Previous month:
birželis 2016
Next month:
rugpjūtis 2016

liepa 2016

Spalva ir maudymosi kostiumėlis

Maudymosi kostiumėliaiVisi žinome, kad spalvos stipriai įtakoją mūsų gyvenimą, veikia psichologiškai. Pasitelkus spalvas galima sukelti psichozes. Išvaryti iš proto. Taip pat spalvomis galima gydyti pačius įvairiausius susirgimus. Spalvų poveikis itin aktualus renkantis aprangą. Ir net jeigu jūs gana skeptiškai nusiteikę dėl spalvų poveikio galimybės, vis tik pritarsite, kad vienos ar kitos spalvos, rūbai, detalės patraukia arba atvirkščiai, atstumia nuo jų savininko. Taip pat padeda susidaryti mums pirminį įspūdį apie žmogų. Taigi, ką norite, jog jūsų maudymosi kostiumėliai pasakytų apie jus?

Raudonas maudymosi kostiumėlis nuteiks jus energingai, gyvai, sužadins emocijas. Ši spalva tai energija, jėga, stiprybė. Ji išjudina organizmą, padažnėja kvėpavimas, kyla kraujospūdis. Tai spalva labiausiai patraukianti dėmesį. Jeigu jūsų tikslas – atkreipti į save dėmesį, sudaryti drąsaus ir veržlaus žmogaus įspūdį – rinkitės šios  spalvos maudymosi kostiumėlį.

Jeigu norite atvirkščiai, susilieti su gamta, atsipalaiduoti, nusiraminti – rinkitės rudą. Šis maudymosi kostiumėlis pristatys jus kaip ramią, ryšį su gamta jaučiančią asmenybę, patikimą, draugišką ir paprastą.

Panašų įspūdį sudarys iš žalias maudymosi kostiumėlis. Simbolizuojantis gerą nuotaiką, sąžiningumą, optimizmą, puikią savijautą jis taip pat sudaro ir prabangos įspūdį. Ne veltui žalia spalva siejama su pinigais.

Turbūt dažniausias pasirinkimas - mėlynas maudymosi kostiumėlis. Būtent ši spalva labiausiai siejasi su vasara, atostogomis, vandens pramogomis. Tai išmintis, žinios, stabilumas, patikimumas, garbė. Bet visos šios teigiamos savybės sukuria dar vieną ypatybę. Tokiu maudymosi kostiumėliu vilkinti moteris atrodys šalta ir abejinga.

Gana dažnas pasirinkimas – juodas maudymosi kostiumėlis. Tai elegancija, galia ir paslaptis. Bet tai nėra pats geriausias variantas, nes toks maudymosi kostiumėlis atrodo ir kiek niūriai, sukaustytai, tarsi būtumėte įsprausta į rėmus.  Juk pritarsite, kad paplūdimys -  ne pati tinkamiausia vieta demonstruoti savo jėgą ir valdžia. Todėl geriau rinkitės maudymosi kostiumėlį ne visiškai juodą, o su kitos spalvos akcentais ar bent jau pagyvinkite ryškia skraiste ar tunika.

Turbūt pati gyviausia ir ypač su vasara ir poilsiu siejama spalva – geltona. Toks maudymosi kostiumėlis traukia dėmesį pulsuojančia energija ir optimizmu. Žmogus atrodo linksmas, geranoriškas ir sumanus. Kyla noras su juo bendrauti, leisti laiką.

Taigi, maudymosi kostiumėlio spalva nėra tik nereikšminga smulkmena. Ji gali daug ką pasakyti apie jus pačią.


Viskas, ką reikia žinoti apie buhalterinės apskaitos kursus

Buhalterija amstax.com.au nuotr.Buhalterija, medicina ir grožis yra tos sritys, kurios bet kokiais laikais atneš pinigus. Kad ir kaip keistųsi pasaulis – matematikų, grožio profesionalų bei medikų reikia visada, tad nusprendus dirbti šioje sferoje galite būti tikras, kad darbo visada turėsite. Buhalterinės apskaitos kursai Vilniuje – geriausia galimybė užsitikrinti, kad tikrai turėsite darbą. Kol vieni stoja į aukštąsias mokyklas, tuo tarpu kiti tiki, kad kursai yra geriausias pasirinkimas. Siekdami Jums padėti apsispręsti – pateikiame pagrindinę informaciją apie kursus, kurie populiarūs ne tik Vilniuje, tačiau ir visoje Lietuvoje.

