Previous month:
rugpjūtis 2015
Next month:
spalis 2015

rugsėjis 2015

Automobilių nuoma ir nuomos sutarčių nuostatos

Auto-nuoma-kauneKeliaujant norisi kuo daugiau pamatyti ir sužinoti, aplankyti naujas vietas, tokiais atvejais ypač praverčia automobilis. Todėl vis daugiau žmonių savo kelionėse naudojasi automobilių nuoma. Ruošiantis kelionei, automobilį pravartu išsinuomoti iš anksto. Tuo tikslu internetu geriausia išsirinkti kelias automobilių nuomos įmones, palyginti jų siūlomas nuomos kainas ir sąlygas.

Svarbiausia, žinoma, yra automobilio nuomos kaina. Todėl gerai išsiaiškinkite, kas įeina į siūlomą kainą, o už ką mokėti reikės papildomai. Pavyzdžiui, vienose įmonėse nuomojami automobiliai gali būti apdrausti tik civilinės atsakomybės draudimu, o kitose tik kasko. Jeigu automobilį turite atsiimti oro uoste, išsiaiškinkite, ar nereikės papildomai mokėti kokių nors oro uosto mokesčių. Jeigu automobilį vairuos ne vienas, o keli žmonės, taip pat pasiaiškinkite dėl galimų mokėjimų. Arba tai, kaip keisis kaina, jeigu rengiatės nuomotu automobiliu keliauti per kelias šalis.

Būkite atidūs, jeigu automobilių nuomos įmonė siūlo labai mažą kainą. Tokiais atvejais nuomos paketas būna minimalus, tad vis tiek gali tekti papildomai sumokėti už jums reikalingas sąlygas. Atkreipkite dėmesį, ar nėra apribotas kilometražas, taip pat gali būti įterpta kokių nors papildomų sąlygų, jas būtinai išsiaiškinkite iki galo.

Gerai išnagrinėkite nuomos įmonės siūlomą draudimą. Jeigu automobilis apdraustas civilinės atsakomybės draudimu, išsiaiškinkite didžiausią sumą, kurią, įvykus kokiam nors eismo įvykiui, sumokės draudimo bendrovė. Naudojantis nuomotu automobiliu, rekomenduojama turėti kasko draudimą. Kai kurios nuomos įmonės siūlo visą, kai kurios dalinį kasko draudimą. Kasko draudimo atveju yra nustatoma franšizė, tačiau jos dydis gali būti sumažintas, jeigu sumokėsite papildomą įmoką. Nuomos sąlygose gali būti numatytas ir draudimas nuo vagysčių, tačiau būtinai pasidomėkite, kam būtent jis taikomas, ar tik automobiliui, ar ir automobilyje esantiems daiktams.

Taip pat būtinai išsiaiškinkite dėl kuro. Paprastai automobilis išnuomojamas pilnu kuro baku, tačiau, prieš sėsdami į automobilį, patikrinkite, ar ši sąlyga išpildyta. Grąžinant automobilį atgal į įmonę, vienose įmonėse gali būti nustatyta sąlyga, kad automobilio degalų bakas būtų pilnas, o kitose tokio reikalavimo gali ir nebūti. Tačiau tokiu atveju už kurą paprastai reikės sumokėti papildomai. Atkreipkite dėmesį, kad čia kuro kaina bus didesnė nei degalinėje.

 


Reklama internete - galimybė būti konkurentų priešakyje

Google reklamaIeškant atsakymo į klausimą, kada verslininkams gyvenimas buvo geresnis - dabar ar kelis dešimtmečius atgal - reikia atsižvelgti į kelis esminius faktorius.  Ribota konkurencinė aplinka lėmė, jog verslo įdėją įgyvendinti buvo gana nesudėtinga. Problema ta, jog dėl menkos informacinės sklaidos populiarus galėjai būti tik savo "kaime". Šiandien stebime atvirkštinę situaciją: ribų, trukdančių pasiekti pageidaujamą rinką, nebeliko, tačiau ramiai gyventi neduoda arši konkurencija - identišką produktą siūlo dešimtys ar net šimtai verslininkų. Ką daryti, jog tave pastebėtų? Būti geriausiu? Neabejotinai! Tačiau klientas, prieš įvertindamas siūlomos prekės ar paslaugos kokybę, turi tave pastebėti. Reklama internete -  universalus receptas daugeliu atveju, kai norima didinti žinomumą bei pritraukti didesnius potencialių klientų srautus.

Lauko reklama, reklama televizijoje ar radijuje - konkreti, tačiau siaura niša. Kai kuriais atvejais tai ganėtinai efektyvu, tačiau sunku prognozuoti, ar į tokio pobūdžio reklamą investuotos lėšos atsipirks, tai yra ar jūsų siųstą reklaminę žinutę pamatys būtent to tipo pirkėjas, į kurį ir taikotės. Reklama internete - žaibišku greičiu populiarėjantis (kaip taisyklė, mes žingsniu atsiliekame nuo amerikiečių bei Vakarų Europos šalių piliečių) marketingo būdas, apimantis keletą skirtingų "įrankių":

  • Google reklama;
  • SEO paslaugos;
  • Naujienlaikraščiai;
  • Socialiniai tinklai.

Remiantis tyrimų duomenimis, būtent pirmose pozicijose paminėti reklamos internete būdai yra patys populiariausi bei atnešantys daugiausia realios naudos. Atsakyti į klausimą, kam - SEO paslaugoms ar Google reklamai - derėtų teikti pirmenybę, galėtų tik internetinės reklamos profesionalai. Aišku, prieš tai sužinoję Jūsų siekiamus tikslus, įvertinę verslo kryptį, konkurencinę aplinką, reklamai galimo skirti biudžeto apimtį ir panašiai.

Minėtas diskusijas palikime kompetentingiems specialistams, išmanantiems savo darbą. Geriau pakalbėkime apie akivaizdžius dalykus: kokiais pagrindiniais privalumais išsiskiria reklama internete?

  • Galimybė pasiekti platų vartotojų skaičių.

Internete šiuo metu naršo didelis skaičius vartotojų, skirtingų savo amžiumi, pomėgiais, išsilavinimu, gyvenamąja vieta ir panašiai. Nesvarbu, jei Jus nuo pastarųjų skiria didžiulis atstumas - šiandien, interneto dėka, ribų nebeliko.

  • Galimybė parodyti save pageidaujamai tikslinei auditorijai.

Gerai, jei apie tave žino daug žmonių, bet dar geriau, jei save pristatai būtent tiems, kuriems turi ką pasiūlyti ir kurie nori bei yra pajėgūs tai įsigyti. Reklama internete pajėgi "atsijoti" tikslinę auditoriją: skelbimai pateikiami tik su vykdoma veikla susijusos tematikos svetainėse, kaip užklausa į atitinkamą raktinį žodį ir panašiai.

  • Interaktyvumo galimybė.

Reklama internete suteikia galimybę komunikuoti su klientais, sužinoti jų nuomonę, pageidavimus ir panašiai.

  • Galimybė išmatuoti, ar tai, ką darai, yra efektyvu.

Naudojantis reklama internetu, paprasta išanalizuoti, kurios reklamos strategijos pritraukė daugiausia klientų, kokie produktai labiausia domino, ko reikėtų atsisakyti ir panašiai.

Reklama internete - šiandien neabejotinai pati efektyviausia ir prieinamiausia galimybė pritraukti pageidaujamo rinkos segmento dėmesį, gerinti pardavimų apimtis bei formuoti nuomonę apie save.