Previous month:
vasaris 2013
Next month:
balandis 2013

kovas 2013

Katalizatorių supirkimas

Katalizatoriu-supirkimas1Jei nors truputį „draugaujate” su automobiliais, tikriausiai žinote, jog veikiant automobiliui, degalų degimo metu išsiskiria kenksmingos dujos. Lengvojo automobilio variklis, kurio darbinis tūris 1500 kubinių centimetrų, per valandą išskiria apie 150 kubinių metrų deginių. Šios medžiagos labai žalingos aplinkai ir žmogaus sveikatai.


Išmetamųjų dujų žalą mažina katalizatorius, esantis dujų išmetimo sistemoje. Jis mažina sveikatai ir aplinkai kenksmingų dujų kiekį. Taigi, dėl katalizatoriaus mažėja aplinkos tarša. Automobilio katalizatorius mažina anglies monoksido (CO), angliavandenilio (CH) ir azoto oksido (NO2) kiekį, patenkantį į aplinką. Katalizatorius suaktyvina oksidaciją ir (ar) deoksidaciją. Šios reakcijos kenksmingas medžiagas paverčia anglies dvideginiu (CO2), vandeniu (H2O) ir azotu (N2).


Katalizatorių sudaro akytas keramikinis arba metalo nešiklis, kurio paviršius dengiamas vadinamuoju katalizuojamuoju sluoksniu. Šį sluoksnį sudaro taurieji metalai: platina (Pt), paladis (Pd) ir rodis (Rh). Būtent taurieji metalai ir suaktyvina cheminius procesus, kurių metu nukenksminami degalų degimo produktai.


Katalizatoriaus remontuoti nereikia, tačiau nuvažiavus maždaug 100000 kilometrų jį reikia pakeisti. Kur dėti senąjį? Mesti į šiukšlių konteinerį jo negalima. Seną katalizatorių derėtų priduoti įvairias kenksmingas atliekas priimančioms įmonėms arba įmonėms, kurios superka įvairų metalo laužą.


Dėl katalizatoriaus gamybai naudojamų tauriųjų metalų šis įrengimas yra labai pageidaujama prekė, skirta antriniam žaliavų panaudojimui. Tad rasti katalizatorių supirkimo punktą nebus sunku bet kuriame mieste. Tarkime, jei gyvenate Kaune, tiesiog pasidomėkite įmonėmis, kurių veikla yra katalizatorių supirkimas Kaune.


Katalizatorių supirkimo kaina gali skirtis. Ji priklauso nuo tauriųjų metalo kiekio katalizatorių lauže. Kadangi įvairūs katalizatorių gamintojai, gamindami katalizatorius naudoja skirtingą tauriųjų metalų kiekį, ir įrengimo kaina atitinkamai skirsis. Tauriųjų metalų kiekis katalizatoriuje gali pakisti ir eksploatacijos metu. Pavyzdžiui, dėl didesnio nei vidutinio drėgmės ar degimo produktų kiekio, patekusio į katalizatorių. Kai kurios įmonės, kurių veikla katalizatorių supirkimas Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje ir kituose didžiuosiuose miestuose, siūlo tauriųjų metalų kiekio katalizatoriuose nustatymo paslaugą. Superkamų katalizatorių kainas koreguoja ir kintančios tauriųjų metalų kainos pasaulio biržose.


Taigi, baigę eksploatuoti automobilio katalizatorių, priduokite jį specializuotose supirktuvėse – ne tik prisidėsite prie aplinkos apsaugos, bet ir papildysite savo kišenes.


