Sužadėtuvių žiedas ir jo reikšmė
SEO paslaugos tampa vis reikalingesnės

Stogo danga – rinkites atsakingai!

Stogo-danga-kainaNamai yra neatsiejama kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis. Kiekvienas norime grįšti į namus, kuriuose būtų šilta ir jauku. Per visą mūsų gyvenimą praleidžiame net 80 procentų būtent įvairiuose pastatuose, šis skaičius yra tikrai nemažas. Ar žinote, kad net 60 procentų šilumos namams suteikia būtent stogas? Dėl šios priežasties yra labai svarbu, kad stogas būtų kokybiškas, todėl reikia pasirinkti kokybišką stogo dangą. Renkantis stogo dangą reikia atkreipti dėmesį į šiuos pagrindinius kriterijus: estetinis vaizdas, kaina ir ilgaamžiskumas.

Stogų dangos pasirinkimas yra tikrai didelis. Galima rinktis iš čerpių, bituminių, plieninių dangų, šiferio ir banguotų cementinių lakštų. Šiame straipsnyje trumpai apžvelgsime kiekvieną iš šių ir taip pat atsižvelgsime į stogo dangos kainą.

Populiariausia stogo danga Lietuvoje – plieninė stogo danga. Šios stogo dangos turi didelias spalvų pasirinkimo galimybes, taip pat yra gana didelis formų ir padengimų pasirinkimas. Pati populiariausia danga yra su čerpių imitacija. Pagrindiniai šios dangos privalumai yra šie: estetinis vaizdas, stogo danga kaina yra nedidelė, o taip pat stogo dengimas yra greitas ir patogus, nes danga nedaug sveria.

Patvariausia ir prabangiausia stogo danga – čerpės. Šios  gali būti dviejų tipų: keraminės ir betoninės. Šios čerpės skiriasi tik paviršiumi, atspalviais bei naudojama gamybos technologija. Betoninės čerpės yra pagamintos iš betono, o dažytos tik iš išorės. Keraminės čerpės yra pagamintos iš molinės masės. Pagrindiniai čerpių privalumai: ilgaamžiskumas, prabangumas, platus spalvų pasirinkimas. Ši stogų danga reikalauja specialios konstrukcijos.

Viena iš populiariausių stogo dangų Amerijoje yra bituminės čerpės. Kalbant apie pagrindinius privalumus verta paminėti, kad šios čerpės turi didelį spalvų ir raštų pasirinkimą, jos estetiškai gražiai atrodo, o stogo dengimas netaisyklingų formų stogams reikalauja nedidelių lėšų.

Šiferis Lietuvoje buvo itin populiarus prieš porą dešimtmečių, nes tai ilgaamžė ir kartu patikima danga. Anksčiau ši stogo danga būdavo gaminama iš asbesto, tačiau buvo įrodyta, kad ši medžiaga kenkia žmogaus organizmui, todėl ši medžiaga buvo pakeista sintetiniu pluoštu. Pagrindiniai šiferio privalumai: šios stogo dangos kainos yra nedidelės, o montavimas itin lengvas ir greitas, o taip pat nepraleidžia garso.

Apibendrinant galima teigti, kad kiekvienas stogo dangos profilis turi tam tikrų pliusų ir tam tikrų minusų. Renkantis svarbu atsižvegti tiek į pliusus, tiek į minusus, taip pat nereikėtų pamiršti, kad stogo kokybė priklauso ir nuo kokybiškai atliktų darbų. Kokybiškai atlikti darbai gali padidinti pastato šilumines savybes, o taip pat suteikti puikią išvaizdą. 

Comments

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name and email address are required. Email address will not be displayed with the comment.)