Previous month:
lapkritis 2015
Next month:
sausis 2016

gruodis 2015

Kelionės į Indoneziją: kaip ir už kiek nuvykti bei ką ten pamatyti?Keliones i indonezijaJauti, jog jau pribrendai savo gyvenimo išvykai, tačiau vis dar svarstai, kurį egzotišką pasaulio kampelį verta aplankyti? Pabodusiems nuo banalių turistinių krypčių, aktualios turėtų būti kelionės į Indoneziją.

Planuojantys bet kokią kelionę gali rinktis iš dviejų variantų - pasinaudoti kelionių agentūrų pasiūlymais arba užsiimti savarankišku planavimu. Pirmuoju atveju tereikės pasirinkti priimtiniausią išvykos datą, sveikatos draudimu bei rekomenduojamais skiepais ir susikrauti lagaminą. Tiesa, patogumas nėra pigus: kelionės į Indoneziją, naudojantis turizmo agentūrų pasiūlymais, kainuoja nuo 1000 eurų (neįskaitant lėktuvo bilietų, kurie gali pareikalauti dar pusę tiek). Negana to, su savimi būtina pasiimti papildomų grynųjų, reikalingų susimokėti už vietinius skrydžius bei pageidaujamas pramogas ir ekskursijas. Turintieji patirties kelionėse, mėgstantys ekstremalumą arba tiesiog norintys sutaupyti, gali savarankiškai nusipirkti lėktuvo bilietus, o nuskridę - ieškoti vietos apsistojimui (geriausiai su Indonezija susipažįstama gyvenant ne viešbučiuose, bet išsinuomavus pastogę pa vietinius), kreiptis į vietines turizmo agentūras ir tiesiogiai iš jų užsisakyti ekskursijas. Pasirinkus pastarąjį variantą, tikėtina, pažintis su Indonezija bus kitokia nei siūlo Lietuvos kelionių agentūros, organizuojančios populiariausių objektų lankymą. Tačiau, Indonezija negali pasigirti itin gerai išvystyta turizmo infrastruktūra, todėl iš anksto būtina nusiteikti ir galimai grėsmei, jog viskas vyks ne taip sklandžiai, kaip buvo suplanuota. 

Indonezija
Pats sudėtingiausias klausimas: ką pamatyti kelionės į Indoneziją metu? Puiku, jei šiai išvykai galite skirti mėnesį, tačiau jei turite viso labo dešimt dienų, kelionės maršrutas turi būti suplanuotas taip, jog Indonezija būtų pamatyta iš įvairių rakursų. Rekomenduojama susipažinti su kontrastais - didmiesčio kultūra, architektūros palikimais bei įstabiais gamtos turtais. Apsižvalgę šurmuliuojančioje ir modernioje sostinėje Džakartoje, būtinai aplankykite vieną įspūdingiausių šalies šventyklų - laiptuotos piramidės formos Borobudurą, skirtą Budos pagerbimui. Be abejonės daugiausia turistų dėmesio bei laiko yra nusipelnęs gyvasis Indonezijos gamtos pasaulis: aplankykite bent vieną iš daugelio saloje esančių ugnikalnių, savo akimis išvyskite gausybę varanų (Indonezija jų turi daugiau nei 3 tūkstančius) bei kitų unikalių ir tik šiai salai būdingų gyvūnų bei augalų.

Kelionės į Indoneziją dažniausiai nuvilia tik tuo, jog pritrūksta laiko geriau pažinti žmones, kultūrą, gamtą. Bet ten visada galima dar ir dar kartą sugrįžti.

 


Pigūs virtuvės baldai

Pigus-virtuves-baldaiLietuvoje yra įvairių specializuotų baldų gamybos ir prekybos įmonių. Tokios įmonės siūlo ir įvairius virtuvės baldus. Baldų įmonių kataloguose galima rasti klasikinių, modernių ir tradicinių virtuvės baldų. Taip pat siūlomos įvairios virtuvės baldų serijos. Jei pasirenkami baldai iš vienos baldų serijos, tai jie savaime dera vienas prie kito. Todėl žinant, kokio stiliaus, medžiagos, formos ir spalvos baldai vyrauja interjere, lengva pasirinkti tinkamą baldų seriją.

Virtuvės baldų kainos gali būti įvairios. Tai priklauso tiek nuo įmonės įkainių, tiek nuo baldų kokybės. Tačiau pigūs virtuvės baldai nėra retenybė. Gerai paieškojus galima rasti įmonių, kurių siūlomi virtuvės baldai yra kokybiški, bet nebrangus. Todėl verta skirti laiko ir paieškoti tokių įmonių internete arba tiesiog pasivaikščioti po baldų salonus. Virtuvės baldų salonus galima rasti didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Žinoma, sostinėje tokių salonų yra daugiausia. Apsilankyti baldų salonuose verta todėl, kad galima gyvai apžiūrėti kataloguose siūlomus baldus.

