Previous month:
balandis 2013
Next month:
birželis 2013

gegužė 2013

Fotografas – daugiau menininkas nei technikas

Fotografas-fotosesijaŽmonės, dirbantys su technika ir aparatūra, dažniausiai vadinami technikais. Jie turi suprasti jų darbo įrankių veikimo principą ir už tai yra vertinami savo srityje. Fotografas, specialybė, kai žmogus nuolat dirba su savo techniniu darbo įrankiu – fotoaparatu. Tačiau jį techniku pavadinti šiais laikais būtų gėda. Fotografija mūsų visuomenėje yra meno sritis, skatinama valstybės ir vertinama visuomenės. Šiai, kaip ir kitoms specialybėms reikalingas tam tikras pasiruošimas ir gebėjimai, kurie padeda pasiekti meninių aukštumų savo darbo srityje.


Geras fotografas, pasak menininkų, yra ne tas, kuris fotografuoja su naujausiomis technologijomis, o tas, kurio darbuose atsispindi emocija, kartais garsas, skonis, kiti jutimai. Tikro fotografo darbai turi suteikti estetinį pasitenkinimą kaip dailininko piešiniai. Ir tam visai nebūtina naujausia technologija. Lietuvoje ir kitose šalyse net yra profesionalių garsių fotografų, kurie sąmoningai renkasi senus fotoaparatus savo darbams. Žirgų fotografijomis išgarsėjęs Stasys Povilaitis teigia, jog jam nepriimtini skaitmeniniai aparatai, nes niekas kitas nesukuria tokių kokybiškų ir ilgai išliekančių nuotraukų, kaip senasis aparatas, į kurį dar dedama kadrų juostelė.


Sugebėjimas užfiksuoti akimirką ir jos trapumą – štai fotografo darbo tikslas. Fotografas – ne šiaip profesija, šiems žmonėms skiriami meno apdovanojimai, organizuojamos parodos, Vilniuje kasmet rengiama foto meno šventė, kurioje apdovanojami ryškiausi metų darbai. Tai žmonės, siekiantys profesinio tobulėjimo, nuolat ieškantys inovacijų, akimirkos žavesio.


Kuo fotografija ir geri fotografų darbai taip traukia paprastus žmones? Estetika ir magiškas laiko sustabdymas. Žiūrint į profesionalią nuotrauką, kartais galima pajusti laiko tėkmę ir užplūsta jausmas, jog sekundė, užfiksuota šioje nuotraukoje, daugiau niekada nepasikartos. Ji praėjo ir gal buvo pastebėta tik šio vieno žmogaus, o štai dabar mes turime galimybę tai pamatyti, prisiliesti prie kažkokios laiko neapčiuopiamybės. Iš esmės tai ir yra pagrindinė priežastis, kodėl žmogus taip žavisi fotografija ir jos produkcijomis.


Viename Holivudo filme buvo pasakyta drąsi frazė: „Nuotraukos skirtos tiems, kurie neturi prisiminimų“. Tačiau ši frazė tinka tik konkretiems atvejams. Fotografijos yra ne prisiminimų pakaitalas, o jų materiali išraiška. Be to fotografas, bandantis išreikšti save mene, sudaro galimybę žmonėms dalintis prisiminimais su kitais žmonėmis.


Ar lėktuvų bilietai vis dar užsakinėjami telefonu

TelefonasKaip Jūs užsisakinėjate lėktuvų bilietus? Didžioji dalis lietuvių po truputį jau ima pamiršti vizitus į savo mieste įsikūrusius aviakompanijų biurus ir tiek ieško informacijos, tiek kelionių bilietus perka internetu. Juk tokiu būdu sutaupomas ir laikas, ir pinigai. Pasitaiko, kad dar ir lektuvu bilietai kainuoja mažiau perkant internetu nei realiame biure.

Žinoma, aviakompanijų biurai miestuose niekur nedingo ir norintys visada gali atvykę gauti tiesioginę konsultaciją, pasiskaityti lankstinukų apie vieną ar kitą kelionių kryptį. Lėktuvų bilietai vis dar rezervuojami ir telefonu. Tai taip pat patogus ir paprastas būdas gauti greitai norimą kelionę į Jūsų pasirinktą ar konsultanto rekomenduotą šalį. Tačiau pastarasis būdas vis rečiau naudojamas lietuvių. Tai tik į naudą. Mes norime nemažai informacijos išsiaiškinti patys, kur keliauti, pasižvalgyti kainas konkurentų kompanijose ir tokiu būdu rasti patikimą bei pigiausią kelionės variantą.

