Previous month:
sausis 2015
Next month:
kovas 2015

vasaris 2015

Anglų kalbos pamokos – progresas be streso

Kolibrio_metodas_bigthumb(2)
Norint išmokti anglų kalbos reikia imtis veiksmų. Labai dažnai žmonės turi tikslų, tačiau jie taip ir lieka nejudinami. Kalbų mokymasis ne išimtis. Vis dėlto neveltui sakoma, kad gera pradžia prilygsta pusei darbo. Anglų kalbos pamokos pagal www.kolibriometodas.lt metodiką, gali tapti net ir labai įdomiu procesu. Anglų kalbos pamokų sąvoka reikalauja aptarimo, o tai jau galėtų būti tam tikras startas. 

Kadaise filosofai kalbėjo, o dabartiniai psichologai patvirtintų, kad žinojimas ramina. Kai aišku, kaip anglų kalbos pamokos vyksta, bet koks stresas tarsi savaime dingsta. Kad nereikėtų nervintis galvojant, kas bus dėstoma, ką reikės daryti, ar nepasirodysiu prastai, vertėtų sudėlioti mintis. O tai padaryti nesunku.

Anglų kalbos pamokos susideda iš kelių dalių. Tai skaitymas, klausymas, gramatika bei kalbėjimas. Suprantama, kiekvieni kursai skirtingi, todėl ir pats procesas negali būti vienodas. Visgi tai į naudą patiems besimokantiesiems. Jiems atsiranda galimybė surasti labiausiai lūkesčius atitinkančias pamokas. Apie mokymo turinį sužinoti nesunku – juk gyvename tokiame pasaulyje, kur informacija sklinda milžinišku greičiu. Komentarai, atsiliepimai apie įvairius dalykus taip pat greitai pasiekia adresatus. Ir teigiama, ir neigiama nuomonė išlaisvinama į beribį žiniatinklį, kur norintieji išmokti sužino bent šiokią tokią informaciją. Ir jei kuri nors pamokos dalis atrodo neverta dėmesio, labai tikėtinas tokios nuomonės pareiškimas internete.

Kaip jau minėta, anglų kalbos pamokos apima keletą dalių. Skaitant, žinoma, atrandama naujų žodžių, kurie ilgainiui gerai įsimena ir prireikus gali būti vartojami kalbant ar rašant. Įgūdžius lavinti padeda ir vadinamosios teksto suvokimo užduotys. Laikui bėgant pastebimas progresas, anglų kalba tampa artimesnė.

Į anglų kalbos pamokų sudėtį taip pat gali įeiti ir klausymas. Mokyklose ar universitetuose besimokantieji paprastai klauso kažkokių dialogų ir turi atsakyti į klausimus, pažymėti vieną kitą varnelę ar pan. Tiesa, tokie būdai labiau parodo, kokie mokinio įgūdžiai. Na, o visi turbūt vieningai sutiktų, kad siekiant gerai suprasti, kas angliškai šnekama, itin padeda filmų žiūrėjimas.

Gramatika. Vien šis žodis gali kelti baimę ir atbaidyti nuo anglų k. pamokų. Vis dėlto niekas, kaip ir šio straipsnio skaitytojai, negimė mokėdamas. O ir apskritai niekas neliepia galvon sutalpinti gausybės taisyklių. Pirmiausia, viskas vyksta palaipsniui. Antra, norint išmokti įvairios taisyklės labai greitai perprantamos. Trečia, jos įtvirtinamos atliekant užduotis. Nepamaišo ir sveika konkurencija, kuri yra geras stimulas judėti į priekį.

Pats kalbėjimas irgi nėra baisus. Juk nereikalaujama ekspromtu išrėžti dešimties minučių kalbų. Na, o apskritai nereikia gėdytis pašnėkti, kadangi suklysti gali kiekvienas. Juk tikrai geriau kažką pasakyti, nei apskritai tylėti. Tokiu atveju nebūtų verta net mokytis.

Svarbu geras nusiteikimas ir anglų kalbos pamokos taps laukiamu dalyku, kur galima parodyti savo sugebėjimus bei stebėti progresą. Pati anglų kalba vartojimo apimtimis skatina imtis priemonių, padėsiančių laisvai susikalbėti. Tad dabar, sudėliojus mintis ir stovint prie starto linijos, būtų kvaila pasitraukti. 


