Previous month:
kovas 2014
Next month:
gegužė 2014

balandis 2014

Civilinės atsakomybės draudimas

Car (1)
Kiekvienas vairuotojas žino, kad be privalomojo transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės (TPCVA) draudimo nevalia sėsti už automobilio vairo. Priešingu atveju gresia ne tik bauda už draudimo neturėjimą, bet taip pat išlieka rizika pakliuvus į eismo įvykį sulaukti rimtų finansinių sunkumų, mat nuostolius teks atlyginti patiems, o jei apgadinsite itin prabangų automobilį, nuostoliai sieks tikrai nemenką sumą, kurią sukrapštyti gali būti sunku. Draudimo brokerių svetainė brokeriukas.lt primena, kad TPCVA draudimas yra ne tik privalomas, bet ir ypač naudingas kiekvienam vairuojančiajam.

TPVCA draudimas nėra labai brangus, o įmoka priklauso nuo draudimo termino (įprastai kuo ilgesniam terminui draudžiatės, tuo tai atsieina pigiau), vairuotojo amžiaus, vairavimo stažo, eismo įvykių skaičiaus bei kai kurių automobilio duomenų (įtaką daro variklio kubatūra, galia, amžius). Todėl kaina gal svyruoti nuo maždaug šimto iki tūkstančio litų per metus.

Jauniems vairuotojams TPVCA draudimas neretai atrodo per brangus, todėl ieškoma išeičių. Dažniausiai automobiliai registruojami vyresnių giminaičių vardu ir deklaruojama, kad tai šeimos automobilis, kuriuo naudojasi ir mažiau patyrę, jauni vairuotojai. Taip pavyksta sutaupyti nemenką sumą pinigų, dažnai net iki 50% draudimo įmokos. Verta atkreipti dėmesį, kad netinkamai nurodžius jauniausiojo vairuotojo amžių ir vairavimo patirtį draudimo išmokos už sukeltą eismo įvykį galite negauti, nes pažeisite draudimo sutartį. Taigi, nurodyti būtina teisingus duomenis, o prieš sėdant vairuoti automobilio verta pasidomėti, ar draudimas Jums galios.

TPVCA draudimas yra supaprastintas ir įmokos skaičiuojamas pagal tam tikras, draudimo bendrovės iš anksto nustatytas formules, todėl šiuo metu ypač patogu savo automobilį privalomuoju draudimu apdrausti tiesiog namuose naudojantis internetu, o draudimo polisą galėsite atsispausdinti paprastu spausdintuvu namuose ar savo biure, tad nereikės specialiai važiuoti iki draudimo bendrovės ar laukti, kol bus atsiųstas draudimo polisas. Tik dėl žalios kortos gali tekti apsilankyti bendrovėje ar lukterėti, kol į Jus namus ji bus atsiųstas.

Jūsų automobilyje ar rankinėje esantis TPVCA draudimas užtikrins, kad Jūs būsite apsaugoti nuo didelių finansinių nuostolių sukėlus avariją (žinoma, Jūsų automobilio remontas bus Jūsų rūpestis ir ši draudimo rūšis nekompensuoja kaltininko automobilio remonto išlaidų, tam pasitarnauti gali KASKO draudimas). Taip pat nereikės sukti galvos ir teisintis pamačius policijos pareigūnus, galėsite kelyje jaustis ramiau, o tai didina saugumą, vairavimo kokybę.

Papildomas KASKO draudimas leis Jums jaustis dar saugiau, mat atlygins nuostolius Jūsų automobiliui net ir tada, kai eismo įvykio kaltininkas būsite Jūs ar kliudysite laukinį žvėrį, nepastebėsite kelio ženklo. Tiesa, ir šiose situacijose yra išimčių, kuomet Kasko draudimas neatlygina visų patirtų išlaidų (neblaivus vairuotojas, vairavimas be vairuotojo pažymėjimo ir pan.)

