Gražios ir nebrangios kojinės iki kelių internetu
Suvenyrai

Kas svarbu renkantis laiptus?

Laiptai – tai kelias, kurio pagalba galime pasiekti kitą aukštą pastate (antrą, trečią, ketvirtą ar kt.). Tai gana svarbi konstrukcinių pastatų dalis. Juos ne taip paprasta perstatyti ar pakeisti, ką galite padaryti su baldais, kurie nusidėvėjo, ar tiesiog jums pabodo. Dviejų aukštų butų ar namų šeimininkai vargu ar išsivers be laiptų. Įrengimo darbai reikalauja didelės atsakomybės.

Laiptai

Nepriekaištingų laiptų įrengimui reikalingos ne tik kokybiškos medžiagos, bet ir tikslūs matavimai. Tai galima atlikti skeneriu (lazeriniu – trimačiu). Svarbu nuspręsti kokia bus jūsų laiptų apdaila. Vieni namų šeimininkai renkasi paprastas medžiagas,o kiti prabangias. Paprastos medžiagos - tai gali būti: akmuo, stiklas, medis, keramika, metalas. Renkantis prabangą, jums puikiai tiks: svarovskio kristalai, žalvaris ar kt. Laiptai jūsų namuose gali būti standartiniai, įprastiniai arba neįprasti bei įdomūs . Šiandieną vis daugiau butų ar namų šeimininkų renkasi nestandartinius laiptus. Tokie laiptai daromi pagal individualius projektus. Laiptus reikėtų derinti prie bendro interjero vaizdo. Išskiriamos tokios laiptų rūšys:

  • Tiesūs laiptai. Tokie laiptai jau tapo klasika, tai yra įprasta. Jie veda tiesiai į kitą aukštą, gali būti aikštelė. Dažniausiai tokie laiptai įrengiami daugiabučiuose namuose.
  • Laiptai, kurie yra visuomeninės paskirties. Jiems keliami dideli saugumo reikalavimai. Laiptai neturi būti siauri. Aikštelės turi būti maždaug kas 10 pakopų.
  • Laiptai tarp aukštų gyvenamosiose patalpose. Įrengiami atsižvelgiant į tai, koks planuojamas namo gyventojų skaičius. Planuojami paprastai su aikštelėmis. Marše daroma maždaug apie dešimt žingsnių.
  • Laiptai, kuriais galima pakilti arba nusileisti į pagalbines patalpas. Jais galima patekti į rūsius, palėpes ar kt. Paprastai tokie laiptai turi mažai pakopų, kadangi įprastai tokios patalpos nebūna labai žemai ar aukštai.
  • Laiptai, kuriais galima pasiekti fasadinių pastatų duris. Tokie laiptai vadinami – išoriniais. Rekomenduojama juos įrenginėti mažesnio posvyrio nei kitus.
  • Kampiniai – tai laiptai su devyniasdešimties laipsnių kampo posūkiu. Įrengiami dažniausiai sienų kampe. Dažniausiai gaminamos platėjančios pakopos nuo posūkio centro.
  • Laiptai, kurie turi šimto aštuoniasdešimties laipsnių posūkį. Tokie įrengiami dažniausiai tarp laiptinės sienų. Puikiai tinka, jei reikia taupyti plotą.

  • Spiraliniai. Tokius laiptus įsirenginėja mėgstantys prabangą žmonės. Kaip ir pasako pats pavadinimas, laiptai yra spiralės formos. Jų sumontavimui reikalinga keturių – penkių kvadratinių metrų erdvė.

  • Sraigtiniai. Jums bus reikalingas stulpas, aplink kurį vyniosis laiptai. Jis turėtų būti centre. Tokie laiptai gana gražiai atrodo. Kai kuriais atvejais savo namuose galite, netgi sutaupyti vietos. Gali tikti nedidelės kvadratūros patalpoms.

  • Laiptai, kurie vadinami lokio pėdos. Jie gali būti pasukti, tiesūs ar spiraliniai. Nepamirškite, kad kuo sudėtingesni laiptai, tuo jie gali būti mažiau saugūs. Nepamirškite to, ypač jei namuose gyvena vyresnio amžiaus žmonių. Mažamečiams vaikams, taip pat, gali būti nesaugu, jei namuose yra tokie laiptai.

Laiptus galite rinktis ne tik tiesius, spiralinius, sraigtinius ar kitus. Galima įsirengti hibridinius. Tokie vadinami hibridiniais. Tokie laiptai gali ne tik gražiai atrodyti, bet ir patogesni. Pasirinkus bet kurią rūšį, pakopų konstrukcijai gali būti atvira arba uždara.

Laiptus galite rinktis. Yra ne viena rūšis. Dažnai namų ar butų šeimininkams būna nelengva apsispręsti kokie laiptai tiks labiausiai.

Kaip išsirinkti tinkamiausius laiptus:

Įsigijus būstą, vieta, kurioje bus laiptai, paprastai būna numatyta. Pasirinkite specialistą, kuris gali padėti išsirinkti projektą. Kai kurie žmonės statosi ir projektuojasi namus savarankiškai. Tokiu atveju reikėtų iš anksto numatyti kurioje vietoje bus įrengiami laiptai. Taip bus lengviau išsirinkti laiptus.

Prieš pasirenkant laiptus nepamirškite įvertinti, kiek vietos prireiks jų gamybai. Medžiagas galite rinktis. Dažniausiai gamybai naudojama mediena. Detalės gali būti ne tik medinės. Pavyzdžiui, turėklai gali būti metaliniai ar pagaminti iš kitos medžiagos.

Neskubėkite priimti sprendimo. Pasitarkite su žmonėmis, kurie garai išmano apie laiptų gamybą. Jums patinkantys gali užimti per daug vietos, arba tiesiog nesiderinti prie jau esamo interjero.

Atsižvelkite į tai, kokios medžiagos dominuoja jūsų namų interjere. Spalvos, taip pat, derinamos. Gali būti atsižvelgiama į bendrą stilių.

Nuspręskite kokio aukščio bus laiptų pakopos. Nepamirškite, kad turi išlikti santykis tarp pločio ir aukščio. Tai, taip pat, svarbu kai sprendžiate kokie laiptai puoš jūsų namus.

Jeigu nusprendėte gamintis laiptus patys, tačiau gerai neišmanote gamybos, būtinai pasikonsultuokite su specialistais. Priešingu atveju galite turėti ne tik daug nuostolių, bet ir patirti žalos. Svarbu ne tik grožis.

Nepamirškite, kad kelias iš vieno aukšto į kitą turėtų būti saugus ir patogus. Labai svarbu išsirinkti tinkamiausią jūsų namams. Jeigu turite daugiau naudingų patarimų, kurie galėtų pagelbėti besirenkantiems laiptus, pasidalinkite su mumis.  

Comments

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name and email address are required. Email address will not be displayed with the comment.)