Kokį spausdintuvą įsigyti?
Kaip prižiūrėti čiužinį, kad miegas būtų saldus?

Trumpai apie populiariausius vonios kilimėlius

Vonios-kilimelisKai kas sako, kad vonios kilimelis – tiesiog būtinas šios specialios paskirties kambario aksesuaras. Vis dėlto, kilimėliai turi ir praktinę funkciją: sugeria vandenį, apsaugo besinaudojančius vonia nuo paslydimo ant šlapių grindų, žiemą – sušildo kojas, išlipus iš vonios ar dušo. Be kita ko, naujas kilimėlis – puikus būdas neišleidžiant daug pinigų pagyvinti vonios kambarį, suteikti jam spalvų ir žaismingumo. Iš kokių medžiagų paprastai yra gaminami kilimeliai voniai ir kokie jų privalumai?

Medvilniniai kilimėliai 

Pastaruoju metu gana populiariais yra tapę medvilniniai kilimeliai voniai. Kuo jie pranašesni už pagamintus iš kitų medžiagų? Visų pirma, iš 100 % medvilnės pagaminti kilimėliai puikiai apsaugo kojas nuo šaltų grindų. Juos galima tiesti ne tik prie dušo ar vonios, bet ir prie kriauklių ar tualeto. Beje, dauguma šiuolaikinių medvilnės kilimėlių yra dvipusiai, t.y. šiems sudrėkus, juos galima apversti ir naudoti kita puse. Be kita ko, vienas didžiausių kilimėlių, pagamintų iš šios medžiagos, privalumų – nesudėtinga priežiūra. Kilimėlius galima skalbti skalbimo mašinoje, taip užtikrinant maksimalią švarą. Medvilniniams vonios kilimėliams neatsispiria ekologiško gyvenimo būdo šalininkai. Jiems imponuoja tai, kad šiuos kilimėlius paprasta valyti, o ir tarnauja jie palyginus ilgai.

Guminiai kilimėliai

Guminiai vonios kilimėliai kaina paprastai nusileidžiantys pagamintiems iš medvilnės, yra puikus sprendimas slidžioms vonios kambario grindims. Tokie kilimėliai stipriai prisitvirtina prie plytelėmis grįstų vonios grindų ir neleidžia kojai slysti. Guminiai vonios kilimeliai pigiau kainuoja ir yra ne ką sudėtingiau prižiūrimi už medvilninius. Daugumą šio tipo dangų taip pat galima skalbti skalbimo mašinoje. Be kita ko, guma yra kur kas atsparesnė drėgmei, tad iš jos pagamintą kilimėlį, tikėtina, galėsite naudoti ne vienus metus.

Plastikiniai kilimėliai

Plastikiniai arba iš vadinamosios „PVC“ medžiagos (polivinilchlorido) pagaminti kilimėliai vonios kambaryje yra bene populiariausi. Iš tiesų, jie puikiai tinka drėgnose patalpose, apsaugo grindis nuo vandens, yra paprastai valomi ir prižiūrimi. Tiesa, šios rūšies kilimėliai, ypač ant sausų grindų, gali būti kiek slidūs, jiems gali trūkti „sukibimo“ su vonios plytelėmis. Tad, vonioje tiesiant plastikinį kilimėlį, reikėtų būti atsargesniems. Nepaisant to, šio tipo dangos yra nebrangios ir puikiai atlieka savo funkciją.

Internetu pirkti verta

Vonios kilimėlius, kaip ir daugelį kitų prekių, dažnai kur kas patogiau pirkti internetu. Taip galima ne tik greitai bei patogiai peržiūrėti konkrečios parduotuvės asortimentą, bet ir šiek tiek sutaupyti. Kai omenyje turimi būtent vonios kilimeliai otto ir panašios interneto parduotuvės – praktiškas sprendimas taupiausiems. Ieškant tinkamiausio vonios kilimėlio tokio pobūdžio parduotuvėse, galima pasirinkti konkrečius paieškos nustatymus: prekes peržiūrėti nuo pigiausios iki brangiausios, paieškos lauką susiaurinti iki jums aktualaus gamintojo, kilimėlio spalvos, dydžio. Beje, galima pasirinkti peržiūrėti tik išparduodamas, t.y. žymiai pigesnes, prekes. Jei jums aktualu ne tik įsigyti naują vonios kilimėlį, bet ir sutaupyti, tai bene patraukliausias paieškos „filtras“. Išpardavimų metu pigiau galite įsigyti ir įprastai brangiausiai kainuojančių medvilnės kilimėlių. Na, o guminius ar pagamintus iš polivinilchlorido – ir visai pigiai.

Išvados, arba tai, kas svarbiausia

Apibendrinant tai, kas pasakyta apie skirtingo tipo vonios kilimėlius, galima išskirti šias esmines jų savybes:

  • atsparumą drėgmei;
  • „sukibimą“ su vonios plytelėmis ar kitokio tipo grindimis, taip užtikrinant mažiausią slydimo tikimybę;
  • paprastą priežiūrą (geriausia, kai vonios kilimėlį galima skalbti skalbimo mašinoje, taip sutaupant daug laiko bei energijos).

Šiomis ypatybėmis pasižymintis vonios kilimelis, be kita ko, gali tapti ir žaismingu interjero elementu. Iš spalvų bei raštų gausybės sau patinkantį kilimėlį išsirinks

Comments

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name and email address are required. Email address will not be displayed with the comment.)