Previous month:
birželis 2013
Next month:
rugpjūtis 2013

liepa 2013

Kokia krikštynų atributika labiausiai tinka berniukams?

Kriks-3Krikštynos nuostabi ir įsimintina šventė. Tikima, kad nuo to momento, kai vaikas yra pakrikštijamas, jį pradeda globoti angelai ir nuplaunama pirmoji nuodėmė. Todėl nenuostabu, kad tėveliai nori, kad šią ypatingą dieną visur tvyrotų harmonija ir suptų grožis. Todėl, siekiant sukurti šventinę nuotaiką, į pagalbą pasitelkiama įvairi krikštynų atributika, puošybos elementai ir dekoracijos.

Jei įprasta mergaičių krikštynas dekoruoti balta ir rožine spalva ir įvairiais jos atspalviais tai per berniuko krikštynas tradiciškai dominuoja mėlyna ir balta spalvos. Ir nors krikštynos pakili ir dvasinga šventė, tačiau berniuko krikštynų dekoruoti gėlėmis ar širdelėmis nederėtų. Vis dėlto jis vyras!

Ypatingą nuotaiką skleidžia rankų darbo papuošalai – siuvinėti angeliukai, dar iš senovės atėję šiaudiniai sodai ar iš popieriaus išlankstyti balandžiai. Tiesa, reikia atkreipti dėmesį ir į tokias smulkmenas kaip pakvietimai svečiams, jie turi simbolizuoti pakilią šventės nuotaiką, todėl tam puikiai tinka melsvi, gražiu šriftu išmarginti kvietimai, kurie gali būti perjausti mėlynu šilkiniu kaspinu ar dekoruoti nėriniais. Tas pats galioja ir svečių vardo kortelėms, jos turi derėti prie viso krikštynų dekoro. Todėl jei nusprendėte aplinką puošti šiaudiniais sodais, tai tas natūralumas turi atsispindėti ir vardo kortelėse.

BalionaiKita vertus, jei šiaudinių sodų nebeturi jūsų seneliai, turite žinoti, kad jei nėra pigūs, todėl visada juos galite pakeisti ir mėlynais, melsvais ir baltais balionais. Balionai niekada „neišeis iš mados“, kai kalbame apie vaikų šventes. Skoningai balionais dekoruota aplinka gali palikti neišdildomą įspūdį, o vakarui įpusėjus jais galės žaisti vaikai. Ir vis dėlto, jei balionai jums jau atrodo atsibodės dekoro elementas, juos visada galite pakeisti pukuočiais (įvairių dydžių melsvi popieriniai rutuliai, prikabinti ne vienodame aukštyje prie lubų) arba girliandomis, jomis grožėsis ir dideli, ir maži.

Nepamainoma krikštynų atributika – palinkėjimų ir atsiminimų knyga, kurioje kiekvienas galės asmeniškai palinkėti vaikui visokeriopos sėkmės. Tokia knyga berniukas galės pasidžiaugti net tada, kai pats bus tėtis. Palinkėjimų knygą galite pirkti arba sukurti patys. Tarkim, kiekvienam svečiui galite įteikti palinkėjimų atviruką, o vėliau visus atvirukus surišti i knygą ar padaryti albumą. Beje, kad svečiai neišeitų tuščiomis, pasirūpinkite saldainių popieriukais su vaiko atvaizdu – tai miela ir skani smulkmena, kuri primins apie įvykusią šventę.

Pukuociai

Visos atributikos tikslas – sukurti šventišką, ypatingą  ir jaukią atmosferą visiems jos dalyviams, todėl net tokios smulkmenos, kaip vardo kortelės, pakvietimai, skanėstai suteikia šventei dar daugiau jaukumo ir mielumo. Tiesa, svarbu, kad visa krikštynų atributika būtų vientisa, ją sietų bendri motyvai – tai gali būti vaiko nuotraukos, jei vaikas krikštijamas vyresnis tai gali būti jo piešiniai arba tam tikra šeimos simbolika. Viskas priklauso tik nuo jūsų fantazijos.


Chalatai internetu – bet kokiu metų laiku

Naktiniai internetu Kur gi dar, jei ne savo jaukiuose namuose norime jaustis jaukiai ir patogiai, todėl dažnai namuose dėvimi rūbai skiriasi nuo tų, kuriuos nešiojame už namų ribų. Namuose dažniau mėgaujamės vilkėdami lengvus drabužius, tokius kaip chalatai. Pastarieji iš tiesų yra labai populiarus namų drabužis, neatskiriamas palydovas įvairiose situacijose. Norint išsirinkti gerą chalatą, reikia atkreipti dėmesį ne tik į jo spalvas ir stilių, tačiau į sudėtį bei metų laiką. Chalatai internetu - tai labai patogus būdas įsigyti prekę neišeinant iš namų. Parduodami chalatai internetu dažniausiai būna aprašomi, iš kokios medžiagos jie pasiūti, kokioje šalyje pagaminti bei nemaža dalis kitos informacijos.

