Previous month:
gegužė 2014
Next month:
liepa 2014

birželis 2014

Kad kreditai netaptų prakeiksmu

Credit24-300x300
Dažnai viešojoje erdvėje kreditai ir kreditavimo bendrovės plakamos dėl to, kad painioja gyventojus, įstumia juos į finansinius liūnus ir daug kitų dalykų. Į tai reaguodamas Lietuvos bankas jau ne kartą sugriežtino smulkiojo kreditavimo bendrovių veikimo principus, iškeldamas joms vis naujus iššūkius.

Šalies ekonomikai kylant į viršų, Lietuvoje statistika rodo, jog gyventojai vis lengviau geba grąžinti ne tik paskolas, bet ir greituosius kreditus bei kitus finansinius įsipareigojimus O čia ir norinčių pasiskolinti padaugėja. Tačiau asmeninių finansų konsultantai pataria prieš imant kreditą gerai įvertinti savo galimybes bei kreditavimo bendrovę, o tik po to pasirašyti sutartį, mat dažnai
pavyzdžiai rodo, jog Lietuvoje gyventojai veikia atvirkštiniu principu.

1. Savikontrolė. Labai svarbus žingsnis prieš imant kreditą yra savo finansinio pajėgumo įvertinimas. Dažnai specialistai teigia, jog lietuviai tiesiog negeba tinkamai planuoti savo išlaidų, todėl skolinasi ne pagal savo pajamas. Kad galėtumėte to išvengti, o kreditai netaptų kasdiene našta, prieš skolindamiesi pasidarykite savo finansinį auditą. Įvertinkite savo paskutinių mėnesio pajamas ir išlaidas. Tuomet pagalvokite, kokią sumą ir kam norite atiduoti bei realiai įvertinkite artimiausių metų tikėtinas pajams ir išlaidas. Labai svarbu viską skaičiuoti logiškai - numatykite ne tas lėšas, kurias norėtumėte gauti ateinančius metus, o tuos pinigus, kuriuos esate tikri, kad gausite. Tik tokiu atveju galėsite tinkamai įvertinti savo mokumą ir nesusidursite su sunkumais grąžinant paskolą.

2. Bendrovės įvertinimas. Kitas svarbus dalykas, kurį reikia padaryti prieš skolinantis - įvertinti įmonės, kuria naudositės, paslaugų kokybę. Yra daug kreditavimo įmonių, kurios dažniausiai siūlo skirtingas skolinimosi sąlygas. Apsilankykite keletoje iš jų svetainių ir pasinaudokite siūloma skaičiuokle - taip galėsite patikrinti, kokias sąlygas būtent Jums siūlo konkreti bendrovė.
Taip pat nepamirškite apie juos šiek tiek panaršyti internete, paskaitykite žmonių atsiliepimus. Dažniausiai internete slypi atsakymai apie daugelio įmonių teikiamų paslaugų ar parduodamų prekių kokybę. Žmogus, kartą jau išbandęs vieną ar kitą paslaugos tiekėją dažnai pasidalina savo patirtimi, o ši leis Jums geriau apsispręsti.

3. Neišeikite iš ritmo. Dažnai sakoma, kad kreditai tai tarsi priklausomybė - kartą pasiskolinus, lengvų pinigų norisi daugiau ir daugiau. Taip nėra jei neleidžiate tam atsitikti. Todėl pasiskolinus pinigus svarbu tinkamai toliau planuoti savo išlaidas. Nenukrypkite nuo vykdomo biudžeto skirstymo net jei manote, kad ateities perspektyvos gerėja, mat taip dažniausiai nutinka, jog pervertinus savo galimybes išleidžiama daugiau, tada pritrūkus pinigų tenka grįžti į kreditavimo įmonę, o tada sustoti jau sunku net ir norint.


TOP 5 dažniausi darbo skelbimai

Cooltext1591228438Šiai dienai Lietuvos darbo rinka itin plati. Augančiai šalies ekonomikai, reikia vis daugiau darbo jėgos. Graibstomi ne tik įvairiausi specialistai, tačiau ir paprasti darbuotojai. Norėdami išsiaiškinti labiausiai trokštamų sričių darbuotojus, pabandykime apžvelgti kokie darbo skelbimai dažniausi.

Taigi šiuo metu Lietuvoje daugiausiai ieškoma įvairių prekybos sričių darbuotojų. Žinant prekybos centrų gausą, turbūt nenuostabu, jog dažniausiai reikalingi kasininkai. Po kasininkų labiausiai reikalingi pardavėjai – konsultantai. Tai gali būti automobilių dalių, zoologijos prekių, batų, drabužių ar bet kokių kitų parduotuvių pardavėjai. Taip pat šioje srityje žvalgomasi ganėtinai daug prekybos vadybininkų, kurie ieško klientų bene visiems įmanomiems verslams.

Antrojoje vietoje, labiausiai ieškomi informacinių technologijų specialistai, dažniausiai programuotojai. Be programuotojų, informacinių technologijų srityje graibstomi projektų plėtotojai. Šie žmonės turi išmanyti ne tik informacines technologijas, tačiau turėti ir stiprias vadybos bei internetinės rinkodaros žinias. Taip pat ieškoma informacinių technologijų konsultantų. Konsultantų pareigos apmokyti kitus įmonės darbuotojus, kaip naudotis informacinėmis technologijomis bei instrukcijų rašymas.

