Previous month:
rugpjūtis 2013
Next month:
spalis 2013

rugsėjis 2013

Kaip įrengti kūdikio kambarį?

Kudikio-kambarys
Kiekvieni tėveliai, laukiantys šeimos pagausėjimo, stengiasi įrengti kuo gražesnį ir patogesnį kambarį savo mažyliui, kuriame jis galėtų ne tik augti ir žaisti, bet ir jaustųsi saugiai. Tėvai dažnai suka galvą, spręsdami, kokius rinktis tapetus, šviestuvus, lovelę ir kitus baldus, kad kambario interjeras atrodytų tinkamas mažam žmogeliui. Apie tai ir pakalbėkime kiek plačiau.


Kūdikio kambarys namuose – tai atskiras mažylio pasaulis. Jis turi būti ne tik išskirtinai jaukus ir malonus, tačiau ir turėti funkcionalius ir visapusiškai patogius baldus. Įmonės, užsiimančios tokių baldų gamyba, rūpinasi, kad kūdikio kambario interjeras būtų puikiai pritaikytas kasdienei vaiko priežiūrai, greitai ir lengvai pasiekiamas mamai ir tėčiui, su ypač gerai veikiančia vėdinimo sistema, kupinas šviesos. Kokie baldai turi būti kūdikio kambaryje priklauso nuo interjerą kuriančių tėvų ar dizainerio fantazijos. Svarbu, kad jis nebūtų smarkiai perkrautas.


Pirmasis ir pats svarbiausia kūdikiui skirtas baldas, stovintis jo kambaryje, yra lovelė. Jų būna skirtingo dizaino, funkcionalumo ir kainų. Populiariausios yra medinės. Jos spalvą galima rinktis priklausomai nuo kuriamo vaikučio kambario interjero. Norint įsigyti iš tiesų kokybišką lovą nebūtina pirkti pačios brangiausios. Be abejonės, už kiekvieną papildomą naudingą lovytės funkciją, pvz., ištraukiamus stalčius, nuleidžiamus šonus, pakeliamą dugną ir panašiai, reikės mokėti papildomai. Nerekomenduojama pirkti nesertifikuotos ir neatitinkančios ekologinių standartų lovytės – juk joje miegos jūsų kūdikis, kuris ypač jautrus neigiamam aplinkos poveikiui. Taip pat nereikėtų lovos pirkti ir iš pažįstamo, viską mokančio staliaus, nes jis gali sumeistrauti nepatogią lovą, taip pat ją nudažyti kenksmingu laku ar dažais, o tai jau gali sukelti rimtą pavojų vaiko sveikatai. Kūdikio kambario baldų gamyba užsiimantys meistrai ir įmonės turi naudoti itin griežtus reikalavimus atitinkančias chemines medžiagas, kurios nepakenktų vaikui. Juk jie linkę viską dėti į burnytę…


Dar vienas ypač reikalingas kūdikio kambario baldas yra vystymo stalas arba komodą, ant kurios paviršiaus būtų paprasta ir patogu perrengti kūdikį. Tiek į vystymo stalą, tiek ir į komodą galima patogiai susidėti ir visada po ranka turėti įvairius kūdikio priežiūros reikmenis, t. y., sauskelnes, drabužėlius, kosmetiką odos priežiūrai ir pan. Šiuo metu ypač populiarus ir patogus yra toks stalas, kuris turi nesunkiai nuimamą vystymo lentą, vietoje kurios galima įstatyti vonelę kūdikio maudymui.


Vaikiškų baldų gamyba užsiimantys meistrai dažniausiai siūlo ne tik lovytes, vystymo stalus bei komodas, bet ir kitus baldelius: spintas, lentynėles, supamus lopšius ir t. t. Jie ne tik reikalingi funkciškai, bet ir puikiai puošia interjerą. Kūdikio baldų gamintojai siūlo ne tik funkcionalius, kokybiškus ir puošnius baldelius, bet ir atskiras interjero detales, pvz., šviestuvus, tapetus, vazeles, pagalvėles ir daugybę kitų. Juos galima rinktis priklausomai nuo poreikių ir fantazijos.


