Kaip tinkamai prižiūrėti orkaitės durelių stiklą?
Lietuvos miškų medienos kokybė

Veterinarijos klinika pataria, ką daryti, jei šuo neturi apetito

147083304-dogs-home-alone-all-day-632x475Sveikas šuo yra žvalus, stiprus ir energingas. Jei augintinis neserga, jis daug laka ir sočiai ėda. Suprastėjęs apetitas turėtų kelti nerimą šeimininkams – gali būti, kad jūsų šuo turi rimtų sveikatos problemų. Veterinarijos klinika primena, kad apetito dingimo priežastys gali būti labai įvairios – svarbiausia laiku jas diagnozuoti ir paskirti augintiniui tinkamiausias gydymo priemones.

Pirmasis jūsų darbas – įsitikinti, kad šuo iš tiesų neturi apetito. Itin dažnai šeimininkai jaudinasi, kad jų augintinis nevalgo tiek ėdalo, kiek yra rekomenduojama. Nepamirškite, kad kiekvienas šuo yra individualus, be to, dauguma šunų suėda tik apie 70 proc. rekomenduojamos davinio normos. Tokiu atveju nerimauti nereikėtų – greičiausiai Jūsų šuo yra visiškai sveikas. Jei augintinis valgo itin mažai, veterinarijos klinika teigia, kad tai gali būti anoreksijos požymis. Tiesa, šios ligos formų nereikėtų painioti su anoreksija, kuria serga žmonės. Kad išvengtumėte rimtesnių pasekmių, nieko nelaukdami kreipkitės pas specialistą – veterinaras atliks būtinus tyrimus ir paskirs reikiamą gydymą.

Apetito praradimo priežastys gali būti labai įvairios. Itin dažnai minėtoji problema yra susijusi su emociniu stresu, pvz., augintiniui pakeitus gyvenamąją vietą. Jei nusprendėte keliauti drauge su šunimi, stebėkite jo valgymo įpročius – suprastėjęs apetitas praneša apie vidinį augintinio sumišimą. Nenoras valgyti gali pasireikšti ir kaip šalutinis skiepų požymis. Skiepai yra būtina priemonė sveikai gyvensenai. Deja, net ir patys saugiausi skiepai gali turėti šalutinį poveikį, kurių vienas dažniausių – prastas apetitas.

Veterinarijos klinika primena, kad negalima ignoruoti suprastėjusio apetito simptomų, kadangi jie gali pranašauti ir kur kas rimtesnę ligą, pvz., infekciją, dantų ligas, inkstų nepakankamumą. Nenoras valgyti gali pranašauti ir piktybinių auglių atsiradimą, vėžį ar kitas sunkiai išgydomas ligas.

Jei šuo nevalgo dėl ligos, gydytojas veterinaras paskirs gydymą ir sudarys mitybos planą, kuris atitiks šuns organizmo poreikius. Tiesa, kartais augintinis nėra patenkintas jam paskirtu ėdalu, tačiau turite jį priversti valgyti. Jei matote, kad nieko negalite padaryti, paprašykite veterinaro paskirti medikamentų, skatinančių apetitą. Blogiausiu atveju šunį galima maitinti skystu maistu arba įvesti į skrandį maitinimo vamzdelį. Dėl tinkamiausio sprendimo pasitarkite su specialistu.

Gali būti, kad šuo neėda ne dėl ligos, bet dėl to, kad yra išrankus. Tokiu atveju viskas priklausys ne nuo veterinaro, o nuo jūsų. Pirmiausia, pradėkite šunį šerti reguliariai, pvz., du kartus per dieną. Atsisakykite skanėstų. Šerdami šunį su juo žaiskite. Minėtosios priemonės taikomos ir tuo atveju, jei šuo nevalgo dėl streso.

Comments

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name and email address are required. Email address will not be displayed with the comment.)