Previous month:
gruodis 2015
Next month:
vasaris 2016

sausis 2016

Be "bulgarkės" sunku apsieti ir meistrui, ir mėgėjui

Kampiniai slifuokliaiKone kiekvienas save gerbiantis vyras, net ir turintis mažai ką bendro su statybomis, žino, kas yra toji "bulgarkė". Tačiau sąvoka "kampiniai šlifuokliai" gali kai kuriuos priversti karpyti ausimis... Ir tik parodžius pirštu į konkretų daiktą, pasidaro aišku, jog kalbama apie vieną ir tą patį. Tik pirmuoju atveju – populiaria buitine kalba, o antruoju – panaudojant taisyklingą techninį terminą. Aišku, jo nerasime kone kiekvienuose namuose kaip kokių replių ar atsuktuvo, tačiau iš "rimtesnių" įrankių pastarasis nusileidžia tik grąžtui. Tad akivaizdu, jog tai – ne tik profesionalų, bet ir mėgėjų naudojamas įnagis.

Kampinio šlifuoklio panaudojimo galimybės gana plačios. Pirmoji - akivaizdi, sufleruojama paties pavadinimo - įvairių paviršių šlifavimas ir gludinimas. Pasirinkimus reikiamą diską, kampiniai šlifuokliai yra tinkami akmens, betono, metalo bei kitų medžiagų pjaustymui. Su papildomais priedais šis įrankis gali būti naudojamas dažų, rudžių, purvo šalinimui, suvirinimo siūlių lyginimui ir panašiai.

Prekyboje siūlomi šlifuokliai skirstomi į dvi pagrindines kategorijas: galima rinktis tarp profesionalių bei mėgėjiškam vartojimui pritaikytų įrankių. Pirmieji turi galingesnį variklį, gali būti naudojami visą dieną, turi eilę papildomų funkcijų bei išsiskiria tokiomis patraukliomis charakteristikomos kaip automatinis dulkių surinkimas ar triukšmo lygio mažinimas. Aišku, šios prekių grupės ir kaina solidesnė, tad jei šlifuokliai reikalingi epizodiniams naudojimui, visiškai pakanka mėgėjams skirtų įrankių (tik, pastaruosius naudojant, būtina laikytis nustatytų reikalavimų ir nebandyti prilygti profesionaliai technikai). Mėgėjiški kampiniai šlifuokliai yra mažesnio galingumo, jų darbinis pajėgumas – iki 3 valandų per dieną (kas kelioliką darbo minučių daroma  apie 15-20 minučių pertrauką) – taip variklis apsaugojamas nuo perdegimo. Aišku, mėgėjiškas šlifuoklis nelygus mėgėjiškam, o profesionalus – profesionaliam, tad, prieš renkantis, reikia įsitikinti, jog įrankis atitinka pageidaujamos kainos bei kokybės santykį.

Darbo metu būtina laikytis nustatytų saugos bei priemonės eksploatacijos reikalavimų – tik taip užtikrinamas įrankio ilgaamžiškumas bei dirbančiojo saugumas. Kampinio šlifuoklio priešas Nr.1 – dulkės, kurių būtina stengtis kaip įmanoma vengti (kaip minėta, profesionaliam naudojimui skirtuose šlifuokliuose yra speciali dulkių rinkimo funkcija, kitu atveju reikia atidžiai įvertinti darbo būtinybę su itin dulkančiomis medžiagomis, o darbo metu jas nuolat pašalinti rankiniu būdu). Dirbsiantis asmuo prie šlifuoklio neturėtų artintis be apsauginių akinių ar pirštinių – taip išvengiama svetimkūnio patekimo į akį ar įstrigimo odon. Kampinio šlifuoklio darbą lydi vibracija, tad, nenorint rizikuoti pakenkti klausai, rekomenduojamos apsauginės ausinės. Jei toks darbas nuolatinis, tai šios apsaugos priemonės naudojimas yra būtinas.


Ką rinktis, kad pirties džiaugsmai būtų dar didesni?

