Previous month:
rugpjūtis 2016
Next month:
spalis 2016

rugsėjis 2016

Ką daryti, kai skauda gerklę?

Gerkles skausmasGerklės skausmas yra labai nemalonus pojūtis, kuris kai kuriems asmenims kyla net kelis kartus per metus. Ką daryti, kai skauda gerklę? Pirmiausia susirasti vaistukus, kurie pristatomi ir iš kitų žmonių patirties pripažįstami kaip puikus būdas galintis padėti kovoti su baterijomis bei virusais. Taip pat rekomenduojame laikytis kelių taisyklių, kurios Jums padės kur kas geriau jaustis. Kokios jos? Skaitykite žemiau.

Jeigu Jus kankina nemalonus gerklės skausmas – tereikia pasinaudoti keliais patarimais, kurie Jums gali ne tik padėti sumažinti skausmus, tačiau taip pat ir kuo greičiau pagyti.

 • Drėkinkite gleivinę. Jeigu Jums skauda gerklę, reiškia jus užpuolė bakterijos, kurios trukdo ramiai gyventi ir vėliau gali sukelti kur kas rimtesnes ligas. Drėkinti gleivinę galima su paprasčiau vandeniu, ar arbatomis arba su vaistais, kurie pagaminti purškiklio pagrindu. Tokie patys geriausi ir dažniausiai efektyviausiai kovoja su problema.
 • Ilsėkitės. Visi daktarai vieningai tvirtina, kad norint pasveikti labai svarbu ilsėtis. Nors daugeliui gerklės skausmas atrodo tarsi smulkmena dėl kurios mesti darbo arba mokslų neverta, visgi, tai padės greičiau pasveikti ir vėl sėkmingai grįžti atgal į natūralias gyvenimo vėžes.
 • Gerkite vaistus. Vaistų gėrimas nuo gerklės skausmo yra būtinas procesas ir šito niekaip nepavyks išvengti. Kokie vaistai yra patys geriausi arba kokie labiausiai tinka Jums – sužinoti galite tokiu atveju jeigu pasitarsite su vaistininku, kurio darbas yra padėti Jums susidoroti su nemaloniais skausmais.
 • Skalaukite su druskuotu vandeniu. Jeigu norite, kad gerklės uždegimas Jus kuo greičiau paliktų – tokiu atveju rekomenduojama skalauti gerklę su druskuotu vandeniu. Šis patarimas žinomas jau labai seniai ir nuostabu tai, kad naudojamas ir šiais laikais, kadangi yra efektyvus ir kartu su vaistais tikrai padeda greitai kovoti su problema.
 • Gerkite žolelių arbatas. Žolelių arbatos turi gydomąjį poveikį, kuris padeda jaustis gerai ir tuo pačiu savimi pasitikėti. Daugelis žmonių pavasario metu renka žoleles, kad vėliau galėtų ištisus metus iškilus sveikatos problemoms jas greitai išspręsti.

Trumpi ir praktiški patarimai, kaip sutaupyti per vestuves

Vestuves bridalmusings.com nuotr.Artėja gražiausia jūsų gyvenimo šventė? Be abejo, ją planuoti reikia ne vieną dieną ir net ne vieną mėnesį norint puikios šventės. Norisi įgyvendinti visas savo svajones ir pasirūpinti, kad ta diena būtų įspūdinga ir nepamirštama. Tačiau, taip pat vertėtų žinoti, kad planuojant vestuves galima ir sutaupyti. Aišku, kartais taip neatrodo – juk reikia pasirūpinti ir nuostabia suknele, ir kokybišku bei skaniu maistu, ir patikimu transportu, ir vestuvių vakarinės dalies vieta bei gero fotografo paslaugomis. Tačiau, mes pateiksime keletą trumpų, ir tikrai praktiškai panaudojamų patarimų, kaip sutaupyti planuojant vestuvių šventę.

