Previous month:
liepa 2015
Next month:
rugsėjis 2015

rugpjūtis 2015

Kodėl svarbu pasisamdyti profesionalią vestuvių kirpėją?

Vestuvines šukuosenosKiekviena jaunoji nori atrodyti nuostabiai. Taip nuostabiai, kad visi ją palydėtų žvilgsniu ir nuoširdžiai palinkėtų geriausių metų bendrame gyvenime. Tiesa, negražiai padarytos vestuvinės šukuosenos gali sugadinti moters pasitikėjimą savimi, o tai dažniausiai galiausiai nuveda link paprasčiausio nenori keliauti net ir į savo pačios vestuves. Tokiu atveju rekomenduojame jums pagalvoti, kokia šukuosena galėtų būti pats geriausias pasirinkimas ir kokiais žingsniai keliaujat galima pasiekti kokybę.

Profesionalai garantuoja kokybę

Vestuvinės šukuosenos turi būti daromos profesionalų. Tai tiesa ir vienintelis pasirinkimas, kurį mes galime rekomenduoti. Visos damos galvoja, kad joms pačioms puikiai pavyks pasiekti gerą rezultatą, tačiau tiesa ta, kad vestuvių dieną reiktų atrodyti kiek įspūdingiau nei tai, ką mes matome kiekvieną dieną veidrodyje. Taigi, vestuvinės šukuosenos pačios reikalauja profesionalo rankų. Tuo pačiu verta pabrėžti, kad dažniausiai paslaugos nėra brangios, tad tikrai nesumokėsite labai didelės pinigų sumos, kuri jus galėtų ypač stipriai nuskriausti.

Pasiūlymai, kurie paįvairins šukuoseną

Dažniausiai vestuvės šukuosenos kuriamos įdedant ir gyvas gėles. Tai estetinis pasirinkimas, kuris neturi nieko bendro su simbolika, tačiau tikrai galima pagalvoti apie gyvybę, kuri svarbi kiekvienos poros gyvenime. Vėlgi, pačios moterys retai geba sukurti šukuoseną su gėlėmis, o profesionali komanda visada patieks patį kokybiškiausią variantą. Rekomenduojame į plaukus įpinti lelijas, kadangi šiuo atveju jos geba atrodyt gražiausiai. Žinoma, spalvos turėtų varijuoti nuo baltos iki rausvos, tačiau tai šiuo atveju remiasi į moters plaukus.

Ėjimas palaidais plaukais į tokio pobūdžio šventę tikrai nėra labai dažnas pasirinkimas. Dažniausiai kuriamos specialios šukuosenos, kurios sukamos į didelius kuodus. Žinoma, kelios krentančios sruogos yra labai gražus pasirinkimas, tačiau ne visoms moterims tinka. Vėlgi, šiuo atveju profesionalė puikiai žino, koks variantas konkrečiai kiekvienai damai labiausiai tinka. Juk veido forma gali suteikti labai daug informacijos. O tiesa ta, kad ne tik makiažas yra derinamas prie suknelės, tačiau net ir šukuosena privalo derėti prie visų kitų veiksnių. Juk tik bendras ir iki galo išbaigtas vaizdas gali užtikrinti, kad moteris atrodys nuostabiai.

Vestuvinės šukuosenos dažniausiai daromos namuose. Pasikviesti kirpėja į namus – daugelio moterų siekiamybė. Greta pasinaudojama ir profesionalios visažinės paslaugomis. Natūralu pagalvojus apie ta, kad ypatingą dieną damos dažniausiai jau nebenori niekur eiti iš namų ir žino, kad kitas išėjimas su sietinas su keliavimu į bažnyčia. Jei nežinote, kokia šukuosena jums tinka labiausiai ir manote, kad profesionalės pasiūlymai nėra labai geri, tokiu atveju siūlome pasižvalgyti internetinėje erdvėje. Ten galima rasti labai daug pasiūlymų. Nuo labai išraiškingų ir tiesiog „rėkiančių“ šukuosenų, iki kiek paprastesnių, kurias dažniausiai renkasi kuklios merginos.


