Židiniai – jūsų namų jaukumui ir išskirtiniam interjerui
Patarimai nuotakai: kaip numalšinti stresą vestuvių dieną

Kas svarbiausia bandant numesti svorio?

Svorio-auginimasVienareikšmiško atsakymo į šį klausimą nėra. Svarbūs visi faktoriai: pasiryžimas, disciplina, savikontrolė, sportas, dieta... Reikia suprasti, kad svorio metimas yra ilgalaikis procesas, todėl tam laikui geriausia jį paversti gyvenimo būdu. Reikia keisti ne tik save, tačiau ir savo aplinką, rutiną, įpročius. Juk bandote keisti savo kūną - tai gana didelis žingsnis. Jį žengti tampa daug lengviau, jei keičiatės visapusišakai.

Tačiau nenubėkime per toli į priekį. Kalbame apie svorio metimą. Kas tai yra? Kaip tai vyksta? Kodėl valgant mažiau ir sportuojant daugiau svoris krenta? Kad tikslo siektumėte sėkmingai ir efektyviai, visų pirma reikia žinoti, ko jūs iš tikrųjų siekiate. Taigi, pačiame savo centre svorio metimas yra vertimas savo kūno naudoti susikaupusius reibalus kaip energijos šaltinį vietoje įprasto šaltinio - maistinių medžiagų ir kalorijų, gaunamų vartojant maistą.

Taigi, jei valgote mažiau ir sportuojate daugiau, jūsų kūne vyksta toks procesas: kūnas reikalauja energijos, kad atliktų sunkius fizinius pratimus. Smegenys siunčia signalą suteikti raumenims daugiau energijos, tačiau, kaip jau minėjome, jei valgote mažiau, tos energijos paprasčiausiai greitai nelieka arba lieka neužtektinai. Tuomet smegenys imasi plano B - siunčia komandą kūnui, kad šis imtų naudoti susikaupusius riebalus kaip energijos šaltinį. Taip vyksta riebalų deginimas ir svorio metimas.

Gerai. Dabar žinome, kaip viskas vyksta. Tačiau juk negalime visiškai imti ir nustoti valgyti, ar ne? Jūsų kūnui reikalinga maistinė energija ne vien tada, kai įnirtingai sportuojate. Jos reikia ir kasdieniams veiksmams atlikti - ėjimui, žiūrėjimui, kvėpavimui, mąstymui. Vien būdami gyvi jūs naudojate energiją savo kūne. Tad neveltui pasakymas - "gyvybiškai svarbi energija". Todėl geriausia, ką galima daryti, tai riboti suvartojamų kalorijų kiekį iki tokio lygio, kuris patenkintų kūno gyvavimui reikalingus poreikius, tačiau būtų neužtektinas atliekant sunkius fizinius pratimus.

Tam yra sukurta kalorijų skaičiuoklė. Tai programa, leidžianti tiksliai ir greitai apskaičiuoti maisto energinę vertę ir kalorijų kiekį. Prieš pradedant naują dietą ir sporto programą, kalorijų skaičiuoklė padeda sužinoti, kiek baltymų, angliavandenių, riebalų ir kalorijų suvartojate kasdien iki šiol. Vėliau ji naudojama sudaryti naują dietą, kuri drastiškai skirtųsi nuo senosios.

Neužmirškite - kalorijų skaičiavimas nėra svarbiausias dalykas metant svorį, tačiau be jo tikrai neatsikratysite nepageidaujamų kilogramų.

Comments

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name and email address are required. Email address will not be displayed with the comment.)