Norite gerai jaustis? Gerkite kavą ir arbatą
Kas svarbiausia bandant numesti svorio?

Židiniai – jūsų namų jaukumui ir išskirtiniam interjerui

Zidiniai2

Nuo senų laikų židiniai ir juose nuolatos rusenanti ugnis buvo jaukių namų ir darnios šeimos simbolis. Net ir šiandien židinio vietai namuose skiriamas ypatingai didelis dėmesys, kadangi pasirinkta vieta neabejotinai taps jūsų namų centru, kuriame leisite jaukius vakaru su šeima artimaisiais, švęsite ar tiesiog ramiai mėgausitės knyga. Todėl labai svarbu gerai apgalvoti vietą, kurioje stovės židinys, jo formą, dydį bei dizainą. Tiesa, šiuolaikinės technologijos leidžia 98 proc. pritaikyti židinį prie jūsų namų interjero bei galimybių, tačiau būtina laikytis tam tiktų ir nelaužomų taisyklių, bet apie viską nuo pradžių.

Pirmas žingsnis visada būna židinio pasirinkimas. Šiuo metu galima rasti skirtingų veikimo principų, formų bei spalvų židinių, todėl būtina iš anksto pagalvoti, kokia židinio rūšis patenkintų jūsų poreikiu ir lūkesčius. Židiniai gali būti atviri iš keturių pusių ir dalinai atviri – iš vienos dviejų ar trijų pusių. Nuo – židinio pasirinkimo priklausys ir dūmtraukio angos išmatavimai. Beje, patalpos, kurioje norite statyti židinį, plotas bei tūris taip pat lems pačio židinio ir jo pakuros dydį, todėl mažoje erdvėje nereikėtų svajoti apie didelį, kaip iš meksikietiškų serialų, židinį.

Kartais galime išgirsti žmonių skundus, kad pasistatė židinį, tačiau juo negali džiaugtis, nes dūmai tiesiog kamuoliais veržiasi į kambarį. Taip nutinka dėl netinkamai parinkto dūmtraukio kanalo skerspjūvio ploto ir aukščio, todėl norintiems namuose kvėpuoti švariu oru, o tuo pačiu žavėtis židinyje šokančia ugnimi, labai svarbu laikytis gamintojo nurodymų ir neįvedinėti savo taisyklių. Kita svarbi detalė – oro ortakiai. Paprastai jie būna įrengti po grindimis tam, kad palaikytų malkų ar kitokio kuro degimą iš visų pusių.

Šiuo metu labai populiarūs ketaus lydinio židiniai. Šis lydinys savo tvirtumu ir ilgaamžiškumu prilygsta plienui, todėl toks židinys tarnaus tikrai ne vienerius metus. beje, ketus yra optimaliausia medžiaga, skirta nuolatinio kūrenimo įrangos gaminimui, kadangi yra labai tvirtas ir nesideformuoja net ir nuolatinio naudojimo atvejais. Ketaus židiniai turi itin gerą terminę masę, o tai reiškia, kad šiluma yra ilgai išlaikoma ir tolygiai išspinduliuojama. Žinoma, yra ir kitų pasirinkimų. Pavyzdžiui šiandien labai sparčiai populiarėja dujiniai ir elektriniai židiniai, jie puikus pasirinkimas tiems, kurie neturi galimybės rūpintis kuro paruošimu ir ieško patrauklesnio kainos ir kokybės santykio.

Taigi, jei išsirinkote židinį, pats laikas jį pastatyti, bet židiniai tai ne lego kaladėlių surinkimas, jie reikalauja specifinių žinių ir įgūdžių, todėl protingiausia būtų židinio įrengimą patikėti profesionalioms rankoms, kurios žino, ką ir kaip daryti. Įrenginėdami židinį patys rizikuojate ne tik vėjais paleisti išleistus pinigus, bet ir savo bei aplinkinių sveikata. Netinkamai įrengtas židinys, dūmtraukiai ar ventiliacija didina tikimybe apsinuodyti smalkėmis. Tuo tarpu, profesionalai jums padės išsirinkti židinio vietą, išnagrinės visas jūsų židinio pastatymo galimybes bei sąlygas, pasiūlys jums tinkamiausią sprendimą ir galiausiai profesionaliai įrengs židinį. Jums beliks mėgautis tik jo skleidžiama šiluma ir rafinuotumu.

Comments

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name and email address are required. Email address will not be displayed with the comment.)