Previous month:
spalis 2014
Next month:
gruodis 2014

lapkritis 2014

Vilniuje parduodami butai miestiečių sieloms

Vilmesta

Nuosavo būsto įsigijimas - bet kokiu gyvenimo laikotarpiu yra svarbus žingsnis, reikalaujantis susikaupimo ir apmąstymo. Lietuvoje statistika rodo, jog dažniausiai būstas yra brangiausias gyvenime pirkinys šalies gyventojams, taigi tai turi būti tinkamai įvertintas sprendimas. Ieškantiems jaukios ir galimybių nestokojančios gyvenamos vietos dažniausiai prie širdies glaudžiasi idėja gyventi sostinėje. Manantiems, kad Vilnius tėra mūrinis miestas be gryno oro, architektai skuba paprieštarauti pristatydami vis daugiau  unikalių modernių projektų, kur parduodami butai atitinka miesto žmonių poreikius ir suteikia atgaivos. 

Toliau nuo miesto šurmulio

Nemažai naujos statybos namų projektais užsiimančių įmonių stengiasi kurti naujus būstus kiek toliau nuo pačio Vilniaus centro. Tokie mikrorajonai kaip antakalnis, pilaitė, perkūnkiemis yra tobulai tinkantys miestą mėgstantiems, tačiau ir poilsį bei privatumą vertinantiems žmonėms. Čia kuriami didžiuliai daugiabučių projektai šiuolaikiniam žmogui. Tokia vieta užtikrina Jums, kad iki darbo net pačiame miesto centre nereikės keliauti ilgai, o po darbų galėsite mėgautis ramuma ir tyla.  Be to dažniausiai tokiuose rajonuose puikiai išpildyta infrastruktūra, tad savo rajone galite leisti vaikus į mokyklas ir darželius, užsirašyti į gydymo įstaigas. 

Arčiau gamtos glėbio

Dieną pavargstantiems mieste ir kamščiuose, architektai kuria projektus, kurie leidžia tinkamai atsipalaiduoti ir mėgautis ramybe. Dažniausiai modernūs Vilniuje parduodami butai parengiami projektuose, kur ypač daug dėmesio skiriama natūraliai gamtai. Naujas daugiabutis, kuriame yra Jūsų būstas gali būti aptvertas tvora, o kieme kaip reikiant apsirūpinta tinkama aplinka. Gėlių darželiai, plačios vaikų žaidimo aikštelės, nedideli fontanai ir erdvios terasos padeda gyventojams atsipalaiduoti ir mėgautis savo namų ramybe. 

Šiuolaikiškas draugiškumas

Gyvename technologinės pažangos laikais, tad šiandien nauji parduodami butai turi atitikti aukščiausius gyventojų reikalavimus. Jeigu ketinate įsigyti butą naujos statybos name sostinėje, galite būti užtikrinti, jog Jūsų būstas tikrai bus modernaus projekto dalimi. Naujuose butuose jau galima jaustis saugiau, nes teritoriją stebi vaizdo kameros. Siekiant užtikrinti namų jaukumą, naudojamos modernios ekologiškos medžiagos, tad galite prisidėti prie ekologijos. O norintiems dar ir sutaupyti, siūloma naudotis autonominiu šildymu ar net pasišildyti vandenį naudojantis saulės energija. Visa tai - Jūsų naujame moderniame bute.

 


Elektros energijos kaina – mūsų pačių pasirinkimas

ElektrumŠiandien visi Lietuvos gyventojai turi teisę rinktis, ar elektros energijos tiekimas jiems turėtų būti vykdomas įmonės LESTO, ar nepriklausomų tiekėjų. Tačiau jau dabar pastebima, kad gyventojai nėra linkę rinktis nepriklausomų tiekėjų. Smulkiuoju elektros energijos vartotoju šiandien laikomas asmuo, įmonė ar įstaiga, kuri naudoja įrenginius, mažesnius negu 30 kW galios. Šie asmenys nepriklausomų el. energijos tiekėjų neapgulė prašymais ir sutartimis.

Nors sutartis ir pasirašoma su smulkiaisiais tiekėjais, elektros energiją į vartotojų namus įpareigota perduoti įmonė LESTO. Šios bendrovės pateiktais duomenimis, smulkiųjų vartotojų, kurie pasirinko nepriklausomų tiekėjų paslaugas ir sudarė su jais sutartis dėl elektros energijos tiekimo, skaičius padidėjo vos apie 15 procentų.

Nepriklausomas elektros energijos tiekimas vis labiau domina ir įmones, tačiau besidominčiųjų skaičius didėja šiek tiek lėčiau, nei tikėjosi nepriklausomi tiekėjai. Portalo 15min.lt duomenimis, iki pernai metų sausio mėnesio energijos tiekimo sutartis su nepriklausomais tiekėjais pasirašę buvo šiek tiek daugiau nei 5200 juridinį statusą turinčių asmenų.