Besibaigiant draudimo galiojimo laikui pravartu savo išmaniajame telefone ar kompiuteryje įsivesti priminimą, kalendoriaus įrašą. Taip laiku spėsite pasirūpinti draudimu, galėsite besibaigiant draudimo poliso galiojimo laikui pasidomėti siūlomomis akcijomis, nuolaidomis, išsirinkti Jums tinkamiausią draudimą. Neretai bendrovės pasiūlo ir papildomas paslaugas, pavyzdžiui techninę pagalbą kelyje, kuomet po eismo įvykio Jūsų automobilis pats nebegali pajudėti. Verta atkreipti dėmesį, kad įprastai šios paslaugos nėra pigios. Kita puiki bendrovių ar brokerių paslauga – SMS žinutės priminimas apie draudimo poliso galiojimo pabaigą ir išankstinis naujo pasiūlymo suformavimas. Jums nereiktų rūpintis duomenų suvedimu, nereikėtų prisiminti, kur anksčiau draudėtės. Viskas ko reikia, tik įvertinti naują pasiūlymą ir sutikti su sąlygomis, apmokėti, o draudimas pats atkeliaus į Jūsų namus ar galėsite jį atsispausdinti.


Į kokias ne technines savybes reikėtų atkreipti dėmesį renkantis šaldytuvus?

FridgeŠaldytuvas – tai pirkinys, kuriuo naudositės mažiausiai dešimtmetį, taigi neverta rinktis pačio pirmo pasitaikiusio ir paties pigiausio šaldytuvo. Tačiau, užėjus į buitinių prekių parduotuves, nuo prekių gausos tiesiog apsisuka galva. Pateiksime mini gidą, padėsiantį lengviau susiorientuoti ir neprašauti renkantis šį stambų pirkinį.

1. Energijos sąnaudos. Jei norite, kad šaldytuvas eikvotų kuo mažiau elektros energijos, rinkitės A arba A+ klasės šaldytuvą. Lipdukas, nurodantis prietaiso energijos sąnaudas, paprastai priklijuotas būna ant šaldytuvo durelių greta kitų techninių charakteristikų. Vieni iš taupiausių rinkoje yra vokiški šaldytuvai Liebherr.

2. Ekonomiškesnė šaldymo kamera, įrengta šaldytuvo apačioje, o ne atvirkščiai. Taip yra todėl, kad apačioje yra ir kompresorius – šaldytuvo pagrindinis varikliukas ir svarbiausioji dalis. Taigi pasiekti ir palaikyti šaldymo temperatūrai šaldymo medžiaga lieka apačioje – ją varinėjant į viršų, kai šaldymo kamera įrengta viršuje, sueikvojama daugiau energijos. Tradicinis įprastas šaldytuvas Liebherr yra su šaldymo kamera apačioje.

3. Atidžiai apžiūrėkite šaldytuvo korpusą – ar nėra įbrėžimų, įlenkimų, o visų svarbiausia – ar viršutiniuose kampeliuose nenusilupę dažai. Antraip jau po metų šaldytuvas atrodys tarsi naudotas dešimtmetį. Patariama vengti ir šaldytuvų, kurių dureles puošia dideli lipdukai. Jei dažai nekokybiški, jie gali nusilupti ir drauge su lipduku.

4. Dėmesį atkreipkite į šaldytuvo durelių rankenėles: jei jos yra prisukamos, tai neturėtų klibėti ar juo labiau girgždėti. Kiekvienas šaldytuvas Liebherr turi specialiai primontuotas patogias rankenėles, tad jos niekada nenukrinta ir tarnauja tol, kol tarnauja ir pats šaldytuvas.

5. Ką reiškia įdubimai ar nelygumai ant šaldytuvo durelių? Jei jie yra ant durelių išorės, greičiausiai tai transportavimo defektas. Jei nelygumai yra ant vidinių durelių, galima įtarti gamybinį broką. Tai reiškia, kad medžiagos, iš kurių pagamintas šaldytuvas, gali būti arba nepakankamai tvirtos, arba netinkamai parinktos. Esant iš vidaus įlenktoms durelėms, galima numanyti, kad šaldytuvas nebus pakankamai sandarus. Standartus tiek medžiagų, tiek ir jų parinkimo prasme atitinka vokiškieji šaldytuvai Liebherr, nes įmonė gamina vien tik šaldytuvus ir šioje srityje turi sukaupusi daugiau nei pusės amžiaus patirtį.


Fotografų skelbimai – nauja erdvė darbo paieškai

ImagesDarbo paieška aktuali kiekvieno žmogaus gyvenime. Fotografams tai itin svarbu, kadangi jie neturi nuolatinės darbo vietos ir tikrai nedirba užsidarę kabinete 7 ar daugiau valandų per dieną. Jiems klientus reikia susirasti patiems. Būtent todėl šiandien nemažą dalį interneto erdvės užima fotografų skelbimai. Jų dėka daugelis geba susirasti naujų ir net ilgaamžių klientų, o klientai – profesionalių ir savo darbą mylinčių specialistų.