Taigi šiai dienai lėktuvų bilietus į bet kurią pasaulio šalį galite užsisakyti trimis būdais:

 1. Tiesiogiai apsilankę aviakompanijų biure.
 2. Paskambinę telefonu.
 3. Įsigyti patys internetu.


Trečiąjį būdą dažniausiai renkasi daug keliaujantys ir visą kelionių procesą jau žinantys asmenys. Jie žino patikimas ir geriausiai jų poreikius atitinkančias įmonės, kurių internetiniuose puslapiuose gali įsigyti lėktuvų bilietus. Skambutį naudoja užimti ir daug laiko kelionių paieškoms neturintys keliautojai. Paskambinus į kelionių agentūrą reikės pasakyti norimą kryptį, galimą keliavimo datą bei turimą biudžetą. Pagal šiuos pagrindinius kriterijus kelionių vadybininkai gali surasti keletą ar keliolika kelionių pasiūlymų ir juos išdėstyti telefonu arba persiųsti Jums el.paštu. Tačiau tai atima taip pat nemažai laiko, kol sulauksite pasiūlymo iš agento. Tuo tarpu keliautojų dalis, kuri nori tiesioginio bendravimo ir rečiau keliauja, dažniausiai vyksta į kelionių agentūrų biurus ir bilietus įsigyja ten. Šis būdas yra patikimas ir patogus, jeigu kompanijos ofisas yra Jums patogioje vietoje ir turite pakankamai laiko pokalbiu su kelionių vadybininku. Nuvykę į ofisą gausite išsamią informaciją apie norimą nuvykti šalį, patarimų keliaujant bei kaip elgtis nuvykus, viešbučių pasiūlymus ir kitos Jums rūpimos informacijos. Žinoma, kad visa tai galite susirasti ir pats panaršęs internete.

Tad lėktuvų bilietai nors ir rečiau, tačiau vis dar yra užsakinėjami telefonu. Jeigu šis būdas Jums taip pat vis dar yra priimtinas, galite jį naudoti, tačiau siūlome išmėginti ir užsisakyti sekančiai kelionei bilietus internetu.


Tik legaliai parduodami maisto papildai gali būti veiksmingi

Maisto-papildaiTikriausiai nebus prieštaraujančių, kad sportas yra naudingas mūsų sveikatai. Kiekvienas mūsų kūno atliekamas judesys yra naudingas ir reikalingas. Visada pravartu bent trumpam atsistoti ilgai dirbant kompiuteriu ar vairuojant, naudinga pajudinti rankų ir kojų pirštus žiūrint televizorių ar skaitant knygą pakeisti laiks nuo laiko sėdėjimo ar gulėjimo pozą. Šiais laikais visuomenei ir visiems sportuojantiems, kuriems nuolat prireikia auginti ištvermę ir kaupti jėgų atsargas, yra naudingi maisto papildai.

Šie preparatai mūsų organizmui teikia milžinišką naudą. Jų dėka mes gauname reikiamų ir trūkstamų medžiagų. Organizmas yra papildomas reikiamais vitaminais ir mineralinėmis medžiagomis. Juk negalime visko gauti tik kartu su maistu. Organizmui reikia pastiprinimo iš vidaus, todėl vartodami maisto papildus jam puikiai padėsite. Galime pasisemti nemažai žinių internete ar spaudoje, kaip papildai sportuojantiems padeda greičiau pasiekti norimų rezultatų ar rekordų, norintiems sulieknėti padeda numesti nereikalingų kilogramų, tretiems jie puikiai padėjo atsistatyti po patirtų traumų ar ilgo ligos proceso. Puiku, kai yra sukurtos veiksmingos papildomos pagalbos priemonės. Tad jei patyrėte vieną iš minėtų veiksmų arba tiesiog domitės, kuo maisto papildai sportui yra naudingi, nepatingėkite plačiau panaršyti internete ar pasiteirauti specialistų patarimų.


Kiekvieną organizmą, kaip ir bet kuris kitas preparatas, taip ir maisto papildai veikia skirtingai. Todėl priklausomai nuo lyties, užsiimamos aktyvios veiklos ar norimų pasiekti rezultatų dozavimas gali būti skirtingas. Juk nenorite, kad nutiktų kaip žymiems sportininkams ir prieš svarbias varžybas ar pačią svarbiausią gyvenime olimpiadą būsite diskvalifikuoti arba paprasčiau pakenksite savo organizmui. Viskas turi būti vartojama su saiku ir pagal nurodytas konstrukcijas.