Virtuvės baldų komplektai yra gaminami pagal individualų užsakymą. Gaminant ir projektuojant baldus dažniausiai atsižvelgiama į specifinius kliento poreikius bei technines galimybes. Baldus gaminančios įmonės stengiasi klientus pritraukti ne tik plačiu asortimentu, bet ir nuolaidomis ir geromis kainomis. Pigūs virtuvės baldai nebūtinai yra prastos kokybės. Jie gali būti tiesiog atpiginti, nes įmonės daro įvairias akcijas ir siekia padidinti pardavimus.


Vertimo paslaugos Kaunas

Vertimu-paslaugos-kaunasIeškote kokybiškų ir profesionalių vertimo paslaugų Kaune? Vertimų biurų Kaune yra nemažai, tad verta skirti laiko ir paieškoti patikimų ir gerai įvertintų vertimų biurų. Vertimo paslaugos Kaunas kaip ir kituose miestuose paprastai yra teikiamos miesto centre. Gali būti, kad pro gerus vertimo biurus praeinate kasdien, tik jų nepastebite. Jei jums skubiai reikia išversti į nežinomą kalbą sutartį, instrukciją ar kito tipo tekstą, nevarkite patys, bet geriau kreipkitės į vertėjus profesionalus. Raštu verčiami įvairių sričių tekstus: techniniai, medicininiai, finansiniai, juridiniai ir kitų tipų bei sričių tekstai. Patartina, kad kiekvienos srities vertimą atliktų specializuotas vertėjas. Pavyzdžiui, geriau, kad juridinius tekstus verstų teisės specialistas, o finansinius – ekonomistas ar finansų specialistas. Taip galėsite būti tikri, kad specializuoti tekstai bus išversti teisingai, neiškraipant minties. Kai kurios vertimų įmonės siūlo nemokamą bandomąjį vertimą. Taip galima įvertinti vertimų kokybę prieš užsisakant paslaugą. Vertėjai gali atlikti nuoseklųjį arba sinchroninį vertimą žodžiu. Sinchroninis vertimas – tai toks vertimo žodžiu tipas, kai vertėjas verčia pranešėjo žodžius sėdėdamas vertimo kabinoje. Auditorijoje sėdintys žmonės vertėjo žodžius girdi per ausines. Tokiam vertimui reikalinga speciali įranga. Nuoseklusis vertimas vyksta, kai kalbėtojas ir vertėjas kalba pakaitomis. Tinkamiausią vertimo tipą galite pasirinkti pagal situaciją, kurioje reikia vertimo paslaugų. Be to, jei turite jau išverstų tekstų, bet nežinote, ar jie taisyklingi, galite rasti įmonių, kurios tekia verstų tekstų redagavimo paslaugas.

Vertimo paslaugos Kaunas teikiamos įvairiuose vertimų biuruose. Jų yra išties nemažai. Patikimus vertimo biurus galite susirasti internete, paieškos laukelyje įvedę „vertimo paslaugos Kaunas“.


Ar verta pirkti kosmetiką internetu?

KvepalaiMoterišką kosmetiką galima skirstyti į dvi dideles grupes: dekoratyvinę ir kūno priežiūros priemones. Bet kokiu atveju visa tai yra skirta puoselėti bei pabrėžti dailiosios lyties žavesį, o moterys juk visada nori būti gražios. Tad nieko nuostabaus, kad kosmetikos kompanijos nuolatos suka galvas, kuo nustebinti ir pradžiuginti potencialias klientes. Visgi, niekam ne paslaptis, kad grožis reikalauja aukų, o tiksliau plačiai praverti piniginę, todėl įsibėgėjus elektroniniai prekybai, dalis moterų kosmetiką bei kitas grožio priemones perka virtualioje erdvėje, nes kosmetika internetu kainuoja pigiau.

Visgi, jei nusprendėte prieš didžiąsias šventes save palepinti grožio priemonėmis, turėtumėte žinoti kelis dalykus apie elektroninę prekybą kosmetika. Visų pirma, pradėkime nuo to, kad elektroninėse parduotuvėse galima pirkti tik išbandytą ir gerai pažįstamą produkciją, kuri jums tinka ir patinka. Priešingai nei rūbai ar avalynė kosmetika internetu dažniausiai nėra priimama atgal, kadangi, norint ją išbandyti, tenka pažeisti pakuotę, o tokios prekės jokia elektroninė parduotuvė nenori priimti atgal, o ką jau kalbėti apie pinigų grąžinimą. Tad, jei kuris laikas jau svarstote įsigyti naują veido kremą ar makiažo pagrindą, išbandykite jį įprastoje parduotuvėje, ten paprastai būna įvairiausių mėginukų, kurie leis apsispręsti ar naujas susidomėjimo objektas jums tinka.