Fotografo profesija daugelį gali suintriguoti. Iš pirmo žvilgsnio tai atrodo visai nesudėtinga, paprasta ir labai įdomu. Tačiau fotografavimo menas tikrai nėra rožėmis klotas, tam reikia įdėti daug pastangų, laiko ir net išlaidų. Fotografų reklama, kursai, įranga ir papildomi reikmenys kainuoja daug, o viso to verslo pradžiai tikrai reikia. Profesionalus fotografas privalo turėti kokybišką įrangą, mokėti ja tinkamai naudotis, kurti kompozicijas, jas užfiksuoti, programine įranga retušuoti ir t.t. Tuomet reikia tiesiog tobulėti , lavinti įgūdžius, reikia daug praktikos, reklamos ir naujų klientų.

Fotografų skelbimai gali pasiūlyti itin palankią išeitį tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems fotografams, tiek įvairių renginių organizatoriams. Visi fotografai ieško darbo, visi renginių organizatoriai siekia įamžinti renginio akimirkas. Taigi, darbo visuomet bus, tereikia mokėti jo ieškoti. Photo1moment.com suteikia itin puikią abejus interesus tenkinančią išeitį. Tai fotografus ir renginių organizatorius vienijanti bendruomenė, kurioje nariai aktyviai dalijasi skelbimais, ieško specialistų, siūlo paslaugas ir net pardavinėja jau padarytas nuotraukas, talpina jas sistemoje.

Darbo paieška visuomet užtrunka. Jei neturi reputacijos ir esi dar tik pradedantysis, naujų užsakymų sulaukti bus nepaprastai sunku. Tačiau situaciją galima pakreipti savo naudai tinkama fotografų reklama. Ji pritraukia didesnį smalsuolių dėmesį ir padidina galimų klientų skaičių. Photo1moment.com svetainėje galima ieškoti naujų darbo skelbimų, talpinti savo darbus, juos pardavinėti ir viešai save pristatyti. Tai patogu, kadangi Jūs sulauksite didesnio žmonių susidomėjimo ir galėsite bendrauti su kitais šios srities specialistais.

Taigi, fotografai darbo ieško įvairiai, tačiau elementariausi fotografų skelbimai teikia itin didelę naudą. Vieta, kurioje gali prisistatyti ir parodyti savo darbus, leidžia atskleisti savo asmenybę, patirtį ir požiūrį į atliekamą darbą, taip įgyjant daugiau klientų, pasitikėjimo ir pajamų.


Medžio granulių privalumai prieš malkas

ZidiniaiJei ieškote savo būstui krosnelės, turbūt iš pat pradžių kyla klausimas, kokio tipo – granulinę ar malkinę – rinktis. Skirtumas tarp šių dviejų krosnelių gana tiesmukas – tai kuras, kurį naudosite jose. Malkos yra pats seniausias kuras, kurį dar akmens amžiaus žmonės naudojo urvuose, ir jis išliko iki šiol kaip klasikinis šilumos šaltinis. Tačiau ne per seniausiai malkoms atsirado konkurentas – medžio granulės. Tai sukompresuotos pjuvenų „piliulės“, kurios taip pat puikiai atlieka savo vaidmenį apšildant jūsų būstą ir dar daugiau. Apžvelkime keletą privalumų šio naujojo kuro tipo.

Visų pirma reikėtų paminėti ekonomiškumą. Ne kiekvienam skirta privilegija turėti savo nuosavą mišką prie pat namų, kuris teikia malkas visiškai nemokamai ištisus metus (ypač, jei gyvenate mieste). Medienos rinka klesti, nes žmonės ją perka ne vien namams statyti, tačiau ir juos apšildinti. Kadangi ši rinka nepastovi, kartais malkos gali atsieiti daug brangiau, nei anais metais.

Kita vertus, medžio granulės kainuoja daug mažiau. Kaip ir minėjome, jos sudarytos iš pjuvenų, t.y. medžio atliekų, todėl yra pigesnės. Dabar kai kas galėtų prieštarauti, kad jų ir reikia daug daugiau, nei malkų, ir kad granulės dega trumpiau, išskiria mažiau šilumos. Netiesa – kaip tik atvirkščiai.