Nešiojami kompiuteriai: Socialinių tinklų įtaka vartotojui

nešiojami kompiuteriaiTechnologiškai tobulėjančiame pasaulyje socialiniai tinklai tapo viena svarbiausių komunikacijos priemonių, leidžiančių bendrauti, plėsti verslą, dalyvauti pasirinktų organizacijų veikloje, stebėti pasaulio naujienas, reikšti savo nuomonę ir plėsti kultūrines žinias. Nešiojami kompiuteriai, planšetiniai įrenginiai ir mobilieji telefonai leidžia peržengti namų erdvės ribas ir dirbti kompiuteriniais prietaisais darbo aplinkoje, kelionės metu, mokslo įstaigose, kavinėse ar net parkuose.

Augant socialinių tinklų kartai, pasigirsta vis daugiau kalbų, raginančių įvertinti virtualios erdvės žalą asmenybės raidai, t. y. nuolatos skamba raginimai atsiplėšti nuo monitoriaus ekrano – moksliniai tyrimai tvirtina, kad virtuali erdvė kuria naująją kartą, turinčią psichinių problemų – ilgos valandos, praleistos socialiniuose tinkluose iškreipia požiūrį į realaus gyvenimo privalumus, formuoja socialiai pasyvią asmenybę, turinčią rimtų dėmesio koncentracijos, bendravimo ir savęs vertinimo problemų.

Negalima pamiršti ir kitos virtualiosios erdvės pusės – socialinių tinklų rinkodara yra viena sparčiausiai augančių verslo paslaugų, leidžianti plėsti veiklos apimtis, siūlyti ir teikti novatoriškas verslo idėjas. Ši paslauga stebina savo dinamiškumu – socialinių tinklų rinkodara sugeba prisitaikyti prie nuolat kintančių vartotojų įpročių ir besikeičiančio paieškos sistemų požiūrio į didžiuosius socialinius tinklus. Be to, nešiojami kompiuteriai, planšetės ir mobilieji įrenginiai suteikia išskirtines galimybes plėtoti verslą poilsiaujant jaukiame viešbutyje ar gurkšnojant kavą miesto kavinėje.

Nors daugelis populiariųjų socialinių tinklų pažymi, kad jų vartotojai turi būti sulaukę 13 metų amžiaus, iš tiesų nėra jokių realių galimybių, leidžiančių patikrinti, kokiai amžiaus grupei yra priskiriami užsiregistravę vartotojai. Tai kelia itin daug nerimo, kadangi medicinos darbuotojai yra įsitikinę, jog priklausomybė socialiniams tinklams keičia bręstančios asmenybės psichiką, trukdo užmegzti santykius, prisiimti pareigas ir atsakomybę už savo veiksmus. Be to, noras dalintis asmenine informacija trukdo suvokti savivertės svarbą, t. y. žmogus tampa priklausomas nuo komentatorių nuomonės. Remiantis pasaulinių tyrimų duomenimis, galima tvirtinti, kad kiekvienais metais daugiau nei 30 proc. vaikų, kurių amžius nesiekia 14 metų, susikuria bent vieną anketą pasirinktame socialiniame tinkle, be to, didžioji dalis 14–17 metų paauglių garsiaisiais socialiniais tinklais naudojasi kiekvieną dieną. Nerimą kelia ir tai, kad tokio amžiaus vartotojai nesugeba objektyviai įvertinti privatumo esmės, todėl neapgalvotas asmeninės informacijos viešinimas gali sukelti socialinį pavojų.

Populiarusis socialinis tinklas „Facebook“ šiuo metu turi daugiau nei 850 mln. vartotojų, tačiau šis skaičius kasdien auga. Didėjant vartotojų skaičiui, stiprėja ir žmonių priklausomybė, t. y. socialiniai tinklai vis stipriau veikia mūsų darbą, laisvalaikį, kasdienį gyvenimą, sveikatą ir net asmeninius santykius. Žinoma, negalima tvirtinti, kad kiekvienas žmogus, turintis socialinio tinklo paskyrą, yra ligonis, todėl jam būtina skubi medicininė pagalba. Viskas priklauso nuo to, kiek laiko skiriame socialiniams tinklams ir laisvalaikiui be kompiuterio. Pirmieji įspėjamieji ženklai yra nuolatinės varginančios mintys apie veiklą ir naujienas socialiniame tinkle, betikslis ir ilgai trunkantis naršymas internete, sumažėjęs dėmesys laisvalaikiui, šeimai ar darbui. Kitaip sakant, socialiniai tinklai tėra tam tikra laisvalaikio, mokslo ir darbo priemonė, kurios tiesioginė nauda ir žala priklauso nuo vartotojo savimonės. Jei naršydami socialiniuose tinkluose atrasite tinkamą strategiją, tuomet virtualiosios erdvės privalumai gali padėti mokytis ir tobulėti, pažinti pasaulį ir skirtingas kultūras, gauti aktualią informaciją, kelti kvalifikacijos lygį ar net įsidarbinti svajonių įmonėje.