Vairavimo kursai ir egzaminai: dažniausiai užduodami klausimai

vairavimo kursaiVairavimo pamokos reikalauja itin daug atsakomybės – būdami už vairo rizikuojame ne tik savo, bet ir kitų eismo dalyvių saugumu. Dėl šios priežasties vairavimo kursai pradedami teorijos pamokomis, kurias veda profesionalūs dėstytojai, pereinant prie kompetentingų instruktorių organizuojamų praktinių vairavimo užduočių. Svarbiausias vairavimo mokyklos tikslas – parengti būsimuosius vairuotojus saugioms kelionėms ir padėti perprasti sudėtingas KET taisykles. Kai pasirinkta vairavimo mokykla patvirtina, jog esate pasirengę laikyti egzaminus, turite savo žinias ir gebėjimus patikrinti „Regitroje“. Tiesa, šiame etape kyla itin daug klausimų. Pabandysime į keletą jų atsakyti.

Ar svarbu kurioje vairavimo mokykloje bus laikomi vairavimo kursai?

Vairavimo kursus galite laikyti labiausiai jūsų lūkesčius atitinkančioje vairavimo mokykloje. Mokyklos pasirinkimas neturi jokios įtakos egzaminų laikymui „Regitroje“.

Kada galima laikyti egzaminus „Regitroje“?

Teorijos egzaminas gali būti laikomas išklausius teorijos kursą vairavimo mokykloje arba pasiruošus šiam egzaminui savarankiškai, t. y. jums nėra būtini vairavimo kursai teorijos žinių patikrai. Praktinis vairavimo egzaminas gali būti laikomas tik tuo atveju, jei išlaikote mokyklinį egzaminą pasirinktoje vairavimo mokykloje.

Kiek kartų galima laikyti egzaminus?

Tiek teorijos, tiek praktinio važiavimo egzaminai gali būti laikomi tiek kartų, kiek norite, t. y. bandymų skaičius nėra ribojamas. Tiesa, neišlaikius egzamino, būtina padaryti septynių kalendorinių dienų pertrauką. Pirmiausia laikomas teorinis vairavimo egzaminas, kurio metu būsimieji vairuotojai sprendžia žinių patikrinimo testą. Kitas darbas – praktinės užduotys, kurių metu mokinys demonstruoja vairavimo įgūdžius.

Kiek laiko galioja išlaikytas egzaminas?

Teigiamas teorijos egzamino rezultatas galioja tol, kol yra išlaikomos praktinio vairavimo užduotys. Tiesa, praktinis vairavimas turi būti išlaikomas per vienerius metus nuo teorinio egzamino datos. Jei nepasitikite savo jėgomis ir jaučiate, kad vairavimo pamokos nebuvo efektyvios, t. y. jums trūksta vairavimo patirties ir žinių, pagalvokite apie papildomas vairavimo pamokas. Šias organizuoja vairavimo mokyklos (papildomas pamokas galite lankyti toje pačioje mokykloje, kurioje buvo laikomi ir vairavimo kursai), galite mokytis su privačias pamokas teikiančiais instruktoriais arba šeimos nariu (jei išlaikėte teorinį vairavimo egzaminą).

Išlaikyto praktinio vairavimo egzamino rezultatas galioja tol, kol mokiniui išduodamas vairuotojo pažymėjimas. Jei dokumentai nesutvarkomi per vienerius metus, egzamino rezultatas nustoja galioti.

Ar gali skirtis teorijos ir praktikos egzaminų vietos?

Teorijos ir praktikos egzaminus galite laikyti jums patogioje vietoje, pvz., teorijos egzaminą laikyti Vilniuje, o vairavimo egzaminą – Panevėžyje.

Jei praktinio vairavimo egzaminas neišlaikomas mieste, kaip vyks kito egzamino laikymas?

Jei praktikos vairavimo egzaminas neišlaikomas mieste, užsiregistravus kitam egzaminui būtina iš naujo atlikti vairavimo pratimus aikštelėje.


Ar plastikiniai langai yra patikimi mūsų namų šilumos saugotojai?

LangaiŠaltasis metų sezonas – laikas, kuomet rimtai susimąstome apie šilumą savo namuose ir priemones, kurios gali padėti ją sulaikyti kuo ilgiau. Vienas tokių – kokybiški langai. Lietuvoje populiariausi yra plastikiniai langai, puošiantys daugumos gyventojų langus. Tiesa, apie plastikinius langus yra skirtingų nuomonių, susijusių su jų patikimu ir kokybe. Kaip yra, iš tikrųjų? Ar plastikiniai langai yra patikimi mūsų namų šilumos saugotojai?

