Dažniausi klausimai apie prezervatyvus
Geg 27, 2016
Prezervatyvai - vinareikšmiškai populiariausia kontraceptinė priemonė.Sargius renkasi labai įvairaus amžiaus žmonės, gyvenantys aktyvų lytinį gyvenimą. Tačiau, neišvengiamai kyla įvairių klausimų, susijusių su prezervatyvais bei jų naudojimų. Čia pabandysime pasiaiškinti, kokie tie klausimai dažniausi ir į juos atsakyti.
Ar prezervatyvai tikrai patikimi? Koks yra sargių patikimumas?
Prezervatyvų rinkoje yra begalės, ypač dabar platus asortimentas, kai prezervatyvai internetu tapo įprasta ir patogi vieta apsipirkti. Viskas priklauso nuo to, kokius prezervatyvus pasirinksite. Pirmiausia prezervatyvai turi būti kokybiški, tai yra legalūs, iš sertifikuoto gamintojo bei jų galiojimo laikas nepasibaigęs.
Kalbant apskritai vyriškų prezervatyvų patikimumas siekia net 98%s, o moteriškų – 95%. Akivaizdu – statistika ir tyrimai sako, kad tai labia patikima ir pati patikimiausia priemonė nuo lytiškai plinatnčių ligų bei nepageidaujamo neštumo. Tačiau visada yra labai svarbu ir viskas priklauso kaip ir duagelyje gyvenimo situacijų, kaip yra laikomi ir naudojami sargiai
Kaip pasirinkti tinkamiausius prezervatyvus?
Kadangi jų pagrindinė funkcija yra užtikrinti saugų lytinį aktą bei padėti išvengti lytiškai plintančių ligų bei nepageidaujamo nėštumo, visada svarbu atkreipti dėmesį, ar prezervatyvai yra tikrai patikimi ir ar juos galime saugiai naudoti. Jeigu Jūs perkate sargius Lietuvoje, jie turi būti pagaminti specialiai Europos sąjungos šalims ir yra atitinkantys EU saugumo standartus. Tokie prezervatyvai žymimi raidėmis “CE”. Tos raidės dažniausiai yra sutinkamos ant galinės, nugarinės sargio įpakavimo pusės arba ant įpakavimo dėžutės. Taip pat, visi prezervatyvai turi turėti pažymėta savo galiojimo laiką - datą iki kada jis gali būti naudojamas.
Prezervatyvų dydis - tai pats svarbiausias kriterijus renkantis sau prezervatyvus. Svarbu suprasti, kad šiais laikais tikrai galima rasti ne tik standartinio dydžio sargių. Tinkamai pasirinktas dydis, o tai yra prezervatyvo plotis arba kitaip apimtis ir ilgis jums garantuos, kad jūų mėgausitės lytinio akto metu, o ne galvosite, kad prezervatyvas gali nusmukti ar įplyšti.
Ar ploni sargiai yra saugūs?
Taip ploni ar super ploni sargiai yra tikrai tiek pat saugūs kaip ir visi kiti, tikrai neverta nerimauti. Paprastai storesni prezervatyvai yra skirti analiniam seksui, todėl sargių storį galima rinktis pagal paskirtį ir norus.
Ką daryti, jei pasireiškia alergija lateksui?
Beveik 10% pagal tyrimus =moni7 turi alergij1 lateksui, tikrai nereiškia, kad jie visi negali naudotis sargiais ir turi atsisakyti prezervatyvų. Nors dauguma sargių yra pagaminti iš latekso, tačiau visada galima pasirinkti sargius, pagamintus iš poliizipreno ar poliuterano. Šie sargiai dar kaip taisyklė yra tamprasni ir plonesni už latekso prezervatyvus tik šiek tiek brangesni
Kur rasti nestandartinio dydžio prezervatyvų?
Vaistinėse ar prekybos centruose tokių sargių rasti pavyksta gana retai, tačiau visada galima apsilankyti specializuotose parduotuvėse – tokiose kaip didžiausioje prezervatyvų parduotuvėje Baltijos šalyse – https://www.sargiai.lt, esančioje Vilniuje.
Ką daryti, jei naudojant prezervatyvą, nejaučiamas malonumas?
Tokiu atveju galima išbandyti plonesnius prezervatyvus arba sargius, kurie stimuliuoja tiek vyrą tiek moterį vienu metu – reikia tik domėtis skaityti naujenas ir labia lengva atrasti i geriausią sprendimą.