Previous month:
balandis 2016
Next month:
birželis 2016

gegužė 2016

Dažniausi klausimai apie prezervatyvus

Prezervatyvai-galiojimo-dataPrezervatyvai - vinareikšmiškai populiariausia kontraceptinė priemonė.Sargius renkasi labai įvairaus amžiaus žmonės, gyvenantys aktyvų lytinį gyvenimą. Tačiau, neišvengiamai kyla įvairių klausimų, susijusių su prezervatyvais bei jų naudojimų. Čia pabandysime pasiaiškinti, kokie tie klausimai dažniausi ir į juos atsakyti.

Ar prezervatyvai tikrai patikimi? Koks yra sargių patikimumas?

Prezervatyvų rinkoje yra begalės, ypač dabar platus asortimentas, kai prezervatyvai internetu tapo įprasta ir patogi vieta apsipirkti. Viskas priklauso nuo to, kokius prezervatyvus pasirinksite. Pirmiausia prezervatyvai turi būti kokybiški, tai yra legalūs, iš sertifikuoto gamintojo bei jų galiojimo laikas nepasibaigęs.

Kalbant apskritai vyriškų prezervatyvų patikimumas siekia net 98%s, o moteriškų – 95%.  Akivaizdu – statistika ir tyrimai sako, kad tai labia patikima ir pati patikimiausia priemonė nuo lytiškai plinatnčių ligų bei nepageidaujamo neštumo.  Tačiau visada yra labai svarbu ir viskas priklauso kaip ir duagelyje gyvenimo situacijų, kaip yra laikomi ir naudojami sargiai

Kaip pasirinkti tinkamiausius prezervatyvus?

Kadangi jų pagrindinė funkcija yra užtikrinti saugų lytinį aktą bei padėti išvengti lytiškai plintančių ligų bei nepageidaujamo nėštumo, visada svarbu atkreipti dėmesį, ar prezervatyvai yra tikrai patikimi ir ar juos galime saugiai naudoti. Jeigu Jūs perkate sargius Lietuvoje, jie turi būti pagaminti specialiai Europos sąjungos šalims ir yra atitinkantys EU saugumo standartus.  Tokie prezervatyvai žymimi raidėmis “CE”.  Tos raidės dažniausiai yra sutinkamos ant galinės, nugarinės sargio įpakavimo pusės arba ant įpakavimo dėžutės. Taip pat, visi prezervatyvai turi turėti pažymėta savo galiojimo laiką  - datą iki kada jis gali būti naudojamas.

Prezervatyvų dydis - tai pats svarbiausias kriterijus renkantis sau prezervatyvus. Svarbu suprasti, kad šiais laikais tikrai galima rasti ne tik standartinio dydžio sargių. Tinkamai pasirinktas dydis, o tai yra prezervatyvo plotis arba kitaip apimtis ir ilgis jums garantuos, kad jūų mėgausitės lytinio akto metu, o ne galvosite, kad prezervatyvas gali nusmukti ar įplyšti.

Prezervatyvu-dydziai-sargiai.lt1

Ar ploni sargiai yra saugūs?

Taip ploni ar super ploni sargiai yra tikrai tiek pat saugūs kaip ir visi kiti, tikrai neverta nerimauti. Paprastai storesni prezervatyvai yra skirti analiniam seksui, todėl  sargių storį galima rinktis pagal paskirtį ir norus.

Ką daryti, jei pasireiškia alergija lateksui?

Beveik 10% pagal tyrimus =moni7 turi alergij1 lateksui, tikrai nereiškia, kad jie visi negali naudotis sargiais ir turi atsisakyti prezervatyvų. Nors dauguma sargių yra pagaminti iš latekso, tačiau visada galima pasirinkti sargius, pagamintus iš poliizipreno ar poliuterano. Šie sargiai dar kaip taisyklė yra tamprasni ir plonesni už latekso prezervatyvus tik šiek tiek brangesni

Kur rasti nestandartinio dydžio prezervatyvų?