Maisto papildus pirkite taip pat atsakingai ir iš patikimų prekybos vietų ir legalių interneto parduotuvių. Nepasiduokite įtakai įsigyti draugų siūlomų nežinomos kilmės preparatų, nes jie gali ne tik neveikti Jūsų organizmo, bet jam ir pakenkti. Pirkdami iš nelegalių prekiautojų taip pat rizikuoja įsigyti klastotę, t. y. produktą, kuris savo ypatybėmis neatitiks originalo bei nesuteiks laukiamo poveikio ar net pakenks sveikatai. Tik legalūs ir patikrinti papildai sportui bei kitoms sritims gali būti naudingi ir veiksmingi.

Parduoti nekainuoja

skelbimai nemokamiĮ klausimą, ar yra susidūrę su nebereikalingais daiktais, dauguma nedvejodami atsakytų: „Taip“. Dalis tokių daiktų gali būti perleista šeimos nariams, giminaičiams ar draugams, tačiau kita dalis tegali būti parduota. Pardavimas neretai gąsdina papildomomis piniginėmis ir laiko sąnaudomis, tačiau esama paprasto sprendimo – skelbimai nemokami. Toks būdas yra ir greitesnis. Be to, nemokamai publikuojami skelbimai mažai kuo skiriasi nuo mokamųjų.

Jokių papildomų rūpesčių


Kai kurių skelbimų lentų savininkai orientuojasi būtent į nemokamą publikavimą. Tačiau netgi ir tie, kurie siūlo keletą skelbimo būdų, rūpinasi abiejų variantų patogumu ir privalumais. Mokamas skelbimų publikavimo būdas patartinas tiems, kurie ketina siūlyti ne vieną daiktą. Neretai šiuo būdu naudojasi verslo įmonės. Tam dažniausiai reikalinga registracija. Tokiu atveju, jei talpinami skelbimai nemokami internete, sukuriamas unikalus vartotojo profilis. Dažnai suteikiama galimybė susipažinti su statistika. Be to, mokami skelbimai gali būti redaguojami.


Tačiau tokia procedūra neretai tik gaišina vartotojų laiką. Kai pasirenkami skelbimai nemokami, paprastai neprireikia jokių papildomų asmeninių duomenų – tik paslaugai būtina kontaktinė informacija. Dažniausiai leidžiama nemokamai įkelti vieną skelbimą, todėl jis tinkamas individualiems pasiūlymams. Toks skelbimo būdas yra ir paprastesnis, ir greitesnis, ir patogesnis.

Lygios teisės


Nemokami skelbimai talpinami į tokias pačias kategorijas, kaip ir mokami. Daiktai gali būti ne vien parduodami. Juos taip pat galima keisti ar nuomoti. Gali būti vykdoma paprasta atranka pagal kainą arba miestą. Daugybę vartotojų domina vilniaus skelbimai. Tai suprantama: juk sostinėje pasirinkimas didžiausias. Be to, nemaža dalis susidomėjusiųjų gyvena Vilniuje, netoli jo arba turi patogių galimybių į jį nuvykti. Panašiai yra ir su kitais Lietuvos didmiesčiais: Kaunu, Klaipėda, Panevėžiu ar Šiauliais.


O dar smulkesnių kategorijų yra gausybė. Visi nemokami skelbimai lengvai randami pagal objektus. Tai gali būti paslaugos – pavyzdžiui, nemokami darbo skelbimai, statybos, kosmetologija, netgi turizmas. Viena įdomesnių kategorijų – pažintys. Tie, kuriuos domina tokie skelbimai ieško tiek potencialių antrųjų pusių, tiek bendraminčių susirašinėjimui.
Kita grupė yra prekės (daiktai). Čia galima priskirti nuomai, keitimui ar pardavimui skirtą nekilnojamąjį turtą (butus, namus, žemės sklypus, garažus ir pan.). Taip pat – transporto priemones (pavyzdžiui, automobilius, motociklus, dviračius, valtis ar riedučius), techniką (tai – ir skalbimo mašinos, ir fotoaparatai, ir pramoninės staklės). Daugybę žmonių domina nemokami drabužių, avalynės, aksesuarų skelbimai. Parduodamos ar keičiamos tiek prekės vaikams, tiek ir suaugusiems.