Visų antra, nesileiskite, kad jus mulkintų. Ne paslaptis, kad kai kuriose virtualiose parduotuvėse yra gausu klastočių, kurių kaina nenusileidžia originalams. Originalią kosmetiką nuo klastotės gana paprasta atskirti: visa originali kosmetika ant pakuočių turi specialų žymėjimą arba kodus, apie kuriuos galite sužinoti kosmetikos gamintojo internetinėje svetainėje. Jei ant jūsų įsigytos kosmetikos nieko panašaus nėra, jūs įsigijote klastotę, tokiu atveju galite drąsiai kreiptis į pardavėją ir reikalauti, kad šis grąžintų pinigus ir visai nesvarbu, kad pažeidėte pakuotę. Jei pastarasis atsisako tai padaryti, nenuleiskite rankų ir skųskitės Valstybinei vartotojų teisių apsaugai.

Galiausiai, niekada nepulkite į pirmos pasitaikiusios elektroninės parduotuvės klientų gretas. Peržvelkite bent kelias tokias parduotuves ir palyginkite jų kainas, pristatymo trukmę bei grąžinimo sąlygas, kad galėtumėte išsirinkti optimaliausią variantą. O jei neturite laiko, visada galite apsilankyti internetiniuose puslapiuose, pavyzdžiui, akcijos.lt, kurie atlieka darbą už jus ir pateikia išsamią informaciją, kurioje virtualioje parduotuvėje yra draugiškiausios kainos jums ir jūsų piniginei.


Interneto puslapių kūrimas: klaidos

GraphicboxMokytis reikia ne iš savų, o iš svetimų klaidų. Taip praktiškiau... Šiandien norėtume pasigilinti, su kokiomis rimtomis klaidomis susiduria interneto puslapių kūrėjai. Vėliau iš jų klaidų dar ilgai šaiposi kolegos įvairiuose Facebook grupėse, tačiau iš jų mokytis tikrai galima.

Dideli paveiksliukai

Interneto puslapių kūrimas neįsivaizduojamas be kokybiškų iliustracijų ir jų paruošimo. Kaip kiekviena iliustracija ruošiama spaudai, taip ji ruošiama ir internetui. Tai pamiršę padaryti puslapių kūrėjai gali ne tik sulaukti pašaipų, bet ir sugadinti reikalus klientui. Taip nutinka, kai klientas perka kokybiškas iliustracijas internete ir pats jas susideda per turinio valdymo sistemą. Labai retas atvejis, bet pasitaiko, kai kūrėjai patys neapsižiūrėję sudeda į „backgroundą“ 2 MB dydžio iliustraciją, kuri labai stabdo viso puslapio užsikrovimą.

Daugiausiai dėmesio reiktų atkreipti į galerijas. Jose ne tik dideli paveikslėliai, bet ir daug kodo, javascripto ir kitų kodų, kurie gali nepatikti paieškos sistemų robotams.

Eilinė klaida yra netinkamas paveikslėlių pavadinimas. Kai paveikslėlis įdedamas į interneto puslapį, jis turi turėti ALT tekstą, kuris nusakytų, kas ten vaizduojama. Beje, pageidautina, kad paveikslėlio adresas būtų ne skaičių ir raidžių mišinys, o normalus pavadinimas su raktiniu žodžiu. Tai vėliau primena SEO specialistai, atliekantys vidinio optimizavimo darbus.

Neteisingai panaudojamos skaidrės

Dabar tokia mada – pradiniame puslapyje parodomos reklaminės skaidrės – „slaideriai“. Kai kur net dedamas video. Tai naujausia tendencija. Kitur skaidrės yra interaktyvios su paralaksiniu tempimu (paralax scrolling). Visa tai atrodo įspūdingai, tačiau ar jos padarytos gerai ir tikslingai? Kai puslapio viršutinė dalis su skaidrėmis yra 800 pikselių aukščio o po jais pateikiama puslapio antraštė, kyla klausimas, kam tos skaidrės iš viso reikalingos.

Skaidrių turinys yra jau kitas reikalas, kuris dažnai priklauso nuo kliento norų. Norisi pasakyti tiesiai šviesiai: kartais skaidrės rodo visai ne tai, ką turėtų. Tai reklamos priemonė, atkreipianti dėmesį į svarbiausius pardaviminius dalykus, o ne būdas susisiekti ar nuvesti skaitytojus į skyrelį „apie mus“. Kūrėjams patartume ne vaikytis madų, o pasižiūrėti daugiau iš UX (user eXperience) pusės. Jei puslapio tikslas yra parduoti, o ne pristatyti prekės ženklo didybę, skaidrės turėtų atlikti pardavimų skatinimo funkciją.