LESTO atstovai suskubo apskaičiuoti, kad 2012 metais 71 proc. privačių tiekėjų tiekiamos energijos iškeliavo būtent juridiniams asmenims. Jiems buvo suteikta 5,06 TWH el. energijos.

Kuriasi vis daugiau įmonių, siūlančių elektros energijos tiekimo paslaugas

Kintant įstatymams ir direktyvoms, šalyje elektros energetikos sektorius po truputį juda modernizavimo linkme. Tad nebe paslaptis, jog energijos tiekimas ir tiekėjo pasirinkimas – kiekvieno fizinio ir juridinio asmens asmeninis reikalas. Veiklą šiandien sėkmingai plėtoja ir įmonės, šiame versle esančios jau net kelis dešimtmečius ar ilgiau, įmonės, kurios iš vienos veiklos sferos nežymiai persiorientavo į kitą veiklą. Jos kelia sau tikslus tapti paslaugų teikėjais, kurie geba tinkamiausiai derinti el. energijos vartojančiųjų poreikius ir optimalius energetikos sprendimus. Kokių dar privalumų turi šios įmonės? Nemaža dalis jų savo veiklą plėtoja iš ES lėšų, o elektros energija gaminama iš atsinaujinančių šaltinių, kuriant hidroelektrines, optimaliai panaudojant medienos kurą, vėjo energiją ir katilines. Taip pat tokios įmonės naudoja aplinką labai tausojančias technologijas, iki minimumo sumažinančias išskiriamo CO2 ir kitų teršalų kiekį. Vienas iš pažangiausių tiekėjų ir konkurencinga elektros energijos kaina Elektrum Lietuva.

 


Kompostas ir kompostavimas: viskas, ką turite žinoti

KompostasKompostas išvertus iš lotynų kalbos reiškia sukrauti, sumaišyti. Tai tokio tipo tiek procesas, tiek objektas kuriame vystosi įvairiausi mikroorganizmai, kurie vėliau žemę paverčia kur kas mineralingesne ir naudingesne. Apie kompostą žino beveik visi gyvenantys užmiesčiuose, kaimuose ir miesteliuose, kadangi siekiant išauginti gerą produkciją – kompostas yra tiesiog būtinas.

Šio tipo natūrai trąša yra puikus pasirinkimas siekiantiems pamaitinti medžius, daržoves ar vaisius, kuriems vitaminų niekada nebus per daug. Kompostas auga ir tobulėja su kiekviena nauja organizmo dalimi: augalais, mikroorganizmai ir panašiai, tad galima sakyti, jog kompostas yra perpūvęs mėšlas. Skirtumas tas, kad vykstant procesams visos medžiagos tampa kur kas naudingesnės ir juo patręšus augalus pastebimas ryškus augimo procesas. Turbūt nebūtų per drąsu sakyti, kad kompostas yra pati efektyviausia natūrali trąša. Ji ypač vertinama dabar, kuomet daugelis žmonių siekia natūralumo ir perka daržoves tik iš ekologiškų turgelių.

Kiekvienas siekiantis savo namuose turėti kompostą, tai gali padaryti gana paprastai. Pateikiame sudėtines dalis, kurių tinkamas panaudojimas padės namuose susikurti natūralią trąšą.

  • Dirva. Tai bene pati svarbiausia komposto sudėtinė dalis, kurioje vyksta visi procesai: absorbuojamos lakiosios medžiagos, gaminami fermentai, skaidomos medžiagos. Svarbiausia, kad jums nereikia įdėti jokių papildomų pastangų į šį procesą – viskas natūralu ir vyksta savaime tik įdėjus į kompostą papildomų medžiagų.
  • Sliekai. Rekomenduojama komposte apgyvendinti šiuos šliužus, kadangi jie atlieka labai svarbų skaidymo procesą. Tiesa, egzistuoja ir tokios komposto rūšys, kuriose patys svarbiausi ir yra minėtieji organizmai. Toks kompostas yra vadinamas humusu ir Lietuvoje tampa vis populiaresnis.
  • Papildomos medžiagos. Jos gaunamos iš augalų, kurios jūs išmetate. Nebijokite, neteks papildomai pirkti jokių produktų. Paprasčiausiai virtuvėje rekomenduotina laikyti atskirą kibirėlį į kurį bus metami nebereikalingi maisto produktai. Žinoma, ne viskas tinka, tačiau daržovių ir vaisių lupenos – maistas kompostui.

Natūrali trąša padės užtikrinti, kad užsiauginsite ir vėliau valgysite natūralius produktus, kurie jums padės įsisavinti visas reikalingas medžiagas.