Medžio granulės dega ganėtinai ilgai palyginus su malkomis. Priklausomai nuo tipo, krosneles galima laikyti nepapildytas naujomis granulėmis nuo 8 iki 37 valandų – daugiau nei parą! Taip pat jos išskiria daug šilumos, nes pasižymi žemu drėgniu (iki 12%) ir dideliu tankiu. Kitas svarbus objektas – ekologija. Naudodami granulines krosneles žmonės saugo gamtą dviem būdais: pirma, granulės nereikalauja papildomo medžių kirtimo, nes yra gaminamos iš jau naudojamos medienos atliekų. Antra, granulės gaminamos tik iš grynos medienos ir yra be jokių priemaišų (kaip klijai ar lakas), todėl degdamos neteršia oro.

Malkos, kita vertus, ne visada patikimas dalykas – priklausomai nuo to, iš kur jas pirkote, kartais jos gali pasitaikyti ir nevisai „švarios“. Jei tiksliai žinote, jog neturite patikimų šaltinių, iš kurių gautumėte kokybiškų bei už gerą kainą malkų, gerai pagalvokite apie granulines krosneles. Jas lengva prižiūrėti, medžio granules patogiau laikyti ir sandeliuoti, nei malkas, ir jos labiau tausoja gamtą.


Ką lietuviai perka internetu dažniausiai?

Online_shopping1Šiandien jau nebeįsivaizduojame savo gyvenimo be interneto. Internetas naudojamas patiems įvairiausiems darbams atlikti. Pastaruoju metu vis didesnė ir didesnė dalis žmonių ne tik naudoja internetą darbui atlikti ar pramogoms, bet ir renkasi pirkimą internetu. Pasirodo, jog tai iš tiesų puikus pasirinkimas. O ar žinote, kokias prekes lietuviai perka dažniausiai interneto dėka?

Kosmetika internetu

Kosmetikos produktai yra ta prekių kategorija, kurios gaminių daugiausiai nuperkama internetu. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti šiek tiek keista, juk kiekviename mieste gausu kosmetikos prekių parduotuvių, o kiekviename didesniame prekybos bei laisvalaikio centre tokių parduotuvių galime rasti bent keliolika. Nepaisant tokio didelio skaičiau kosmetikos gaminių parduotuvių, matyti, jog kosmetika internetu perkama itin uoliai. Kaip žinia, statistinė dailiosios lyties atstovė naudoja bent keliolika kosmetikos priemonių kasdien, tuo tarpu vyrai, apsiriboja vos keliomis. Vadinasi, moterys yra pagrindinės kosmetikos gaminių pirkėjos. Tačiau verta atsižvelgti į tai, jog šiandieninės moterys yra labai užimtos, tad dažna moteris neturi laiko užsukti į prekybos centrą nusipirkti maisto produktų, o ką jau bekalbėti apie kosmetikos gaminius. Juk jų pirkimas pareikalauja dar daugiau laiko. Galima daryti prielaidą, jog kosmetikos gaminių pirkimą internetu populiarumą lemia didelis moterų užimtumas – jos tiesiog neturi laiko vaikščioti po kosmetikos prekių parduotuves, tad kosmetiką perka internetu. Tai padeda sutaupyti daug laiko, kurį galima išnaudoti darbinei veiklai ar namų ruošos darbams atlikti.

Baldai internetu

Įsigijus vieną ar kitą baldą, ne visada yra paprasta jį parsigabenti į namus. Kur kas paprasčiau – pirkti internetu, tuomet baldai atkeliauja tiesiai į jūsų namus. Atrodo, daugelis žmonių jau spėjo įvertinti šią galimybę, tad nieko keista, jog baldai yra ta prekė, kuri internetu perkama taip pat labai dažnai. Maža to, baldų pirkimas internetu yra ypač naudingas tiems, kurie neturi nuosavo transporto.

Prezervatyvai internetu

Paskutinių metų pardavimų rodikliai rodo, jog vis didesnė dalis lietuvių prezervatyvus perka internetu. Nieko keista, kodėl taip yra: pirkimas internetu suteikia didesnę pasirinkimo laisvę, siūlomos mažesnės kainos, taupomas laikas. Skaityti daugiau.