 1. Kursų metu kur kas labiau susikoncentruojama tiek praktika, o ne teorija. Tai visiškai natūralu, kadangi praktika padeda išmoką informaciją iškart panaudoti. Daugelis baigę universitetą bijo dirbti, kadangi nesijaučia labai tvirtai ant savo kojų. Štai jeigu mokėsite dirbti su programomis – tokiu atveju darbo vietoje jausitės labai drąsiai.
 2. Kursai dažniausiai trunka pusę metų. Žinoma, galima atrasti ir ilgesnius, ir vykstančius trumpiau, tačiau dažniausiai tai pats geriausias laikas tarpas per kurį galėsite įsisavinti reikalingą kiekį informacijos. Aukštosiose mokyklose labai daug laiko mokomasi visiškai nenaudingų faktų, kurių net neteks panaudoti.
 3. Galimi ir kursai internetu, tačiau jeigu tikrai norite dirbti šioje srityje ir mokėti susidoroti su problemomis, tokiu atveju rekomenduojame lankytis kursus ir realiai konsultuotis su mokytojais.
 4. Buhalterinės apskaitos kursai Vilniuje nėra nauja sritis. Išties, labai daug specialistų siūlo savo, kaip mokytojų, paslaugas. Jeigu norite atrasti kompetentingą vietą – siūlome kuo daugiau laiko skirti paieškoms. Suderinkite kuo daugiau smulkmenų, kad būtumėte tikras dėl pasirinkimo.
 5. Ieškodami mokyklos būtinai įvertinkite mokytojų kompetenciją. Jeigu internete nerandate Jums aktualios informacijos, tokiu atveju visada galite pats pasidomėti, ką tiksliai asmuo yra baigęs. Svarbiausias kriterijus turėtų būti tai, kad žmogus nuolatos domėtųsi ir sektų naujausią informaciją.
 6. Jeigu jau nusprendėte skirti pinigų kursams – būtinai juos lankykite ir mokykitės. Nėra jokio tikslo mokėti pinigus vien už popierių, kurio realiai niekada nepavyks panaudoti. Juolab, kursų metu didelė tikimybė susirasti potencialų darbą, tad paskirti save visą mokymam tikrai verta.
 7. Vienas svarbiausių darbų yra išmokti naudotis programa, kuri padeda sisteminti duomenis ir paprasčiau apskaičiuoti tam tikrus rodmenis. Kursų metu dažniausiai mokoma su keliomis skirtingomis programomis, kadangi negalite žinoti su kuria teks dirbti darbo vietoje.
 8. Kursai nėra brangūs ir labai dažnai mokėdami tam tikrą pinigų sumą už juos – gausite ir tam tikro lygio paslaugas. Jau geriau skirti kiek didesnę investiciją, tačiau mokytis iš specialistų, kurie tikrai žino, kaip kokybiškai pateikti informaciją, kuri sudomintu ir visai su buhalterija nesusidūrusius asmenims

Jeigu norite persikvalifikuoti, jeigu norite patobulinti žinias, jeigu norite tvarkyti savo įmonės buhalteriją ir dėl visų kitų priežasčių, kurios susijusios su apskaita – siūlome buhalterijos kursus. Tai geriausias pasirinkimas žinoti norintiems, tačiau daug pinigų neturintiems asmenims. Skirkite laiko mokyklų lyginimui ir pasirinkite pačią geriausią mokyklą iš visų. Naudinga internete perskaityti kitų žmonių atsiliepimus.


Kaip prižiūrėti čiužinį, kad miegas būtų saldus?

čiuziniaiGeras čiužinys yra gera investicija, juk miegas yra svarbus gyvenimo ir geros nuotaikos variklis. Tačiau nusipirkti gerą čiužinį nepakanka, reikia žinoti ir kaip jį prižiūrėti. Pasidalinsime keliais patarimais, kurie leis ilgiau mėgautis saldžiu miegu ant mėgstamo čiužinio.

Čiužinį reikia vėdinti

Ar žinote, kad žmogus per metus išprakaituoja apie 200 litrų prakaito į čiužinį. Čiužiniai tikrai prisigeria drėgmės iš kambario oro bei miegančiojo prakaito. Tad rekomenduojama bent kartą per savaitę nuvilkti patalynę ir pravėrus langus palikti jį dienai prasivėdinti. Reguliarus vėdinimas leis išvengti čiužinio deformacijos dėl drėgmės, veistis pelėsiui ar patalynės erkutėms.

Reikia keisti čiužinio poziciją

Išgulėtas čiužinys – tiesus kelias į nugaros skausmus, blogą miegą ir nemalonius sapnus. Norint, kad čiužinys neišsigulėtų vienoje vietoje, reikia kas 2-3 mėnesius apversti čiužinį taip, kad ta pusė kur buvo galva, atsidurtų ties kojomis. Jei leidžia čiužinio sandara, galima jį apversti ir aukštyn kojom. Taip čiužiniai mažiau išsiguli, juose patogiau ir maloniau miegoti.