Dėvėtos sunkvežimių padangos prieš naująsias

Sunkvezimio-padangaKiekviena transporto priemonės techninė apžiūra priverčia laiku susimąstyti apie tam tikrų defektų šalinimą ir naujų sunkvežimio dalių atnaujinimą. Atsakingas vairuotojas privalo ne tik stebėti variklio darbą ir užtikrinti efektyvų jo veikimą, bet turi pasirūpinti ir tokiais diagnostiniais darbais, kaip padangų būklės nustatymas. Susidėvėjusias padangas reikia keisti kitomis, tačiau išleisti didelį pluoštą pinigų naujam produktui ne retai nesiryžtama. Tad, ar dėvėtos sunkvežimių padangos šioje situacijoje suteikia alternatyvą?

Ne kiekvienas individualus sunkvežimių vairuotojas ar įmonė gali savo vykdomoje veikloje naudoti brangius resursus. Žinomų gamintojų produktai įprastai kainuoja didelius pinigus, tačiau, kad ir kokios kokybiškos prekės tai bebūtų, šiandieninė ekonominė padėtis išugdė prieštaringą mąstymą. Taupymas tapo kur kas aktualesnis ir ekonomiškesnis sprendimas. Kam pirkti brangius naujus produktu, jei dėvėtos sunkvežimių padangos gali pasiūlyti daug pigesnį ir ne ką prastesnį pasirinkimą. 

Aukšta kokybė ir efektyvumas yra neužginčijami padangų privalumai, tačiau kainos dydis šiuolaikinėje visuomenėje lemia paskutinį žingsnį. Jei produktas brangus, jis sukels daug abejingumo, todėl net ir sunkvežimių padangų rinkoje kartais geriausia rinktis dėvėtas, tačiau savo efektyvumo dar nepraradusias padangas. Kartais negatyvus mąstymas ir nepasitikėjimas dėvėtais produktais gali atgrasyti nuo šio sprendimo, tačiau tenka sutikti, jog dėvėtos sunkvežimių padangos atveria tikrai patrauklų sprendimą ekonomiškam sunkvežimio vairuotojui. 

Klientas ne retai susiduria su klausimu – kuo naudotos padangos skiriasi nuo naujų? Vizuali išvaizda ko gero į šį klausimą neatsakytų, tačiau protektorių nusidėvėjimas yra vienas ir esminis skirtumas tarp naudotų ir naujų sunkvežimio padangų. Tam tikra padangų rūšis reikalauja atitinkamo protektorių gylio. Jis reguliuoja sunkvežimio stabdymo kelią ir padeda efektyviau valdyti šią motorinę transporto priemonę. Jeigu atnaujinsite savo transporto padangas dėvėtomis, atkreipkite dėmesį į jų protektorius. Tai yra vienas svarbiausių padangų pasirinkimo kriterijų. 
Tiek dėvėtos, tiek naujos sunkvežimių padangos turi daug panašumų ir skirtumų. Ko gero sunku būtų išrinkti, kuri padangų rūšis yra geriausia, nes tai tiesiogiai priklauso nuo kiekvieno kliento poreikių. Svarbu atminti, jog tik tinkamas pasirinkimas garantuoja finansinės padėties saugumą ir malonumą kelyje, esant bet kokioms sąlygoms.


Vartų automatika metaliniams vartams

Roger-varstomu-vartu-automatikaMetaliniai vartai yra populiarūs klientų tarpe. Metalo vartai yra stiprūs ir patvarūs, juos lengva prižiūrėti, jie užtikrina maksimalų saugumą. Jei gaminami pagal specialų užsakymą, jie papildo estetinį aplinkos vaizdą.

Tačiau metalo vartų įrengimas kelia tam tikrus reikalavimus. Tokiems vartams reikalinga vartų automatika – priešingu atveju teks vargti rankiniu būdu atidarinėjant ir uždarinėjant vartus. Tačiau paprastas valdymas – ne vienintelis automatizuotų vartų privalumas. Uždarytų automatinių vartų neįmanoma atidaryti rankiniu būdu, vadinasi, teritorijos apsauga daug patikimesnė. Automatizuoti vartai taip pat padeda išvengti neprašytų svečių – tokių kaip prekybos agentai ir pan.

