Previous month:
rugsėjis 2013
Next month:
lapkritis 2013

spalis 2013

Stumdomos durys: brangus ar pigus pasirinkimas?

Rimadesio-velaria-sliding-system

Remontuojant ar statant būstą neišvengiamai teks susidurti su daugybe naujos įrangos, baldų ir kitų būtinų prekių pirkimu. Dauguma žmonių net ir norėdami remonto dėka pasiekti visiškai kitokią būsto išvaizdą, vis vien renkasi panašius baldus ir statybine įrangą į prieš tai buvusius. Kodėl nepabandžius ko nors naujo ir būstui suteikus šiuolaikiškumo? Stumdomos durys gali būti puikus pasirinkimas tai padaryti.

Daugelis lietuvių, tikriausiai, yra labiau linkę  rinktis varstomas duris su vyriais. Nenuostabu. Juk nemažai būstų, ypač – daugiabučiai, yra statyti prieš kelias dešimtis metų, kai kitokių nei šios durys su žiburiu nerastume. Tačiau atėjus naujiems laikams pasikeitė ir tendencijos. Rytų šalyse, kur populiacija itin didelė, būstai maži, o juose gyvenančių žmonių skaičius įprastai gana nemažas, stumdomosios durys yra vienas iš pagrindinių būdų vietai sutaupyti.

Tačiau gali pasirodyti, jog stumdomos durys yra labai brangios, joms reikia papildomų įrengimų, pavyzdžiui, griauti sieną. Taip, statant naują būstą yra patogiau rinktis tokias stumdomas duris, kurios yra montuojamos į sieną, t.y. stumiant dvi varčias, jos susistumia į sieną. Toks variantas yra praktiškesnis, kai būstas staytybų būsenoje ir dar galima koreguoti jo pertvaras.

Senesnio tipo būstams, kuriuose sienos dažnai būna monolitinės arba sudėtos iš blokų, praktiškesnis variantas yra rinktis stumdomas duris, kurių varčios užvažiuoja ant sienos. Tokiu būdu durų montavimas yra daug paprastesnis, jomis galima pakeisti iki tol buvusias senas duris su vyriais.

Grįžtant prie kainos, žemiausios klasės varstomas duris, be abejonės, galima įsigyti kur kas pigiau nei stumdomas. Tačiau jos bus pagamintos iš prastesnių medžiagų, pavyzdžiui, tik iš vientisos baldinės plokštės, padengtos ne itin kokybišku laminatu ir vizualiai akies nekaustys.

Vidutinės klasės varstomas duris galima įsigyti už maždaug 400-500 litų. Tiek pat kainuoja vidutinės klasės stumdomos durys, kurių dizainą galite susikurti tokį, kokį norite. Be to, dažnai stumdomas duris galima užsisakyti net internetu, o jų gamintojai duris pagamina pagal norimus išmatavimus. Tad apsvarstyti, kokias duris geriau rinktis, yra tikrai verta.


Kodėl verta pirkti dailylentes internetu?

Pastaruoju metu, dailylentės tampa vis populiaresne apdailos forma – daugelis statybų bendrovių renkasi elgės arba pušies lauko dailylentes, nes jos atrodo natūraliai ir yra visai nesunkiai apdirbamos. Jeigu dailylentės yra taip apdirbamos, kad įpjaunamos išilginės rievės, tuomet tokios lauko dailylentės turėtų tarnauti dar ilgiau – jums nereikės jaudintis dėl to, kad po dviejų metų teks vėl išleisti didelę pinigų sumą naujoms apdailos priemonėms.

Iš kokios medienos rinktis dailylentes?

Shearer's_Covered_Bridge_Floor_Boards_3264pxTačiau pasirinkti tinkamas dailylentes vis tiek reikia. Jeigu jūs norite turėti ilgalaikes dailylentes, tuomet geriausia būtų  pasieškoti UYV profiliu apdorotų dailylenčių iš  eglės. Ši mediena pasižymi tuo, kad ją labai lengva apdirbti, todėl ji yra nebrangi, o pačios dailylentės gali tarnauti tikrai ilgai. Galima teigti, kad dailylentės kaina bus pigesnė tokiu atveju, jeigu pirksite pušies dailylenčių komplektą, tačiau dauguma specialistų pataria pirkti šiek tiek brangesnes dailylentes iš eglės.

Taip pat labai populiarios Sibiro maumedžio dailylentės, tačiau jos tik neseniai įsiskverbė į rinką. Tai storas medis, tad jį kartais gali būti šiek tiek sunkiau apdirbti, tačiau tie žmonės, kurie tikrai vertina natūralumą, labai norės įsigyti Sibiro maumedžio dailylenčių komplektą. Šios dailylentės yra ilgalaikės, nes Sibiro maumedis tikrai ne taip įsileidžia drėgmę kaip pušis. Tad nieko keisto, jog pastaruoju metu padaugėjo ir mokyklų, visuomeninės veiklos pastatų, kurie yra apdailinti būtent Sibiro maumedžio dailylentėmis – šios dailylentės yra patvarios ir puikiai atrodo ant didelių pastatų.