Rekomenduojama naudoti antčiužinį

Tam, kad čiužinys ilgiau būtų kaip naujas, reikėtų naudoti antčiužinį. Antčiužinis padeda apsaugoti nuo purvo, prakaito ir įvairių dėmių. Tas turėtų būti aktualu ne tik tiems, kurie mėgsta gerti kavą lovoje. Čiužiniai yra neplaunami, tad kiekviena dėmė faktiškai tampa ko ne amžina. Tuo tarpu, antčiužinį galima bet kada išplauti ir lova vėl dvelkia gaiva.

Čiužinį reikia siurbti

Tai, kad čiužinio negalima plauti, nereiškia, jog jis dešimt metų turi stovėti nevalomas. Geriausias būdas nuvalyti dulkes ir įvairias apnašas  – kruopščiai išsiurbti čiužinį sausu siurbliu. Jei čiužinio apvalkalas yra nuimamas, galima jį išplauti, kadangi jis paprastai yra didelis, plovimą tenka patikėti skalbykloms. Pačio čiužinio su chemikalais ir drėgnomis priemonėmis valyti negalima, tai gali jį pažeisti.

Čiužinys nėra amžinas

Priešingai vyraujančiam įsitikinimui, čiužinys turi galiojimo laiką. Prakaitas, dulkės, išgulėjimai – visa tai veikia čiužinį ir jau po kelių metų jis neatlieka savo funkcijos – neleidžia ramiai išsimiegoti. Specialistai rekomenduoja čiužinį keisti kas 7-8 metus.


Trumpai apie populiariausius vonios kilimėlius

Vonios-kilimelisKai kas sako, kad vonios kilimelis – tiesiog būtinas šios specialios paskirties kambario aksesuaras. Vis dėlto, kilimėliai turi ir praktinę funkciją: sugeria vandenį, apsaugo besinaudojančius vonia nuo paslydimo ant šlapių grindų, žiemą – sušildo kojas, išlipus iš vonios ar dušo. Be kita ko, naujas kilimėlis – puikus būdas neišleidžiant daug pinigų pagyvinti vonios kambarį, suteikti jam spalvų ir žaismingumo. Iš kokių medžiagų paprastai yra gaminami kilimeliai voniai ir kokie jų privalumai?

Medvilniniai kilimėliai 

Pastaruoju metu gana populiariais yra tapę medvilniniai kilimeliai voniai. Kuo jie pranašesni už pagamintus iš kitų medžiagų? Visų pirma, iš 100 % medvilnės pagaminti kilimėliai puikiai apsaugo kojas nuo šaltų grindų. Juos galima tiesti ne tik prie dušo ar vonios, bet ir prie kriauklių ar tualeto. Beje, dauguma šiuolaikinių medvilnės kilimėlių yra dvipusiai, t.y. šiems sudrėkus, juos galima apversti ir naudoti kita puse. Be kita ko, vienas didžiausių kilimėlių, pagamintų iš šios medžiagos, privalumų – nesudėtinga priežiūra. Kilimėlius galima skalbti skalbimo mašinoje, taip užtikrinant maksimalią švarą. Medvilniniams vonios kilimėliams neatsispiria ekologiško gyvenimo būdo šalininkai. Jiems imponuoja tai, kad šiuos kilimėlius paprasta valyti, o ir tarnauja jie palyginus ilgai.

Guminiai kilimėliai

Guminiai vonios kilimėliai kaina paprastai nusileidžiantys pagamintiems iš medvilnės, yra puikus sprendimas slidžioms vonios kambario grindims. Tokie kilimėliai stipriai prisitvirtina prie plytelėmis grįstų vonios grindų ir neleidžia kojai slysti. Guminiai vonios kilimeliai pigiau kainuoja ir yra ne ką sudėtingiau prižiūrimi už medvilninius. Daugumą šio tipo dangų taip pat galima skalbti skalbimo mašinoje. Be kita ko, guma yra kur kas atsparesnė drėgmei, tad iš jos pagamintą kilimėlį, tikėtina, galėsite naudoti ne vienus metus.

Plastikiniai kilimėliai

Plastikiniai arba iš vadinamosios „PVC“ medžiagos (polivinilchlorido) pagaminti kilimėliai vonios kambaryje yra bene populiariausi. Iš tiesų, jie puikiai tinka drėgnose patalpose, apsaugo grindis nuo vandens, yra paprastai valomi ir prižiūrimi. Tiesa, šios rūšies kilimėliai, ypač ant sausų grindų, gali būti kiek slidūs, jiems gali trūkti „sukibimo“ su vonios plytelėmis. Tad, vonioje tiesiant plastikinį kilimėlį, reikėtų būti atsargesniems. Nepaisant to, šio tipo dangos yra nebrangios ir puikiai atlieka savo funkciją.