Kokia vartų automatika geriausia? Dauguma gamintojų paprastai siūlo visą vartų automatizavimo būdų spektrą (pavyzdžiui, Roger automatika vartams), todėl rasti tinkamiausią variantą nebus sudėtinga. Svarbiausia padaryti tinkamą sprendimą.

Renkantis vartų automatizavimo sistemą pirmiausia reikia apspręsti jos tipą. Jos būna elektromechaninės ir hidraulinės. Hidraulinės sistemos veikia tyliau, atsparesnės vėjo pasipriešinimui ir yra ilgaamžiškesnės. Tačiau jos brangesnės nei elektromechaninės sistemos. Kaip ilgai tarnaus sistema taip pat lemia ir tai, ar ją renkantis buvo atsižvelgta į vartų tipą. Kokius vartus norite įsirengti – varstomus, slenkamus ar pakeliamus? Kiekvienas vartų tipas turi atitinkamą naudojimo specifiką, kuri ir lemia automatizavimo sistemos parinkimą. Pavyzdžiui, slenkamieji vartai su voleliais atsidarydami ir užsidarydami susiduria su didesne trintimi, todėl vartų valdymo sistema turi būti galingesnė. Pakeliamieji vartai atsidaro juos pakeliant į viršų, vadinasi, valdymo sistemai tenka padidintos apkrovos ir ji linkusi greičiau susidėvėti. Jei vartai statomi pramoninėje teritorijoje, aišku, kad jie bus daug naudojami, tad ir valdymo mechanizmas turi būti patvaresnis.

Varstomų vartų automatizavimo sistemos gali būti požeminės ir antžeminės. Požeminė vartų automatikos sistema įrengiama po vartais – taip variklis tampa savotiškais požeminiais vartų „vyriais“. Variklis yra sujungtas su svertų sistema, kuri yra taip pat nematoma. Antžeminės sistemos montuojamos į vartų bokštelius. Šios sistemos būna kelių rūšių ir jų parinkimas priklauso nuo vartų dydžio ir svorio.

Slenkamuosius vartus valdantys variklis ir pavarų dėžė montuojami už tvoros, taip, kad nesimatytų. Variklis slenkamiesiems vartams parenkamas atsižvelgiant į vartų svorį ir naudojimo dažnumą.

Taigi, renkantis valdymo sistemą metalo vartams pirmiausiai reikia pasverti visas aplinkybes – kiek turite vietos, kokios paskirties teritorijai skirti vartai, kokio tipo vartų norite ir pan. Tuomet belieka juos įsirengti.


Elektroninės parduotuvės nuoma

El-parduotuves-nuomaPradėti verslą yra sunkoka. Ne dėl to, kad reikia steigti įmonę, dalį laiko skirti daugiau popierizmui, administravimui, o ne tiesioginiams darbui. Sunku todėl, kad pradžioje reikia nemažai investicijų į tai, kas atneš pelną per pusmetį ar vėliau. Tai pat galima apibūdinti ir tą verslą, kuris užsiima el. prekyba.


Lietuvoje labai daug el. parduotuvių. Tačiau jų nesumažės – vienos užsidaro, kitos atsiranda, ypač, kai yra tyokia paslauga kaip elektroninės parduotuvės nuoma. Tai puiki proga pradėti savo prekybos verslą neišleidžiant daug pinigų.


Viskas gana paprasta. Norite savo turgaus prekybos verslą perkelti į virtualią erdvę? Prašom. 39 litai per mėnesį ir jūs jau turite el. parduotuvę. Reikia papildomai nusipirkti interneto vardą už 32 litus. Viskas – galite pradėti fotografuoti savo prekes, dėti jas į internetą, ir nusistatinėti kainas. Prekyba, aišku, suveiks ne iš karto – teks investuoti šiek tiek į reklamą, tačiau su laiku el. parduotuvės gauna savo klientus įvairiausiais kanalais.