Ką toliau daryti lankytojui?..

Atėjo lankytojas į puslapį. Paskaitė jame esančią informaciją. Ką daryti toliau? Neaišku... Nėra konkrečių nurodymų, ką lankytojas turi padaryti – išeiti lauk, eiti į kitą puslapį, užsisakyti, skambinti, pasidalinti šiuo puslapiu Facebooke ar dar kažką. Netiesa, kad klientas, kuris atsakingas už tinklalapio tekstus, turi pats pasirūpinti vadinamuoju „kvietimu veikti“ (call to action). Prie šio rimto darbo pirmiausia nagus prikišti turėtų kūrėjai. Jų pasiūlyti sprendimai turėtų padėti užsakovo puslapiui įgyvendinti keliamus tikslus – parduoti prekes ir paslaugas 24/7.

Interneto puslapių kūrimas yra ne tik kliento užgaidų pildymas, bet ir savo principų ir kokybės reikalavimų laikymasis. Nuolaidžiauti šioje vietoje nereikia – paaiškinkite savo klientams šio elemento svarbą. Kliento kontrargumentas „lankytojas nekvailas, jam aiškinti nereikia...“ nėra pakankamas ir pagrįstas iš interneto rinkodaros pusės, tad gali tekti ir pakovoti už tam tikrus sprendimus.


Dovanos, kurių geriau niekada niekam nedovanoti

Sporto prakesArtėjant gražiausioms žiemos šventėms, daugelis skuba į parduotuves arba suką galvą, kuo nudžiuginti savo artimus žmones. Ir nors sakoma, kad dovanotam arkliui į dantis nežiūrima, egzistuoja tokių dovanų, kurių geriau niekam nedovanoti, jei nenorite įžeisti dovanos gavėjo.

Dovanos apie mane

Yra tokių žmonių, tikėtina, kad ir jūsų pažįstamų tarpe, kurie mėgsta pasigirti savo materialine padėtimi, socialiniu statutu ar tiesiog nori pasirodyti prieš kitus. Paprastai tokie žmonės perka gana brangias ar prabangias dovanas, kurios gali priversti pasijusti šiek tiek nejaukiai, tarsi būtumėte skolingas. Prabangias dovanas galima dovanoti savo antrajai pusei, tačiau jei nusprendėte draugų rate keistis kalėdinėmis dovanėlėmis, tokių dovanų geriau atsisakyti.

Dovanos – priekaištas

Sporto prekės, inventorius, anticeliulitiniai kremai ir panašios smulkmenos gali įžeisti  žmogų, ypač tada, jei jis šiek tiek kompleksuoja dėl savo kūno linijų ar išvaizdos. Dovana neturi būti tylus priekaištas, kad jums nepatinka jūsų žmonos kūno linijos ar pan. Jei išties norėtumėte, kad jūsų mylimasis atsikratytų keliais nereikalingais kilogramais, gal geriau būtų pasiūlyti kartu pradėti lankyti sporto klubą, kad galėtumėte dar daugiau laiko praleisti kartu.

Paskutinės minutės dovanos

Ne paslaptis, kad dalis žmonių kalėdines dovanas renka vos ne paskutinėmis minutėmis, kai parduotuvių lentynos jau būna iššluotos. Deja, tai nėra pats protingiausias laiko planavimo spendimas, nes teks gerokai pasinervinti, kokią dovaną nupirkti, o jei dar nerandate, ko norite, visi planai gali žlugti ir jums teks apsiriboti dovanų ar nuolaidų kuponais. Nuolaidų kupinai labai neasmeniška dovana, ji puikiai tinka kolegai ar žmogui, kurio gerai nepažįstate, tačiau ne artimam žmogui.

Dovanos – de dovanos

Sakoma, kad gauti dovaną visada malonu, tačiau tai tik pagražinta tiesa. Malonu gauti patinkančią arba reikalingą dovaną, kuri būti miela arba praktiška, kad žmogaus jautųsi, jog rinkdamas dovaną, galvojote apie jį. Tad, jei jūsų žmona nemėgsta suktis virtuvėje, nedovanokite jai virtuvinio kombaino, o jei vyras nėra knygų mylėtojas, knygyną apeikite iš tolo.

Dovana neturėtų būti nupirkta paskubomis, gerai visko neapgalvojus, todėl kalėdinių pirkinių maratoną, pradėkite, likus kelioms savaitėms iki švenčių arba dar anksčiau. Nesate tiri, ką dovanoti? Tiesiog paklauskite, ko jūsų artimieji norėtų. Sėkmes!