Internetu pirkti verta

Vonios kilimėlius, kaip ir daugelį kitų prekių, dažnai kur kas patogiau pirkti internetu. Taip galima ne tik greitai bei patogiai peržiūrėti konkrečios parduotuvės asortimentą, bet ir šiek tiek sutaupyti. Kai omenyje turimi būtent vonios kilimeliai otto ir panašios interneto parduotuvės – praktiškas sprendimas taupiausiems. Ieškant tinkamiausio vonios kilimėlio tokio pobūdžio parduotuvėse, galima pasirinkti konkrečius paieškos nustatymus: prekes peržiūrėti nuo pigiausios iki brangiausios, paieškos lauką susiaurinti iki jums aktualaus gamintojo, kilimėlio spalvos, dydžio. Beje, galima pasirinkti peržiūrėti tik išparduodamas, t.y. žymiai pigesnes, prekes. Jei jums aktualu ne tik įsigyti naują vonios kilimėlį, bet ir sutaupyti, tai bene patraukliausias paieškos „filtras“. Išpardavimų metu pigiau galite įsigyti ir įprastai brangiausiai kainuojančių medvilnės kilimėlių. Na, o guminius ar pagamintus iš polivinilchlorido – ir visai pigiai.

Išvados, arba tai, kas svarbiausia

Apibendrinant tai, kas pasakyta apie skirtingo tipo vonios kilimėlius, galima išskirti šias esmines jų savybes:

 • atsparumą drėgmei;
 • „sukibimą“ su vonios plytelėmis ar kitokio tipo grindimis, taip užtikrinant mažiausią slydimo tikimybę;
 • paprastą priežiūrą (geriausia, kai vonios kilimėlį galima skalbti skalbimo mašinoje, taip sutaupant daug laiko bei energijos).

Šiomis ypatybėmis pasižymintis vonios kilimelis, be kita ko, gali tapti ir žaismingu interjero elementu. Iš spalvų bei raštų gausybės sau patinkantį kilimėlį išsirinks


Kokį spausdintuvą įsigyti?

Spausdintuvai www.wired.com nuotr.Spausdintuvas namuose stovi pas daugelį žmonių namuose. Tai ne prabanga, o gyvenimą lengvinantis prietaisas skirtas beveik kasdieniam naudojimui. Natūralu, kad jį perka tie, kurie spausdina gana dažnai: studentai, mokiniai, su kompiuteriu dirbantys asmenys... Nustojus spausdinti – senų kasečių papildymas Kaune padės prietaisui vėl sėkmingai veikti. Tiesa, jeigu dar tik svarstote – kokį daiktą pirkti, tokiu atveju pateikiame gaires kurios Jums padės pasirinkti.

Lazerinis ar rašalinis?

Pirmiausia reikia nuspręsti, ar jums yra reikalingas lazerinis, ar rašalinis prietaisas. Tiksliai žinant, ką spausdinsite ir kokioms reikmėms prietaisas Jums yra reikalingas – nesunkiai ir pasirinksite. Apskritai naudinga pasikonsultuoti su specialistu, kuris įvertinęs Jūsų poreikius pasiūlys ir atitinkamą spausdintuvą.

 1. Rašalinis kur kas geriau spausdina spalvotas nuotraukas. Lazerinis labiau tinka juodai baltam spausdinimui. Senų kasečių papildymas Kaune yra reikalingas, kai rašalinės kasetės jau nebespausdina.
 2. Tiesa, lazerinis dažniausiai už tą pačią pinigų sumą atspausdina kur kas daugiau. Taigi, jeigu įranga reikalinga tik juodo teksto ant balto lapo spausdinimui – lazerinio išlaikymas kainuos pigiau.
 3. Lyginant šias dvi spausdintuvų galimybes – rašalinis kainuoja kur kas pigiau.
 4. Tačiau lazerinis veikia kur kas tyliau ir biuruose šis pliusas yra labai svarbus.
 5. Teksto kokybė yra puiki tiek vienu, tiek kitu atveju. Jeigu kasetėje bus rašalo – nesunkiai atspausdinsite kokybiškus tekstus.

Spausdintuvo kaina

Kaip jau minėjome, lazeriniai spausdintuvai yra brangesni, tad pirmiausia nuspręskite, kokio tipo spausdintuvas Jums yra reikalingas ir tik tuomet svarstykite, kokią pinigų sumą galite jam skirti. Kai kurie spausdintuvai turi daug funkcijų, tad natūralu, kad ir jų kaina yra kur kas didesnė. Tiesa, renkantis prietaisą nepamirškite, kad reikia pasižiūrėti e tik kiek jis kainuoja, tačiau kiek atsieis ir jo išlaikymas.

Gamintojo pasirinkimas

Daugelis žmonių pirmiausia įvertina pašalinius kriterijus ir tik paskui galvoja apie gamintojus, kurie siūlo savo produkciją. O mes, priešingai, siūlytumėte pirmiausia susipažinti su gamintojais ir jų garantijomis. Juk ir vienas gamintojas gali pasiūlyti labai daug skirtingų gaminių. Daugelis žmonių mėgsta internete palikti atsiliepimus apie vieną arba kitą produkciją. Būtinai perskaitykite. Galbūt Jums tai padės susidaryti preliminarią nuomonę.

