Previous month:
vasaris 2014
Next month:
balandis 2014

kovas 2014

Patarimai nuotakai: kaip numalšinti stresą vestuvių dieną

Vestuves3Visiškai normalu jei artėjant vestuvių dienai jaučiate didėjantį jauduliuką. Tai natūralus procesas, bet štai keletas patarimų kaip elgtis, kad nekaltas jaudulys neperaugtų į panikos priepuolį.

1. Susidarykite vestuvių dienos planą. Matydami juodu ant balto sušarytus darbus ir laiką jausitės ramiau, nes žinosite, kad nieko nepamiršote.

2. Pasitelkite į pagalbą aromaterapiją. Iškvėpinkite savo persirengimo kambarį maloniai nuteikiančiu kvapu. Net nepajusite kaip virpuliukas ims rimti, o veide apsigyvens šypsena.

3. Venkite sočių ir sunkių pusryčių. Vestuvių ryte pasimėgaukite lengvu ir energijos teikiančiu maistu. Išgerkite šviežių vaisių sulčių ir būtinai nepamirškite dar kartą užkasti pries išvykstant į ceremonijos vietą.

4. Dažnai nuotakos pasiruošimo metu mėgsta gurkšnoti putojantį vyną. Nereikėtų pamiršti išgerti ir tokio pat kiekio vandens, nes apgirtusi nuotaka tikrai nepuošia jokių vestuvių.

5. Turėkite savo mylimojo nuotrauką ir kai jaudulys itin įsismarkuos, pažvelgite į ją. Priminkite sau kokia laiminga esate ir kaip norite kuo greičiau tapti to gražaus vyro iš nuotraukos žmona.

6. Susikurkite savo mėgstamų dainų grojaraštį ir klausykitės pasiruošimo bei kelionės link ceremonijos vietos metu. Venkite labai lyriškų dainų, geriau rinkitės lengvą šokių muziką ir populiariausius hitus. Tai garantuos pakilią nuotaiką ir nuramins jauduliuką.

7. Įsitikinkite, kad pamergės ir tėvai žino jiems priskirtas pareigas. Kai visi atlieka jiems pavestus darbus, tuomet ir jaudintis nėra dėl ko.

8. Likus penkioms minutėms iki išvykimo į ceremonijos vietą, paprašykite visų palikti Jus kambaryje vieną. Atsistokite prie veidrodžio ir pasižiūrėkite į save. Atrodote tobulai, tad įsiminkite šį vaizdą ir apdovanokite save šypsena.

9. Prieš žengiant link altoriaus skirkite kelias minutes susikaupimui. Tai momentas, kai jaudulys pasiekia apogėjų, tad tris kartus giliai ikvėpkite ir iškvėpkite. Nusiraminkite ir ženkite pas savo būsimą vyrą, kuris nekantraudamas Jūsų laukia.

Paskutinis patarimas būtų toks, kad neverta jaudintis dėl tų dalykų, kurių negalite pakeisti. Jei lyja, neliūdėkite, vestuvių nuotraukoms tai suteiks papildomo žavesio. Mėgaukitės maloniu virpuliuku gyvenančiu Jūsų viduje ir tarkite meilės priesaiką su šypsena veide.


Kas svarbiausia bandant numesti svorio?

Svorio-auginimasVienareikšmiško atsakymo į šį klausimą nėra. Svarbūs visi faktoriai: pasiryžimas, disciplina, savikontrolė, sportas, dieta... Reikia suprasti, kad svorio metimas yra ilgalaikis procesas, todėl tam laikui geriausia jį paversti gyvenimo būdu. Reikia keisti ne tik save, tačiau ir savo aplinką, rutiną, įpročius. Juk bandote keisti savo kūną - tai gana didelis žingsnis. Jį žengti tampa daug lengviau, jei keičiatės visapusišakai.