Vaistinėse ar prekybos centruose tokių sargių  rasti pavyksta gana retai, tačiau visada galima apsilankyti specializuotose parduotuvėse – tokiose kaip didžiausioje prezervatyvų parduotuvėje Baltijos šalyse – https://www.sargiai.lt, esančioje Vilniuje.

Ką daryti, jei naudojant prezervatyvą, nejaučiamas malonumas?

Tokiu atveju galima išbandyti plonesnius prezervatyvus arba sargius, kurie stimuliuoja tiek vyrą tiek moterį vienu metu – reikia tik domėtis skaityti naujenas ir labia lengva atrasti i geriausią sprendimą.


Baldai pagal individualų užsakymą ar masiniai gaminiai?

Baldu gamyba www.homedecorators.com nuotr.

Jeigu atėjo laikas keisti arba iš pagrindų sukurti naują interjerą namuose – tuomet pirmiausia reikia pagalvoti apie tai, kokie baldai viešpataus Jūsų namuose. Šiuo metu rinkoje egzistuojantis pasirinkimas yra platus kaip niekad. Kol vieni pirmiausia galvoja, koks stilius namuose labiausiai tiktų, tuo tarpu kiti svarsto, ar verta pirkti masiškai gaminamus baldus. Gal kur kas geresnis pasirinkimas yra pasirinkti tokius, kurie gaminami pagal individualų užsakymą. Individuali baldų gamyba paskutiniu metu vis labiau populiarėja. Ne todėl, kad žmonės nori būti išskirtiniai. Tiesiog kai kurie butai patys inspiruoja pasirinkti konkretų variantą.

Ieškant baldų Jums reikia nuspręsti, ar:

 1. Pirksite serijinius baldus.
 2. Pasikliausite baldų pagal individualius užsakymus gamyba.

Jeigu neapsisprendžiate, kuris variantas Jums atrodo tinkamesnis – naudinga išskirti pliusus ir minusus. Galbūt tai padės apsispręsti.

Masinių baldų gamybos pliusai ir minusai

Pliusai.

 • Masiniai baldai visada yra pagaminami iš anksčiau, taigi nereikės laukti, kol norai bus įgyvendinami. Nueinate į prekybos vietą ir pasirenkate tai, kas jums labiausiai tinka.
 • Žinote, ką perkate. Baldų gamyba gali būti ne tokia, kokią žmogus įsivaizduoja. Tiesiog viską įgyvendinti su smulkmenomis ne visada pavyksta. Pirkdami jau pagamintą baldą tiksliai žinote, ką gaunate.
 • Masiškai gaminami baldai dažniausiai būna pigesni, kadangi vienu metu pagaminti kelis vienodus daiktus yra paprasčiau ir greičiau.

Minusai.

 • Nebus galima pakoreguoti baldo matmenų. Nestandartiniuose namuose tradiciniai baldai ne visada puikiai tinka.
 • Už jus bus nuspręsta, kokia plokštė bus pasirenkama. Ne visada siūlomos to paties baldo skirtingos spalvos, tad pasirinkimas mažesnis.
 • Namuose neturėsite konkrečiai Jums gaminto baldo, kuris kvepės individualybe. Žinoma, tikrai ne visiems to ir reikia.

Masinė baldų gamyba šiuo metu populiaresnė, tačiau vis daugiau žmonių pabrėžia, jog nori, kad jų namuose būtų tik išskirtiniai ir tik jiems malonūs baldai. Vadinasi geriausia išeitis – baldų gamyba pagal individualius užsakymus.

Individualių baldų gamybos pliusai ir minusai

Pliusai.

 • Kadangi baldai gaminami reikiamo dydžio, taigi praktiškai išnaudojamas kiekvienas namuose laisvas esantis centimetras.
 • Unikalus ir konkrečiai Jums tinkamas sprendimas padės džiaugtis išskirtiniais baldais.
 • Galima gauti ypač tvirtą ir kokybišką daiktą. Tiesa, tokiu atveju reikia pasirinkti kokybiškas medžiagas.