Kai reikia kokybiško tinkamos talpos rezervuaro

TaaaBe kokybiškų talpų ir rezervuarų būtų pakankamai sunku užtikrinti geriausias produktų laikymo sąlygas, tačiau dabar patikimos įrangos pagalba situaciją galima pakreipti gamintojo naudai. Gaminimo procese, kurio metu net ir naudojama įranga lemia pačio gaminio kokybę, aktualu naudoti tik tas metalines konstrukcijas, kurios yra sertifikuotos, patikimos ir funkcionalios. Kiekviena pramonės sritis privalo turėti kokybišką techniką.

Gaminių kokybė ir estetinė jų išvaizda yra svarbiausias gamybos proceso rezultatas. Tam užtikrinti yra naudojami patys įvairiausi metodai, tarp kurių, žinoma, yra ir kokybiškos įrangos naudojimas. Visus gaminius ar gamybos proceso vaisius reikia kažkur laikyti, tad nerūdijančio plieno konstrukcijos puikiai tam pasitarnauja. Jos gaminamos tiek Lietuvos, tiek Latvijos rinkoms ir dažnai latviškai vadinamos – tvertnes. Tai tvirtas gaminys, kuris turi itin plačias panaudojimo galimybes. Tinkamos talpos ir pobūdžio rezervuaras gali pasitarnauti ne vienoje pramonės srityje.

Iš nerūdijančio plieno gaminamos įvairios paskirties talpos Lietuvos ir Latvijos pramonininkams suteikia itin lankstų kokybiškos įrangos pasirinkimą. Jos puikiai pritaikomos tiek su maisto gaminių susijusiu gamybos procesu, tiek su sandėliavimu bei produktų transportavimu. Metalinės konstrukcijos turi sertifikatus, tad sąlyčio su maisto produktais metu nereikia jaudintis dėl gaminio pažeidimo ar kitokios jo būklės pakitimo. Nerūdijančio ar konstrukcinio plieno talpos užtikrina geriausias produkto laikymo sąlygas ir gamintojui pateikia itin ekonomišką įrangos pasirinkimą.

Tinkamos talpos rezervuarai ar cisternos ne tik Lietuvai, bet ir Latvijai pateikia puikią ir visą gamybos procesą palengvinančią įrangos pasirinkimo išeitį. Latvijoje plėtojama maisto, chemijos, žemės ūkio pramonė bendradarbiauja su įvairiais Lietuvos konstrukcijų gamintojais, tad šias talpas, kitaip vadinamas tvertnes, aktualu išsirinkti tik kokybiškas, patikimas ir ilgaamžes.

Kai reikia kokybiško tinkamos talpos rezervuaro, nereikia toli ieškoti nes įvairūs gamintojai gali pasiūlyti tikrai neblogus metalinių konstrukcijų pasiūlymus. Tiek Lietuvoje, tiek kitose Europos valstybėse įvairių talpų, rezervuarų ar cisternų gamintojai savo klientams užtikrina puikios kainos ir nepriekaištingos kokybės pasiūlymus. Pasirūpinti tokia įranga yra nepaprastai svarbu, nes ji užtikrina puikias sandėliavimo ir transportavimo sąlygas, palaiko gaminių kokybę bei palengvina visą gamybos procesą. 


Perkraustymo paslaugos: ko reikalauti iš kraustytojų?

Perkraustymo paslaugosVisuomet užsakant profesionalias kraustymo paslaugas klientams kyla daugelis klausimų, susijusių su tuo, kokias iš tiesų garantijas ir paslaugas turi suteikti perkraustymo paslaugos. Žinoma, greičiausiai vieningo atsakymo nėra, nes kiekviena įmonė gali pasiūlyti skirtingų paslaugų paketą, tačiau norintiems gauti profesionalias ir tinkamas paslaugas pravartu žinoti, ko jie galėtų reikalauti iš savo kraustytojų arba ieškoti šių žmonių pagal tam tikrus kriterijus.