 

Chalatai internetu ir ne tik, būna kilpiniai, žakardiniai, aksominiai, šilkiniai, polisteriniai. Žakardiniai yra ypač malonūs kūnui, o kilpiniai – šilti, absorbuojantys drėgmę. Galima rinktis įvairios sudėties chalatus - 100% medvilnės chalatai vieni maloniausių odai ir šilti. Šilkiniai chalatai labai seksualūs. Jie mėgiami įvairaus amžiaus moterų. Šie chalatai puikiai priglunda prie kūno. Įvairiausių chalatų bet kada galite išsirinkti apsilankę internetinėje parduotuvėje, adresu www.estela.lt

Vieni iš  populiariausių chalatų, tai chalatai iš poliesterio. Jie dažniausiai būna storo audinio, pasižymi įvairiomis spalvomis ir piešinėliais. Ši medžiaga labai mėgiama dėl savo kokybės ir kainos santykio. Chalatai iš poliesterio iš tiesų yra gana kokybiški ir tikrai nebrangūs. Jie ilgainiui nenusiskalbia, neišblunka, puikiai saugo nuo vėjo ir drėgmės. Iš šios medžiagos dažniausiai gamina storus šiltus chalatus šaltiesiems metų laikams. Vėsų rudens ar žiemos vakarą gerą įsisukti į tokį šiltą ir minkštą chalatą, kuris lengvai priglunda prie kūno ir šildo.

P-369-1-p-370

Dar viena populiari chalatų medžiaga yra medvilnė. Tai populiarus audinys ne tik chalatams, bet ir įvairiems drabužiams ar patalynei. Medvilnė yra labai vertinama audinių medžiaga visame pasaulyje dėl savo natūralumo ir teigiamų savybių. Gaminiai iš medvilnės ne tik ilgai išlieka minkšti ir purūs, bet ir nepraranda savo spalvos net ir tiesioginiuose saulės spinduliuose. Iš medvilnės dažniausiai taip pat gaminami šilti chalatai. Jie yra ypač kokybiški ir puikiai sulaiko šilumą. Dėl savo natūralaus pluošto gaminiai iš medvilnės yra šiek tiek brangesni, tačiau tai populiariausia medžiaga visame pasaulyje.

Atėjus šiltiems metų laikams, chalatus dažniausiai norisi mesti į šalį kadangi šiltas ir storas audinys dažniausiai tampa nebe mielas, todėl šiltuoju metų laiku patys populiariausi yra atlaso arba šilko gaminiai. Labai lengvi, priglundantys, seksualūs ir suteikiantys vėsos pojūtį chalatai. Lengvi ir slidūs audiniai, pasižymintys įvairiausiomis spalvomis ir ornamentais, todėl galime atrodyti puikiai net namuose. Dažniausiai atlaso ar šilko rūbai, stebėtinai ilgai išlaiko spalvų ryškumą ir audinio kokybę, nesvarbu kiek kartų skalbsime.


SEO straipsniai


Automotive-seo-auditVienas iš SEO specialistų naudojamų įrankių yra toks reikšmingas, jog nusipelnė būti pristatomas atskirai. Tai – SEO straipsniai. SEO straipsniu galima būti laikomas bet kokios tematikos straipsnis, iškeliant tam tikrą sąlygą – keletą kartų turi būti paminimas raktinis žodis vardininko linksniu. Į kokį raktinį žodį orientuotas straipsnis priklauso nuo to, kokioje srityje veikia užsakovas, į kurio svetainę siekiama pritraukti lankytoją.

Taigi, SEO straipsnių tikslas - reklamuoti tam tikrą svetainę. Kaip taip vyksta? SEO tekstas, su atitinkamais raktiniais žodžiais, gali būti publikuojamas tiek pačioje svetainėje, kurios lankomumą siekiama padidinti, tiek ir kituose tinklapiuose ar forumuose su nuoroda į konkrečią svetainę. Vadinasi, tokio pobūdžio straipsnis gali būti tiek vidinio, tiek išorinio SEO įrankis.