Visų pirma, vienas plačiausiai plastikinių langų gamyboje naudojamų plastikų  - polivinilchloridas (PVC) – tai chloro, anglies ir vandenilio junginys. PVC yra labai atspari medžiaga, o iš jo gaminamos plokštės pasižymi ir kitomis itin geromis savybėmis, kaip: atsparumu atmosferos pokyčiams, ugniai, gera garso ir šilumos izoliacija, pigumu, lengvumu, kietumu ir ekonomiškumu. Šiuo atžvilgiu,  iš PVC pagaminti langų rėmai – tikrai geras pasirinkimas.

Vis tik, svarbu suprasti, jog iš plastiko yra gaminamas tik lango rėmas, kuris yra svarbi lango konstrukcijos dalis, tačiau – ne pagrindinė. Termoizoliacinės lango savybės daugiausiai priklauso nuo stiklo paketo. Stiklo paketų gamybai dažniausiai yra naudojami 2 arba 3 stiklo lakštai. Patartina, jog vienas ar du stiklo paketo stiklai būtų selektyviniai, tai yra, padengti plonu metalo oksidų sluoksniu. Tokiu atveju, šiluma kambaryje laikysis geriau. Svarbu žinoti ir tai, jog selektyvinis stiklas ne tik padeda išlaikti šilumą, tačiau jis taip pat praleidžia mažiau saulės spindulių. Dėl to, optimaliausias variantas – dviejų selektyvinių stiklo lakštų paketas, kurio dėka patalopje bus šilta ir pakankamai šviesu.

Neretai teigiama, jog termoizoliacinės lango savybės didžiąja dalimi priklauso nuo plastikinio lango profilio kamerų skaičiaus. Tuo tikėti būtų klaidinga. Kamerų skaičius turi įtakos lango tvirtumui ir atsparumui deformacijoms, tačiau jis mažai susijęs su šilumos išsaugojimu. Šiuo atžvilgiu, šiek tiek svarbesnis yra plastikinio lango profilio plotis. Patartina rinktis platesnį, kad ir mažesniu kamerų skaičiumi pasižymintį, langą. Optimaliausias variantas: 60 – 70 mm. pločio profilis su 5 kameromis.

Plastikiniai langai gali būti geriausiu jūsų namų šilumos saugotoju, tačiau gali tokiu ir nebūti. Viskas priklauso nuo jūsų žinių ir pasirinkimo.

 


Baldai namams ir ne tik

 

BaldaiPožiūris į baldus pasikeitė prieš gerą dešimtmetį. Ankščiau baldai buvo perkami, kad suteiktų patogumo ir būtų praktiški, tačiau estetiam vaizdui buvo suteikiama daug mažiau dėmesio. Šiuo metu perkant baldus vieni svarbiausių aspektų yra patogumas, grožis, kaina ir žinoma kokybė. Suderinti visuos šiuos aspektus dažnu atveju yra gana sunku, tačiau tikrai įmanoma.

Vieni iš populiariausių baldų – virtuvės baldai. Šie baldai turi patenkinti augančius klientų poreikius, nes virtuvė nebėra tik vieta, kurioje yra gaminamas maistas, vis dažniau virtuvė taip pat tampa ir vieta, kurioje praleidžiamas laisvas laikas tiek pietaujant, tiek būnant kartu su svečiais. Kokybiški virtuvės baldai dažniausiai turi būti ilgaamžiai, patvarūs, funkcionalūs ir patogūs, nes būtent baldai suteikia virtuvei jaukumo. Tačiau yra kulturų, kurios virtuvėje neturi baldų arba juos naudoja visišikai minimaliai t.y. tik pačius reikalingiausius. Minimalizmas tai turbūt vienas iš geriausių sprendimų tiek virtuvės baldai, tiek kitiems baldams, nes jie gana greitai atsibosta, o todėl reikalingi naujesni, geresni, modernesni. Tačiau Lietuvoje minimalizmas nėra jau toks populiarus. Virtuvės baldai kaina priklauso nuo daugelo faktorių, kaip pavyzdžiui kokybės, baldo tipo, medžiagų tipų ir pan. Virtuvės baldai akcijos yra gana dažnai taikomos, tai puiki proga, kuri leidžia daug pigiau nusipirkti prekes, tačiau yra ir pigūs virtuvės baldai, kurie be jokių akcijų yra nebrangūs, tačiau nevisada kokybiški. Virtuvės baldai pagal užsakymą dažnu atveju yra brangesnis variantas už parduotuvėje parduodamus baldus, tačiau užsakant šiuos baldus bus suteiktas unikalumas.