Minusai.

 • Natūralu, kad baldo gamyba pareikalaus laiko, tad apsišarvuokite kantrybe.
 • Ne visada pavyksta pagaminti taip, kaip klientas pageidauja.
 • Kai kuriais atvejais baldo kūrimas pagal individualius užsakymus yra kiek brangesnis. Žinoma, dažniausiai tokiu atveju gaunate ir aukštesnę kokybę, tad investicija visada naudinga.

Akivaizdu, kad pasirinkimas leidžia kiekvienam žmogui nuspręsti, kuris variantas jam tinka labiausiai. Svarbiausia, kad plati pasiūla egzistuoja tiek vienu, tiek kitu atveju. Jeigu norite pasirinkti asmenį arba kompaniją, kuri Jūsų baldus pagamins pagal individualų užsakymą – siūlome su galimybėmis susipažinti internete. Ten viskas pateikiama labai detaliai, aiškiai ir sistemingai. Svarbiausia, kad investuotumėte į savo poreikius, kadangi minima investicija bus aktuali tikrai labai ilgą laiko tarpą.


Pradedančiojo verslininko klaidos

Verslas justlats.com nuotr.Nors visi norime mokytis iš svetimų klaidų, tačiau prigimtis yra tokia, kad dažniausiai patys neatsistoję ant grėblio neišmoksime pamokos. Kiekvienas verslininkas veiklos metu susiduria su labai daug klaidų. Vienos jos minimalios ir tik vos pamoko, kitos – didelės ir gali labai nuskriausti verslininką. LCPC specialistai pateikia dažniausias klaidas, su kuriomis susiduria verslininkai, ir tikėsime, kad Jūs pasimokysite iš kitų patirties.

 1. Nesusiformuojama auditorija. Kai kurie verslininkai pradėdami savo verslą ir siūlydami kokią nors prekę arba paslaugą tikisi, kad „ja kažkas pasinaudos“. Taip nebūna. Kiekviena sfera yra skirta tam tikrai žmonių kategorijai. Svarbu susikurti savo auditoriją ir būtent jai siūlyti savo prekes ar paslaugas.
 2. Per didelis taupymas. Stengiantis išvengti didelių išlaidų labai dažnai pasirenkamos alternatyvos, kurios kainuoja mažiau. Deja, visi žinome posakį, kad skūpas moka du kartus, tad pagalvokite, ar tikrai verta taupyti kokybės sąskaita.
 3. Intuicija. Nors verslininkai dažniausiai vadinami racionalistais, visgi, vidinis balsas gali tikrai pasakyti labai daug. Svarbu juo pasitikėti, nes tai gali būti lemtingas pojūtis.
 4. Koks aš kietas! Kai kurie žmonės vos pradėję verslą pasijaučia labai ypatingais. To rezultatas – lietuviškai tariant „pasikėlimas“. Dažniausiai verslas pradeda nešti vaisius tik po kelerių metų. Tačiau net ir tuomet nereikia jaustis ypatingesniu nei kiti. Žiūrėkite į savo darbuotojus kaip į sau lygius. Juk jie Jums ir „neša pelną“.
 5. Laisvalaikio aukojimas. Verslininkai yra tie žmonės, kurie gali sakyti, kad jų laikas yra tolygus pinigams. Tačiau nuolatinis darbas labai vargina, o to pasekmė – netinkamai priimami sprendimai. Žinoma, dirbti Jums teks tikrai daugiau nei 40 valandų per savaitę, tačiau nepamirškite ir poilsio, kuris gali padėti sugalvoti naujas ir svarbias idėjas.
 6. Nebetobulėjimas. Žinoma, ne visi nori nuolatos siekti daugiau nei turi. Kai kuriems užtenka susikurti stabilų gyvenimą ir džiaugtis turimu verslu. Tačiau bet kuriuo atveju pats blogiausias dalykas verslininkui yra nustojimas tobulėti ir nebenoras gerinti savo veiklos kokybės. Nebūtina plėsti verslą. Galite sugalvoti, kaip pasiekti daugiau klientų arba kaip už mažesnę kainą pasiūlyti kokybiškesnes prekes arba paslaugas.
 7. Kitų žmonių nuomonės ignoravimas. Jūsų klientai – aplinkiniai žmonės. Labai svarbu atsižvelgti į jų nuomone, kadangi būtent jie ir reguliuoja jūsų verslo populiarumą. Net jeigu jums nemalonius komentarus žarsto artimieji – būtinai įsiklausykite, ką jie sako. Gali būti, kad tai padės išgelbėti verslą.
 8. Iliuzijų kūrimas. Labai svarbu išlikti realistu. Žinoma, nuolatos teigiamai galvoti apie verslą yra būtina, tačiau prie to pačio reikia realistiškai vertinti situaciją, kurioje esate. Tik tai jums padės užsitikrinti kokybę.
 9. Nekopijuokite kitų. Jeigu norite būti verslus, tokiu atveju Jums reikia pasirinkti arba dar neišplėstą nišą arba kitaip perteikti populiarų pasirinkimą. Aklas kopijavimas visada yra prastas rezultatas, kuris tikrai neatneš Jums vaisių.