8. pirtis www.visitfinland.comJei tik paklaustume žmonių, kaip jie  mėgsta leisti laisvą laiką, ko gero, nemažą dalį visų atsakymų sudarytų variantas apie tai, kad laiką patinka leisti pirtyje. Iš tiesų, nesunku suprasti, kodėl būtent šis atsakymas pasitaikytų ypač dažnai – pirties džiaugsmai suteikia ne tik daug malonumo, bet ir yra labai naudingi žmogaus sveikatai. Na, o į ką verta atkreipti dėmesį, kad pirties džiaugsmai neštų dar didesnė naudą? Turime keletą puikių pastebėjimų.

Atnaujinkite pirčiai reikalingus priedus

Net ir tuo atveju, jei pirties malonumais mėgaujatės dar nedaug laiko, ko gero, jau spėjote savo kailiu patirti, kad pirtis be tam tikrų priedų, negali duoti labai daug naudos, tad pilnavertėms pirties procedūroms yra reikalingos specialios priemonės. Būtent į jas ir verta atkreipti dėmesį: siekiant, kad pirties džiaugsmai iš tiesų būtų kokybiškai ir suteiktų maksimalų malonumą, būtina užtikrinti, kad priedai, naudojami pirčiai, būtų kokybiški. Taip pat labai svarbu nuolat juos atnaujinti – jei  ilgiau nei rekomenduojama naudosite tam tikrus pirties priedus, jie ne tik nebeatliks savo funkcijos, bet ir padidės  tam tikrų ligų, infekcijų tikimybė. Renkantis pirties priedus, ypatingą dėmesį reikėtų skirti tiems, kurie turi tiesioginį sąlytį su jūsų  oda – pavyzdžiui,  chalatui – ne tik užtikrinti idealią jo švarą, bet ir negailėti pinigų kokybiškam chalatui įsigyti.

Eterinių aliejų galia

Kuomet kalbame apie pirties džiaugsmus, nereikėtų pamiršti ir priemonių, kurios tuos džiaugsmus galėtų sustiprinti. Viena iš tokių priemonių yra eteriniai aliejai. Dėmesį verta atkreipti į tai, jog šių aliejų galia yra ypač didelė – jie teigiamai veikia ne tik fiziškai, bet ir emociškai, padeda pašalinti tam tikras problemas, pavyzdžiui, miego sutrikimus. Reikėtų nepamiršti ir to, kad eterinių aliejų pasirinkimas yra labai platus (apelsinų, citrinų, bergamočių, levandų, pačiulių, lotosų, kaktusų, ramunėlių, čiobrelių, melisų, rožių, agurkų, cinamono ir pan.), o kiekvienas iš jų  pasižymi vis kitokiomis savybėmis, tad rinkitės atsakingai – netinkamai parinktas eterinis aliejus gali sukelti priešingą, nei tikėjotės, efektą.

Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad tuo atveju, jei nuosavos pirties neturite, svarbų vaidmenį suvadins ir reklama. Norint, kad pirties džiaugsmai būtų patys maloniausi, būtina atsakingai rinktis pirtį. Dėmesį verta atkreipti į tai, jog tai, ar laikas, praleistas pirtyje bus tikrai malonus, priklausys ne tik nuo pačių pirties procedūrų, bet ir nuo daugelio kitų aktorių. Pavyzdžiui, kaip toli bus įsikūrusi pirtis, į kurią vyksite – jei ji labai toli,  kelionei teks   laiko, o tai gali gerokai pakeisti jūsų planus. Ne ką mažiau svarbus yra ir kitas dalykas – rinkdamiesi pirtį nuomai  būkite atidūs tam, kad atkreiptumėte dėmesį ir į tai, kokius pirties priedus rasite atvykę  - patikrinkite, kokius daiktus turėtumėte atsivežti kartu su savimi, kad poilsis būtų iš tiesų nepriekaištingas. Dėmesio vertas yra ir dar vienas aspektas – nemaža dalis žmonių apie laiką, praleistą pirtyje, teigiamai atsiliepia tik tuomet, kuomet yra galimybė pasinaudoti ir kitomis paslaugomis.