Atrodytų, jog kuo daugiau raktinių žodžių „infiltruota“ į tekstą, tuo jis „mėgstamesnis“ paieškos sistemų. Tačiau iš tikrųjų yra šiek tiek kitaip. Paieškos sistemos yra orientuotos į vartotojų poreikių patenkinimą – norima, jog žmogus, į paieškos langelį suvedęs jį dominantį raktažodį, rastų kuo išsamesnę informaciją aktualia tema. Vartotojas, paspaudęs nuorodą į tam tikrą svetainę ir pradėjęs skaityti straipsnį, kuriame kas antrame sakinyje kartojasi tas pats raktinis žodis, tikriausiai greitai paliktų šį puslapį ir suabejotų Google „visažiniškumu“, pristatančiu tokio pobūdžio straipsnius kaip informatyviausius ir vertus dėmesio. Google nenori susigadinti savo reputacijos, todėl svetainėms, naudojančioms panašius triukus, gali būti taikomos atitinkamos nuobaudos.

Google SEO straipsnis „patiks“, jei pastarasis patiks vartotojui. Vadinasi, SEO straipsnis turi atitikti analizuojamą temą, būti informatyvus, pateiktas įdomiai bei suprantamai. Neturėtų būti rašybos, skyrybos, stiliaus klaidų. Svarbu teksto apimtis, kadangi žmogus internete ieško konkrečios informacijos, o ne skaito „romanus“. Rekomenduojama apimtis – 200-400 žodžių.  Vadinasi, SEO straipsnių rašytojas turėtų būti tiek kūrybingas, tiek įsigilinęs į analizuojamą sritį žmogus.

Taigi, SEO straipsniai maksimalią naudą duos tada, kai sukels skaitančiųjų susidomėjimą. Tokiu atveju ir saikingai pavartoti raktiniai žodžiai nesukels neigiamų emocijų. Priešingai – skatins sekti nuorodas tikintis ir toliau rasti aktualią bei naudingą informaciją.

Patirtimi dalinosi www.seoaudit.lt SEO straipsnių rašytojai profesionalai.


Mažoji bendrija - nauja įmonės rūšis

Mazoji-bendrija-MBŠiandien ne vienas susimąsto, kad dirbant įprastą samdomą darbą, ir būnant vidutiniu darbuotoju retai kada būna galimybė uždirbti tiek, kad neimant paskolos iš banko būtų galimą įsigyti nuosavą būstą, norimą automobilį, pakeliauti ir pan. Tačiau sėkmingai veikiančios įmonės savininkas tai sau gali nesunkiai leisti. Svarbu turėti originalų, įdomų verslo planą, o tada susirinkti visą informaciją, kaip įkurti savo įmonę.

Įmonės – yra tam tikri verslo vienetai, turintys savo pavadinimą ir esantys įkurti įstatymų nustatyta tvarka tam tikrai komercinei veiklai. Šiuos verslo subjektus sudaro daiktiniai, finansiniai ir nematerialūs objektai, jie turi savo teises, bet privalo vykdyti ir pareigas. Įmonės gali veikti tiek kaip juridinis, tiek ir kaip fizinis asmuo.

Visų pirma turite nuspręsti kokios teisinės formos įmonės jūsų verslui būtų tinkamiausios. Lietuvoje dažniausiai renkamasi vieną iš keturių: individualią įmonę (IĮ), uždarąją akcinę bendrovę (UAB), viešąją įstaigą (VšĮ) arba mažąją bendriją.

Pakalbėkime plačiau apie naujausią įmonės rūšį – mažąją bendriją, kurią Lietuvoje pradėta leisti steigti tik nuo 2012 m. rugsėjo 1 d. ir kuri yra ypač palanki naujai kuriamam verslui.

Mažoji bendrija yra ribotos civilinės atsakomybės privatusis juridinis asmuo, t. y., šios įmonės bankroto atveju jos nariai neatsako asmeniniu turtu, o rizikuoja tik tuo, kurį pervedė į bendriją. Jos tikslas – siekti pelno vykdant įstatymų nedraudžiamą komercinę ūkinę veiklą. Tai nauja, smulkiajam ir vidutiniam verslui skirta teisinė verslo forma.

Steigiant mažąją bendriją nėra nustatyto tam tikro būtinojo minimalaus kapitalo dydžio, bendrija neprivalo turėti vadovo. Tokio verslo egzistavimas paremtas bendradarbiavimo principu grįstomis asmeninėmis savybėmis.

Turint tokio tipo įmonę yra galimybė pasinaudoti t lankstesniu pelno išmokėjimu: esant poreikiams galima gauti avansinį pelną dar nesibaigus finansiniams metams. Vis dėlto, jei jiems pasibaigus paaiškėja, kad mažoji bendrovė patyrė nuostolių ar turi mažesnį nei avansu išmokėtas pelną, tokios įmonės nariai privalo grąžinti permokėtą pelno dalį.

