą kainos ir kokybės santykį. Šis siekis tiesiog natūralus – juk tikimasi, kad uždirbtus pinigus pavyks investuoti tinkama linkme. Niekas nenori abejotino židinio, niekas nenori rizikuoti – juk šildymas turi būti labai kokybiškas, reikalingi ne tik patikimi įrenginiai, bet ir profesionalūs montavimo darbai. Taip siekiama visapusiškai gero rezultato. Tokio, kuris ne tik efektyvus, bet ir saugus.

Kiekvieną žiemą būna pranešimų apie gaisrus. Norėtųsi palinkėti, kad kiekviena šildymo sistema būtų tvarkinga, kad gaisrų nebūtų. Todėl dar kartą akcentuojame, kaip svarbu, kad montavimo darbais užsiimtų ne bet kas. Tai turi būti patikima tiems žmonėms, kurie šioje srityje jaučiasi tvirtai ir žino, kokie veiksmai turi būti atliekami.

Židiniai ir krosnelės Klaipėdoje – ne tik pardavimo, bet ir konsultacijų objektas. O tai reiškia, kad yra asmenų, galinčių tas konsultacijas suteikti. Ir ne tik suteikti – pirkėjui bus pasiūlyti montavimo darbai. Ar naudinga tokį pasiūlymą priimti? Jei įmonė specializuojasi ne tik pardavimo sferoje, bet ir turi specialistų, kurių tikslas yra kokybiškai įrengti sistemą, tuomet pasiūlymas išties vertas teigiamo atsakymo. Taip ne tik saugiau, bet ir patogiau, nes viskas gaunama vienoje vietoje.