Previous month:
rugsėjis 2015
Next month:
lapkritis 2015

spalis 2015

Kai sutinka pagal rūbą...

RubaiTie, kas aplinkinius vertina pagal išorinį paveikslą bei puikuojasi savo išvaizda, neretai pavadinami tuščiais, paviršutiniškais individais, besikoncentruojančiais į antraeilius dalykus: neretai išoriškai pilkas ir nepatrauklus žmogelis pasirodo esantis visapusiškai nuostabi asmenybė. Tačiau reikia sutikti, jog kiekvienam iš mūsų pirmasis įspūdis apie kitą yra labai svarbus. Protingai tuo pasinaudojus, galima pristatyti save iš pageidaujamos pusės, įgyti daugiau pasitikėjimo savimi ar tiesiog geriau jaustis. Rūbai – itin svarbi, tačiau nesunkiai valdoma įvaizdžio detalė: susiformuoti nepriekaištingą garderobą neabejotinai paprasčiau nei, pavyzdžiui,  užmaskuoti nepageidaujamus veido bruožus.

Štai kelios taisyklės, kuriomis vadovaujantis reikėtų rinktis rūbus, norint atrodyti skoningai bei „pataikyti į temą“.

Amžius

Niekas nesako, jog, susilaukus pirmojo anūko, reikėtų lįsti į ilgą, languotą močiutišką sijoną, tačiau trumpučio pūsto, rožinio sijonuko pasirinkimas taip pat nėra sveikintinas pasirinkimas. Rūbai glaudžiai siejasi su mūsų amžiumi, jie padeda užmaskuoti trūkumas ir pabrėžti privalumus. Šiandien prieinamas platus drabužių asortimentas padeda nepriekaištingai atrodyti tiek valiūkiškai paauglei, tiek ir solidžiai damai.

Figūros ypatumai

Nesvarbu, jog visi mados žurnalai afišuotų apie geltonos spalvos bei platėjančių džinsų populiarumą (tai – tik pavyzdys, o ne šio sezono tendencija), būtina kritiškai nužvelgti save veidrodyje ir tuo remiantis formuoti garderobą. Tai, kas tobulai „gula“ ant smėlio laikrodžio aukštaūgės, tikėtina, išdarkys žemaūgės „obuoliukės“ išvaizdą. Daugybę patarimų, kaip teisingai pasirinkti aprangą pagal figūros tipą bei kitus išvaizdos ypatumus, galima rasti internete. Norintiems individualių konsultacijų, galima pasinaudoti profesionalių stilistų paslaugomis. Aišku, vykstant apsipirkti į rūbų parduotuvę, kartu kartais užtenka kartu pasiimti artimąjį, kurio skoniu visiškai pasitikima.

Vieta ir laikas

Rūbai privalo būti pritaikyti ir prie konkrečios situacijos. Vienokią aprangą reikėtų rinktis į darbą, kuriame neretai taikomas tam tikras standartas, kitokią – į naktinį klubą, tačiau atsiranda ir to nesuprantančių...

Asmeninis skonis

Svarbiausia, jog su pasirinktais rūbais žmogus jaustųsi patogiai, tad  vienas esminių faktorių renkantis rūbus – individualus kiekvieno asmens skonis. Jei draugės keliauja į miestą pasidabinusios trumputėmis suknelėmis, o jūs tikrai žinote, jog su tokia apranga jausite diskomfortą  ir nuolat tampysite suknelę žemyn, drąsiai rinkitės džinsus! Tinkama apranga padės spinduliuoti pasitikėjimą savimi bei žavėti aplinkinius! 


Kokybiški pastoliai – statybos darbų sėkmė

Pastoliai_www.aivena.ltNamų renovacija, rekonstrukcijos, remontas ir statybos – kasdienybė tiek didžiuosiuose, tiek mažuosiuose Lietuvos miestuose. Centre ar miegamuosiuose rajonuose ne retai iškyla pastoliai, palengvinantys darbuotojams užduotis.