Kaip skelbia Sodra, mažųjų bendrijų nariai privalomai draudžiami pensijų socialiniu draudimu pagrindinei ir papildomai pensijos dalims, gavę su darbo santykiais ar jų esmę atitinkančiais santykiais susijusias pajamas iš savo mažosios bendrijos. Šios įmonės kartą per mėnesį ne vėliau kaip iki einamojo mėnesio paskutinės dienos nuo per kalendorinį mėnesį išsiimtos mažosios bendrijos nario asmeniniams poreikiams lėšų sumos privalo sumokėti valstybinio socialinio draudimo įmokas.

Mažoji bendrija, kaip privatus verslas, pasiteisina tada, kai pradedant verslą nėra galimybės investuoti didelę pinigų sumą ir nenorima rizikuoti savo asmeniniu turtu. Norintiems steigti šeimos ar kitą nedidelį verslą tai ypač verslo forma.

Mažųjų bendrijų, kaip ir visų kitų Lietuvoje esančių įmonių steigėjai vadovaujasi Lietuvos Respublikos Įmonių įstatymu, kuris nustato subjektus, turinčius teisę savo įmonės vardu užsiimti nuolatine komercine ūkine veikla Lietuvoje, jų steigimo ir veiklos teisinius pagrindus. Taip pat jie vadovaujasi ir Mažųjų bendrijų įstatymu, kuris nustato, kaip tokio tipo įmonės turi būti steigiamos, valdomos, kaip jos turi veikti bei šių bendrijų dalyvių teises ir pareigas.


Darbo skelbimai vyrams

Vyrai-dirbaŠiomis dienomis darbo skelbimai yra aktualūs tiek vyrams, tiek moterims. Visi nedirbantys nori susirasti darbą, o jau jį turintys siekia naujų pareigų, didesnio atlyginimo arba papildomo darbo, kad pajamos padidėtų. Ar sunku vyrams susirasti darbą? Ir stiprioji, ir silpnoji lytis – abi vienodai turi galimybes pradėti dirbti. Aišku, vyrams daugiau galimybių įsidarbinti darbuose, kur reikalinga didesnė fizinė jėga, ištvermė bei tikslinis mąstymas.

Daugiausia darbo skelbimai vyrams yra akcentuojami IT, logistikos, telekomunikacijų bei gamybos srityse. Statistika rodo, kad šias profesijas lietuviai vyrai dažniausiai ir renkasi. Net iškart po studijų jiems siūlo darbą tarptautinės kompanijos bei Lietuvos įmonės, kur prieš tai buvo atlikta praktika arba kompanijas sužavėjo atsiųstas motyvacinis laiškas bei stulbinami universiteto ar kolegijos rezultatai. Jei statistika skelbia, kad pirmąjį 2013 m. ketvirtį, palyginti su ketvirtuoju 2012 m. ketvirčiu, vyrų nedarbo lygis padidėjo 0,7 procentinio punkto, tai tuo tarpu moterų, atvirkščiai - sumažėjo 0,5 procentinio punkto. Oficialūs duomenys sako, kad pirmąjį 2013 m. ketvirtį bedarbių vyrų buvo daugiau nei moterų: 107,6 tūkst. vyrų ir 83,7 tūkst. moterų. Šiuo rodiklius kiekvienas iš mūsų galime sumažinti, nes viską įmanoma pasiekti savo jėgomis. Tereikia stengtis, nesustoti ieškoti.

Darbo pasiūlymai dažnai netgi „kabo ore“. Jei ieškote šiuo metu darbo ir nežinote, kur talpinami patraukliausi darbo skelbimai vyrams, tuomet visų pirma pasitelkite į pagalbą visagalį internetą. Antruoju žingsniu gali būti spaudos leidiniai, kuriuose yra talpinami darbo skelbimai. Tačiau tikriausiai nuliniu žingsniu reikėtų numeruoti pažintis, draugus ir visus įmanomus kontaktus. Jeigu šiuo metu ieškote darbo, visų pirma turi apie tai visi sužinoti, nes galbūt jie bus girdėję, kad viena ar kita kompanija ieško Jūsų profesijos specialisto.

Darbo paieškos vieniems gali trukti vos savaitę ar keletą, o kitiems šis laiko tarpas virsta ilgiausiais mėnesiais. Nesėdėkite rankų sudėję ieškodami darbo ir nelaukite, kol tas pasiūlymas Jums nukris „tiesiai į rankas“. Kartais gali pasitaikyti, kad darbas Jus pats susiras, tačiau taip nutinka palyginus retai. Todėl jau dabar tai pradėkite ir tęskite kiekvieną dieną: bendraukite su draugais, klausinėkite, megzkite naujas pažintis bei intensyviai sekite darbų skelbimus, nes jie dažniausiai atnaujinami kiekvieną dieną. Tad būkite pirmieji, iš kurių Jūsų CV ir įtaigų motyvacinį laišką gaus darbdavys ir po pokalbio priims į naują darbą.