Labai svarbu, rengiant kūdikio kambarį padaryti puikiai veikiančią vėdinimo sistemą, kad vaikutis galėtų kvėpuoti gaiviu ir šviežiu oru. Be abejo, jam esant kambaryje reikėtų vengti skersvėjų. Kalbant apie apšvietimą, kūdikio kambaryje jis turėtų būti kuo natūralesnis. Čia taip pat reikia dažnai valyti dulkes ir vengti daiktų, ant kurių itin gausiai jos kaupiasi ir yra sunkiai nuvalomos. Nereikėtų leisti kūdikio kambaryje nuolat būti naminiams gyvūnėliams.


Atvykus į bet kurią įmonę ar parduotuvę, kuri užsiima vaikiškų ir kūdikių baldų gamyba ir pardavimu profesionalai padės kiekvienam išsirinkti svajonių kūdikio kambario baldelius ir pagal poreikius, ir pagal kišenę.


Kad SEO tekstai būtų efektyvūs

Anchor-textInternete galima pastebėti nuomonių, jog SEO tekstai yra antrarūšiai tekstukai, neturintys pagrindinės minties ir dažnai rašomi net su klaidomis. To niekada nepatvirtins geras profesionalus tekstų rašytojas. Žmonės, užsiimantys tekstų kūrimu, žino, kaip parašyti tekstą, kuris patrauks skaitytojų dėmesį. Tačiau tai dar ne viskas. Kad SEO tekstas atneštų tinkamus rezultatus ir klientas liktų patenkintas, būtina įvykdyti keletą svarbių dalykų.

 
Teisingi raktažodžiai

 
SEO tekstas yra ne kas kita kaip tekstas, kuriame atitinkamai vartojami raktažodžiai. Toks šio teksto pobūdis sudaro galimybę paieškų sistemai lengviau aptikti straipsnį. Kitaip tariant, SEO yra rašomas taip, kad paieškų sistema jį lengviau atpažintų. Tam keliami keli pagrindiniai kriterijai: tinkamas raktažodžių kiekis, tinkamas raktažodžių išdėstymas, lengvai skaitomas tekstas, atitinkamas teksto ilgis. Paskutiniais metais Google paieškų sistemos robotukai užsibrėžė ir dar vieną svarbų aspektą - kokybiškas turinys. Galima pastebėti, kad pagrindinis SEO tekstų aspektas yra būtent raktažodžiai. Labai svarbu, kad užsakomieji SEO tekstai turėtų tokius pačius ar bent labai artimus raktažodžius kaip ir įmonės svetainėje dažniausiai vartojami raktažodžiai. Tokiu būdu galima lengviausiai "atsijoti" šiais raktažodžiais susidomėjusius lankytojus.

 
Gera publikacija

 
Labai gera vieta skelbti SEO straipsniams - nuorodų katalogas. Tai specialios interneto svetainės, kuriose talpinami įvairaus pobūdžio SEO tekstai ir aprašymai. Talpinti čia savo rašomus tekstus yra labai patogu ir naudinga. Tačiau reikia būti atsargiems. Rinkitės tik aukšto rango ar bent kuo aukštesnio rango nuorodų katalogus. Tokiu būdu gerokai palengvinsite darbą. Nuorodų katalogo tikslas - kad skaitytojas, besidomintis Jūsų rašoma tema aplankytų Jūsų tekste paslėptą nuorodą. Jei tekstus dėsite į mažai žinomą ar iš vis retai skaitomą nuorodų katalogą, ko gero, ir  lankytojų svetainėje sulauksite vos vieną ar kitą. Tačiau jei pasirinksite populiarius ir dažnai skaitomus katalogus, svetainės lankytojų rodiklis šoktels kaip mat. 

 
Geras požiūris

 
Kad SEO straipsniai atliktų savo darbą -  padėtų svetainei iškilti į aukštesnes pozicijas paieškų sistemoje, tekstų rašytojai paaukoja nemažai darbo. Tekstų rašymas - tai kūrybinis darbas, kuris nėra atliekamas mechaniškai. Kiekvienas profesionalus tekstų rašytojas paminės vieną geriausių pamokų - požiūris į skaitytoją. Sėkmingas tekstų rašytojas niekada negalvoja, kad jo skaitytojas kvailas. Jis vertina savo skaitytoją ir nori jam pateikti tik įdomią ir patrauklią informaciją.