Kodėl elektroninės parduotuvės nuoma, o ne kurti pagal užsakymą? Gerai, jei turite pažįstamą programuotoją, kuris gali jums padėti už 100 litų ar prekes. Jei kreiptumėtės į rimtas kontoras, kurios užsiima interneto parduotuvių kūrimu, be 2000 litų interneto parduotuvės negausite. Skaičiuoti mokate – 468 litai per metus ar 2000 litų, kurie yra dar ne galutinė suma?..


El. parduotuvės nuomos paslauga atsirado iš natūralaus rinkos poreikio. Vis daugėja žmonių, nebijančių kurti savo verslą, kad galėtų oriai gyventi. Ne visiems pasiseka, tačiau taip nutinka dėl rinkodaros žinių ir veiksmų trūkumo. Verslumo dvasia čia niekuo dėta. Tiesiog verslo pradžioje reikia priimti teisingą sprendimą ir vietoj pinigų švaistymo pasirinkti taupymą. El. parduotuvė už 39 litus beveik niekuo nenusileidžia tai už 2000. Tiesa, dizainas bus neunikalus, tačiau unikalų galėsite susikurti bet kada, kai užsidirbsite tam pinigų. Tas pats prekių krepšelis, tas pats Mokejimai.lt atsiskaitymo būdas, tas pats prekių grąžinimas – viskas, kas ir priklauso el. parduotuvei, telpa į 39 Lt per mėnesį. Juokingos išlaidos, tiesa?


El. prekybos rinka Lietuvoje dar turi kur augti, todėl dabar gali būti pats tinkamiausias laikas pradėti savo el. parduotuvę. Vėliau gali tekti smarkiau kovoti už savo pozicijas. Aišku, reikia teisingai pasirinkti savo nišą. Bet čia jau kita tema.


Renginių organizavimas. Įmonės šventės

Renginiai-imonemsDidelės įmonės dažnai savo darbuotojus motyvuoja ne tik priedais prie atlyginimo, dovanomis ar pagyrimais, bet ir šauniomis šventėmis ar vakarėliais. Tai gali būti didžiuliai kalėdiniai vakarėliai, įmonės gimtadieniai, teminiai pobūviai. Juose dažniausiai susirenka visi įmonės darbuotojai, tad tokia šventė – rimtas darbas. Dažniausiai dėl šių vakarėlių kreipiamasi į žmones, kurių sritis – renginių organizavimas.

Ką turite žinoti Jūs?


Jei renginių vedimas svetimas Jums ir Jūsų darbuotojams ir ieškote žmonių, kuriems renginių organizavimas sekasi puikiai, Jūs vis tiek turėsite šį tą suplanuoti ir patys. Kad ir koks puikus renginių organizatorius bebūtų, jis neatspės Jūsų minčių ir lūkesčių. Todėl, užsakant šventės organizavimo paslaugas, Jūs turite bent numatyti, kokia bus šventės idėja. Renginių vizija yra labai svarbi kiekvieno renginio organizavime. Nuo jos priklauso svečių aprangos kodas, šventės žaidimai, vedėjo ruošiamas tekstas ir amplua. Geriausia ruošiant įmonės šventes apie idėją ar vakarėlio temą pasitarti su kolegomis. Kai priimsite bendrą sprendimą, jį praneškite renginio organizatoriui, tada jis apgalvos galimas idėjas ir pasiūlys Jums savo renginio planą. Kartu aptarsite smulkmenas ir galėsite atsipalaiduoti – Jūsų darbas padarytas.

Ką turi žinoti renginių vedėjas?


Jau minėjome, kad renginių vedėjai nėra ekstrasensai, todėl jiems reikia žinoti kelis dalykus: šventės tematika, įmonės veikla, svečių skaičius. Šie dalykai yra pagrindiniai atskaitos taškai ruošiant šventę. Jei norite, kad viskuo Jūsų šventėje pasirūpintų atsakingi žmonės, jie, žinoma, taip pat išnuomos ir garso bei vaizdo techniką vakarėliui, sudarys valgiaraštį, apgalvos papuošimus ar net pasamdys aptarnaujantį personalą. Svarbu visus šiuos dalykus aptarti su žmonėmis, pas kuriuos užsakomas renginių organizavimas.