Prieš pradedant įvairius darbus, surasti tinkamus ir kokybiškus pastolius – viena svarbiausių užduočių. Nuo to priklauso ne tik darbų kokybė, bet ir darbuotojų saugumas. Labai dažnai žmonės pastolius skolinasi iš kolegų ar draugų arba prireikus vieną kartą, atsimena kadaise rūsyje pamestus pastolius. Tai nėra pati geriausia idėja, kadangi pasenę aprūdiję pastoliai jei ir palengvins darbus, tai tikrai nesukurs saugių darbo sąlygų. Ypač kai jie nenaudoti ilgesnį laiką, pasitikėti sunku. Darbuotojai gali nukristi ar susižaloti. Valstybinė darbo inspekcija kasmet primena, jog daugiausiai pavojų tyko statybų sektoriaus darbuotojų, todėl šiose įmonėse reguliariai lankosi atlikti tyrimus.

Kad nenukentėtų darbuotojų saugumas ir įmonės finansinė padėtis, geriausiai pasirūpinti kokybiška ir patikima pastolių nuoma. Tokiomis paslaugomis Lietuvoje užsiima nemažai įmonių. Šios įmonės nuomoja tik pagal keliamus reikalavimus parengtus pastolius ir juos tinkamai prižiūrimus. Išsinuomavus pastolius, galite būti tikri, jog tai yra greito darbų atlikimo garantas. Be to nuomai galite rinktis įvairaus aukščio, dydžio, sudėties ir kitų kriterijų pastolius.

Dažniausiai pastolių nuoma užsiimančios bendrovės ne tik gali pasirūpinti Jūsų darbuotojų saugumu, bet ir tvarka sandėliuose bei lentynose. Dažnai pastoliai asocijuojasi su statybos darbais, tačiau jie puikiai pagelbsti sudėliavime. Profesionalios įmonės, kurių pasiūloje yra įvairių dydžių ir kategorijų pastoliai, siūlo nuomotis pastolius ne tik darbams, bet ir daiktų laikymui.

Kad Jūsų veiklos netrikdytų kasdieniai rūpesčiai, patartina pasirūpinti tvarka ir tinkamu sandėliavimu. Dažniausiai pastolius sandėliavimui siūlančios įmonės suteikia naujus ir būtent sandėliavimui pritaikytus pastolius. Jie leidžia ne tik pasirūpinti tvarka, bet ir greitai rasti reikalingas prekes ar gaminius. Taip pasirūpinate, kad dirbti taptų patogu, o ieškoti reikiamų daiktų ar prekių nereikėtų ilgai. Dažniausiai kartu su sandėliavimo pastoliais įmonė siūlo ir jų priežiūros paslaugas.

  • Reguliariai atvykta pas Jus ir įvertinti stelažų kokybę
  • Suteikia garantiją naujiems stelažams
  • Padeda apsispręsti dėl remonto darbų
  • Nustato esančius gedimus
  • Įvertina Jūsų stelažų būklę
  • Suteikia darbų garantiją

 


Advokatai Kaune konsultuoja laikino įdarbinimo klausimais

AdvokataiApie laikinąjį įdarbinimą kalbama ne vienerius metus. Įstatymas, patvirtinantis asmenų įdarbinimą per laikinojo įdarbinimo įmones, įsigaliojo 2011 m. gruodžio 01 d. Šią dieną buvo pradėti taikyti ir atitinkami Darbo kodekso pakeitimai. Vis dėlto, nors apie vadinamąją „darbuotojų nuomą“ buvo kalbama ne vienerius metus, advokatai Kaune teigia, kad laikinasis įdarbinimas vis dar kelia gana daug klausimų.

Teisininkai primena, kad laikinu įdarbinimu gali verstis fiziniai asmenys, įmonės ir kitos organizacinės struktūros. Įstatymas numato, kad laikinojo įdarbinimo bendrovės privalo teikti informaciją apie pradėtą vykdyti laikinojo įdarbinimo veiklą Lietuvos Respublikos valstybinei darbo inspekcijai. Minėtosios bendrovės turi nurodyti darbo naudotojus, su kuriais pasirašomos sutartys dėl laikinojo įdarbinimo, ir šioms įmonėms nusiųstų laikinai dirbančių asmenų skaičių. Visais atvejais bendrovės, teikiančios laikinojo įdarbinimo paslaugas, su laikinai dirbančiais asmenimis turi sudaryti teisiškai galiojančias laikinojo įdarbinimo sutartis. Advokatai Kaune primena, kad šiuo atveju laikinieji darbuotojai įdarbinami vienoje bendrovėje, tačiau yra siunčiami dirbti į kitą įmonę (laikinojo darbo gali prašyti įmonės, fiziniai asmenys ar įvairios organizacinės struktūros).