Orų prognozė vasarai

Stock-footage-sun-rainbow-and-clouds-in-sky-part-are-seamless-loop-computer-generated-animation

Visi norime, kad vasara būtų pakankamai, bet ne per daug, karšta, būtų kada ir pasilepinti saulės spinduliuose, ir ramiai pasiklausyti lietaus su knyga rankose, ir gero derliaus norisi, ir kad vasara kuo anksčiau prasidėtų bei ilgiau tęstųsi. Norai lieka norais, o nuspėti, ar šie troškimai išsipildys turime kreiptis į senolių išmintį, kad kuo anksčiau nustatytume būsimos vasaros orus ir susiplanuotume atostogas. Taigi spėkime kartu su mūsų protėviais, kokią orų prognozė galima ateinančiai vasarai.


Vasaros orus galima numatyti dar lapkričio mėnesį. Šiam mėnesiui būdingos darganos pranašauja lietingą vasarą, o sausas lapkritis – tokią pat vasarą. Jeigu lapkričio mėnuo su sniegu, tai vasara su vaisiais ir šienu. Vėliau, atėjus gruodžiui, vėl stebima orų prognozė ir sakoma, kad gruodžio šiluma vėlyvą pavasarį žada, o gruodžio šaltis karštą su perkūnijomis vasarą. Nors šiltas pirmas naujųjų metų mėnuo pranašauja lietingą vasarą.

Vėliau, pavasariui atėjus, skubama sužiūrėti, kuris pirmas medis krauna ir sprogdina pumpurus. Jeigu tai – alksnis, tai vasara bus lietinga, jei pirmas sužaliuoja beržas – bus sausa vasara. Jei iš beržo teka daug sulos – bus lietinga vasara. Lietuvos pasididžiavimas ąžuolas taip pat senoliams išduodavo paslaptį, kokia bus vasara. Taigi jei ąžuolas išsprogsta anksčiau už uosį – bus sausa vasara.

Apie pavasario orus spėjama pagal orus Šv. Kalėdų dieną – „Kokios Kalėdos, tokios ir Velykos“, tuo tarpu Šv. Velykų rytas nusako būsimos vasaros dienas - jeigu Šv. Velykų rytas saulėtas ir gražus, tai ir vasara bus graži, oras geras; jeigu lyja (sninga), reikia tikėtis blogų metų. Kadangi gražiausia pavasario šventė minima pirmaisiais pavasario mėnesiai, tai pagal juos nustatyto ir būsimos vasaros orus. Tad kokia yra kovo pabaiga ir balandžio pradžia, tokia bus ir vasara. Sakoma, kad pavasarį nuspėja kovo mėnesio pirma, vasarą – antra, rudenį – trečia diena. Šaltas balandis pranašauja karštą vasarą, gražų rudenį.

Jeigu norima karštos ir sausos vasaros, tuomet reikia tikėtis lakštingalos sučiulbėjimo vidury gegužės ir šaltos birželio pradžios. Lietingą vasarą pranašauja pievose skruzdės, nešančios aukštus lizdus bei kitas reiškinys - iš vidurio pradedantis žydėti rugys. Bet nereikia dėl to pergyventi, nes lietinga vasara žada žiemą su daug sniego. Nėra to blogo – kas neišeitų į gerą.

Gera skyrybų psichologo konsultacija yra būtina Jūsų emocinei gerovei

Divorce
Daugeliui žmonių, kurie kenčia skyrybų procesą, nėra nieko geriau, kaip neutrali psichologo konsultacija, kurios metu kiekvienas partneris yra išklausomas atskirai ir kalbama apie jo emocines būsenas, susijusias su skyrybomis.

Susidūrimas su šiomis emocijomis yra panašu į kovojimą su mirtimi ar mylimojo praradimu. Skyrybų psichologas gali paminėti skirtingas emocijų stadijas, tačiau pagrindinės yra šios: šokas, neigimas, pyktis, liūdesys, ir, galiausiai, pripažinimas.

Daugelis skyrybų psichologo klientų sako, kad skyrybos jų gyvenimą apvertė aukštyn kojomis. Netgi, jei tas asmuo turi tam tikrą palaikymo „grupę“, tai dažnai nėra atitinkamas ir pakankamas pakaitalas, kaip turėti gerą skyrybų konsultantą.

Dauguma draugų ir šeimos narių nėra išmokyti ir atitinkamai aprūpinti suteikti objektyvius ir profesionalius patarimus sunkiu etapu, bei sutvirtinti Jus skyrybų procese, kuris dažnai virsta ilgu maratonu.