Planuojate įsigyti valgomojo baldus, tačiau nežinote kokių norite? Tikriausiai yra gana sunku iškart apsispręsti, nes juk norime, kad baldai tarnautų ilgus metus. Visų pirma atsižvelkite į savo poreikius. Valgomojo baldai gali atrodyti gražiai ir patraukliai, tačiau tik naudojantis galite pastebėti, kad jie yra nepatogūs ar nepakankamai platūs. Tad pirmiausiai prieš perkant būtinai nuspręskite, kokie valgomojo baldai Jums yra reikalingi.

Jei turite nuosavą namą ar sodą, tuomet Jums yra reikalingi įvairūs lauko baldai, o taip pat ir sodo baldai. Tinkamai išsirinkti šiuos baldus yra gana painu, nes pasirinkimo galimybės yra gana didelės. Pirmiausia vadovaukites savo skoniu, nepamirškite kur laikysite šiuos baldus, todėl būtinai atsižvelkite į medžiagas iš kurių jie sudaryti, o taip pat būtinai žinokite kiek galite šiems baldams skirti. Apgalvojus visus šiuos aspektus paieška bus daug lengvesni ir greitesnė.

 


Akmens gaminiai namų interjere: ar tai įmanoma?

Akmens-gaminiaiModernus namų interjeras pasižymi savomis idėjomis, kurios dažniausiai asocijuojasi su minimalizmu ir tuo pačiu paprastumu. Tačiau visi žinome, kad genialumas ir slypi paprastume, tad nenuostabu, kad XXI amžiaus požiūris į dizainą labai sparčiai plinta. Šiuo metu populiaru namuose priimti kiek neįprastus sprendimus ir vienas jų – akmens gaminiai. Pastarieji naudojami ne tik kuriant ir formuojant lauko interjerą, tačiau tuo pačiu siekiant pagyvinti turimus namus. Žinoma, akmens gaminiai būna suformuoti, nutašyti ir paruošti vidiniam naudojimui.

Sienos

Dažniausiai akmuo būna naudojamas siekiant padengti sienas. Pirmieji žingsniai būdavo koridoriai, šiuo metu net ir virtuvės bei vonios labai dažnai klojamos marmuru. Pastarasis labai geras pasirinkimas, kadangi akmens gaminiai:

1. Ilgaamžiai.
2. Lengvai prižiūrimi.
3. Teikia labai daug spalvinių pasirinkimų.
4. Nėra brangūs.
5. Geba prižiūrėti temperatūrą namuose.

Statulėlės

Pastarosios įmanomos ne tik lauke. Tokie akmens gaminiai, kurie konkrečiai ką nors vaizduoja – vis populiaresni namų interjere. Variantas – akmens gaminiai yra dedami voniose. Ir atrodo labai gražiai, ir lengvai prižiūrimi. Būtent tai ir lemia, kad daugelis žmonių vertina pasirinkimą ir naudojasi akmens gaminių teikiamais privalumais.

Grindys

Akmens gaminiai leidžia turėti ir labai gražias bei lengvai prižiūrimas grindis. Kilimai tikrai nebėra dažnas pasirinkimas (ne tik moderniuose, tačiau taip pat ir tradicijas puoselėjančiuose namuose). Kaip jau minėjome, egzistuoja labai platus spalvinis pasirinkimas, tai jeigu norite, kad konkreti patalpa atrodytų didesnė – tokiu atveju rekomenduojama šviesių spalvų akmens grindinį. Tiesa, jeigu nusprendėte, kad akmuo bus reikalingas siekiant iškloti grindis, tuomet to paties akmens nesirinkite ir sienoms. Tai atrodys gana neskoningai.

Akmens gaminiai gali būti labai puikus sprendimas siekiantiems paįvairinti savo namų interjerą. Svarbiausia, kad pasirinktas akmuo būtų tinkamai panaudotas ir išnaudotas. Jeigu galvojate, kad jums pačiam nepavyks tinkamai suprojektuoti smulkmenų – siūlome pasisamdyti specialistą, kuris visą darbą atliks už jus. Jums tereikės reikšti savo norus ir žiūrėti, kaip seni namai įgauna visiškai kitą pavidalą. Svajonių namų pavidalą.