Trečiojoje vietoje, dažniausiai pastebimi darbo skelbimai, kuriuose ieškoma gamybos ir pramonės sričių darbuotojų. Tai cechų darbuotojai dirbantys prie staklių, vairuojantys krautuvus, surinkinėjantys įvairiausius prietaisus ir panašiai. Į gamybos sritį taip pat įeina inžinieriai specialistai. Inžinieriai dažniausiai konstruoja, prižiūri, taiso įvairiausius gamybai reikalingus prietaisus ir stakles. Be eilinių darbuotojų ir inžinierių, gamybos sričių verslams reikalingi gamybos vadovai. Gamybos vadovai turi išmanyti, kaip įmonėje vyksta gamybos procesai, turėti vadybos žinių.

Ketvirtojoje vietoje, pagal dažniausiai šiuo metu samdomus darbuotojus yra valdymo sričių atstovai. Tai įmonių padalinių vadovai, direktoriai, personalo vadovai, reklamos vadovai ir kiti panašūs specialistai, kurie turi gilias verslo vadybos žinias.

Na ir paskutinėje penktojoje vietoje, labiausiai ieškomi logistikos srities atstovai. Daugiausiai tolimųjų reisų vairuotojai ir transporto vadybininkai. Transporto vadybininkų pagrindinis darbas, ieškoti klientų tiek Lietuvoje tiek ir visame pasaulyje. Be vairuotojų ir vadybininkų, logistikos įmonėms reikalingi krovėjai ir transporto priemonių prižiūrėtojai. Krovėjai dažniausiai būna sandėlio darbuotojai, kurie pakrauna ir iškrauna vilkikus. Tuo tarpu transporto priemonių prižiūrėtojų darbas, prižiūrėti ir taisyti įmonės vilkikus.

Taigi šiuo metu Lietuvoje dažniausiai pasitaiko darbo skelbimai, kuriais ieškomi prekybos, informacinių technologijų, gamybos, valdymo bei logistikos sričių darbuotojai.


Butų pardavimas Vilniuje: kas svarbu vilniečiui?

Vilniuje2
Butų pardavimas Vilniuje
, ko gero, vyksta sparčiau, nei prieš krizę. Tai įtakoja vis plačiau įgyvendinami naujų namų statybos projektai. Dabar Vilniuje pradėtų ar jau pastatytų naujų gyvenamųjų namų kvartalų – jau virš 40.

Dauguma butų jau sulaikė pastovių gyventojų, kiti vis dar laukia pirkėjų. Kas svarbu vilniečiams, planuojantiems įsigyti būstą naujos statybos name?

Kaina užima pirmąją vietą. Ji gali svyruoti nuo 3000 iki 10 000 lt už kv. m. priklausomai nuo to, kurioje vietoje yra pastatytas namas. Žinoma, kuo arčiau centro, tuo brangiau. Brangiausia gyventi prestižiniu laikomame užupio rajone.

Vieta ir susisiekimas su miesto centru gali būti pagrįstai įvardijama antruoju svarbiausiu prioritetu. Labai svarbu, jog šalia naujų namų kvartalo būtų ugdymo įstaigos, maisto prekių parduotuvė, centras lengvai pasiekiamas viešuoju transportu ar dviračiais. Įgyvendinami dviračių takų projektai tai leis padaryti ir atokesnių rajonų gyventojams.

Buto plotas gali būti nelygus kambarių skaičiui, pavyzdžiui, didesnę dalį užima erdvi terasa ir virtuvė, o kambariai numatyti mažesni. Todėl svarbu, kad išplanavimas būtų patogus gyventi nuolat.

Išplanavimas ir buto vieta name – ne ką mažiau svarbus prioritetas. Juk visi nori šilto ir saulėto buto iš kurio atsiveria puiki panorama. Todėl pirmenybė skiriama butams, kurie yra rytų ar pietų pusėje.

Nors požeminės mašinų stovėjimo aikštelės jau tarsi tapo naujos statybos namų išskirtinumu ir dideliu pliusu prieš senesnius namus, tačiau didžiuosiuose miestuose, jos ypač aktualios. Todėl butų pardavimas Vilniuje, kuriems priklauso ir vieta požeminiame garaže, neabejotinai pirmauja prieš tuos, kurie tokios galimybės neturi.

Šilumos, garso izoliacija. Nors ir naudojamos kokybiškos statybinės medžiagos, vis dėlto, namai skiriasi šilumos bei garso izoliacijos patvarumu. Juk visi nori gyventi šiltuose namuose, kuriuose negirdėti pašalinio triukšmo.

Panorama. Vaizdas pro langą – tai vaizdas, kurį žmogus pamato ankstų rytą bei vakare, grįžęs po darbų. Todėl butai, turintys išraiškingą panoramą, vertinami labiau, nei tie, kurių buto langai yra tiesiai prieš kaimyno.

Žinoma, svarbi ir bendra estetika, kiemo vaizdas, išplanavimas. Kadangi pragyvenimo lygis sparčiai auga, kartu didėja ir poreikiai bei galimybės juos įgyvendinti.