  • Profesionalumas. Geriausiai, jei perkraustymo paslaugos Vilniuje ar kitame mieste Jums būtų suteikiamos profesionaliai ir užtikrintų tinkamus rezultatus. Kaip žinoti, ar Jūsų pasirinkta įmone galima pasitikėti? Pirmiausia apsilankykite šios įmonės interneto svetainėje. Dažniausiai čia galėsite paskaityti apie įmonę, susipažinti su jos paslaugų paketu ir pamatyti, kokius projektus ar darbus ji yra neseniai atlikusi. Taip pat nepamirškite pasiskaityti keleto atsiliepimų apie šį kraustytoją tam, kad galėtumėte įvertinti klientų, jau pasinaudojusių šiomis paslaugomis patirtį.
  • Atsakingumas. Labai svarbu atkreipti dėmesį, kaip įmonė su Jumis bendrauja. Prieš pasirinkdami, kokios perkraustymo paslaugos Jums labiausiai tinka, greičiausiai susisieksite su keliomis įmonėmis ir bendrausite, tad šiuo metu pravartu atkreipti dėmes į tai, kaip su Jumis bendrauja žmogus, iš kurio potencialiai pirksite Jums reikalingas paslaugas. Jeigu konsultantas vengia atsakinėti į Jums svarbius klausimus, neturi konkrečių atsakymų, su juo sunku susisiekti arba jis kalba nemandagiai - tai gali būti paprasti rodikliai, sakantys, jog šis paslaugų tiekėjas nėra itin suinteresuotas išlaikyti Jus kaip klientą. Jei jis taip nederamai bendrauja, greičiausiai sunku net įsivaizduoti, kaip neatsakinga gali elgtis su Jūsų daiktais. Pagalvokite, ar toks kraustytojas Jums reikalingas.
  • Garantijos. Išsirinkus kraustymo įmonę, labai svarbu tinkamai išsiaiškinti, kokios garantijos yra Jums suteikiamos. Žinoma, kiekvienam svarbūs turimi asmeniniai daiktai, tačiau garantija ypač svarbi tiems žmonėms, kuriems reikalingos perkraustymo paslaugos pervežti meno kūrinius, antikvarinius baldus, kitus brangius ir vertingus daiktus. Ne paslaptis, kad gabenimas nėra pats saugiausias dalykas, o kelyje gali pasitaikyti visko. Kad apsidraustumėte nuo nuostolių, kuriuos gali atnešti nelaimingi atsitikimai, geriausiai susitarti su kraustymo įmone, kokias garantijas jie gali Jums suteikti. Pagalvokite, jei įmonė nesuteikia jokių garantijų, gal jų darbas vyksta perdėm atsainiai?

 


Odontologijos klinika – pragaras ar skaistykla?

Sveiki-dantys
Odontologas – mūsų didžiausias draugas. Moksliškai įrodyta, kad vienu iš nepakeliamiausių skausmų yra laikomas dantų skausmas. Ypač su juo sunkiai sekasi kovoti vyrams, todėl gydytojas, sugebantis pašalinti šio skausmo priežastis turėtų būti nešiojamas ant rankų. Odontologijos klinika tada tampa lyg ir savotiška oaze, kur šis dantų skausmas praeina. Kai kam jis praeina vien tik iš baimės. Gaila, kad tik labai trumpam – kol smegenyse vis dar ūžia grąžto garsai...

Žmonės skirstomi į tris grupes pagal tai, kaip suvokia odontologų ir odontologijos klinikų reikšmę mūsų visuomenei:

  1. Rojus ir angelas. Taip, yra labai mažai žmonių, kurie odontologijos kliniką laiko rojumi, o odontologą – angelu, kuris savo stebuklingu prisilietimu sėja grožį ir palaimą.
  2. Skaistykla. Didžioji dalis žmonių mano, kad dantų gydytojas yra tam, kad perauklėtų. Ilgus metus nesirūpinę savo dantimis, jie turi pereiti šiek tiek kančių ir atgailos, kad suvoktų, jog dar ne viskas prarasta ir dantis galima išgelbėti. Aišku, antrojo šansu vargu, ar sulauks...
  3. Pragaras ir velnias. Yra žmonių grupė, kuri nuoširdžiai nekenčia odontologų, o odontologijos klinika jiems asocijuojasi su siaubo filmuose matyta įstaiga, kurioje visi tik ir suinteresuoti išrauti visus dantis kuo skausmingesniu būdu ir dar pasišaipyti iš „bėdos“ ištikto žmogaus.

Rojus – retenybė, nors yra tekę girdėti, kad odontologo kėdėje kažkas net nusnūsti sugeba... Kas tada belieka? Skaistykla ar pragaras?

Leiskite pasidalinti sava patirtimi. Daugelį metų nesirūpinau savo dantimis tinkamai. Kai skausmas tapo nepakeliamas, teko eiti pas odontologą. Rezultatas – beveik visi taisyti dantys, 6 ištraukti (įskaitant ir 4 protinius), sutvarkyti bent 8 kanalai. Aišku, išleisti ir keli tūkstančiai litų. Kiek dantų pastos galėčiau nusipirkti! Užtektų visam gyvenimui, o taip pat ir mano vaikams… Visa tai nutiko dėl to, kad numodavau į dantų plovimąsi ir vis sau kartodavau, kad odontologas yra velnias, o odontologijos klinika – siaubingas pragaras.

Dabar rūpinuosi savo dantimis ir baikščiai žiūriu į savo jaunų tėvų bedantes burnas. Genai atsiliepia dantims, neabejotinai, bet aš praėjau skaistyklą ir taip lengvai nepasiduosiu.

Geriau jau odontologijos klinika būna rojumi. Rūpinkitės savo dantimis ir burnos higiena!