SEO paslaugos tampa vis reikalingesnės

SeoKiekvieną dieną SEO paslaugos tampa vis reikšmingesnes ir naudingesnės. Nepaneigsime, kad konkurencija vis didėja, todėl dauguma įmonių keliasi į interneto erdvę. Vis dažniau yra kuriamos įvairios interneto svetainės, elektroninės parduotuvės, kurios yra optimizuojamos paieškos sistemoms. Lietuvoje yra šimtai įmonių, kurios užsiima panašia veikla, tačiau į pirmąjį paieškos puslapį patenka tik dešimt populiariausių rezultatų, o dauguma lankytojų peržiūri tik iki trijų puslapių, todėl esant žemesniuose puslapiuose yra prarandamas šansas būti pastebėtu.

O kas gi yra SEO? SEO (angl. Search engine optimization) yra procesas, kurio metu tinklapis yra pritaikomas paieškų sistemoms ir lankytojams. Pagrindinis SEO tikslas yra į puslapį pritraukti, kuo daugiau lankytojų, kurie būtų Jūsų tikslinė auditorija, o tai galima padaryti tik gerinant tinklapio poziciją paieškos rezultatuose.

SEO optimizacija (angl. Search Engine Optimization). Šio proceso metu interneto svetainės techninė ir išorinės pusės yra reitinguojamos paieškos sistemų, kuo geresnėje paieškos rezultatų pozicijoje. SEO optimizavimas yra skirstomas į 5 etapus: interneto rinkos tyrimai; vidinis svetainės optimizavimas; išorinis svetainės optimizavimas; SEO monitoringas; derinimas ir įvairūs atnaujinimai. Šios SEO paslaugos kaina svyruoja nuo 50 Eurų, tačiau kaina gali būti ir žymiai aukštesnė dėl įvairių priežasčių, kaip pavyzdžiui raktinių žodžiui skaičiaus ir pan.

SEO pamokos tai galimybė išmokti bent jau minimalių pagrindinių, o vėliau ir plėsti akiratį. Tai gana brangus malonumas ir dažnai nežinome ar šios pamokos bus iš tiesų naudingos, todėl prieš einant į tokio tipo užsiėmimus, būtinai pasiskaitykite įvairius atsiliepimus, galbūt rasite tam tikras rekomendacijas, taip bent jau žinosite, kad pinigus išleido ne veltui. Profesionalios seo paslaugos, štai ko nori klientai.

SEO straipsniai – gana nedidelės apimties dažniausiai 300 – 400 žodžių tekstas, kuriame pateikiami raktiniai žodžiai. Tai vis populiarėjanti paslauga, kurių pagalba galima lengvai svetainę iškelti į aukštesnes paieškos sistemų pozicijas. Šios SEO paslaugos kaina yra maždaug nuo 6 eurų, kaina gali būti ir didesnė. Kaina priklauso nuo teksto ilgumo ir dažnu atveju nuo pačios teksto tematikos.

 

 


Stogo danga – rinkites atsakingai!

Stogo-danga-kainaNamai yra neatsiejama kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis. Kiekvienas norime grįšti į namus, kuriuose būtų šilta ir jauku. Per visą mūsų gyvenimą praleidžiame net 80 procentų būtent įvairiuose pastatuose, šis skaičius yra tikrai nemažas. Ar žinote, kad net 60 procentų šilumos namams suteikia būtent stogas? Dėl šios priežasties yra labai svarbu, kad stogas būtų kokybiškas, todėl reikia pasirinkti kokybišką stogo dangą. Renkantis stogo dangą reikia atkreipti dėmesį į šiuos pagrindinius kriterijus: estetinis vaizdas, kaina ir ilgaamžiskumas.

Stogų dangos pasirinkimas yra tikrai didelis. Galima rinktis iš čerpių, bituminių, plieninių dangų, šiferio ir banguotų cementinių lakštų. Šiame straipsnyje trumpai apžvelgsime kiekvieną iš šių ir taip pat atsižvelgsime į stogo dangos kainą.

Populiariausia stogo danga Lietuvoje – plieninė stogo danga. Šios stogo dangos turi didelias spalvų pasirinkimo galimybes, taip pat yra gana didelis formų ir padengimų pasirinkimas. Pati populiariausia danga yra su čerpių imitacija. Pagrindiniai šios dangos privalumai yra šie: estetinis vaizdas, stogo danga kaina yra nedidelė, o taip pat stogo dengimas yra greitas ir patogus, nes danga nedaug sveria.