Populiariausios vestuvinės fotosesijos

vestuvinės fotosesijosVestuvinė fotosesija yra fenomenas, kuris šiomis dienomis sparčiai populiarėja tiek Lietuvoje, tiek ir visame pasaulyje. Taip yra dėl to, kad vestuvinės fotosesijos yra universalios bei vertingos ne tik kaip prisiminimas materialioje formoje, bet ir kaip šventės paįvairinimas, pasidalinant įspūdingomis fotografijomis su šventės svečiais. Šiandien pažvelgsime į vedybų fotosesijas iš arčiau, aptardami tokių fotosesijų tipus, kurie šiuo metu yra populiariausi.

Fotosesija foto studijoje

Nors fotosesijos studijose pamažu praranda savo populiarumą, kadangi žmonės stengiasi ieškoti originalesnių variantų, tačiau jos vis dar išlieka tarp populiariausių fotosesijų tipų. Fotosesijos studijose įprastai nėra labai brangios. Jo nereikalauja didesnio pasiruošimo, nes foto studijose dažniausiai lengva rasti visus reikalingus daiktus, kaip teminę aprangą, įvairius aksesuarus ir t.t. Vis dėl to, tokios fotosesijos dažniausiai yra ganėtinai banalios bei netikros, dirbtinai sukuriant visą fotografijos aplinką, todėl jas rinktis verta tokiu atveju, jei be jokių dvejonių jums svarbiausiu dalyku yra paslaugų kaina.

Fotosesija gamtoje

Fotosesija gamtoje, skirtingai nei vestuvinės fotosesijos foto studijose, tendencingai populiarėja ir tai yra visiškai suprantama. Fotosesija gamtoje yra ne tik originalus, tačiau ir natūralus, mielas bei jaukus pasirinkimas, kurį sukombinavus su kokybiškas paslaugas teikiančiu fotografu, galime gauti tiesiog įspūdingo grožio fotografijas. Taip, geros nuotraukos gamtoje reikalauja tikrai nemažai laiko bei pastangų tiek pasiruošimui, kuriam visų pirma reikia nuspręsti temą ir svarbiausius akcentus, tiek ir pačiam fotografavimo procesui, kuris dažniausiai trunka nuo kelių valandų iki visos dienos. Taip pat, sunkumų sukelia ir tinkamos vietos fotosesijai suradimas, kadangi reikalingas tiek tinkamas apšvietimas, tiek ir dailus gamtos fonas ar peizažas. Nepaisant to, visa tai atsipirks aukšta kokybe, todėl organizuoti vestuvinę fotosesiją gamtoje tikrai geras pasirinkimas.

Fotosesija mieste

Taip, miestas yra triukšminga bei nešvari vieta, tačiau fotografai tai priima ne kaip akivaizdų minusą, tačiau kaip iššūkį, leidžiantį mums išvysti stulbinančias vestuvines fotosesijas, atliktas miestuose. Dažniausiai fotografai tokių fotosesijų metu privalo ypatingai padirbėti su aplinka, siekdami išgauti ne tik gražias, tačiau ir užslėptą mintį turinčias fotografijas, todėl dažnokai šios foto paslaugos, dėl didesnio joms skiriamo pastangų bei laiko kiekio, kainuoja daugiau. Vis dėlto, sumokėti kiek daugiau nei įprastai nesibaiminkite – galutinis rezultatas tikrai atpirks visas išlaidas.