Žiniatinklio privalumai


Nors skelbimai nemokami gali būti publikuojami ir laikraščiuose, vis dėlto žymiai dažniau tam naudojamas internetas. Laikraščiai skaitomi nebe taip dažnai, kaip anksčiau, kai jie buvo viena pagrindinių informacijos sklaidos priemonių. Be to, juos dažniau peržvelgia senyvo amžiaus žmonės. Todėl publikavimo internete būdas padeda pasiekti tikslą žymiai greičiau. Be to, jis aktualus platesnei auditorijai. Privalumas yra tai, kad nemokami skelbimai 24 valandas per parą gali būti įkeliami ir peržiūrimi. Tam tereikia interneto prieigos. Svarbu ir tai, kad skelbimai nemokami ideti į specializuotus tinklalapius greičiau pasiekia potencialius skaitytojus. Tam sukurta itin naudinga skelbimų naujienlaiškio sistema.


Skelbimai nemokami lietuvoje naudojami jau ne vienerius metus. Susidomėjusių jais vis daugėja. Tai – gera galimybė sutaupyti. Juk jei naudojami keli interneto skelbimų tinklalapiai, galutinė suma už tokią paslaugą gali būti visai nemenka. Tokias išlaidas galima būtų padengti nustačius didesnę prekės kainą. Tačiau didesnė kaina pritraukia mažiau potencialių pirkėjų. Taigi, skelbimai nemokami vieniems leidžia greitai, saugiai ir paprastai parduoti tai, ko seniai nebereikia. Kitiems tai – galimybė pagaliau įsigyti išsvajotą prekę.


Patogus ir greitas pervežimas Lietuva Danija

Lietuva-danija
Ar Jūsų artimieji gyvena Danijoje? Galbūt draugai dažnai važiuoja į Daniją padirbėti ar atostogauti? Nenorite nutraukti bendravimo per atstumą? Panašiai gyvena ne maža dalis lietuvių. Vis dažniau tautiečiams traukiant į Skandinavijos šalis, vis populiaresnės tarp tokių žmonių pasidaro pašto ir kurjerių paslaugos. Jos dažniausiai reikalingos tam, kad būtų galima palaikyti glaudesnį ryšį su į užsienį išvažiavusiais arba tėvynėje likusiais draugais ir artimaisiais. Ne paslaptis, kad ne retai pašte pasitaiko įvairių nesusipratimų, be to, bent Lietuvos paštas siuntų ir laiškų į užsienį pristatyti ne visada skuba. Norite nustebinti brangų žmogų artėjančios šventės proga, o gal tiesiog nusiųsti malonią staigmeną, kuri primins Jus? Jums pasisekė, nes maršrutu Lietuva Danija ir atvirkščiai per savaitę net kelis kartus važiuoja vairuotojai, kurie veža ne tik žmones, tačiau ir priima siuntas į užsienį. Tai šauni galimybė greitai ir patikimai nusiųsti savo siuntą iš Lietuvos į Daniją arba atvirkščiai.


Greitis ir kaina


Siųsti siuntas maršrutu Lietuva Danija per pervežėjus tampa vis populiariau. Taip yra todėl, kad tokio siuntimo kaina yra labai draugiška. Jūs galite nusiųsti didžiulį kelioninį lagaminą, prikrautą lauktuvių ir dovanų ir už jį sumokėsite fiksuotą kainą. Toks siuntinys pašte arba siunčiant per kurjerių tarnybą būtų tikrai brangesnis. Kita šios paslaugos populiarumą lemianti priežastis yra greitas ir patogus siuntimas. Įsivaizduokite, kiek reikėtų laiko, kad Jūsų siuntinys iš Danijos pasiektų Lietuvą? Manote savaitės ar poros? Taip, o gal ir daugiau. Argi norite tiek laukti? O jei svarbi proga jau visai čia pats ir norite pasveikinti brangų žmogų kitoje šalyje dar nepraėjus svarbiai šventei? Tuomet turite rinktis siuntų pervežimą mikroautobusiuku. Tokiu būdu išsiųstas siuntinys gavėj1 pasieks vos praėjus parai laiko. Tai puikus kelionės laikas, nes galite nustebinti savo artimą sugalvoję tai vos prieš dieną. Jums tereikia atvežti siuntinį į išvažiavimo aikštelę, pasakyti, kur jį pristatyti, duoti gavėjo numerį ir būsite užtikrintas, kad kitą dieną Jūsų siuntinys jau bus vietoje.