Dydžio pasirinkimas

Biure dažniausiai nesunkiai galima atrasti vietą spausdintuvui. Tačiau namuose erdvės nėra tiek daug, tad nieko keisto, kad ir atrasti tinkamą vietą spausdintuvui gali būti gana sunku. Kuo mažesnis – tuo patogesnis, tačiau galbūt negali atlikti papildomų funkcijų, kaip kad skenavimas?

Funkcionalumas

Skirtingi spausdintuvai gali atlikti ir skirtingas funkcijas. Kol vieni tik spausdina, tuo tarpu kiti ir skenuoja bei pateikia aukštos kokybės nuotraukas. Vėlgi, viskas remiasi į kiekvieno žmogaus poreikius. Atrasite tai, ko ieškote.

Spausdinimo greitis

Jeigu spausdintuvas Jums reikalingas nuolatos ir spausdinate tikrai labai didelius kiekius – tokiu atveju aktualus kriterijus turėtų būti ir spausdinimo greitis. Spausdintuvo instrukcijoje tikrai bus parašyta – kiek lapų galite atspausdinti per tikrą laiko tarpą.

Konsultacija su profesionalu padės Jums kur kas greičiau atrasti tinkamiausią spausdintuvą. Svarbiausia neskubėti pirkti ir palyginti kuo daugiau galimybių.


Žaismingos vystymo lentos ir jų pasirinkimas internete

Vystymo lentosRūpinimasis kūdikiu susideda iš daugybės dalykų. Vienas iš jų – vystymas. Procesą palengvina vystymo lentos, kurių galima rasti ne tik praktiškų, bet ir nepaprastai dailių.

Paskirtis

Kam toks daiktas reikalingas? Speciali lenta leidžia pervystyti kūdikį patogiau. Nereikia būti pasilenkus, todėl tai atokvėpis nugarai. O šiais laikais, ypač kai daugybė darbų atliekami sėdint prie kompiuterio, atokvėpis nugarai yra svarbus argumentas. Tai reiškia, jog vystymo lentos yra svarbios visiems jauniems tėvams. 

Klausimai

Kaip ir daugeliu atveju renkantis ką nors pirmą kartą, taip ir ieškant vystymo lentos kyla klausimų. Šių kūdikio priežiūrai skirtų daiktų būna nevienodo dydžio. Skiriasi dizainas. Kainos taip pat neidentiškos. Suprantama, jog dėl to atsiranda neaiškumų.

Pagalba

Kas padeda tuos neaiškumus išspręsti? Galbūt kūdikio seneliai žino atsakymą? O gal geri draugai, auginantys kiek vyresnį vaiką, dalijasi patirtimi? Dar vienas variantas – kūdikių prekių parduotuvės konsultantai. Net jeigu tai elektroninė parduotuvė, joje vis tiek nurodyti kontaktai, todėl kilus neaiškumams galima pabandyti susisiekti ir pasiteirauti dėl rūpimų dalykų.

Kainos

Tėvams rūpi ir kainos. Internete vystymo lentos siūlomos po keliolika eurų. Neretai nusprendžiama įsigyti būtent čia. Kodėl? Nes tai patogus ir pernelyg daug laiko neužimantis apsipirkimo būdas. Kartais ir kokią akciją pavyksta nugriebti...

Pasirinkimas

Virtualus įsigijimas vilioja ir plačiu asortimentu. Gaminiai žaismingi ir, svarbiausia, įvairūs, todėl galima atrasti tai, kas iš tiesų sužavės. Įvairūs atspalviai ir piešiniai patiks tiek mažiems, tiek dideliems. Dar vienas įdomus sprendimas – lentos šone esanti ūgio matuoklė. Kai kurios vystymo lentos yra tarsi meno kūriniai. Jos itin dailios.

Vystymo staliukai / komodos

Dar vienas įdomus ir naudingas daiktas – vystymo staliukas / komoda. Viršuje būna vystymo lenta, o apačioje – skyreliai svarbiems daiktams, pavyzdžiui, sauskelnėms. Jei toks baldas yra su ratukais, patogumas ir naudojimo galimybės padidėja.


Kokius maisto papildus rinktis sportuojančiam vyrui?

PapildaiNors moterys nuo vyrų neatsilieka aktyviu gyvenimo būdu ir sportine veikla, yra įrodyta, jog  jų raumeninis audinys turi šiek tiek kitokius poreikius, negu vyrų. Štai apskritai ištirta, jog dėl vyriškų hormonų, vyrų baltymai sintezuojasi aktyviau, todėl kūnas reikalauja didesnės baltymų dozės, kurią reikia kompensuoti su maistu ir papildais.