 • Tikrai sutaupysite, jeigu pasirinksite vestuves kelti ne vasarą, o kitais metų laikais. Turite nemažai pasirinkimo – galite rinktis nuo spalio mėnesio iki pat balandžio. Tuo metu vyksta mažiau švenčių, todėl paslaugų tiekėjai bus neužimti ir galima tikėtis palankesnių kainų.
 • Dar vienas garantuotas būdas sutaupyti – nekelti vestuvių penktadienį arba šeštadienį – renkantis ne savaitgalį, daugelis paslaugų kainuos pigiau, kadangi ir fotografai bei muzikantai yra gerokai mažiau užimti darbo dienomis nei savaitgaliais.
 • Užsisakykite vestuvių vakarinės dalies vietą iš anksto – tikrai nereikia laukti paskutinio mėnesio – jeigu būsite numatę kur švęsti vestuves bent prieš metus, tuomet tikrai būsite laimingi pamatę mažesnę sąskaitą už šią paslaugą. Patikėkite, tie, kurie delsia išsinuomoti vestuvių vietą lieka su prastesniais variantais kurių niekas nenori arba turi sumokėti stipriai didesnį nuomos bei kitų paslaugų mokestį.
 • Kai nuomositės vestuvių vakarinės dalies vietą, pasistenkite rasti tokią, kur jau būtų jums tinkami stalai, kėdės, staltiesės ir nereikėtų labai smarkiai keisti interjero – tikrai sutaupysite tokiu atveju, kadangi nereikės nuomotis kėdžių ir stalų atskirai.
 • Maistą patiekite ant švediško stalo. Taip yra tikrai pigiau tiek finansiniu tiek laiko atžvilgiu, o ir svečiams bus gerokai smagiau matyti švedišką stalą, kadangi jie galės pasirinkti valgyti ką patys nori, o ne tai ką bus priversti.
 • Naudokite dekoracijomis vaisius, butelius, vėjo malūnėlius, gėles. Tokios dekoracijos priemonės nėra brangios ir puikiai atrodo nuotraukose, tačiau tinkamai dekoruotos atrodo iš tiesų įspūdingai. O kalbant apie gėles, labai svarbu žinoti, iš kur jas užsisakinėti – be jokios abejonės, geriau užsisakyti gėles iš didmenininkų, kurie gali pasiūlyti jums dvigubai mažesnes kainas, nei mažmeninės prekybos atstovai.
 • Pakvieskite tik artimiausius jums žmones. Iš tiesų, jau nebėra madinga kviestis kuo daugiau žmonių ar tiesiog pažįstamų – kur kas jaukesnės vestuvės būna tada, kai jas švenčiate artimiausių žmonių rate. Negana to, tai ir puiki proga sutaupyti.

Tikimės, kad šie septyni patarimai padės jums pasiruošti vestuvių šventei ir taip pat padės nemažai sutaupyti.


SEO optimizavimas – nuoseklumo reikalaujanti strategija

Seo optimizavimas buk-pirmasSEO (angl. Search Engine Optimization) – tinklalapio pritaikymas paieškos sistemoms.  Interneto svetainės atsiradimas dar neužtikrina, kad ji bus matoma paieškos sistemoms ir „Google” besinaudojančiam vartotojui. Kiekvieną dieną sukuriama daugiau nei 250 tūkst. naujų puslapių. Kaip tokiame sraute tapti matomu ir surastu, o konkrečiau, kaip tinkamai atlikti svetainės SEO optimizavimą?

Tinklalapio auditas

SEO optimizavimas turėtų prasidėti nuo svetainės audito, t.y. analizės, siekiant nustatyti, kaip svetainė yra indeksuojama paieškos sistemose. Tam į pagalbą dažniausiai pasitelkiami tokie paprastai valdomi ir daug informacijos suteikiantys įrankiai, kaip: „Crawler“, „Spider“ ar tiesiog „GoogleBot“

Matant realią savo svetainės padėtį galima svarstyti apie raktinių žodžių paiešką. Tai yra pats svarbiausias proceso etapas, deja, ir pats sudėtingiausias, nes atrasti 1-5 raktažodžius arba raktines frazes, kurios tinktų visai svetainei nėra lengva. Dar labiau rankos nusvyra įvertinus raktinių žodžių arba frazių konkurencingumą. Galima tai daryti atsižvelgiant į lankytojų srautą (tam padės „Google Analytics”. Tereikia stebėti kas lankytojams kelia didžiausią susidomėjimą? Iš kur ir į kur jie ateina?)

Nepagailėkite laiko išanalizuoti konkurentų tinklalapius. Svarbu pastebėti ir įvertinti jų optimizavimo strategiją: pagal kokius raktinius žodžius nori būti surasti, kokiuose tinklalapiuose yra nuorodų į Jų svetaines?