Praktika rodo, kad ypatingai daug klausimų kelia laikinojo darbuotojo teisinė padėtis. Laikinojo darbo sutartis paprastai sudaroma tarp laikinojo įdarbinimo įmonės ir darbuotojo. Laikinojo įdarbinimo įmonė moka darbuotojui sutartą atlygį už darbą, kuris reikalingas kitai bendrovei ar fiziniam asmeniui – darbo naudotojui. Minėtasis darbo naudotojas vadovauja laikinai dirbančiojo asmens darbui ir numato atliekamo darbo tvarką.

Advokatai Kaune teigia, kad laikinojo darbo sutartis gali būti terminuota ir neterminuota, tačiau šiam dokumentui, priešingai nei įprastoms darbo sutartims, taikoma daugiau būtinųjų sąlygų. Jei darbdavys ir darbuotojas nesusitaria dėl būtinųjų darbo sąlygų, minėtoji sutartis tampa negaliojanti. Įprastoje darbo sutartyje būtinom sąlygom priskiriama darbuotojo darbovietė ir atliekamos darbo funkcijos, susitariama dėl darbo užmokesčio sąlygų. Laikinojo įdarbinimo darbo sutartyje privalu susitarti ir dėl laikinojo darbuotojo iškvietimo ir siuntimo dirbti bei atšaukimo tvarkos, dėl informacijos apie darbo pradžią ir pabaigą tvarkos, dėl darbo užmokesčio ir atlygio mokėjimo tvarkos, dėl darbo laiko režimo tvarkos ir t. t. Įstatymai nenumato standartinės laikinojo darbo sutarties formos, t. y. minėtąsias sutartis turi parengti laikinojo įdarbinimo bendrovės, atsižvelgdamos į nustatytas būtinąsias laikinojo įdarbinimo darbo sutarties sąlygas.

Teisininkai primena, kad įdarbinimo bendrovė yra atsakinga už laikiną darbą vykdančio darbuotojo saugą ir sveikatą. Darbo naudotojas turi informuoti laikinąjį darbuotoją apie visus (esamus ir galimus) rizikos veiksnius ir apmokyti naudotis saugos priemonėmis.

 


Kaip išsirinkti kokybiškas pėdkelnes?

Pedkelnes
Atšalus orams pėdkelnės tampa viena svarbiausių prekių, tad neretai tenka pagalvoti, kaip nesuklysti renkantis tinkamiausias pėdkelnes – juk visada yra tikimasi, kad jų kokybė bus tikrai aukšta, taigi, į ką vertėtų atkreipti dėmesį, norint išsirinkti tinkamiausią produkciją?

Gamintojas

Be jokios abejonės, tai visada gali būti  svarbiu kriterijumi, kada norima pasirinkti kokybiškus gaminius. Jei esate išbandžiusios tam tikrą produkciją, kurios kokybe neteko nusivilti, tokiu atveju tikrai verta tokias pėdkelnes rinktis ir dar kartą.

Atsiliepimai

Bene dažniausiai teigiamai vertinamos Gatta, Marilyn, Fiore pėdkelnės, tačiau patikimų gamintojų, žinoma, yra kur kas daugiau. Nesuklysite, jei pasiskaitysite, kaip apie įvairių gamintojų pėdkelnes atsiliepia pirkėjai, ir galėsite paprasčiau nuspręsti, ką vertėtų pasirinkti.

Storis

Kad nesušaltumėte pačiais žvarbiausiais orais, rinkitės storesnes pėdkelnes. Puikiu pasirinkimu gali būti 40-100 denų ar dar storesnės pėdkelnės, taip pat nuo šaltų orų jus apsaugos šiltos tamprės ar pėdkelnės su pašiltinimu viduje. Nors gana dažnai yra manoma, kad tokios pėdkelnės ar tamprės storina, tačiau tai nėra tiesa – jei pasirinksite juodos spalvos pėdkelnes ar tampres, jos tikrai vizualiai lieknins.

