Previous month:
gegužė 2013
Next month:
liepa 2013

birželis 2013

Taupome gamindami mėsos patiekalus ir patiekalus iš faršo

FaršasKainos kyla kasmet – infliacija vis dar ganėtinai didžiulė, todėl taupymas išlieka labai svarbus. Mūsų tikslas išmokyti Jus gaminti ir sutaupyti. Lietuvoje turbūt populiariausi mėsos patiekalai arba patiekalai iš faršo, todėl pasistengsime aprašyti būtent juos.


Jeigu jums patinka mėsos patiekalai – gudrybė numeris vienas taupant, tai tiesiog važiuoti į kaimą ir pirkti visą kiaulę. Kaimuose įmanoma nusipirkti visą kiaulę, ne tik pigiau, bet ir ji bus daug sveikesnė. Šitaip leisite uždirbti kaimo močiutei ar diedukui, kuriems ir taip sunku. Šį būdą ypač mėgsta mūsų emigrantai, nes kainos parduotuvėse Skandinavijos šalyse didelės, todėl jie tiesiog važiuoja tiesiai į kiaulių fermas, kur dirba lietuviai ir perka visą kiaulę.


Žinoma, tam prireiks didesnio šaldytuvo, o tiksliau didesnės šaldymo kameros, nes visą mėsą reikia užšaldyti ateičiai. Lygiai tas pats, jeigu Jums patinka ir patiekalai iš faršo, jį turėsite pasiruošti ir užšaldyti. Jeigu didelio šaldytuvo neturite, visada yra išeitis – kiaulę pirkti per pus su savo šeimos draugais. Arba pirkti dvi ar tris kiaules iškart – tuomet galima papildoma nuolaida, o tai leis dar sutaupyti.


Antras būdas būtų pirkti parduotuvėse didesniais kiekiais per akcijas. Yra parduotuvių, kuriose perkant tik didelį kiekį bus pritaikyta akcija. Todėl vėl gi, jei jums patinka mėsos patiekalai ir jūsų šeimos draugai juos mėgsta, pasiūlykite jiems pirkti kartu. Įsigydami didelį kiekį, galite bandyti gauti papildomą akciją. Šis būdas negalios prekybos centruose, tačiau puikiai veiks turguose.


Trečias būdas taupyti gaminant mėsos patiekalus – nepirkti jau marinuotos mėsos. Ši yra brangesnė ir tikrai neapsimoka. Plius marinatas yra padarytas iš pačių pigiausių sudedamųjų dalių, todėl tikrai nėra pats sveikiausias. O ir mėsai jau galiojimo laikas artės į pabaigą dideliais tempais.


Paskutinis būdas – tai nepamiršti lyginti kainų tarp prekybos centrų. Ypač didesniuose miestuose, prekybos centrai yra šalia vienas prie kito. Jei nepatingėsite apeiti jų visų, savo mėsos patiekalams ar patiekalams iš faršo galite sutaupyti didžiulius kiekius pinigų. Tam yra sukurta daugybę interneto tinklapių, jums nereiks vaikščioti ir lyginti kainų. Tiesiog turėsite nueiti ten kur pigiau. Jei turite išmanųjį telefoną, nepatingėkite parsisiųsti programėlių, kurios puikiai padės palyginti kainas.


Būdų taupyti šiais laikais yra nemažai, tiesiog tam reikia skirti laiko. Sutaupytas litas – uždirbtas litas, o uždarbis gali būti labai ribotas šiais laikais, todėl stenkimės taupyti ir už tą pačią pinigų sumą, galėsite pirkti daugiau ir dažniau palepinti save ir visą savo šeimą. Už sutaupytus pinigus tarkim nupirksite saldainių ar sausainių, o jų jūsų vaikai tikrai neatsisakys ir jums už tai padėkos. Sėkmės taupant, nes tik taupydami mes galime gyventi geriau.


Prieškambario baldų gamyba

Prieskambario-baldai2Prieškambaris arba daugelio vadinamas koridorius yra ta būsto vieta, kur vos tik įžengus pasitinka šeimininkas. Čia turi būti spinta pasikabinti paltui bei vieta, kur būtų galima palikti nusiautus batus. Prieškambario spintoje turi būti pakankamai vietos ir šeimininkų striukėms, kepurėms, švarkams laikyti bei atvykusių svečių drabužiams pasidėti. Prieškambario baldu gamyba ilgai neužtrunka, nes šioje būsto patalpoje yra vienintelis pagrindinis baldas – spinta. Ji gali būti tiek atvira, tiek turinti duris. Jei norite, gali būti įmontuotas ir veidrodis bei papildomos lentynėlės.