Patvariausia ir prabangiausia stogo danga – čerpės. Šios  gali būti dviejų tipų: keraminės ir betoninės. Šios čerpės skiriasi tik paviršiumi, atspalviais bei naudojama gamybos technologija. Betoninės čerpės yra pagamintos iš betono, o dažytos tik iš išorės. Keraminės čerpės yra pagamintos iš molinės masės. Pagrindiniai čerpių privalumai: ilgaamžiskumas, prabangumas, platus spalvų pasirinkimas. Ši stogų danga reikalauja specialios konstrukcijos.

Viena iš populiariausių stogo dangų Amerijoje yra bituminės čerpės. Kalbant apie pagrindinius privalumus verta paminėti, kad šios čerpės turi didelį spalvų ir raštų pasirinkimą, jos estetiškai gražiai atrodo, o stogo dengimas netaisyklingų formų stogams reikalauja nedidelių lėšų.

Šiferis Lietuvoje buvo itin populiarus prieš porą dešimtmečių, nes tai ilgaamžė ir kartu patikima danga. Anksčiau ši stogo danga būdavo gaminama iš asbesto, tačiau buvo įrodyta, kad ši medžiaga kenkia žmogaus organizmui, todėl ši medžiaga buvo pakeista sintetiniu pluoštu. Pagrindiniai šiferio privalumai: šios stogo dangos kainos yra nedidelės, o montavimas itin lengvas ir greitas, o taip pat nepraleidžia garso.

Apibendrinant galima teigti, kad kiekvienas stogo dangos profilis turi tam tikrų pliusų ir tam tikrų minusų. Renkantis svarbu atsižvegti tiek į pliusus, tiek į minusus, taip pat nereikėtų pamiršti, kad stogo kokybė priklauso ir nuo kokybiškai atliktų darbų. Kokybiškai atlikti darbai gali padidinti pastato šilumines savybes, o taip pat suteikti puikią išvaizdą. 


Sužadėtuvių žiedas ir jo reikšmė

Sužadėtuvių žiedasPirmasis žingsnis vestuvių link yra sužadėtuvių žiedo įteikimas mylimai merginai. Paslapčia kiekviena mergina laukia šio žiedelio, nes tai yra pats didžiausias mylimojo nebylus pripažinimas meilėje. Išrinkti žiedą, kuris merginai tiktų ir patiktų dažnai yra sudėtinga. Daugelis vyrų teigia, kad tai vienas iš sunkiausių išbandymų jų gyvenime, juk jis turi ne tik simbolizuoti jo meilę, tačiau taip pat ir puikiai tikti būsimai nuotakai.

Nors vienas svarbiausių dalykų yra sužadėtuvių žiedų išrinkimas, tačiau reikėtų nepamiršti sužadėtuvių žiedas ant kurios rankos yra dedamas. Kaip ir vestuvinis žiedas taip ir sužadėtuvių žiedas mūvimas ant kairės rankos. O sužadėtuvių žiedas ant kurio piršto dedamas?  O gi ant bevardžio piršto. Reikėtų nepamiršti šių dviejų dalykų, tačiau esant jauduliui šie dalykai gali pasimiršti, tačiau dėl to nepergyvenkite. Juk svarbiausia, kad mylimoji priimė žiedą ir sutiko būti Jūsų gyvenimo palydove.

O dabar vienas labai svarbus klausimas. Koks turi būti sužadėtuvių žiedas?

Visų pirma atsiminkite, kad sužadėtuvių žiedai yra visam gyvenimui, nes labai dažnai jie yra perduodami iš kartos į kartą. Nėra vienintelio varianto, kuris būtų pats geriausias. Renkant žiedą reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kas patinka išrinktąjai merginai, nes būtent ji nešios šį žiedą. Sužadėtuvių žiedai gali būti patys įvairiausi, tiek auksiniai, tiek sidabriniai ir žinoma iš kitokio metalo. Sidabrinis sužadėtuvių žiedas nėra toks populiarus kaip auksinis, tačiau taip pat itin perkamas. Šio tipo žiedai dažnai yra pigesni nei auksiniai, tačiau taip pat atrodo tikrai gražiai. Kaip ir kiti žiedai taip ir sidabriniai gali būti dekoruoti deimantais, cirkoniu ar perlais. Na, o populiariausi yra žiedai, kurie yra dekoruoti deimantais. Šie žiedai yra populiarūs dėl to, kad jau senų senovėje deimantai buvo laikomi pagrindiniu romantikos ir meilės simboliu.