Kad aktyviai sportuojantis vyras palaikytų normalų visų maistinių medžiagų ir mineralų kiekį organizme, jam reikia ne tik idealiai suderinti mitybą, dietą, treniruočių įpročius, bet ir papildus. Žemiau galite susipažinti su medžiagomis, kurios yra svarbiausi maisto papildai vyrams,  garantuojantys gerą savijautą net ir po intensyvių treniruočių savaitės.

 • Kreatinas. Tai svarbi medžiaga, kurią raumenys laiko rezervuose ir treniruotės metu išnaudoja kaip papildomą energijos šaltinį. Kreatinas padeda greitai atsigauti po sunkios treniruotės, skatina raumenų masės augimą, ir pačios treniruotės metu palaiko jėgas ir neleidžia greitai pavargti.
 • Baltymų milteliai. Tai itin mažai kalorijų, palyginti su kitais baltymų produktais, turintis papildas. Po kiekvienos treniruotės išgėrę porciją baltyminio kokteilio, pajausite, jog raumenys greičiau atsistato, efektyviau auga. Baltyminiai milteliai suteikia kūnui aminorūgščių atsargų. Milteliai gali būti išrūgų ir kazeino. Išrūgų milteliai greičiau įsisavinami, o kazeino – lėčiau, todėl geriau kaupiasi kaip atsarginiai baltymai. Galima vartoti apie šių rūšių mišinį.
 • Multivitaminai. Jie skirti tiems, kurie jaučia, jog nesuvartoja reikalingos vaisių ir daržovių dozės. Kadangi maitindamiesi vien baltymais galite susirgti įvairiomis ligomis ar tiesiog jausti vitaminų trūkumą organizme, būtina vartoti multivitaminus.
 • Žalioji arbata. Ją galima tiek gerti, tiek vartoti koncentruotų papildų pavidalu. Ši medžiaga padeda naikinti riebalus, taip pat aprūpina kūną reikalingais antioksidantais.
 • Žuvų taukai. Tai būtina medžiaga vyro organizmui, ir ypač reikalinga asmenims, kurių šeimos nariai buvo sirgę širdies ligomis.

                      Maisto papildai vyrams yra būtini aktyviai sportuojantiems jaunuoliams ir vidutinio amžiaus vyrams. Šiuos ir kitus aukštos kokybės maisto papildus galima įsigyti internetu papilduolimpas.lt  patrauklia kaina ir net gi didmena. Prekės pristatomos Vilniuje, Panevėžyje ir kituose Lietuvos miestuose. Pasirūpinkite savo sveikata.


Automobilio elektros sistema: kas tai?

LemposPaskutiniu metu be elektros žmonių gyvenimas darosi nebeįsivaizduojamas, ji naudojama visur ir automobiliai – ne išimtis. Naujesni automobiliai palyginti su senesnės laidos modeliais turi sudėtingesnes elektros sistemas, tačiau tai toli gražu nereiškia, kad jų funkcijos skiriasi. Iš esmės, automobilio elektros sistema skirta gaminti elektros energiją, kad kiti automobilio mazgai, įrengimai ar ištisos būtų aprūpintos energija.

Automobilių elektros sistemos dalys yra tokios:

- šaltiniai, skleidžiantys elektros srovę;

- vartotojai, kuriems reikalinga elektros srovė;

- kita elektros instaliacija – tai įvairūs laidai, jungtys ir pan.

Išvardytos grupės yra skirstomos į dar mažesnius mechanizmus, kurie atsakingi už normalią elektros sistemos veiklą. Atlikdamos skirtingas funkcijas šios detalės tuo pat metu glaudžiai siejasi viena su kita, todėl iškilus problemai vienoje dalyje, galima tikėtis gedimo ir kitoje.

Energijos šaltiniais automobilių elektros sistemoje laikoma akumuliatoriaus baterija bei generatorius. Šiuose įrenginiuose gaminama elektros srovė kitoms grandims:

- variklio paleidimo sistemai;

- uždegimo sistemai;

- maitinimo sistemai;

- aušinimo sistemai;

- apšvietimo sistemai;

- saugos sistemai;

- apšildymo sistemai;

- kondicionavimo sistemai;

- variklio valdymo sistemai;

- kontrolės sistemai;

- apsaugos sistemai;

- komforto sistemai.

Automobilių elektros sistemos taip pat turi ir papildomus vartotojus tokius, kaip stiklų plovimo varikliukas, centrinis užraktas, elektriniai stiklo pakėlėjai, stiklų šildymo sistema, navigacija, elektrinis sėdynių valdymas ar vairo stiprintuvas. Iš tiesų automobilio sistemos yra sujungtos į vieną visumą ir vienu ar kitu atžvilgiu visų jų funkcijos yra sujungtos. Labai svarbu reguliariai prižiūrėti elektros instaliaciją, nes visa automobilio elektros sistemos veikla gali būti labai lengvai sugadinama dėl kokio nors nedidelio gedimo kuriame nors elektros mechanizme.