UYV profiliu pagamintos dailylentės gerokai skiriasi nuo kitų  tuo, kad jos mažiau deformuojasi. Juk nuo medienos įtempimo labai dažnai gali atsirasti visai nemalonus vaizdas. Tačiau jeigu jūs pirksite tik tas dailylentes, kurios jau yra apdorotos UYV, tuomet tuo tikrai daug išlošti. Visų pirma, tokios lauko dailylentės labai brangiai nekainuoja palyginus su paprastomis, tačiau tarnauja beveik dvigubai ilgiau. Ypač tai svarbu, jeigu gyvenate tokioje vietoje, kur lyja gana dažnai, kadangi pastovi drėgmė gali gerokai sugadinti jūsų dailylentes. Tačiau, jeigu pasirenkate dailylentes, kurių drėgnumo praleidžiamumas nėra toks didelis, tuomet turite galimybę sutaupyti pinigų, nes po kelių metų nereikės nieko remontuoti. Pasidomėkite, ar jūsų išsirinktos dailylentės turi tinkamą įlaidą, kad būtų galima jas pjaustyti tiksliau – tuomet bus galima naudoti trumpas lentas, kurias daug lengviau įmontuoti ir pervežinėti iš vienos vietos į kitą. Internete šiuo metu galite užsisakyti obliuotas lauko dailylentes ir iš Sibiro maumedžio, ir iš pušies bei eglės.


Šaldymo dėžės ir universalus jų panaudojimas

Dažniausiai produktų šaldymas asocijuojasi su šaldikliais – įvairia šaldymo įranga, kuri padeda prailginti tam tikro produkto galiojimo laiką. Rinkoje gausu pačių įvairiausių įrenginių, kurie šiuo tikslu gali pasitarnauti ne tik įprastų šeimų namuose, bet ir pramonės sektoriuje. Šaldymo dėžės yra būtent tai, ko ieško kiekviena įmonė ar smulkusis verslininkas, bent kiek susijęs su maisto pramone.

2

 

Kiekvienas sėkmingas verslininkas savo verslo plėtroje turi atkreipti dėmesį ir į tinkamos įrangos pasirinkimą. Jei verslas yra susijęs su maisto pramone, svarbiausias uždavinys kyla produkto šviežumo užtikrinimui – jo galiojimo laiko pratęsimui. Būtent todėl įprastų šaldiklių tam nepakanka, sprendimo reikia ieškoti kitur, kadangi įprasti šaldymo įrenginiai negali pasiūlyti talpios ir praktiškos šaldymo išeities. Tuo tarpu šaldymo dėžės yra erdvios, pakankamai talpios ir neužimančios daug vietos.

Šaldymo dėžių pasirinkimas įprastai šeimai nėra itin priimtinas, kadangi produktų nereikia kaupti, t.y. namuose pakanka turėti tik minimalius produktų kiekis, o esant reikalui galima tiesiog apsilankyti parduotuvėje. Tuo tarpu maisto pramonėje šis produktų kiekis yra žymiai didesnis, tad ir šaldymo įranga turi būti specialiai pritaikyta šiems poreikiams. Šioje erdvėje vyrauja didelė paklausa, todėl prekių kiekis atitinkamai yra didelis. Produktus reikia talpinti, tačiau tuo pačiu jų kokybė neturi išgaruoti.

Jei maisto pramonė yra glaudžiai susijusi su prekyba, kartais šaldymo dėžių tam nepakanka. Jos geriausiai tinka tik produktų laikymui, tačiau pardavimo srityje didelės ir uždaros dėžės nepatrauks jokio kliento dėmesio. Būtent todėl šaldymo vitrinos prekybininkui leidžia efektyviai išnaudoti savo parduodamos produkcijos galią. Šaldymo funkcija ir estetinės maisto prekių pateikimo galimybės kartu sukuria puikų pardavimo sprendimą. Tai ypač efektyvi ir ekonomiškai naudinga įranga, perkelianti prekybą į aukštesnį lygmenį.

Šaldymo dėžės nėra stebuklas, tačiau jos itin efektyviai sprendžia maisto pramonės problemas. Dabar parduoti maisto gaminių produkciją yra paprasta, tai suteikia itin palankias sąlygas ir didiesiems restoranų tinklams, smulkiesiems prekybininkams ar dideliems prekybos centrams, kuriuose šaldymo vitrinos puikiai atlieka savo funkciją. Būtent tokia šaldymo Įranga yra efektyvi ir idealiai pritaikyta pramoninei veiklai.