Prekybos vieta

Nors gana dažnai yra norima sutaupyti pinigų, ir ieškoma pačių pigiausių prekių, tačiau tokia galimybė tikrai ne visada gali pasiteisinti: pavyzdžiui, tuo atveju, jei    pėdkelnių yra ieškoma turguje, ne visada galima būti užtikrintoms, kad čia pavyks rasti tikrai kokybiškų prekių. Kur kas palankiau rinktis specializuotas parduotuves, kuriose yra siūloma tokia produkcija.

Sudėtis

Tai – taip pat svarbus kriterijus, renkantis tinkamiausias pėdkelnes. Įvertinkite, iš ko pėdkelnės yra pagamintos, ir tai leis jums išsirinkti tikrai tinkamas prekes. Pavyzdžiui, pėdkelnės, kurių sudėtyje yra natūralių medžiagų, paprastai yra patvaresnės, o tokios, kurių sudėtyje yra elastano, paprastai yra tampresnės.

Visa tai įvertinus bus galima pasirinkti tokias pėdkelnes, kurios bus iš tiesų kokybiškos, ir galės puikiai pateisinti jūsų lūkesčius. Pasiskaitykite atsiliepimus, pasidomėkite, koks yra pėdkelnių gamintojas, ir tikrai galėsite išsirinkti tinkamas pėdkelnes, kurios nesuplyš jau po pirmo dėvėjimo. Taupykite pinigus, ir rinkitės tik kokybišką produkciją. 


Išmanieji telefonai – kai reikia naujo telefono

Ismanieji telefonaiMobiliojo ryšio priemone naudojasi šimtai tūkstančių gyventojų kiekvieną dieną. Tai priemonė, be kurios sunku būtų gyventi daugeliui. Tai ne vien susisiekimo, bet ir daugybę funkcijų savyje talpinanti priemonė. Išmanieji telefonai užkariavo pasaulį iškart jiems pasirodžius, tad nenuostabu, kad ši techniką, padariusi revoliuciją mobiliojo ryšio priemonių kūrimo srityje, yra daugelio žmonių siekiamybė.

Kai reikia naujo telefono, dažniausiai linkstama prie pačių naujausių ir išmaniausių mobiliojo ryšio priemonių. Tai telefonai, su kuriais galima ne vien bendrauti įprastomis SMS žinutėmis ar skambučiais. Tai telefonas, kuris turi interneto prieigą, tūkstančius funkcijų bei patogią ir kiekvienam lengvai suprantamą vartotojo sąsają. Tiesa, šiandien visa tai vargiai galėtų ką nors nustebinti, juk telefonu naudojasi net vaikai. Tai neatsiejama kasdienybės dalis, leidžianti lengviau atlikti įvairius darbus bei pramogauti.

Tenka sutikti, jog šių laikų pasaulyje internetas yra tiesiog būtinas. Jis vienija viso pasaulio vartotojus, suteikia lengvą išeitį informacijos paieškai bei pažinčių plėtrai. Socialiniai tinklai atlieka itin svarbų vaidmenį. Išmanieji telefonai su socialinių tinklų aplikacijomis pririša žmones prie virtualaus pasaulio, leidžia lengvai ir nevaržomai bendrauti tada, kada nori. Negana to, išmanieji telefonai turi itin daug funkcijų, kurios palengvina ne vien bendravimą bet ir gelbsti iš įvairių situacijų. Tai tikrai išmanus pagalbininkas, gebantis pasitarnauti tada, kada reikia.

Išmaniųjų telefonų galimybės su laiku tampa vis didesnės ir didesnės. Šiandien vienas paprastas telefonas gali atlikti tai, ko ankščiau nesugebėjo net 10 skirtingų prietaisų. Visa tai tiesiog nuostabu, kadangi šiandien vos vieno telefono dėka galima atlikti šimtus tūkstančių veiksmų ir visa tai galima padaryti namuose sėdint ant sofos. Laiko bei pastangų taupymas čia neabejotinas, tad nenuostabu, kodėl išmanieji telefonai žavi ne vieną smalsuolį ir technologijų entuziastą.

Technologijos, esančios aplink mus, palengvina kiekvieną dieną. Tai leidžia sutaupyti itin daug laiko ir pastangų, todėl dėka to turime daugiau laisvo laiko, galime lengviau planuoti savo dienotvarkę bei pramogauti. Su išmaniuoju telefonu sunku neatsilikti nuo pasaulio, kadangi visos naujienos ir pasaulio aktualijos tau tarsi ant delno.