Kiekviena klaida gali būti lemtinga. Žinoma, nors dažniausiai mokomės iš savų klaidų, tačiau labai svarbu, kad kuo daugiau dėmesio kreiptumėte į patyrusius verslininkus, kurie dalinasi savo patarimais. Net jeigu iš pirmo žvilgsnio Jums atrodo, kad patarimai nėra naudingi – pagalvokite dar kartą. Visi verslininkai praeina lygiai tą patį kelią iki sėkmės ir kuo tas kelias bus su mažiau kliūčių, tuo verslas greičiau bus populiarus.


Perkraustymas iš Vokietijos

Perkraustymas-vokietijaViena iš stipriausių, ne tik Europos, bet ir pasaulio valstybių yra Vokietija. Kiekvienai metais dėl ypač gerų gyvenimo sąlygų priima vis daugiau emigrantų. Tikriausiai net nėra tokios šalies, kuri taip lauktų įvairaus amžiaus, kvalifikuotų  specialistų. Jeigu pavyksta itin sėkmingai įsitvirtinti šioje šalyje, geriau jau iš jos nebeišvykti. Tačiau vis dažniau skambantys atgarsiai apie Vokietijoje apsigyvenusius pabėgelius, labai gąsdina ne tik vietinius gyventojus, bet ir emigrantus. Šalies motyvas pasikviesti pabėgelius buvo tas, kad Vokietijos demografinė padėtis prastėja dėl sparčiai senstančių žmonių. Šiai problemai išspręsti būtent ir buvo jie priimti. Dėl terorizmo grėsmės žmonės nori pasitraukti iš valstybės. Tačiau, kaip galima norėti persikraustyti iš Vokietijos, kai ji siūlo tokias geras gyvenimo sąlygas?

Dabar pateiksime pagrindines priežastis, dėl kurių geriau likti gyventi Vokietijoje:

 • Prekybos rinka siūlo vienas iš žemiausių produktų kainų visoje Europos sąjungoje;
 • Nors pragyvenimo išlaidos gana didelės, bet atlyginimai prasideda nuo 2500 eur.;
 • Prekybos srityje dirbančių žmonių atlyginimas siekia 2900 eur, paslaugų srityje – 2700 eur. darbuotojų – 3700 eur, o darbininkų – 2500 eur. dėl to ne tik gyvenama kokybiškai, bet ir galima susitaupyti;
 • Buto nuomos kainos panašios kaip ir Lietuvoje, o gero namo vidutinė kaina užmiestyje yra apie 30 tūkst. eurų;
 • Permokami mokesčiai grįžta metų gale su kaupu;
 • Susergant bei neinant į darbą mokama net 70 proc. darbo užmokesčio;
 • Teikiama visa socialinė apsauga ir garantijos;
 • Kiekvienas darbuotojas gauna atostogas, minimali atostogų trūkmė – 24 darbo dienos;
 • Gaunama parama šeimai t.y. pašalpa šeimai, kuri augina vieną ar daugiau vaikų. (iki 4 metų);
 • Darbo pasiūlymų yra labai daug ir įvairių (nuo valytojos iki gydytojo); (Žinoma, rimtam darbdaviau svarbus ne tik išsilavinimas, bet ir geros vokiečių kalbos žinios).