Dažnai skyrybų teisininkai dirba kartu su psichologais. Skyrybų psichologas nėra parengtas teisminiuose klausimuose, o teisininkai nėra išmokyti psichologijos. Jie abu turi žymiai skirtingus vaidmenis. Tačiau kartu jie gali padaryti labai reikšmingų dalykų.

Geras skyrybų psichologas gali padėti klientui susidoroti su visais santykių pasikeitimais, kuriuos įtakojo skyrybos – vaikais, tėvai, šeima ir artimieji, žmonos ar vyro pusės giminės, ir draugai. Psichologas gali padėti išsiaiškinti svarbiausius ateities dalykus, kovoti su pykčio problemomis, ar padėti išsiaiškinti, kodėl asmuo nustojo save palaikęs.

Taip pat, skyrybų psichologas padeda pasiruošti dalyvauti teisminiuose procesuose. Jis dirba su klientu, kad sudarytų specialų planą, kuris atitiktų kliento emocinius poreikius. Gan dažnai tai šiek tiek skiriasi nuo „santuokos konsultacijų“. Tačiau tai gali būti perėjimo planas per lengvesnį skyrybų procesą, galų gale mėgaujantis laime.

Nors teisininkas taip pat gali duoti keletą patarimų, susijusių su emocinėmis problemomis, tačiau jis yra išmokytas bandyti spręsti visas su vedybomis susijusias teismines problemas, dažnai sutelkiant dėmesį į globą, sutuoktinių ir vaikų paramą, ir turto dalijimosi ginčus.

Jo valandinis atlyginimas yra didesnis nei skyrybų psichologo. Tad geras skyrybų psichologas yra ne tik efektyviau kainų atžvilgiu, bet jis aprūpins klientą su dviem „ekspertais“ – kovojant kartu su įstatyminiais ir emociniais skyrybų aspektais.

Tokio požiūrio priėmimas dažnai padeda asmenims judėti daug greičiau skyrybų pereinamajame laikotarpyje. Su slaptos informacijos perdavimu, Jūsų teisininkas ir skyrybų psichologas galės kalbėti apie Jūsų atvejį ir poreikius. Pagrindinių konfliktų sprendimas ir judėjimas toliau po skyrybų yra kritiškai svarbus.

Skyrybų psichologas turi nepaprastą pasiruošimą padėti savo klientams pradėti savo gyvenimą iš naujo ir išbraukti seną, pasmerktą žlugimui gyvenimo būdą. Jie gali padėti suteikti šviesos ir supratimo, kur galbūt anksčiau buvo tamsuma ir depresija.

Nebandykite užsikrauti visą emocinę skyrybų naštą vieni. Taip pat supraskite, kad įkyrus Jūsų advokatas nėra pats geriausias kvalifikuotas profesionalas, kuris galėtų vesti Jus per visus sudėtingus emocinius vingius ir posūkius skyrybų metu.

Geriausiai būtų gauti gerą rekomendaciją iš savo advokato, gydytojo, kunigo, ar kažko kito, kuo pasitikite, kad parekomenduotų gerą skyrybų psichologą, kuris turi gerą reputaciją, yra etiškas, sąžiningas, ir tikras.

Pakankamai tikras tiek, kad galėtumėte jam viską išsipasakoti, ir kaskart norėtumėte grįžti vėl ir vėl. Skyrybų psichologas turėtų būti toks, kad padėtų suprasti Jūsų gyvenimo beprotystes, paguostų, ir suprastų Jūsų skausmą, bei padėtų atskleisti savo naujojo gyvenimo kelią bei tikslus.

Skyrybų psichologas yra tiek pat reikalingas, kaip ir advokatas. Jie kartu gali padaryti daug didesnę pažangą, kas sukels Jums mažiau rūpesčių, skausmo, ir pykčio, o taip pat sutaupys daug laiko ir pinigų. Išmokti bendradarbiauti su buvusiu partneriu ir tiek pat naudinga, kaip ir išmokti į pasaulį žvelgti kitomis akimis.


Darbuotojų skatinimas: naudingi faktai, patarimai, ir idėjos pripažinimams

S1700_1-600x600
Šiais laikais darbuotojų skatinimas yra reikalingas, norint pripažinti ir apdovanoti už tam tikrus darbo nuopelnus. Paskatinimai turėtų iškelti konkretų veiksmą, duoti produktyvios naudos, ir motyvuoti darbuotoją stengtis dar labiau.