Kartais prieškambaryje neužtenka vien spintos lauko drabužiams pasikabinti. Jei turite didelį batų skaičių, o tai ypač aktualu moterims, tuomet gali būti naudinga turėti atskirą dėžę batams susidėti. Tokiu atveju, jeigu naudojatės laidiniu telefonu, prieškambario baldų gamyba gali pasipildyti patogiu krėslu, suoleliu ar kėde kartu su staliuku, kur galėsite kalbėtis telefonu, skaityti knygas ar vieta, kur turėsite galimybę užsiimti rankdarbiais. Teisingas baldų projektavimas leidžia maksimaliai išnaudoti būsto erdvės pagal Jūsų poreikius. Ir pats mažiausias prieškambaris gali turėti vietą, kur pasikabinsite paltus bei susidėsite batus. Šiuolaikinės technologijos ir lankstus baldinių plokščių pjovimas leidžia sukurti pačių netikėčiausių formų ne tik prieškambario bet ir viso buto ar namo baldus.

Kadangi prieškambario baldus visuomet pamatome pirmuosius vos tik įžengę į namus, jie turi būti unikalūs ir atspindėti šeimininkų būdą bei stilių. Nereikia pamiršti, kad jie atlieka nemažai funkcijų: lauko drabužių pasikabinimas, batų ir rankinės pasidėjimas. Čia taip pat turi būti viso ūgio veidrodis, kur galėtume matyti, kaip atrodote prieš išeidami į lauką. Prieškambaryje naudojamos spintos ir slenkančios sistemos. Šių baldų gamyba orientuota į patogumą ir praktiškumą. Juk tikrai nenorėsite, kad veltui būti suprojektuota lentynėlė spintoje, kurioje netilps susidėti turimas kiekis šalikų. Baldai turi būti funkcionalūs ir užimti kuo mažiau vietos, nes dažnai prieškambariuose, kurie yra butuose nėra pakankamai erdvės talpioms spintoms. Tačiau patyrę ir ne vienerius metus projektuojantys ne tik prieškambario, bet ir kitų patalpų, baldus dizaineriai žino, kaip išnaudoti kiekvieną patalpų kvadratinį metrą. Tegul nauji prieškambario baldai suformuoja Jūsų namų išskirtinį veidą.

Tv programa savaitei

Tv-pultelisTelevizija yra visuomenės informavimo šaltinis, tad be jos sunku įsivaizduoti savo kasdienį gyvenimą. Per ją sužinome svarbias naujienas, išgirstame svarbi žmoni nuomones. Vis dažniau televizija tampa labiau pramoga nei reikiamybė, reklamos semiotikos tyrinėjai net teigia, jog šiandien Lietuvoje nei vienas kanalas netransliuoja objektyvių žinių, kiekvieną kartą net žinios bandomos pateikti kuo įdomiau, labiau intriguojančiai, siekiant sulaukti didesnio žiūrovų skaičiaus. Tai, pasak profesionalų, ir parodo televizijos vertę ir požiūrį. Kiek ankščiau, kai mūsų televizoriai rodė vos kelis kanalus, kiekvienas pirko TV programos leidinį. Tai buvo toks žurnalas, kuriame surašyta visa tv programa savaitei su įvairiais komentarais ir straipsniais. Šiandien šis žurnalas taip pat yra leidžiamas, tačiau gal jis nebe toks populiarus.


Atsiradus internetui ir smarkiai tobulėjant informacinei komunikacijai, popierinė žiniasklaida vis rečiau reikalinga kasdieniam žmogui. Kai kurie specialistai teigia, jog popierinių žurnalų ir laikraščių era suskaičiuota ir greitai internetas lyderiaus visose srityse. Galima pagalvoti, kad toks leidinys, kaip tv programa savaitei net neturi galimybės išlikti. Tačiau taip toli gražu nėra. Šiuo metu susidariusi kartų atskirtis sudaro palankias galimybes šiam kai kurių jau nurašytam leidiniui gyvuoti. Šiuolaikinis jaunimas pramogauja internete ir dažniausiai ten ieško visų naujienų bei jiems reikalingos informacijos, dėl paprasčiausio klausimo ar smulkmenos klaidžioja interneto platybėse. Tuo tarpu vyresnioji karta, užaugusi ir mokanti prasiversti ir be kompiuterio, vis dar mielai pasikliauja televizijos teikiamomis žiniomis ir popierinės žiniasklaidos spausdinamomis naujienomis ar pikantiškais plepalais. Būtent šiai, vyresnei kartai, vis dar ir yra naudingas televizijos programos leidinys popieriniame variante. Jie mielai varto šį žurnalą kai tik kamuoja klausimas: ką šiuo emtu rodo lietuviški ar užsienio kanalai?

Yra ir dar viena priežastis, kodėl tv programa savaitei yra toks populiarus leidinys Lietuvoje. Jame yra ne tik televizijos programa, tačiau ir kai kurie papildomi skyriai. Ko gero pats populiariausias – paskalų rubrika. Žinoma, ji nėra taip pavadinta, tačiau liaudiškai ją galima taip įvardinti. Šiame žurnalo skyriuje dažniausia aprašomos visos savaitės naujienos ir ne tik. Čia paminimi visi ryškiausi savaitės įvykiai, aptariami šalies žymių žmonių gyvenimai. Dažniausiai būtent šis naujienų skyrius ir vilioja tiek daug pirkėjų, nes čia vienoje vietoje sutalpinama visa naujausia ir labiausiai intriguojanti informacija apie mūsų šou verslo įžymybes.