SEO vidinis optimizavimas

Norint kokybiškai atlikti vidinį optimizavimą reiktų susipažinti su HTML:

 • „ALT“ elementas - leidžia paieškos sistemoms lengviau identifikuoti svetainę pagal iliustracijų aprašymus.
 • „Title tag” aprašymas - paieškos sistemoje pirmas, vartotojo matomas, svetainės apibūdinimas. Jame reiktų kokybiškai įterpti raktinius žodžius.
 • „META” – puslapio aprašymas. Trumpas (vos iki 160 simbolių) svetainės aprašymas, kurį lankytojai matys iškart po puslapio pavadinimu, URL ir paieškos sistemose.
 • <H1> header – antraštė – vienas svarbiausių SEO optimizavimo elementų. Paieškos sistemos puslapio ar turinio antraštes identifikuoja didžiosiomis raidėmis.

Išorinis optimizavimas

Paieskos optimizavimas buk-pirmasKad ir kaip toli būtų pažengusios technologijos apie dirbtinį intelektą kalbėti dar anksto, o SEO optimizavimo centre – tekstai. Įdomaus turinio dėka lankytojai dalinsis atgalinėmis nuorodomis. Taigi, prasideda išorinio SEO optimizavimo procesas. Verta pabrėžti, kad įmonės vengia svetainių, kuriose nėra naudingo turinio.

Interneto svetainė niekuomet nebūna baigta. Ją reikia nuolat tobulinti, atnaujinti. Tekstuose naudokite raktinius žodžius. Tik nepersistenkite, nes sistemos palaikys puslapį raktažodžių kratiniu (šlamštu – „spam”). Štai keli metodai, kaip išvengti tokių nesusipratimų:

 • Suskirstyti tekstą į dalis.
 • Pradėti pildyti interneto dienoraštį. Ką tik „startavusiam” verslui reiktų mažiausiai dviejų pranešimų per mėnesį. Labai svarbu rinktis įdomias temas, kurios sudomintų skaitytoją. Sakoma, kad turinys – SEO optimizavimo karalius, tačiau jis vis tiek lenkia galvą skaitytojui, o ne algoritmams.

Ekologiškas maistas ir sveikata

Ekologiskas-maistasDaugelis žmonių daro viską, kad kuo ilgiau išliktų sveiki ir gyvybingi: atlieka mankštas, keliauja į sporto klubą, geria įvairius papildus bei vitaminus, laikosi dietų ir t. t. Tačiau neretai pamirštama viena pagrindinių taisyklių – esame tai, ką valgome. Būtent todėl pasaulyje taip paplito ekologiškas maistas, kuris leidžia žmonėms grįžti ten, iš kur atėjo mūsų protėviai ir valgyti tik natūraliai užaugintus produktus. Kuo ekologiškas maistas naudingas mūsų sveikatai?

Daugelis mūsų pritartų, kad maistas turi įtakos ne tik fizinei būklei, bet ir nuotaikai, bendrai savijautai. Netinkama mityba gali sukelti įvairių sutrikimų ar net tapti mirties priežastimi. Nutukimo problema tokiose ekonomiškai išsivysčiusiose šalyse kaip JAV, kelia didžiulę grėsmę ir susirūpinimą, nes antsvoris čia yra antra dažniausia mirties priežastis po rūkymo.
Sveikiau gyventi nepadeda ir pastaruoju metu masiškai plintanti chemijos pramonė, kuri sukelia įvairius susirgimus, alergijas ir net vėžį. Nors vis dar sunku patikėti, mokslininkai įrodė, kad netinkama mityba gali daryti įtaką net ir mūsų genomui. Taigi, tai, ką mes valgome, lemia ne tik mūsų sveikatą, išvaizdą bei charakterio ypatybes, bet ir formuoja tam tikras savybes mūsų vaikams, kurių kažkada susilauksime.

Vienas paprasčiausių būdų tinkamai pasirūpinti savo sveikata – ekologiškas maistas. Tai aukštos kokybės produktai, kuriuos auginant sudaromas minimalus poveikis aplinkai. Ekologiškas maistas neužterštas cheminėmis medžiagomis, jame nėra sintetinių priedų ar genetiškai modifikuotų organizmų. Tokie produktai itin mėgiami ir gamtos mylėtojų – jie išauginami rūpinantis aplinka, neteršiant žemės ir neeikvojant bereikalingų energijos šaltinių.