Apdovanojimai gali būti įvairiomis formomis: pinigai, taures medaliai, garbės ženkleliai, pagyrimo raštai, kelionės ir vieši pagyrimai.

Kai kurios įmonės sukuria darbuotojų pasižadėjimus, kaip tikslus ir siekius, kurie yra siekiami asmeniškai, tačiau pripažįstami bendrame komandos darbe. Kuo didesni darbuotojų pasižadėjimai, tuo aukštesnis darbo atlikimas ir įmonės lojalumas.

Paskatinimai tai lyg užmokestis už darbuotojų gerai atliktą darbą. Užmokestis gali būti tiek piniginis (premijos), tiek ir nepiniginis (taurės, medaliai, padėkos raštai, ir pan.). Paskatinimai gali būti įteikti bet kuriuo metų laiku.

Paskatinimo nauda

Paskatinimai padeda įpareigoti darbuotojus siekti sėkmės ir geresnių rezultatų tiek jo, tiek ir įmonės veikloje. Tad paskatinimas yra netiesioginis kelias į pelnu suinteresuotus rezultatus. Tačiau įmonės vadovai neturėtų savęs motyvuoti šiais susijusiais rezultatais.

Ilgesnis laikas – stipresnis signalas

Kuo ilgesnis darbuotojų skatinimo programos laikas, tuo didesnė galimybė, kad darbuotojas išgirs vadovo žinią, ir imsis teigiamų veiksmų. Teigiama, kad pirmąsias septynias dienas darbų atlikimas padidėja 20 procentų, per 6 mėnesius – 30 procentų, ir per metus – 44 procentais.

Ar paskatinimas yra atsakymas?

Būkite tikras, kad į visus šiuos klausimus atsakėte teigiamai prieš pradedant paskatinimo programą. Priešingu atveju, tai nebus tinkamas atsakas į situaciją.

 • Ar esamas darbo atlikimas tam tikriems tikslams yra per mažas?

 • Ar stinga motyvacijos, o ne įgūdžių ir apmokymų?

 • Ar galite išmatuoti esamą ir norimą darbo atlikimą?

 • Ar reikalingi tikslai yra pasiekiami?

 • Ar įmanoma tęsti kitą darbą esamame lygyje?

Atminkite, kad žmonės pasveria paskatinimo vertę ir, kaip sunku tai bus pasiekti. Paprašykite per daug, ir žmonės atmes juos. Pasirinkite apdovanojimus, kurie atitinkamai turėtų aukštą vertę, ir galėtų paskatinti didesniems darbo rezultatams. Tai nebūtinai turi būti piniginis paskatinimas, galite viešai padėkoti, įteikiant apdovanojimą: tai galėtų būti taurės, medaliai, pagyrimo raštai, ir pan.

Materialūs paskatinimai

Šie paskatinimai eina po pagyrimo ir turi materialę prasmę, kurį galite pamatyti ar paliesti. Kai kuriems reikia nedidelių išlaidų, o kai kurie nereikalauja visiškai nieko.

 • Privilegijos. Tai nedaug kainuojantys arba visiškai nieko nekainuojantys paskatinimai, kurie leidžia darbuotojui pasijust išskirtiniu. Tai galėtų būti priekinė eilė automobilių stovėjimo aikštelėje, papildoma apmokama išeiginė diena, arba kasdieninių drabužių apsirengimo diena.

 • Kelionė. Motyvacinė kelionės galia negali būti paneigta, nesvarbu tai savaitgalio išvyka dviems, ar dviejų savaičių išvyka į prabangų kurortą visai komandai.

 • Trofėjai. Tokie daiktai, kaip sertifikatai, garbės ženkleliai, sagės, taurės, medaliai yra ilgalaikiai pasiekimų priminimai.

 • Financiniai. Dovanų kortelės, grynieji pinigai ir dovanų kuponai leidžia žmonėms pasirinkti tai, ko jie patys nori.

Skatinimų programų rūšys

Darbuotojų paskatinimas yra naudojamas palaikyti įmonės saugumą, gerovę, pagerinti produktyvumą, pardavimus, pripažinimui ir kitiems faktoriams. Jie gali būti apibrėžti skirtingais būdais.

 • Tos pačios padėties darbuotojų pripažinimas. Šis „kultūrinis pripažinimas“ suteikia vienas kito pripažinimą ir nuopelnus už gerą darbą.

 • Tikslo apdovanojimas. Darbuotojas akimirksniu gauna apdovanojimą, arba kai parodo didelius rezultatus.