Pristatymas


Jei manote, kad tokiu būdu siųsti siuntas maršrutu Lietuva Danija nėra labai patogu, nes vairuotojas važiuoja tik nuo vieno taško iki kito, klystate. Siunčiant siuntas tokiu būdu galite būti garantuotas, kad siunta iš Lietuvos Danijoje bus pristatyta į gavėjui patogią vietą. Tai reiškia, kad galite siųsti siuntą beveik į bet kokią šalies vietą ir ji pasieks savo tikslą. Tai ypač patogu siųsti siuntinius žmonėms, kurie daug dirba ir retai kada gali atvykti į paštą pasiimti siuntinių. Vairuotojas pristato siuntinius į sutartą vietą ir taip gavėjas atsikrato papildomų darbų, tokių kaip ėjimas į paštą. Tai kone pats populiariausias būdas siųsti lauktuves ir dovanas į užsienio šalis, nes kelionės greitis ir kaina yra nepalyginamai geresni nei pašte ar kurjerių tarnyboje.


Devyni autoriai, kurių knygos uždraustos

Uzdrausta-knygaDabar gali pasirodyti keista, kad egzistuoja knygos, kurias yra uždrausta leisti ar net skaityti.Gali pasirodyti, jog tokius draudimus nesunku apeiti, juk egzistuoja knygos internetu. Tačiau visgi kai kuriose šalyse, ypatingai mokyklose, esama draudimų, kuriais siekiama apsaugoti vaikus dėl knygose vaizduojamų neigiamų dalykų. Galbūt nustebsite, bet šiame sąraše išvysite kūrinių, kurie tikrai atrodo nekalti. O gal jie tokie ir yra, tiesiog tie draudimai gerokai per griežti? 
 1. JD SelindžerisRugiuose prie bedugnės. Dažnai cenzūruojama arba uždraudžiama dėl naudojamų išsireiškimų ir aprašomų sekso scenų.
 2. JK RowlingHario Poterio serija. Gali būti sunku patikėti, tačiau kai kuriose mokyklose šios knygos vaikams uždraustos skaityti. Kodėl? Kadangi pasakojama apie magiją ir burtus, o šie stebuklingi dalykai kai kuriems tėvams pasirodė nepriimtini. 
 3. Roald DahlDžeimsas ir milžiniškas persikas. Uždrausta dėl žiaurumo, kalbos ir skatinamo vaikų nepaklusnumo suaugusiesiams. 
 4. Dan BrownDa Vinčio kodas. Net ir sąlyginai naujos knygos yra uždraustos, nesvarbu jog istorijos jose išgalvotos. Ši papiktino krikščionis dėl knygoje aprašomų Kristaus ir Marijos Magdalietės santykių.
 5. Netgi dvi George Orwell knygos: 1984 ir Gyvūlių ūkis. Pirmoji atrodė pernelyg kontraversiška karo metu. Jungtiniuose Arabų Emyratuose ji neleidžiama dėl Islamui prieštaraujančių vertybių, ypatingai – kalbančių kiaulių. Antroji, Sovietų Sąjungoje buvo uždrausta dėl anti-stalinistinio turinio, o Jungtinėse Amerikos Valstijose – dėl tėvų baimės, jog vaikams nederėtų skaityti komunistinių nuomonių, iškreikštų knygos pradžioje. 
 6. Džonatanas SviftasGuliverio kelionės. Keliose šalyse buvo uždrausta dėl opių temų, tokių kaip karas, kolonizacijos ar korupcija politikoje. Tad autorius publikavo knygas anonimiškai. 
 7. F. Skotas FidžeraldasDidysis Getsbis. Nauji turtai, seni santykiai ir visuomenė, bandanti atrasti save viso to sūkury. Nepatenkintieji šiuo veikalu cituoja knygos nešvankybes ir seksualines užuominas.
 8. Ken KesseySkrydis virš gegutės lizdo. Uždrausta dėl, kaip knygos priešininkai teigia, kankinimų ir zoofilijos šlovinimo bei keiksmažodžių. 
 9. Rėjus Bredberis451 laipsniai pagal Farenheitą. Kaip ironiška – uždrausta knyga, kurioje rašoma apie knygų draudimą. Visgi knygos priešininkai teigia, kad ji netinkama skaityti dėl vaizduojamo alkoholizmo, rūkymo skatinimo ir anti-religinio turinio.