Rūpintis automobilio elektros sistema reikėtų atsižvelgiant į šiuos aspektus:

- patikrinkite, ar visi elektros instaliacijos laidai yra toje vietoje, kurioje ir turėtų būti.

- taip pat apžiūrėkite, ar ant tų elementų nėra susikaupusio purvo, tepalų, pašalinių apnašų, kurių ten jokiu būdu neturėtų būti. Ypač švara reikalinga laidams, antgaliams bei įvairioms jungtims, kitaip nebus normalaus kontakto.

- privalu prižiūrėti akumuliatorių bateriją – ji turėtų būti techniškai tvarkinga, sausa, tvirtai pritvirtinta ir pakrauta;

- dėmesį skirkite ir akumuliatoriaus gnybtams – tepti specialiai jiems skirtas priemones galima tik ant švarių grybtų;

- montuojama automobilio elektros sistemos įranga turi atitikti gamintojo reikalavimus ir numatytas apkrovas.

Šiuo metu internetu galima užsisakyti įvairiausių automobilių elektros sistemos detalių ar įrenginių. Konkurencinga kaina bei specialia akcija pažymėtos elektros sistemos prekės užtikrins patikimas keliones. Šios sistemos taisymas Vilniuje, Šiauliuose bei kituose miestuose yra patogiausias būdas vėl džiaugtis kelionėmis automobiliu.


SEO paslaugos: daugumai reikia, o Jums?

SeoSEO paslaugos – brangus malonumas, kuriam ne visuomet užtenka numatytų investicijų. Tai tikrai nėra gerai, mat SEO paslaugų svarba interneto svetainėms labai didelė, ypač didesnį konkurencingumą turinčiose srityse: statyba, IT, kreditai, fotografija ir pan.

Investuoti į SEO paslaugas siūlo kone kiekvienas save gerbiantis interneto svetainių kūrėjas ar internetinio marketingo specialistais, net jei jis pats tuo neužsiima. To priežastis paprasta – be tinkamo optimizavimo (SEO) vargiai pasieksite naudos iš savo naujai sukurtos interneto svetainės. Be abejonės, vienas kitas lankytojas užklys pamatęs Jūsų svetainės adresą ant vizitinės kortelės ar automobilio, tačiau tai lašas jūroje, Jūs galite nesunkiai pasiimti kur kas daugiau.

Optimizuojamos interneto svetainės gali pasiekti aukštų rezultatų paieškos sistemų rezultatų puslapiuose, o iš to ateina organinis srautas – žmonės, kurie kažko ieškodami rado Jūsų interneto puslapį, galintį atsakyti į Jums iškilusį klausimą ar radę parduodamą prekę Jūsų el. parduotuvėje. Tai – potencialūs klientai, kuriuos atvilioti į savo interneto svetainę labai svarbu. Nežinote kaip? Investuokite į SEO paslaugas, numatykite tai iš anksto planuodami savo elektroninės svetainės kūrimo ir jos palaikymo kaštus.

SEO kaina

Kiek tai kainuos – sunku numatyti, kadangi SEO kaina labai priklauso nuo Jūsų interneto svetainės tipo, jos apimčių, rinkos, kuri Jums svarbi, konkurencingumo. Iš anksto susisiekite su specialistais, aptarkite galimus įkainius, prognozes, poreikius. Taip galėsite sužinoti orientacinius įkainius, planuoti ir kitas reklamos galimybes, paskirstyti savo dėmesį.

Kuriant svetainę tikrai yra daug vietų, kurias reikia apgalvoti, suplanuoti, tinkamai įvertinti, priešingu atveju svetainės sukūrimas ir palaikymas gali atsieiti daugiau nei bus gaunama nauda iš to. Pavyzdžiui, prekiaujant rankdarbiais tikrai nėra verta investuoti į raktažodžio „rankdarbiai“ optimizavimą jei galite pasiūlyti tik vieno ar dviejų tipų rankdarbius, kurių per mėnesį sukuriate tik kelis vienetus. Tiesiog investicija bus didesnė nei galėsite fiziškai uždirbti.

Pasikonsultuoti su SEO specialistais – labai geras sprendimas, tačiau tą daryti reikėtų dar prieš kuriant interneto svetainę, mat bus paprasčiau laviruoti, prisitaikyti prie SEO reikalavimų, nereikės vėliau atlikti keitimų, kurie, kaip žinia, taip pat kainuoja.

Daugiau naudingos informacijos rasite tinklaraštyje www.reklama7.lt


Kaip priimti tinkamus sprendimus versle?