 • Varžybos. Grupėmis ar individualiai varžomasi, kad gauti laimėjimą. Populiaru tarp labai konkuruojančių pardavimo darbuotojų.

 • Taškų programa. Darbuotojai renka taškus už atliktus tam tikrus tikslus. Taškai gali būti išmokėti iš karto arba kaupiami.

 • Vienalaikis apdovanojimas. Tiesmukiškiausias paskatinimas: atlik tikslus, gausi apdovanojimą. Šis struktūra yra idealiausia ruošiant išleisti naują produktą ar strategiją.

Viską apibendrinant, galima daryti išvadą, kad paskatinimas yra gyvybiškai svarbus tiek darbuotojui, tiek ir įmonei. Paskatintas darbuotojas stengsis labiau ne dėl įmonės rezultatų, bet dėl savo pačio poreikių. Tad kuo apdovanojimas bus geresnis, tuo labiau jis dės pastangų. Apdovanojimai gali būti patys įvairiausi: nuo piniginių premijų, pagyrimo raštų iki trofėjų, kaip taurės, medaliai, specialios lėkštelės, statulėlės ir pan. Nuo paskatinimo priemonių pasirinkimo priklausys įmonės pelno ir veiklos rezultatai.


Kada geriausias laikas eiti į žvejybą

P4120054Norint pagauti žuvį, reikia žinoti, kur jos renkasi, ką jos mėgsta, ir kuriuo laiku jų daugiausiai. Zvejyba nėra sudėtingas užsiėmimas, tačiau reikia žinoti keletą faktų. Vienas iš jų tai laikas. Laikas, kuriuo žuvų galima rasti gausiai, o kai kada mažiau.

Sezoninė ežerų kaita

Kaita rodo paviršinio ir dugno vandens apsikeitimą ežeruose ir balose. Ši kasmetinė programa būna du kartus per metus. Nuo pavasario iki rudens, šiltas vanduo eina iš viršaus į dugną, o vėsesnis vanduo juda į paviršių. Vandens kaitos supratimas, ir žinojimas, kokios žuvys kokius vandenis mėgsta, gali paversti Jus žūklės genijumi.

Pavasario kaita

Kai ledas nutirpsta, vanduo paviršiuje pradeda šilti. Kai jis pasiekia 4 laipsnių šilumą, jis pradeda grimsti ir yra pakeičiamas vėsesniu vandeniu iš apačios. Tai kartojasi, kol vandens temperatūra būna pastovi visame ežere. Ankstyvave to procese, žuvys pasilieka seklesnėse vietose, kol vanduo įšyla greičiau, ir kur užauga pirmieji augalai.

Vasaros sąstingis

Vasarą saulė šildo vandens paviršių, tačiau jis nenugrimzda. Galiausiai formuojasi būsena, žinoma, kaip „sluoksniavimasis“, kurio metu šiltesni sluoksniai būna virš vėsesnių.

Žuvys mėgsta vėsesnį vandenį, tačiau joms taip pat reikia daugiau deguonies, kuris randamas šiltesniame vandenyje. Tad jos plaukioja tarp dviejų sluoksnių, kurių gylis svyruoja nuo ½ iki 3 metrų, priklausomai nuo ežero gylio.

Rudens kaita

Rudenį vanduo pamažu vėsta ir tampa toks pat sunkus kaip ir dugno vanduo. Stiprus rudens vėjas sumaišo visą vandenį. Šis procesas suvienodina ežero vandenį temperatūros ir deguonies atžvilgiais, kas leidžia žuvims laisviau judėti visame ežere.

Vandens temperatūra ir kaita

Kiekviena žuvų rūšis turi tam tikrą vandens temperatūrą, kurioje jos gali gyventi. Nors žuvys nevisada gali rasti joms tinkamą temperatūrą, bet dažniausiai randamos tuose vandenyse, kur temperatūra yra arčiausiai jų mėgstamos.

Žuvys, kurios mėgsta šiltą vandenį, vasarą bus paviršiuje, o rudenį plauks į dugną. O žuvys, kurios myli vėsesnį vandenį – atvirkščiai.