Tačiau nenubėkime per toli į priekį. Kalbame apie svorio metimą. Kas tai yra? Kaip tai vyksta? Kodėl valgant mažiau ir sportuojant daugiau svoris krenta? Kad tikslo siektumėte sėkmingai ir efektyviai, visų pirma reikia žinoti, ko jūs iš tikrųjų siekiate. Taigi, pačiame savo centre svorio metimas yra vertimas savo kūno naudoti susikaupusius reibalus kaip energijos šaltinį vietoje įprasto šaltinio - maistinių medžiagų ir kalorijų, gaunamų vartojant maistą.

Taigi, jei valgote mažiau ir sportuojate daugiau, jūsų kūne vyksta toks procesas: kūnas reikalauja energijos, kad atliktų sunkius fizinius pratimus. Smegenys siunčia signalą suteikti raumenims daugiau energijos, tačiau, kaip jau minėjome, jei valgote mažiau, tos energijos paprasčiausiai greitai nelieka arba lieka neužtektinai. Tuomet smegenys imasi plano B - siunčia komandą kūnui, kad šis imtų naudoti susikaupusius riebalus kaip energijos šaltinį. Taip vyksta riebalų deginimas ir svorio metimas.

Gerai. Dabar žinome, kaip viskas vyksta. Tačiau juk negalime visiškai imti ir nustoti valgyti, ar ne? Jūsų kūnui reikalinga maistinė energija ne vien tada, kai įnirtingai sportuojate. Jos reikia ir kasdieniams veiksmams atlikti - ėjimui, žiūrėjimui, kvėpavimui, mąstymui. Vien būdami gyvi jūs naudojate energiją savo kūne. Tad neveltui pasakymas - "gyvybiškai svarbi energija". Todėl geriausia, ką galima daryti, tai riboti suvartojamų kalorijų kiekį iki tokio lygio, kuris patenkintų kūno gyvavimui reikalingus poreikius, tačiau būtų neužtektinas atliekant sunkius fizinius pratimus.

Tam yra sukurta kalorijų skaičiuoklė. Tai programa, leidžianti tiksliai ir greitai apskaičiuoti maisto energinę vertę ir kalorijų kiekį. Prieš pradedant naują dietą ir sporto programą, kalorijų skaičiuoklė padeda sužinoti, kiek baltymų, angliavandenių, riebalų ir kalorijų suvartojate kasdien iki šiol. Vėliau ji naudojama sudaryti naują dietą, kuri drastiškai skirtųsi nuo senosios.

Neužmirškite - kalorijų skaičiavimas nėra svarbiausias dalykas metant svorį, tačiau be jo tikrai neatsikratysite nepageidaujamų kilogramų.


Židiniai – jūsų namų jaukumui ir išskirtiniam interjerui

Zidiniai2

Nuo senų laikų židiniai ir juose nuolatos rusenanti ugnis buvo jaukių namų ir darnios šeimos simbolis. Net ir šiandien židinio vietai namuose skiriamas ypatingai didelis dėmesys, kadangi pasirinkta vieta neabejotinai taps jūsų namų centru, kuriame leisite jaukius vakaru su šeima artimaisiais, švęsite ar tiesiog ramiai mėgausitės knyga. Todėl labai svarbu gerai apgalvoti vietą, kurioje stovės židinys, jo formą, dydį bei dizainą. Tiesa, šiuolaikinės technologijos leidžia 98 proc. pritaikyti židinį prie jūsų namų interjero bei galimybių, tačiau būtina laikytis tam tiktų ir nelaužomų taisyklių, bet apie viską nuo pradžių.

Pirmas žingsnis visada būna židinio pasirinkimas. Šiuo metu galima rasti skirtingų veikimo principų, formų bei spalvų židinių, todėl būtina iš anksto pagalvoti, kokia židinio rūšis patenkintų jūsų poreikiu ir lūkesčius. Židiniai gali būti atviri iš keturių pusių ir dalinai atviri – iš vienos dviejų ar trijų pusių. Nuo – židinio pasirinkimo priklausys ir dūmtraukio angos išmatavimai. Beje, patalpos, kurioje norite statyti židinį, plotas bei tūris taip pat lems pačio židinio ir jo pakuros dydį, todėl mažoje erdvėje nereikėtų svajoti apie didelį, kaip iš meksikietiškų serialų, židinį.

