Previous month:
vasaris 2015
Next month:
balandis 2015

kovas 2015

Advokatai Vilniuje ir jų darbo aspektai

Advokatai VilniujeJeigu gyvenate Vilniuje ar vystote čia savo verslą, tai, iškilus teisinėms problemoms, advokato greičiausiai šiame mieste ir ieškosite. Advokatai Vilniuje įsikūrę daug kur, tad advokato paslaugų pasirinkimas čia didžiulis. Tačiau kiekvienas klienas renkasi pagal savo nuomonę ir galimybes.

Advokatas – tai profesionalus teisininkas, išlaikęs advokatūros egzaminus ir užsiimantis advokato praktine veikla. Šią veiklą reguliuoja advokatūros įstatymas, pati advokatūra ir advokatų etikos kodekso normos. Nusprendę kreiptis dėl advokato paslaugų, pirmiausia įsitikinkite ar asmuo, į kurį kreipiatės, yra advokatas. Tai galima nesunkiai patikrinti advokatūros svetainėje: www.advoco.lt/advokatai. Atitinkamame langelyje suvedę vardą ir pavardę bei pasirinkę, pavyzdžiui, Vilniaus miestą, išsiaiškinsite jus dominančią informaciją.

Advokatus galima skirstyti pagal jų veiklos sritis, pagal jų patirtį ir laimėtų bylų skaičių. Šis kriterijus ypač svarbus, nes kuo daugiau pergalių advokato pusėje, tuo jo vardas visuomenėje bus stipresnis. Klientų turimos rekomendacijos ir informacija apie panašių bylų laimėjimus padeda įsitikinti advokato kompetencija ir patirtimi, sprendžiant reikiamo pobūdžio bylas.

Advokato darbas labai atsakingas ir įpareigojantis. Tačiau labai svarbios ir asmeninės šios profesijos atstovo savybės, advokatas turi būti optimistas, entuziastingas, dirbti negailėdamas jėgų ir pastangų, labai svarbu būti komunikabiliu, mokėti išklausyti ir suprasti žmones, juk advokato veikla neatsiejama nuo nuolatinio bendravimo su žmonėmis. Dažnai būna tokių atveju, kai atėjęs klientas pasakoja visas savo bėdas iš eilės, o kartais net ir visą savo gyvenimą. O štai advokatas turi pats susivokti ir susiorientuoti, kokia tikroji teisinė kliento problema, ir atitinkamai pritaikyti tinkamą teisės normą. Taigi, advokatui praverčia ir psichologiniai sugebėjimai.

Apskritai psichologiniai fatoriai nemažai lemia advokato darbe. Pavyzdžiui, toks psichologinis dalykas, kaip pasitikėjimas – labai svarbu, kad kliento ir advokato bendradarbiavimas būtų grįstas jų tarpusavio pasitikėjimu, nes priešingu atveju tinkamas atstovavimas neįmanomas.

Tad būtina pasirinkti tokį advokatą, kuris praktikuoja būtent jums reikiamoje teisės srityje, yra patyręs ir su kuriuo jūs lengvai rasite bendrą kalbą. Galbūt, viską gerai išsiaiškinę, savo teisinį ginčą galėsite išspręsti taikiu būdu ir nesikreipdami į teismą. Atminkite, kad atsakingas advokatas stengiasi, jeigu galima, išvengti kraštutinių priemonių ir viską išspręsti ikiteisminiu būdu. O nereti ir tokie atvejai, kai bylos baigtis priklauso būtent nuo advokato kompetencijos.

 


Kaip pasirinkti greitojo kredito kompaniją?

Credit24-300x300 (1)Tenka pripažinti, kad kiekvienas iš mūsų esame priklausomi nuo pinigų. Kad ir kaip norėtume sakyti, kad gebame gyventi be jų, deja, tai neįmanoma. Būtent todėl kuomet pastarųjų pritrūksta – ieškome alternatyvų, kurios gebėtų padėti išspręsti susidariusias finansines problemas. Greitieji kreditai, daugeliu atveju, pats geriausias pasirinkimas. Nepaisant to, kad vis dažniau pasigirsta kalbos, jog pastarieji apipinti pačių keisčiausių įstatymų, jei tikslingai judėsite norimo rezultato link – pavyks pasiskolinti teisėtai ir tikrai taip, kad paskui netektų liūdėti.

Tiesa, greitieji kreditai Lietuvoje gana populiari paslauga. Prireikus galite susidurti su labai dideliu pasiūlymų skaičiumi. Būtent todėl rekomenduojame nusistatyti kriterijus, kuriais remiantis ieškosite labiausiai jūsų poreikius tenkinančio varianto.

