Previous month:
rugsėjis 2014
Next month:
lapkritis 2014

spalis 2014

Elektros generatoriai – moderniosios eros pradžia

Generatoriai
Šiais laikais tikriausiai būtų sunku įsivaizduoti savo gyvenimą be kompiuterių, telefonų, mašinų ir kitų elektroninių prietaisų, kurie mūsų gyvenimą kiekvieną dieną daro patogesnį. Tačiau palyginus dar visai neseniai jų nebuvo, pavyzdžiui, pirmosios mašinos atsirado tik devynioliktojo amžiaus pabaigoje, telefonai taip pat panašiu metu, kai išradus garo turbiną pasaulyje prasidėjo pramonės perversmas. Mobilieji telefonai ir kompiuteriai rinkoje atsirado dar vėliau, beveik po šimto metų ir pirmieji šie prietaisai gerokai skyrėsi nuo tų, kuriuos naudojame šiandien, pavyzdžiui, pirmasis kompiuteris, kuris atliko paprasto skaičiuotuvo funkciją, užėmė didžiausią kambarį. Kadangi šiuos daiktus naudojame kasdieną, nesunku įsivaizduoti, kokie didžiuliai atradimai tai buvo, tačiau tikriausiai gerokai sunkiau bus įsivaizduoti, kokią didžiulę sensaciją sukėlė išradimas prietaisų, kurių pagalba veikia jau minėtieji įrenginiai.

Pabandykite įsivaizduoti pasaulį be elektros – tikriausiai būtų be galo sunku, juk elektros sąskaitos ne tik kiekvieną mėnesį pasiekia mūsų pašto dėžutes, tačiau mus visą dieną nuolatos supa elektros prietaisai ir jei jie nustotų veikti, pasaulyje įsivyrautų chaosas. Pirmieji elektros generatoriai buvo sukurti šiek tiek mažiau, nei prieš du šimtus metų, o juos sukūrė ne kas kitas kaip Maiklas Faradėjus, kurį daugelis moksleivių ir fizikos studentų turėtų žinoti ir kaip Faradėjaus konstantos autorių. Elektros generatoriai yra įrenginiai, kurie mechaninę energiją paverčia elektros energija ir veikia elektromagnetinės indukcijos reiškinio dėka. Tokių generatorių energijos šaltiniai gali būti dyzeliniai ir vidaus degimo varikliai bei natūralūs energijos šaltiniai, tokie kaip bangų mūša ar vėjas. Taigi, akivaizdžiausias elektros generatorių pritaikymas yra vėjo jėgainės, kurių nemažai yra ir Lietuvoje. Elektros generatoriai yra skirstomi ir pagal tai, kokią elektros srovę jie tiekia: nuolatinę ar kintamą. Nuolatinė srovė yra ta, kurios stipris ir kryptis laikui bėgant nekinta, o kintama – kurios stiprį ir kryptį galima keisti. Dažniausiai elektros generatoriai turi abiejų tipų srovėms skirtus lizdus, žymimus AC ir DC raidėmis, kad vienu generatoriumi būtų galima aprūpinti skirtingus prietaisus. Tokius generatorius daugelis naudoja ir buityje arba juos tikrai galima išvysti mokyklos ar universiteto fizikos laboratorijoje.


Greitųjų kreditų palyginimas

Kreditai1Nusprendėte paimti kreditą keliems šimtams litų ir jį grąžinti per keletą mėnesių? Puiku! Tai jūsų laisvė ir pasirinkimas, tačiau norėtume priminti ir apie kitas , susijusias, laisves, kuriomis naudojamės demokratinėje ir technologiškai pažangioje visuomenėje. Tai laisvė laisvai gauti informaciją ir ją palyginti. Greitųjų kreditų sričiai tai tikrai galioja...

Greitųjų kreditų palyginimas turėtų būti pirmasis žingsnis prieš imant greitąją paskolą. Kiti tai vadina rinkos tyrimu, nuolaidų medžiokle, tačiau jums BŪTINA palyginti visų Lietuvoje veikiančių bendrovių sąlygas, kad galėtumėte nuspręsti, kur jums bus geriausia.

Paskolų internetu palyginimas yra gana paprastas. Naudojatės Google ir pieštuku arba Exceliu. Jums reikia susirašyti keletą kriterijų, pagal kuriuos lyginsite.