Nors dėl pabėgėlių invazijos ir prasidėjo chaosas, tačiau nevertėtų panikuoti ir dėl to skubėti persikraustyti iš Vokietijos. Geriau gyventi šia diena ir džiaugtis kokybišku pragyvenimo lygiu, nes į savo šalį visada spėsime sugrįžti.


Perkraustymas iš Vokietijos

Perkraustymas-vokietijaViena iš stipriausių, ne tik Europos, bet ir pasaulio valstybių yra Vokietija. Kiekvienai metais dėl ypač gerų gyvenimo sąlygų priima vis daugiau emigrantų. Tikriausiai net nėra tokios šalies, kuri taip lauktų įvairaus amžiaus, kvalifikuotų  specialistų. Jeigu pavyksta itin sėkmingai įsitvirtinti šioje šalyje, geriau jau iš jos nebeišvykti. Tačiau vis dažniau skambantys atgarsiai apie Vokietijoje apsigyvenusius pabėgelius, labai gąsdina ne tik vietinius gyventojus, bet ir emigrantus. Šalies motyvas pasikviesti pabėgelius buvo tas, kad Vokietijos demografinė padėtis prastėja dėl sparčiai senstančių žmonių. Šiai problemai išspręsti būtent ir buvo jie priimti. Dėl terorizmo grėsmės žmonės nori pasitraukti iš valstybės. Tačiau, kaip galima norėti persikraustyti iš Vokietijos, kai ji siūlo tokias geras gyvenimo sąlygas?

Dabar pateiksime pagrindines priežastis, dėl kurių geriau likti gyventi Vokietijoje:

 • Prekybos rinka siūlo vienas iš žemiausių produktų kainų visoje Europos sąjungoje;
 • Nors pragyvenimo išlaidos gana didelės, bet atlyginimai prasideda nuo 2500 eur.;
 • Prekybos srityje dirbančių žmonių atlyginimas siekia 2900 eur, paslaugų srityje – 2700 eur. darbuotojų – 3700 eur, o darbininkų – 2500 eur. dėl to ne tik gyvenama kokybiškai, bet ir galima susitaupyti;
 • Buto nuomos kainos panašios kaip ir Lietuvoje, o gero namo vidutinė kaina užmiestyje yra apie 30 tūkst. eurų;
 • Permokami mokesčiai grįžta metų gale su kaupu;
 • Susergant bei neinant į darbą mokama net 70 proc. darbo užmokesčio;
 • Teikiama visa socialinė apsauga ir garantijos;
 • Kiekvienas darbuotojas gauna atostogas, minimali atostogų trūkmė – 24 darbo dienos;
 • Gaunama parama šeimai t.y. pašalpa šeimai, kuri augina vieną ar daugiau vaikų. (iki 4 metų);
 • Darbo pasiūlymų yra labai daug ir įvairių (nuo valytojos iki gydytojo); (Žinoma, rimtam darbdaviau svarbus ne tik išsilavinimas, bet ir geros vokiečių kalbos žinios).

Nors dėl pabėgėlių invazijos ir prasidėjo chaosas, tačiau nevertėtų panikuoti ir dėl to skubėti persikraustyti iš Vokietijos. Geriau gyventi šia diena ir džiaugtis kokybišku pragyvenimo lygiu, nes į savo šalį visada spėsime sugrįžti.