Kiek kainuoja sužadėtuvių žiedas? Kaina priklauso nuo daugelio aspektų. Taigi, sužadėtuvių žiedas kaina dažiausiai prasideda nuo 100 eurų, o ribos turbūt nėra. Be abejonės brangiausi yra žiedai su briliantais ir deimantais, šių žiedų kaina yra nuo maždaug 1000 eurų. Nors tai ir brangūs sužadėtuvių žiedai, tačiau jie visada traukia akį.

 


Darbo sauga ir darbo vietų įrengimo reikalavimai

Darbo saugaKiekvienas darbdavys turi rūpintis darbuotojų sveikata, todėl darbo sauga atlieka viena svarbiausių vaidmenų, siekiant užtikrinti darbų produktyvumą. Kiekviena darbo vieta privalo atitikti darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų reikalavimus, t. y. darbo vieta turi būti įrengta taip, kad darbuotojas būtų apsaugotas nuo bet kokių galimų traumų, darbinėje aplinkoje negali būti pavojingų ar sveikatai kenksmingų veiksnių. Darbo vieta turi atitikti fizinius darbuotojo poreikius.

Darbo vietų įrengimas įmonių statiniuose ar įmonių teritorijoje numatomas statinių projektavimo etape, įvertinus darbo priemonių naudojimo saugos reikalavimus ir darbo pobūdį. Darbo sauga ir darbo vietų įrengimas atliekamas vadovaujantis Darboviečių įrengimo bendraisiais nuostatais, sveikatos norminiais teisės aktais ir kitais darbuotojų saugos reikalavimais. Jei darbuotojo saugai kyla pavojus darbo vietoje ar įmonės teritorijoje, darbo patalpos turi būti pažymėtos atitinkamais ženklais, nustatytais darbuotojų saugos ir sveikatos norminiuose teisės aktuose. Statiniai, kuriuose numatomas darbo vietų įrengimas, turi būti pripažinti kaip tinkami naudojimui. Minėtuosius dokumentus ruošia ir statinių patalpų naudojimo tvarką numato aplinkos ministras.

Ypatingai daug klausimų kelia darbo sauga, dirbant su kompiuteriu. Daugelis darbdavių ignoruoja darbuotojo patogumo klausimus, darbą su kompiuteriu priskirdami nerizikingai veiklai. Atlikti tyrimai patvirtino, kad nepatogi ir ergonomikos reikalavimų neatitinkanti darbo vieta keičia darbo produktyvumo rodiklius, t. y. darbuotojas, kuris darbo metu kenčia nugaros, riešo, galvos skausmus, negali dirbti efektyviai. Minėtieji skausmai tampa prastai įrengtos darbo vietos pasekme. Svarbiausia užduotis, kurią turi įgyvendinti darbdavys – pasirūpinti tinkamu darbo stalu ir darbo kėde. Darbo stalas turi būti pakankamai didelis, kad ant jo būtų patogu išdėstyti visus būtinus įrenginius ir dokumentus. Stalo plotis turėtų siekti bent 70 cm, o konstrukcija turi atitikti visus ergonomikos reikalavimus, t. y. užtikrinti patogią sėdėjimo pozą ir būti darbuotojo ūgiui pritaikytame aukštyje. Vieta po stalu turi būti pakankamo gylio darbuotojo kojoms. Darbo stalo paviršius turi neatspindėti (arba mažai atspindėti) šviesą, kad neblaškytų darbuotojo dėmesio ir nevargintų akių. Darbo kėdė privalo būti stabili ir tvirta, tačiau užtikrinti judesių laisvę ir nevaržyti judėjimo pasirinktu kampu. Ji privalo turėti atramas alkūnėms, pakėlimo ir pasukimo mechanizmus, kurie leistų keisti kėdės aukštį ir atlošo palenkimo kampą. Be to, darbo kėdė privalo turėti atramą kojoms. Įrengiant darbo vietą, būtina įvertinti ir asmeninės darbuotojo erdvės poreikius, t. y. atskiros darbo vietos negali būti įrengtos per arti viena kitos.