Ekologiškas maistas yra įvairesnis, šviežesnis, maistingesnis ir švaresnis, o ekologiška žemdirbystė leidžia palaikyti vietos ekonomiką, nealina dirvos, saugo bioįvairovę. Norint propaguoti sveiką gyvenseną, labai svarbu nepasiduoti įvairioms rinkodaros kompanijoms, kuriose produktai atskiriami įvairiais ženklais, teigiančiais, kad jie yra natūralūs, sveiki ir pan. Ekologiška produkcija yra kontroliuojama ir akylai prižiūrima bei pažymėta specialiais ženklais. Lietuvoje šiuo metu patvirtintas ovalo formos žalios spalvos ženklas su užrašu „Ekologinis žemės ūkis“, o nuo 2010 m. liepos 1 d. visas fasuotas ekologiškas maistas, pagamintas bet kurioje ES valstybėje bei atitinkantis visus standartus, ženklinamas naujuoju ES ekologiško maisto gaminio logotipu (lapas iš žaliame fone išdėstytų žvaigždžių).

 


Žaislai. Ką apie juos šneka mamos?

ZaislaiŽmones žaislų parduotuvėje gali ištikti lengvas šokas. Dėl plataus asortimento ir įvairiausių įmantrybių. Žaislai džiugina mažuosius, o ką apie parduotuvių lentynose esančius meškiukus, lėles ir automobilius sako mamos?

Mamos sutinka, kad svarbiausia yra saugumas

Prekė gali būti spalvinga, daili, nebrangi ir džiuginanti įvairiais kitais kriterijais, bet visi jie tampa nereikšmingi, jei užkliūva koks nors su saugumu susijęs niuansas. Perkant žaislus apžiūrima, ar juose nėra dalių, galinčių pakenkti. Ar nebus grėsmės daiktą praryti? Ar negali kas nors nulūžti? Mamos, stengdamosi užtikrinti savo vaikų gerovę, skaito, kas nurodyta ant pakuotės. Amžiaus grupės būna pateiktos ne veltui. Jomis vadovaujantis nesklandumų tikrai mažiau.

Net juokingai maža kaina ar įnirtingas vaiko kartojimas „noriu noriu noriu“ neprivers nupirkti abejotinos kokybės produkto. Tai vadinama sąmoningumu, rūpesčiu, meile – žaislai ir kitos vaikams skirtos prekės perkamos ne kaip nors atsainiai.

Paieškos kartais užsitęsia

Sūnaus ar dukros „noriu“ kartais priverčia paplušėti. Prireikia kokio nors daikto ir tėvams nelieka nieko kito kaip tik troškimą išpildyti. Deja, ne visada paprasta rasti tai, apie ką atžala svajoja. Šioks toks paradoksas: parduotuvėse pasiūla plati, bet vaikas sugeba užsinorėti ko nors, ką pavyksta aptikti tik penktoje aplankytoje parduotuvėje.

Jei žaislai perkami kaip dovana, gali tekti kaip reikiant paplušėti ieškant to, kas mažajam patiktų. Atrodo, kad imsite tą pliušinį meškiuką, bet jau beveik apsisprendę sudvejojate ir sumąstote pasidomėti gražiu žaisliniu šuniuku...

Ar kainos prieinamos?

Žaislai vaikystėje svarbu, tačiau kartais papildomas pirkinys gali išblaškyti finansinius išteklius. Ir mamos vieningai patvirtina, kad kainos ne visada draugiškos. Situaciją pagerina internetinės parduotuvės – atradus patikimą el. parduotuvę galima nupirkti kokybišką gaminį už priimtiną kainą. Kaip ir fizinėse parduotuvėse, internete žaislai pasirenkami iš daugybės variantų.

Vaikų poreikiai

Daiktai tampa vis labiau įmantresni, vaikų poreikiai irgi nekuklėja. Kartais tėvams ir jų atžaloms tenka veltis į kompromisą. Kartais visas kambarys pilnas žaislų, o kai kurie iš jų beveik nenaudoti ir kažkodėl numesti į kampą. Bet faktas vienas – tai yra svarbi vaikystės dalis.