Sakykime, jums reikalinga 1000 litų suma, kurią ketinate grąžinti per 6 mėnesius. Jūs paskolą imate pirmąjį kartą. Kaip išsirinkti geriausią paslaugos tiekėją?

Į paiešką vedate „greitieji kreditai“ arba „greitosios paskolos“ ir atsidarote pirmuosius 30 puslapių. Juos peržiūrite ir paliekate tik kreditų teikėjus, o ne informacinius resursus. Realiai jums turėtų likti 5-15 puslapių. Visuose juose rasite interaktyvias skaičiuokles, kur galite įvesti norimą sumą ir grąžinimo laikotarpį. Skaičiuoklė automatiškai pateikia mėnesinę įmoką jau su paskolos administravimo mokesčiais ir palūkanomis. Stebėkite atidžiai. Kai kur paskolos administravimo mokestis yra atskirai, tad turite aiškiai pasižymėti, kur jūsų laukia kiek didesnė pirmoji įmoka.

Atkreipkite dėmesį į šiuos momentus:

  1. Palyginkite mėnesinės įmokos sumą. Sumos skiriasi gana nedaug, tad įsiskaitykite į kitas sąlygas, kurios vėliau gali būti labai svarbios.
  2. Atkreipkite dėmesį, ar jau įskaičiuotas administravimo mokestis? Jis gana nedidelis, tačiau gali tapti nemalonia staigmena.
  3. Labai gerai įsiskaitykite akcijų taisykles, ypač tas ,kuriose skelbiama, kad pirmoji įmoka nemokama, arba grąžinti reiks mažiau nei paėmėte. Greitųjų kreditų bendrovės, kaip ir bankai tikrai savęs nenusiskriaus, tad ši nuolaida taikoma su tam tikromis sąlygomis.
  4. Pasidomėkite galimybėmis pratęsti mokėjimą arba jį atidėti – kiek tai kainuos. Visada turėkite atsarginį variantą, ką darysite, jei nesugebėsite kažkurį mėnesį sumokėti laiku.
  5. Pasitikrinkite, kokie yra reikalavimai gauti paskolas. Gal reikės papildomų dokumentų? Gal galite užstatyti automobilį, ar nekilnojamąjį turtą?
  6. Pasidomėkite, kokiomis sąlygomis galite grąžinti kreditą anksčiau laiko, pavyzdžiui ne per minėtus 6 mėnesius, o jau po 2 mėnesių? Ar reikės mokėti palūkanas? Ar gresia kokios nors sankcijos?

Greitųjų kreditų palyginimas reikalauja dar vieno dalyko – blaiviai mąstančios galvos. Nepriimkite skolinimosi sprendimo susijaudinę, užklupti depresyvios nuotaikos, apsvaigę nuo alkoholio. Tai prie gero nepriveda bet kurioje srityje darant bet kuriuos sprendimus. Paskolų internetu palyginimas geriausiai galėtų vykti kartu su kolega ar artimu šeimos nariu, kuris atkreiptų dėmesį į tam tikrus niuansus.

 

 


Kreditų rinkos apžvalga

KreditaiKreditų rinka šiuo metu nemažai daliai žmonių asocijuojasi su nemokių asmenų imamomis paskolomis, tačiau iš prieinamos viešos Lietuvos Banko pateikiamos statistikos galime matyti, jog „blogų“ paskolų skaičius yra kur mažesnis. Kalbant apie visą laikotarpį ir visas suteiktas paskolas, yra matomas aiškus vartojimo kredito poreikis Lietuvoje. Tai nereiškia, jog kiekvienas besiskolinantis žmogus yra nemokus – šiomis paslaugomis naudojasi daug kas ir didžioji kreditų dalis yra gražinama be jokio vargo, kas leidžia manyti, jog skolinimasis dažniausiai yra itin atsakingas procesas, kurio įsipareigojimų vykdymas dažniausiai būna sklandus.

Kalbant apie greitųjų vartojimo kreditų populiarumą, yra aiškiai matoma, jog šia paslauga yra naudojamasi itin dažnai, nes pavyzdžiui, iki 2014 metų pirmojo ketvirčio pabaigos išmokėtų vartojimo kreditų skaičius siekė 274 893, kas leidžia suprasti, jog šių paslaugų paklausa yra labai didelė. Žinoma, skolinamasi yra įvairiausiems tikslams, todėl ir bendras skaičius yra gana nemenkas. Kas liečia bendrą sumą, tai visos šios paskolos bendrai sudarė išmokėtus 274 828 969 litus, o tai tikrai yra nemenka suma paskolų rinkoje. Verta pabrėžti, jog vedant vidurkį, vidutinė grąžinamos paskolos suma sudarė apie tūkstantį litų.

