Previous month:
sausis 2014
Next month:
kovas 2014

vasaris 2014

Kas yra kietasis diskas ir kam jo reikia?

Kietasisdiskas
Ar esate girdėję apie vieną svarbiausių kompiuterio detalių – kietąjį diską? Tai – viena iš svarbiausių informacijos saugojimo vietų kompiuteryje. Jame duomenys saugomi pusiau nuolatos (tai yra, kol Jūsų kompiuteryje esanti programa, ar Jūs juos ištrinate). Ir jis vis dar saugo duomenis po to, kaip kompiuteris nebeveikia ar yra išimamas ar atjungiamas nuo kompiuterio. Teisingai veikdamas, jis saugos duomenis tol, kol jie nebus iš jo ištrinti.

Kietieji diskai yra skirstomi į kelias kategorijas – paprastieji ir SSD (standieji kietieji diskai). Taip pat skirstomi į vidinius ir išorinius. Apskritai, kiekvienas kompiuteris turi vidinį kietąjį diską, tačiau papildomai galima įsigyti ir išorinį, jei norite, kad Jūsų turimi duomenys būtų saugomi patikimiau, nei įprastai. Taip pat kietieji diskai yra skirstomi pagal sąsajas – SCSI, EIDE ir ATA.

Kokio dydžio kietasis diskas reikalingas? Tai priklauso nuo to, kiek reikalingų duomenų Jūs ketinate jame talpinti. Dabar jau galima įsigyti ir terabaitinių kietųjų diskų, paprastai gana populiarūs 1 arba 2 terabaitų diskai. Tačiau mažesnė talpa nereiškia, kad jis yra prastesnis, tiesiog naudositės juo greičiau. Galbūg Jums pakaks ir 120 gigabaitų disko, o 1 terabaito niekad nepanaudosite. Todėl atidžiai pasverkite savo galimybes. Šiuolaikinės technologijos leidžia taupyti duomenų vietą. Žinoma, jei ketinate saugoti visus savo turimus skaitmeninius duomenis, tokius, kaip fotografijos, muzika, video filmai ir panašiai, tuomet pasistenkite, kad ir kietasis diskas būtų pakankamas ir nereikėtų jų kelių. Pirkdami kelis kietuosius diskus tikrai nesutaupysite. O kalbant apie vidinį, keitimas taip pat atsieis papildomų išlaidų.

Kokius gamintojus rekomenduotume perkantiems kietuosius diskus? Kalbant apie išorinius, pakankami patikimi išoriniai diskai yra „Western Digital“, „Intenso“, „Samsung“ ir „Silicon Power“ diskai. Mažiau žinomus ir laikonepatikrintus gamintojus rekomenduotume rinktis atidžiau, nesižavėti maža kaina. Kietasis diskas nėra toks daiktas, kurio gedimai yra labai nuspėjamas dalykas, Be to, niekad nenorėsite, kad jis gestų, nes tai papildoma Jūsų duomenų apsauga.

Norėdami apsaugoti savo duomenis, įsigykite išorinį kietąjį diską. Jis ne tik padės išvengti niekam nereikalingo streso, bet ir sutaupys Jūsų laiką, jei kažkas nutiktų kompiuteriui ir tektų jį remontuoti. Jei turėsite visus savo duomenis kietajame diske, galėsite naudotis juo be vargo.


Medinės durys - ar verta rinktis?

Durys2Durys yra svarbus ne tik interjero, bet ir simbolinis namų akcentas. Durys atskiria patalpas, o lauko durys - riba tarp išorinio pasaulio ir Jūsų privačios erdvės. Nors rytų kultūroje tai nėra itin reikšmingas dalykas, lietuviams durys neatsiejama namų, o dažnai ir skirtingų patalpų dalis. Paskutiniu metu ypač daugiabučių gyventojai itin dažnai renkasi šarvuotas duris, tuo tarpu viduje ir privačių namų gyventojų vis dar mėgstamos medinės durysNors medinės durys itin išvaizdus ir jaukus namų akcentas, visgi medines duris ryžtasi rinktis ne visi. Mediena - natūrali medžiaga, todėl medinės durys, kaip ir kiti medžio baldai, reikalauja šiek tiek daugiau priežiūros bei dėmesio. Nežinantiems, ar verta rinktis medžio duris, verta apsvarstyti visus privalumus ir trūkumus.

Privalumai 

  • Medinės durys, be jokios abejonės, pavergia savo išvaizda. Galima rinktis įvairių raštų medieną ir taip duris pritaikyti prie namuose vyraujančio dizaino. 
  • Natūralumas. Šiandien mediniai baldai, o tarp jų ir durys vertinamos kaip kokybiškas ir nepigus pirkinys. Mediniai baldai sukuria namuose natūralumo ir jaukumo įspūdį, todėl pasirinkus medines duris iš tiesų papuošite savo namų erdves.
  • Praktiškumas. Kadangi medžio masyvo baldai yra itin tvirti, tai puikus baldas, sulaikantis šaltį ir šilumą. 
  • Ilgaamžiškumas. Iš medžio masyvo gaminamos durys pasižymi itin ilgu tarnavimo laikotarpiu. Galima rinktis ąžuolo, pušies, bambuko, beržo, drebulės ar kito medžio duris, kurios Jūsų namuose išsilaikys dar ilgus metus. 
  • Unikalumas. Medis yra natūrali medžiaga, todėl dažnai medinės durys gaminamos pagal individualius užsakymus. Norintys gali pasirinkti būtent jiems tinkantį durų variantą. Be to, medžio duris lengva dekoruoti stiklu ir metalu, todėl jos gali būti itin išskirtinės. 

Trūkumai

  • Natūralumas. Kaip natūralus medis yra privalumas, taip jis gali būti ir trūkumas. O dažniausiai tai yra vienas arba bent jau pagrindinis trūkumas, dėl kurio atsiranda visi nepatogumai, susiję su medinių durų laikymų. 
  • Pirmiausia tai medis ilgainiui gali pakeisti savo forma: jis gali išbrinkti arba pakrypti. Su tuo reikia kovoti nuolat prižiūrint ir valant medines duris. 
  • Antra, medinės durys gali sukelti papildomų nepatogumų - išskirti medienos kvapą arba girgždėti. Šiems trūkumams pašalinti privalu naudoti specialias priežiūros priemones. 
  • Be to, medžio durys nėra pats pigiausias pasirinkimo variantas. Natūralumas visuomet kainuoja brangiau, todėl ir medžio masyvo durys gali atsieiti kiek brangiau nei kitos tokio pačio dydžio ar net fasono durys iš medžio drožlių plokščių.