Kartais galime išgirsti žmonių skundus, kad pasistatė židinį, tačiau juo negali džiaugtis, nes dūmai tiesiog kamuoliais veržiasi į kambarį. Taip nutinka dėl netinkamai parinkto dūmtraukio kanalo skerspjūvio ploto ir aukščio, todėl norintiems namuose kvėpuoti švariu oru, o tuo pačiu žavėtis židinyje šokančia ugnimi, labai svarbu laikytis gamintojo nurodymų ir neįvedinėti savo taisyklių. Kita svarbi detalė – oro ortakiai. Paprastai jie būna įrengti po grindimis tam, kad palaikytų malkų ar kitokio kuro degimą iš visų pusių.

Šiuo metu labai populiarūs ketaus lydinio židiniai. Šis lydinys savo tvirtumu ir ilgaamžiškumu prilygsta plienui, todėl toks židinys tarnaus tikrai ne vienerius metus. beje, ketus yra optimaliausia medžiaga, skirta nuolatinio kūrenimo įrangos gaminimui, kadangi yra labai tvirtas ir nesideformuoja net ir nuolatinio naudojimo atvejais. Ketaus židiniai turi itin gerą terminę masę, o tai reiškia, kad šiluma yra ilgai išlaikoma ir tolygiai išspinduliuojama. Žinoma, yra ir kitų pasirinkimų. Pavyzdžiui šiandien labai sparčiai populiarėja dujiniai ir elektriniai židiniai, jie puikus pasirinkimas tiems, kurie neturi galimybės rūpintis kuro paruošimu ir ieško patrauklesnio kainos ir kokybės santykio.

Taigi, jei išsirinkote židinį, pats laikas jį pastatyti, bet židiniai tai ne lego kaladėlių surinkimas, jie reikalauja specifinių žinių ir įgūdžių, todėl protingiausia būtų židinio įrengimą patikėti profesionalioms rankoms, kurios žino, ką ir kaip daryti. Įrenginėdami židinį patys rizikuojate ne tik vėjais paleisti išleistus pinigus, bet ir savo bei aplinkinių sveikata. Netinkamai įrengtas židinys, dūmtraukiai ar ventiliacija didina tikimybe apsinuodyti smalkėmis. Tuo tarpu, profesionalai jums padės išsirinkti židinio vietą, išnagrinės visas jūsų židinio pastatymo galimybes bei sąlygas, pasiūlys jums tinkamiausią sprendimą ir galiausiai profesionaliai įrengs židinį. Jums beliks mėgautis tik jo skleidžiama šiluma ir rafinuotumu.


Norite gerai jaustis? Gerkite kavą ir arbatą

Tea
Visi mėgstame bent jau rytais išgerti po puodelį kavos ar arbatos. O per metus suvartojame daugybę litrų šių gėrimų. O, jeigu kada nors pagalvojote, kad kavos ir/ar arbatos vartojimas gali turėti blogą įtaką Jūsų sveikatai, galvokite iš naujo.

Nauji tyrimai rodo, kad padidėjęs šių gėrimų vartojimas yra susijęs su insulto rizikos bei širdies ir kraujagyslių ligų sumažėjimu. Nyderlanduose atliktas tyrimas atskleidė, kad žmonėms, kurie per dieną išgeria 3 – 6 puodelius arbatos, 45 procentais sumažėja širdies ligų ir insulto rizika, o tiems, kurie išgeria 2 – 4 puodelius, ši rizika sumažėja 20 procentų.

Arbatos nauda sveikatai

Buvimas arbatos gėrėju iš tikrųjų yra labai geros žinios, kadangi arbata yra pripildyta gausybe įvairių sveikatai reikalingų savybių.

Šis gėrimas ne tik atstoja vandenį, puikiai suteikdamas reikiamą skysčių dienos normą, bet ir yra gera antioksidantas, kuris taip pat saugo nuo tam tikrų vėžio rūšių ir širdies ligų.

Jeigu arbatą gersite reguliariai, ji suteiks daugybę sveikatai naudingų savybių.