Žinoma, šioje srityje taip pat nebuvo apsieita be nesklandumų – pasitaikė ne vienas atvejis, jog kredito sutartis buvo nutraukta dėl to, jog skolininkas nevykdė savo įsipareigojimų. Būtina pastebėti, jog nuomonė, kad vartojimo kreditus ima tik nemokūs asmenys yra klaidinga, nes toje pačioje statistikoje galime matyti visai kitokią ir svarbiausią – realią situaciją. Būtent iki minėto laikotarpio, kredito sutarčių buvo nutraukta 12 344 kas yra itin mažai lyginant su sklandžiai gražintomis paskolomis. Žinoma, šis skaičius nėra galutinis, todėl jo paklaida yra akivaizdi, nes čia minimas tik paskolų gavėjų įsipareigojimų nevykdymas, o kredito sutartys galėjo būti nutraukiamos ir dėl kitų priežasčių. Verta pastebėti tai, jog nutrauktos sutartys dar nereiškia, jog visais atvejais įsipareigojimai nebuvo iki galo įvykdyti. Tai reiškia, jog sutarties nutraukimas gali būti vykdomas tiesiog išieškant skolą iš asmens turto arba pasitelkiant kitas priemones, kurių dėka yra susigrąžinami pinigai. Trumpai tariant – nutrauktos sutartys nereiškia, jog kreditai buvo negražinti,  nes paprasčiausiai, neretais atvejais, kredito gavėjai yra įpareigoti padengti visą paskolos sumą jeigu jie pradelsia mokėjimą, todėl tai suprantama, jog kredito teikėjai galbūt ne visada patiria kažkokius nuostolius.

Kas liečia „blogąsias“ paskolas, tai šis skaičius turėtų būti pateikiamas su platesne informacija, nes būtina pabrėžti – kai kurios iš jų buvo išieškomos teisminiu arba ikiteisminiu būdu, todėl čia reikalinga jau kita statistika. Kalbant apskritai, matome, jog greitųjų kreditų bendrovių veikla tikrai nėra nuostolinga, o pateikiama Lietuvos banko statistika leidžia geriau apžvelgti visą realią situaciją ir suprasti, jog tik atsakingo skolinimosi dėka yra pasiekiami teigiami rezultatai tiek kreditorių, tiek ir kredito gavėjų atžvilgiu.

 


Geriausios lauko durys ir jų pasirinkimas

Lauko durysNe visos durys yra saugios, tvirtos ir patvarios, tačiau tai yra savybės, kurias turėtų turėti kiekvienos lauko durys. Jos apsaugo nuo netinkamų svečių, yra lengvai rakinamos, varstomos ir neretai išsiskiriančios savo unikaliu dizainu bei individualizuota paskirtimi. Tai turi būti šiltos lauko durys, kurios tiek išvaizda, tiek savo savybėmis tinkamai pasitarnauja namo saugumui užtikrinti ir jo gyventojų poreikiams patenkinti.

Svarbiausias lauko durų aspektas – saugumas. Kuo durys yra tvirtesnės, tuo saugesni jaučiasi esą namo gyventojai. Didesniam saugumui užtikrinti labai dažnai yra pasirenkamos ir rekomenduojamos šarvuotos lauko durys. Jų saugumas priklauso ne vien nuo spynų kiekio, bet ir nuo pačių durų konstrukcijos, jų montavimo sprendimo. Šios tvirto šarvo durys padeda tinkamai apsaugoti namus nuo netikėtų apsilankymų ir nelauktų svečių. Kiekvienas nori tinkamai apsaugoti savo namus, tad šios lauko durys yra tas variantas, kuris nenuvils ir neapleis.

Tvirtos ir patikimos lauko durys namui ir jo gyventojams suteikia ne tik saugumo, bet ir šilumos, komforto ir malonumo jausmą. Jos turi ne tik saugoti, bet ir derintis prie visų namų interjero ir eksterjero detalių. Šiandien tai pasiekti yra visai nesudėtinga, kadangi vienokios ar kitokios lauko durys kaina skiriasi visai nedaug. Galima pasirinkti įvairių medžiagų, raštų ar individualaus dizaino duris ir jas įsigyti už visai padorią kainą. Tai pigios durys, kurioms nereikia išskirtinio dėmesio ar specialios priežiūros.