Žvejyba pagal dienos ir sezono metą, kaitą ir temperatūrą

Pavasaris/Ankstyvas rytas

Žuvys nėra linkusios kibti. Vanduo yra šaltas ir neįšyla, nes saulės spinduliai yra silpni ir atšoka nuo vandens. Bet nenusivilkite žvejyba, nes žuvys yra išalkusios ir pradeda nerštą. Geriausiai palaukti vieną savaitę po atlydžio, kol vanduo įšils bent iki 4 laipsnių šilumos.

Pavasaris/Vėlyvas rytas – ankstyvi pietūs

Žvejyba gali ir pasisekti ir ne. Vanduo pradeda šilti. Nepamirškite žvejybos pavėjui kranto link, nes vėjas šiltą vandenį ir paviršiaus maistą neša į tas vietas.

Pavasaris/Pietūs – ankstyvas vakaras

Žuvys daug valgo, nes labai pagreitėja jų medžiagų apykaita ir virškinimas. Vanduo yra labiau įšilęs, nes saulės spinduliai tiesiogiai jį pasiekia.

Vasara/Ankstyvas rytas – vėlyvi pietūs

Geriausia žvejyba yra nuo prieš saulėtekio iki ryto vidurio. Šiuo metų laiku yra gausu maisto žuvims, todėl rasti alkaną žuvį gali būti iššūkis.

Vasara/ Vėlyvas rytas – ankstyvi pietūs

Žvejyba yra gan prasta visu dienos metu. Žuvys juda giliau į vandenis, kad galėtų atvėsti.

Vasara/ Pietūs – ankstyvas vakaras

Puiki žvejyba yra nuo ankstyvo saulėlydžio iki sutemų, kai vanduo vėsta, o žuvys kyla į viršų pasišildyti.

Ruduo/Ankstyvas rytas

Žuvys nekimba nuo saulėtekio iki ankstyvo ryto. Vanduo yra šaltas, nes saulės spinduliai yra per silpni prasiskverbti į vandenį.

Ruduo/Vėlyvas rytas – vidurdienis

Žuvys gali nekibti, gali ir kibti šiltesniuose, seklesniuose vandenyse. Paprastai šiuo metu vanduo yra per vėsus.

Ruduo/Ankstyvas vakaras

Nuostabus laikas žvejybai. Vanduo šiek tiek įšilęs per visą dieną. Tai daro sezoniškai gerą žvejybą, nes žuvys ieško daugiau maisto, norėdamos sukaupti jo žiemai.

Temperatūra

Vasaros metu per karštos dienos žuvis sekliuose ežeruose ir balose gali paversti tingiomis. Tas pats atsitinka ir žiemą, kai vandens temperatūra yra žemesnė. Kodėl? Žuvys yra šaltakraujės, todėl negali palaikyti normalios kūno temperatūros, kaip žmogus ar kiti šiltakraujai gyvūnai. Labai aukšta ar labai žema vandens temperatūra sumažina deguonies kiekį vandenyje, dėl ko žuvys tampa mažiau aktyvesnės.

Taigi, žvejyba yra prastesnė, kai yra per karšta arba per šalta. Turite suprasti šią sistemą, tuomet bus lengviau nuspręsti, kokius masalus ir jaukus rinktis, ir kokiu tempu su jais dirbti. Lėčiau judinkite vėsiame vandenyje, ir greičiau šiltesniame.

Įvairios oro sąlygos

Vėjas gali daryti didelę įtaką žvejybai. Jis stumia vandenį ir paviršiaus maistą į krantą. Todėl jeigu žvejojate nuo kranto, judėkite taip, kaip juda Jūsų plūdė, tai yra į tą pačią pusę, kur juda visos žuvys.

Audros ir oro pasikeitimai gali labai įtakoti žvejybą. Dažniausiai žuvų padaugėja prieš šalto oro frontą, tačiau sumažėja per ir po fronto išpuolio.

Šilto oro frontas lemia šiltesnį vandens paviršių, kas skatina žuvis maitintis. Tai paprastai pasitaiko žiemą, kai šiltos srovės lemia žuvis pradėti aktyviai ieškoti maisto. Daugeliu atvejų tokia žvejyba būtų pasisekusi šiltuose ar šalia šiltų paviršių.

Geriausio laiko nustatymas reikalauja patikrinti daugybę kitų žvejybos faktorių ir oro sąlygų. Įsigykite specialų kalendorių ar skaitinėkite laikraščiuose, žurnaluose, stebėkite televizijos laidas. Žvejyba nėra sudėtingas užsiėmimas, tereikia žinoti kur, kada, ir kaip