  • Svarbu įvertinti, ar pirmas kreditas yra nemokamas. Pasinaudoti paslauga labai rekomenduojame, kadangi teks grąžinti lygiai tokią pačią sumą, kokią ir pasiskolinote. Daugelis žmonių ir nemėgsta greitųjų kreditų kompanijų, kadangi palūkanos gana aukštos. Šiuo atveju, pagrindinis minusas visiškai išnyksta.
  • Įvertinkite palūkanų dydžius. Jei skolinatės pirmą kartą ir manote, kad daugiau neteks pasinaudoti šio pobūdžio paslaugomis, vis tiek rekomenduojame susižinoti, kiek apskritai palūkanos kainuoja. Jei jau taip nutiktų, kad vėl prireiktų paslaugų – daugeliu atveju pasirenkama ta pati firma iš kurios pirmą kartą buvo pasiskolinta nemokamai.
  • Būtinai susižinokite per kiek laiko pinigus turėsite grąžinti. Jei galite ta pačiai sumai pasirinkti didesnį arba trumpesnį laiko tarpą, neabejotinai, pasirinkite ilgesnį. Žinoma, geriausia grąžinti kuo skubiau, tačiau egzistuojančios galimybės visada švelniną situaciją.
  • Įvertinkite, kiek pinigų kainuoja grąžinimo laiko prasitęsimas. Vėlgi, atrodo, kad tokios paslaugos jums nereikės, tačiau mes siūlome geriau jau iš anksto susižinoti šią situaciją.
  • Kai kurios firmos teikia ir malonias dovanėles. Žinoma, tai nėra prioritetas renkantis įmonę, tačiau jei randate du panašius pasiūlymus – kodėl gi ne?

Greitieji kreditai – daugelio finansinių problemų sprendimas. Svarbiausia apgalvoti visas smulkmenas ir taip pavyks nenudegti pirštukų prisilietus prie siūlomų paslaugų. Kuo daugiau žinosite, tuo geresnį rezultatą jums pasirinkti pavyks.


Padangos: ar visada pigi kaina – geriau?

PadangosArtėjant šiltajam sezonui, į gatves išrieda vis daugiau automobilių. Nenuostabu, jog tiek nauji, tiek jau patyrę vairuotojai, dažnai mąsto apie automobilio techninę būklę: saugumą, patvarumą, ekonomiškumą. Reikėtų paminėti, jog mašina be kokybiškų padangų kelyje – didžiausias pavojus tiek aplinkai, tiek pačiam vairuotojui. Taigi, į ką svarbu atkreipti dėmesį, renkantis svarbiausią saugios mašinos atributą – padangas ir kodėl yra itin svarbu, jog padangos būtų kokybiškos?

Svarbiausia - kokybė

Visų pirma, investuojant į kokybiškesnes, tačiau kartais ir brangesnes padangas yra kartu investuojama ir į mažesnį sunaudojamo kuro kiekį. Naudojant nusidėvėjusias – pigesnes – padangas, kuriuose oro slėgis yra mažesnis nei rekomenduojamas, mašinos kuro sąnaudos padidėja, nes automobilis turi sunaudoti daugiau jėgos (kuro). Atrodytų, jog keli papildomai nuvažiuoti kilometrai už tą patį kuro kiekį nėra daug, tačiau vairuotojams, dažnai naudojantiems automobilį tai gali sutaupyti nemažą sumą pinigų. Be to, kokybiškos padangos sumažina avarijos riziką. Jau nusidėvėjusios, „plikos“ padangos smarkiai padidina stabdymo distanciją, nes tarp padangos ir kelio dangos nesusidaro tinkama trintis, itin svarbi stabdant. Toks kokybiškų padangų privalumas neretai išgelbsti nuo nelaimingų atsitikimų ir itin skaudžių avarijų.

Ekologijos mylėtojai turėtų susidomėti japonų gamintojo „Bridgestone“ naujausiomis ekologiškomis padangomis, kurios yra pagamintos iš mažiau gamtai kenkiančių medžiagų. Žinoma, tokių padangų kaina yra bent šiek tiek didesnė, tačiau ši naujovė leidžia visiems vartotojams rūpintis, jog aplinka būtų teršiama kuo mažiau.

Kaina gali lemti saugumą

Žinoma, yra įvairiausių padangų gamintojų, siūlančių ne tik įvairiausių projekcijų, dydžio padangas, bet ir pigesnius ar brangesnius padangų variantus. Dažnai pasigirsta nuomonė, jog nereikia daug investuoti į tuos dalykus, kuriuos galima nusipirkti pigiau. Bet ar iš tiesų taip yra ir su padangomis? Nors kiekvienas padangų gamintojas ir privalo testuoti savo gaminius, kad šie atitiktų bent minimalius kokybės standartus, tai dar nereiškia, kad patys pigiausi ir minimaliausius kokybės variantus atspindintys padangų variantai yra itin saugūs kelyje.

