Automobilių nuoma jūsų patogumui
Kiek kainuoja seo paslaugos?

Veterinarijos klinika informuoja apie šunų paveldimas ligas

Veterinarijos klinikaSvajojantiems įsigyti šunį verta žinoti ir apie galimas augintinių sveikatos problemas. Tad veterinarijos klinika pateikia trumpą informaciją apie kai kurias paveldimas ligas.

Priklausomai nuo šuns veislės galimi skirtingi susirgimai. Pavyzdžiui, šunys, turintys daug raukšlių – basetai, niufaudlendai, šarpėjai ir kt. – gali sirgti ektropija, kai negali gerai užsimerkti, jiems išsiverčia akies vokai, akys ašaroja, pakinta ragena. O dalmantinai gali paveldėti klausos sutrikimus, susijusius su baltos spalvos pigmentu. Jiems išsivysto kraujagyslių, maitinančių vidurinę ausį, degeneracija.

Mažų veislių šuniukams būdinga keletas susirgimų. Jiems gali susiformuoti gomurio defektai ar įtrūkimai. Dėl to maistas, o ypač skysčiai, patenka į nosies ertmę, kyla čiaudulys, kosulys, netgi pneumonija. Tokie šuniukai prastai auga, jų svoris būna nedidelis. Dar mažiems šuniukams gali pasireikšti brachicefalija arba neproporcingas išsivystymas, kai sutrumpėja žandikaulio ir nosies kaulai, dėl to sutrinka kvėpavimas ir termoreguliacija. Taip pat pasitaiko, kad mažų šuniukų patinėlių sėklidės nenusileidžia iš pilvo į kapšelį – tai kriptorchizmas. Patelės gali būti šio geno nešiotojos.

O štai kai kurių didžiųjų veislių šunys gali sirgti dubens sąnario displazija, kai išnyra kaulai, patrumpėja arba pailgėja koja, todėl šuo šlubuoja.

Šunims gali pasireikšti pigmento nepakankamumo sindromas (Merle sindromas), jų kailis būna dėmėtas arba dryžuotas, sutrinka rega ir klausa, reprodukcinė sistema. Tai būdinga bobteilams, koliams, dogams, taksams.

Airių seteriams pasitaiko leukocitų sukibimo nepakankamumas. Šiam atvejui būdingos nuolat pasikartojančios infekcijos, o šuniukai būna maži ir silpni. Jų eisena gali būti netvirta, svyruojanti.

Vokiečių aviganiams gali išsivystyti staigi mirtina širdies liga, kai pažeidžiamas širdies ritmas, pakinta širdies raumenų struktūra ir atsiranda kardiomiopatija. Apie 50% šunų miršta pirmaisiais gyvenimo metais.

Vakarų Highland baltieji terjerai, kaino terjerai gali sirgti leukodistrofija. Tai paveldimas tam tikro baltymo, atsakingo už medžiagų apykaitą, trūkumas. Jis pasireiškia raumenų atrofija ir nervinių ląstelių degeneracija.

Kai kuriems šunims dėl didžiųjų smegenų funkcijos sutrikimo gali pasireikšti idiopatinė epilepsija. Paprastai tarp tokių priepuolių būna ilgi tarpai, kai šuo atrodo sveikas. Ligą paveldi įvairios mažos ir didelės šunų veislės. O dobermanai, labradoro retriveriai, taksai gali paveldėti narkolepsiją, kuriai būdingi priepuoliai, besitęsiantys iki 30 sekundžių.

Kai kurie kokerspanieliai gali daug gerti ir šlapintis, jiems būdingas prastas apetitas ir svoris. Taip pasireiškia paveldimas inkstų nepakankamumas.

 

Comments

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name and email address are required. Email address will not be displayed with the comment.)