Duris įprasta rinktis tokias, kurios ne vien saugotų ir būtų malonios akiai, bet ir tokias, kurios būtų sandarios, ir nepraleistų šalčio. Jos turi nepraleisti šalčio iš lauko ir taip saugoti šilumą namuose. Kuo sandaresnės bus lauko durys, tuo šiltesnė namų atmosfera ir mažesnės šildymo išlaidos bus kiekvieną mėnesį. Susimąstyti verta, kadangi vien dėl tokių smulkių detalių dažnas gyventojas praranda nors ir nedidelę, bet svarbią dalį pinigų. Rinkdamiesi duris atkreipkite dėmesį ir jų kainą, tačiau net ir pigios lauko durys gali puikiai tarnauti ilgus metus.

Taigi, lauko durys atlieka itin svarbią pareigą namo gyventojams – jos apsaugo namus nuo įsibrovėlių, suteikia interjerui ir eksterjerui modernumo bei neleidžia šaltam orui išsklaidyti name susikaupusios šilumos. Lauko durys akcija dalinasi su visais pirkėjais – visa tai už prieinamą kainą kiekvienam.   

 

 

 


Rūbai taip pat padeda lieknėti

Drabuziai-internetu-dydziaiVisom pasitaiko tokių gyvenimo periodų, kuomet kūno linijos kiek „prasiplečia“, apvalumai išryškėja, o rūbai pasidaro per ankšti. Žinoma, tuomet geriausias patarimas yra sureguliuoti mitybą bei prisiminti kelią į sporto klubą, tačiau iki tol, galima sulieknėti pasirinkus tinkamus rūbus. Taip taip, netinkamai parinkti rūbai, net modelio figūrą turinčią merginą gali paversti storulike. O ką jau kalbėti apie kelis papildomus kilogramus priaugusią merginą. Todėl norint atrodyti gerai, reikia atidžiai rinktis ką rengtis. Pateikiame keletą praktiškų patarimų.

Pradėkime nuo apatinių

Atrodytų apatiniai nesimato, slepiasi po viršutiniais rūbais, tačiau iš tiesų jie formuoja mūsų figūrą. Pradėti reiktų nuo tinkamos liemenėlės paieškos. Kuomet krūtinė pakelta, tuomet išryškėja figūros linkiai ir labiau matosi liemuo. Tuo tarpu kelnaitės kurios įsispaudžia į kubus labiau išryškina „gelbėjimosi ratą“, todėl kelnaites reikia rinktis lengvai prigludusias, ir platesniais šonais.

Tinkamas dydis

Nors šiuo metu itin madingi oversized rūbai, su jais reikia žaisti itin atsargiai. Jokiais būdais negalima rinktis oversized kelnių ir palaidinės vienu metu. Jei norite vikėti oversized kelnes, tuomet rinkitės prigludusią palaidinę, o jei norite užsivilkti laisvesnį megztuką, tuomet rinkitės aptemptas kelnes.

Rinkitės savo dydžio rūbus, nesigundykite įsigyti vienu dydžiu mažesnių, tai kad vilkėsite mažesnį dydį, nepadarys jus lieknesnės. Priešingai - apspaus, išryškins, deformuos figūrą ir taip atrodysite tik blogiau. Perkant visuomet matuokitės, o drabuziai internetu turi būti perkami tik geria išstudijavus dydžių lentelę.

Juoda išgelbėtoja

Juoda spalva išties gelbėja, kuomet norima nukreipti dėmesį nuo figūros trūkumų. Tačiau vilkėti vien tik juoda nėra gera idėja, nebent planuojate vaidinti juodą varną. Tamsią spalvą visuomet pagyvinkite ryškiais aksesuarais. Prie juodos labai dera moteriškumu ir seksualumu spinduliuojanti raudona, tad raudoni batai ir rankinė, raudonas šalis bei sidabriniai ar auksiniai papuošalai jus pavers tikra deive.

Susidraugaukite su siuvėju

Kaip minėta rūbai turi būti jūsų dydžio. Todėl jei jūsų spintoje daugybė rūbų, o neturite kuo apsivilkti, nes rūbai jums arba per maži, arba per dideli, tuomet pats laikas keliauti pas siuvėja ir susitvarkyti turimą spintos turinį.