Didžiausias žmogaus turtas – gyvybė, todėl renkantis automobilio padangas reikėtų jas rinktis kokybiškas, nes taip yra investuojama į savo, keleivių bei praeivių saugumą bei sveikatą. Juk tik turint saugų automobilį, kurio pagrindinis atributas – saugios padangos, galime jaustis komfortabiliai kelyje ir mažiau jaudintis dėl savo bei kitų asmenų gyvybių išsaugojimo.


Įmonių steigimas: tapk individualios įmonės savininku!

įmoniu-steigimas-300x231Esate nepatenkintas savo užimamomis pareigomis darbe. Karjeros „laiptų“ nematote net tolimame horizonte. Piniginėje švilpauja vėjai ir darosi nejauku, kai banko darbuotoja pamato apgailėtinus skaičius jūsų sąskaitoje.  Vos tik pakilę nuo stalo imate mąstyti apie artėjančią naują, kančių kupiną darbo dieną. Diagnozė aiški: šie ir panašūs simptomai byloja, jog jums būtinos kardinalios permainos profesinėje srityje. Kaip jums skamba įmonių steigimas bei galimybė tapti individualios įmonės savininku?

Kalbant rimtai, tokio svarbaus sprendimo negalima priimti per vieną naktį: privalote išanalizuoti savo asmeninį tinkamumą verslo pasauliui (jei neketinate būti tik fiktyvus direktorius), turimos idėjos perspektyvumą ir konkurencingumą bei finansines galimybes. Jei šioje vietoje drąsiai dedate pliusą, metas prieiti prie steigimo formalumų. Nebijokite „paskęsti“ teisinių formalumų peripetijose bei užsiversti krūva popierių: šiandien įmonių steigimas įmanomas naudojantis internetu arba kreipiantis į šia paslauga užsiimančius specialistus. Pasirinkus antrąjį variantą, nespėsite net mirktelėti ir tapsite individualios įmonės direktoriumi! Visgi jei nusprendėte įmonės steigimo formalumus atlikti savarankiškai (elektroniniu būdu ar senamadiškai, vaikštant po atsakingas instancijas), jums pravartu pasidomėti  individualios veiklos ypatumais bei steigimo niuansais.

Individuali įmonė, lyginant su kitais įmonių tipais, patraukli tuo, jog išsiskiria paprastesne steigimo procedūra, nereikalaujama turėti nustyto dydžio minimalaus įstatinio kapitalo, yra sąlyginai mažesnė verslo rizika. Visgi, pastaroji gerokai išauga, sužinojus, jog individualus savininko turtas tampa įmonės nuosavybe: kyla pavojus, jog, nesėkmės atveju, verslininkas rizikuoja ir asmeniniu turtu.

Kalbant apie individualios įmonės steigimą, reikėtų atkreipti dėmesį į kelis aspektus.

Įmonės pavadinimas

Pagrindiniai reikalavimai: autentiškumas (negali dubliuotis su kitos įmonės pavadinimu) bei žodžių „individuali įmonė“ arba santrumpos „IĮ“ panaudojimas. Leidžiantis į marketingines subtilybes, pastarasis turėtų atspindi veiklos esmę, būti išskirtinis ir lengvai įsimenamas. Išsirinktas pavadinimas, sumokėjus nustatyto dydžio rinkliavą, užregistruojamas Juridinių asmenų registre.

Įmonės nuostatai

Tai – įmonės steigimo dokumentas, įsigaliojantis nuo tos dienos, kai įmonė užregistruojama Juridinių asmenų registre.

Įmonės buveinė

Tai – vieta, kurioje įregistruojama įmonė bei kurioje turėtų būti vykdoma pastarosios veikla. Jei patalpos yra įmonės steigėjo nuosavybė, būtina pateikti tai patvirtinančius dokumentus. Kai patalpų savininkas yra kitas asmuo, reikalingas jo sutikimas dėl patalpų naudojimo. Sutikimas reikalingas ir tuo atveju, kai patalpos yra bendra savininko ir jo sutuoktinio nuosavybė. Šiandien nereta situacija, kai patalpos yra įkeistos (tai yra pasiimta banko paskola). Tokiu atveju yra reikalingas kreditoriaus sutikimas dėl patalpų naudojimo individualio veiklos vykdymui.

Individualios įmonės steigėjas ir vadovas

Indiviualios įmonės steigėjas (savininkas) gali kartu būti ir vadovas arba į šias pareigas įdarbinamas kitas asmuo.

Kai įmonės veikla yra oficialiai įregistruojama, būtina įsigyti įmonės antspaudą, atsidaryti banko sąskaitą, atlikti registraciją Valstybinėje mokesčių inspekcijoje, įregistruoti įmonę kaip PVM mokėtoją. Išgąsdino būtinų procedūrų gausa? Kaip minėjome, visada galite kreipti į specialistus, kuriems įmonių steigimas – lengvas „kąsnelis“.