Verslo sprendimai thoughtsonbusiness.org nuotr.Nuosavo verslo turėjimas yra neatsiejamas nuo tam tikrų sprendimų priėmimo. Dažniausiai įgudę verslininkai stengiasi atsiriboti nuo smulkmenų ir dirbti tik ties rimtais klausimais, kurie gali pasukti verslą viena arba kita linkme. Tinkamų sprendimų priėmimas vos pradėjus verslą gali būti labai komplikuotas. Paprasčiausiai teks daug kartų klysti, kol perprasite, kaip galima efektyviai pasiekti geriausius rezultatus. Žinoma, dažniausiai mokytis iš savų klaidų yra kur kas efektyviau, tačiau siekdami bent jau minimaliai Jums padėti – pateikiame kelis patarimus, kurie užtikrina, kad sprendimų priėmimas bus kur kas paprastesnis.

Įvertinkite problemos sprendimo galimybės

Dažniausiai kiekviena problema turi kažkokį sprendimą. Deja, ne visada pasiseka atrasti tokį, kuris labiausiai tinka. Kai kurios problemos turi būti sprendžiamos pasirinkus klasikines taisykles. Kitu atveju gali tekti ieškoti originalaus problemos sprendimo. Kai kuriais atvejis gali tekti samdyti profesionalus, kadangi jie gali labai greitai ir tikrai 100 procentų išspręsti iškilusią problemą. Paprasčiausiai, tai kas susiję su teisine sritimi arba buhalterija reikalauja labai daug žinių. Tokiu atveju naudinga kreiptis į teisines arba buhalterines paslaugas teikiančius profesionalus, kurie puikiai išmano sritį. Kitos problemos gali „pareikalauti“ kūrybingumo. Tokiu atveju sprendimų dažniausiai ieško patys verslininkai, kadangi jie geriausiai žino: kam, kodėl ir kaip siūlo savo idėją. Tiesa, egzistuoja ir kūrybininkai, kurių darbas padėti meniškai apipavidalinti tam tikrą veiklą.

Apsibrėžkite problemos pobūdį

Labai dažnai versle priimami netinkami sprendimai todėl, kad paprasčiausiai žmogus netinkamai apsibrėžia savo problemą. Sakykime, jūsų parduodamas maistas daugeliui žmonių sukelia virškinimo problemas. Neteisinga bandyti išrasti vaistus, kurie gali sutvarkyti žarnyną, arba greta teikiamo maisto visada nemokamai duoti ir vandens tikintis, kad tuomet žarnynas kiek geriau sureaguos. Toks problemos sprendimas tikrai prastas ir verslininkas veltui investuos. Geriausia galimybė – ieškoti problemos, koks maisto priedas arba produktas skatina žmogaus virškinimo sistemą prastai funkcionuoti. Suradus problemą bus galima ieškoti būdų užtikrinančių, kad žmonių organizmai nebereaguos neigiamai.

Sprendimo minimalios lubos

Bandydami išspręsti kokią nors problemą – turite nusistatyti bent minimalias ribas, kurios bus pasiekiamos pritaikius vieną arba kitą idėją. Jeigu pasirinktas sprendimas nepadeda bent jau panaikinti dalies problemos – tokiu atveju reikia ieškoti kitų galimybių, kurios gali užtikrinti didesnį efektyvumą.

Vaizdžiai galima iliustruoti sprendimo lubas tezėmis, jog „pusę duonos kepalo yra geriau nei jokio kepalo“, „tačiau pusę kūdikio yra blogiau nei jokio kūdikio“. Tai reiškia, kad atrasti sprendimai turi arba atnešti minimalią naudą arba panaikinti bent jau dalį problemos. Tačiau jokiu būdu nesukelti papildomų nesusipratimų, kurie taip pat vėliau skatintų derinti galimybes ir iš naujo ieškoti sprendimų.

Sprendimo įgyvendinimo darbai

Net ir tokiu atveju, jeigu jūsų pasirinktas sprendimas atrodo labai geras, tačiau labai svarbu, kad jis būtų ir tinkamai realizuotas. Tai bene pats svarbiausias darbas. Jeigu norite, kad viskas klostytųsi taip, kaip siekiate, tokiu atveju reikia apgalvoti labai daug smulkmenų, derinti galimybes. Pavyzdžiui verslo istorijoje yra ne vienas atvejis, kada valdyba nusprendžia ką nors pakeisti produkte, tačiau apie tai neinformuoja kitų asmenų, kurie prisideda prie konkretaus produkto realizacijos. Galutinis rezultatas – prastas, kadangi nepavyksta gauti kokybės.

Svarbiausia apgalvoti, ko tiksliai jūs norite, koks jūsų tikslas ir kaip pasistengsite jį pasiekti. Tinkamai pasirinktas sprendimas gali pakelti Jūsų verslą į kitą lygį. Svarbiausia kuo detaliau apgalvoti visas smulkmenas. Tai jums gali garantuoti, kad galutinis rezultatas bus patenkinantis poreikius.