Teminė fotosesija

Teminėms fotosesijoms ribų tiesiog nėra – galite jas atlikti kaimo sodyboje, apsirengę kaip „būrai“, ar vandenyje, įsinėrę į naro kostiumus. Teminė fotosesija reikalauja plačios vaizduotės bei didelių investicijų, tačiau patikėkite – rezultatas yra viso to vertas.

Tai – populiariausi vestuvinių fotosesijų tipai, išsiskiriantys ne tik puikiai atrodančiomis nuotraukomis, tačiau ir prieinamomis kainomis. Tačiau, jūsų vestuvinė fotosesija nebūtinai privalo būti vieno iš šitų tipų. Originalumas yra pagrindinis tokių fotosesijų privalumas, todėl drąsiai jas atlikite tiek valtyje, tiek kalnuose ar netgi surenkite ją žiemą. Juk tai – jūsų vedybos, todėl kurkite kartu ne tik savo gyvenimą, ne tik pačią vedybų šventę, bet ir vestuvinę fotosesiją. Žinoma, nesivadovaukite vien tik vedybų fotografų patarimais bei įdėkite ir dalelę savęs, kas tokią fotosesiją pavers nepakartojama. Nuoširdumas visuomet laimi!


Skyn prezervatyvai. Dar neišbandėte? Paskubėkite!

Skyn GB logo_1Nesvarbu apie kokią prekę bekalbėtume, kiekvienas iš mūsų turi  tam tikrus nusistovėjusius pirkimo įpročius. Ar nepastebėjote, jog ir Jūs perkate būtent konkrečios rūšies batoną vis pas tą patį pardavėją? Nesvarbu, jog reklamos vilioja įsigyti vis naują – minkštesnį, puresnį...Tas pats galioja ir kalbant apie intymesnę sritį – prezervatyvus: vieni tiesiog čiumpa pirmą pasitaikiusią dėžutę, kiti – pigiausią prekę, kai kurie yra ištikimi vienam prekiniam žingsniui bei konkrečiai rūšiai. Mes sakome: nebijokite eksperimentuoti ir išbandyti naujas prezervatyvų rūšis – pamatysite, kaip nuo to gali pasikeisti seksualinių santykių kokybė. Skyn prezervatyvai yra būtent tai, su kuo privalu kiekvienam susipažinti.

Pastarųjų gamintoja yra firma Mates – negirdėtas vardas? Iš tikrųjų tai yra tie patys Lifestyles prezervatyvai, tik orientuoti į Didžiosios Britanijos vartotojų rinką, tad abejonės dėl aukštos kokybės kankinti neturėtų. O štai keletas ypatybių, dėl kurių Skyn prezervatyvai sulaukia tokio populiarumo:

  • Itin ploni. Pastaraisiais turėtų pasidomėti tie skeptikai, kuriems prezervatyvai siejasi su menkesniu malonumu sekso metu – galbūt tai tėra išsisukinėjimas, nemąstant apie partnerio poreikius bei galimas pasekmes, o gal iš tikrųjų tas gumos gabalas „atbukina“ jautrumą. Skyn prezervatyvai yra itin ploni – galima sakyti, jog pamiršite juos (tačiau apsauga nuo to nenukenčia).
  • Tinkantys alergiškiems asmenims. Skyn prezervatyvų gamyboje naudojamas sensoprenas, tad juos gali drąsiai naudoti asmenys, jaučiantys alergiją lateksui (taip, tokia iš tikrųjų egzistuoja).
  • Stipriai lubrikuoti. Šie prezervatyvai yra ištepti storu, ilgai išliekančiu lubrikanto sluoksniu, tad nereikės naudoti papildomų priemonių drėkinimui.

Kur pastarųjų galima įsigyti? Jų tikrai surasite daugelyje internetinių parduotuvių, orientuotų į prekių, skirtų suaugusiesiems, pasiūlą – tiesiog išfiltruokite gamintoją Mates ir rasite Jus dominantį variantą. Straipsnio pradžioje skatinome domėtis naujovėmis – internetinė prekyba, jei pastarosios dar neatradote, ir yra būtent tai. Tai Jums užtikrins galimybę įsigyti reikiamų prekių pigiau bei anonimiškai. Aišku, didžioji dalis suaugusiųjų žmonių galbūt ir nesivaržo pirkdami tokio pobūdžio prekes, tačiau, tikėtina, nejaučia malonumo, kai smalsios bobutės „skenuoja“ pirkinių krepšelio turinį.