Apsaugo nuo kiaušidžių vėžio

Amerikoje atliktas tyrimas įrodė, kad moterys, kurios per dieną išgeria 2 ar daugiau puodelių juodos arbatos, 30 procentų sumažina riziką susirgti kiaušidžių vėžiu. Mokslininkai teigia, kad juodojoje arbatoje esanti medžiaga tioflovinas, gali paaiškinti šį prieš vėžinį efektą.

Padeda apsaugoti moteris nuo širdies smūgio

Trys puodeliai arbatos per dieną taip pat gali apsaugoti nuo širdies smūgio – tačiau tai galioja tik moterims. Mokslininkai ištyrė apie 4000 moterų ir išsiaiškino, kad tų, kurios geria arbatą, arterijose yra mažiau pavojingų riebalų ir cholesterolio.

Bloga žinia yra ta, kad toks pats efektas nebuvo rastas vyrams – viena teorija aiškina, kad arbata tikriausiai kai kuriais atvejais apdovanojo tik moterų hormonus estrogenus, kurie taip pat manoma, kad padeda saugoti moteris nuo širdies ligų.

Padeda palaikyti sveikus dantis

Kol per didelis arbatos vartojimas gali suteikti spalvos Jūsų dantims, saikingas jos gėrimas, be cukraus žinoma, yra siejamas su daugybe sveikatai naudingų savybių Jūsų dantims. Pagrindiniai faktoriai yra šie:

  1. Arbatoje yra didelis fluorido šaltinis, kuris padeda saugoti dantis nuo apnašų susidarymo.

  2. Arbatoje randamos medžiagos padeda kovoti su žalingomis bakterijomis burnoje, kurios, kaip manoma, sukelia dantenų ligas ir skylių dantyse atsiradimą.

Kavos nauda sveikatai

Čia taip pat yra gan didelė geroji pusė, kodėl reikėtų gerti kavą. Ne vienas tyrimas parodė, kad saikingas kavos gėrimas – 2 – 4 puodeliai per dieną – yra kur kas geriau Jums, nei galbūt kada nors pagalvojote. Kavos gėrimas teikia šias naudas sveikatai:

Padeda išvengti demencijos

Vienas tyrimas rodė, kad kavoje randami anti-oksidantai polifenoliai mažina demencijos riziką vyresniame amžiuje padedant smegenų funkcijoms. Harvardo universiteto mokslininkai taip pat atrado, kad saikingi kavos gėrėjai riziką susirgti Alzhaimerio liga sumažina perpus. Taip yra todėl, kad kafeinas mažina toksinių apnašų, kurios sukelia šią ligą, susidarymą.

Sumažina riziką susirgti burnos vėžiu

Amerikoje atliktas tyrimas atrado, kad reguliarūs kavos gėrėjai 39 procentais sumažina burnos ir gerklės vėžio atsiradimo riziką, nei tie, kurie negeria.

Padeda gydyti 2 tipo diabetą

Nedėkite cukraus į savo kavą, ir, anot mokslininkų, šis gėrimas padės sumažinti antro tipo diabeto atsiradimą. Kavos gėrimas sumažina diabeto riziką perpus, dėl didelio kiekio su ligomis kovojančių antioksidantų.

Tik nesužlugdykite šių gėrimų naudos!

Kol žinome, kad arbata ir kava turi daug sveikatai naudingų savybių, tačiau ekspertai teigia, kad reikalinga daugiau tyrimų. Svarbu įsidėmėti, kad lengva sugriauti visas naudas, susijusias su kava ir arbata. Ypač, jeigu esate iš tų, kurie šalia šių gėrimų mėgsta užkąsti pyragėliu ar šokolado gabalėliu, ar visada prie kavos puodelio užsidegti cigaretę. Jeigu taip darote, pamirškite visas naudas. Tokiais atvejais arbata ir kava tikrai nepadės kovojant su širdies ir vėžio rizikomis. Na o jei norite išbandyti liekninančią (žalią) kavą metant nereikalingus kilogramus, apie jos poveikį daugiau skaitykite čia www.greencoffee.lt