Net ir pačios geriausios šventės neapsieina be neplanuotų nutikimų. Jei taip atsitiko Jūsų šventėje, nepulkite dėl to kaltinti organizatorių, nes ne viską gyvenime galima suplanuoti ir nuspėti. Jei užsakėte šventę organizuojančius žmones, jie tikrai pasirūpins, kad nesklandumų būtų kuo mažiau, o jei jų ir pasitaikytų, greitai ir efektyviai juos pašalins. Jūsų darbas – mėgautis malonia ir įdomia švente.


Išskirtinės vizitinės kortelės

Vizitines-kortelesVizitinės kortelės kilo iš XIX a., kai vizitai buvo labai reikšmingi. Šiandien vizitinė kortelė – lapelis su žmogaus duomenimis. Kadaise buvo didžiulės telefonų knygos, kur surašoma visa reikalinga informacija, dabar, atsiradus mobiliesiems telefonams ir elektroniniam paštui, vizitinė kortelė atlieka svarbų vaidmenį ieškant naujų pažinčių ir norint išsaugoti svarbius kontaktus. Turbūt pastebite, kad dažniausiai vizitinės yra vienodo dydžio ir panašių atspalvių. Ko gero netgi tarp visų turimų kortelių galėtumėte rasti kelias itin panašias ar net visai vienodas. Vizitinių kortelių standartai yra privalomi, tačiau jie kuriami daugiausiai valstybės tarnautojams ar itin rimtas pareigas užimantiems žmonėms. Pramogų verslo atstovams, menininkams ar kitiems norintiems išsiskirti šiandien vizitinių kortelių gamyba jau siūlo pačias įvairiausias korteles. 

Nestandartinis formatas


Priimta, kad vizitinė kortelė yra standartiškai 6 x 9 cm. stačiakampis tvirto popieriaus lapelis. Atsibodo šis formatas? Pasitelkite fantaziją ir pasigaminkite unikalią apskritimo formos, trikampę ar šešiakampę vizitinę. Tokia vizitinė tikrai bus išskirtinė ir paliks įspūdį. Norint paįvairinti formatą, vizitinė gali būti Jūsų įmonės logotipo formos ar kitos, Jums artimos veiklos simbolikos.

Spalvos


Kokias vizitines korteles labiausiai įsimename? Išskirtinių spalvų. Pabodusios baltos ir kreminės nekelia jokio susidomėjimo. Mus labiausiai žavi sodriai mėlynos, violetinės, ryškiai raudonos ar juodos spalvos kortelės. Dar geriau – neįprasti akcentai, netaisyklingos linijos ar blizgus paviršius. Norit, kad žmonės įsidėmėtų ne tik Jūsų kortelės duomenis, bet ir atvaizdą – vizitinių spauda gamina vizitines su nuotraukomis.

Medžiaga


Visuotinai žinomos yra paprastos popierinės vizitinės kortelės. Žinoma, norint išvengti nemalonumų, geriausia, kad jos būtų kuo storesnio popieriaus, nes kitaip bus lengvai sudrėkinamos ir suglamžomos. Tam išvengti, siūlomos naujausios – plastikinės vizitinės. Tai šaunus pasirinkimas tiems, kurie ieško naujų idėjų savo kortelei. Plastikinė kortelė yra gerokai patvaresnė ir atrodo žymiai rafinuočiau nei popierinė. Dar viena naujiena – skaidrus plastikas. Tai ypač prabangų įspūdį sukeliančios vizitinės kortelės, kurias dažniausiai renkasi stambūs verslininkai ar tarptautinių įmonių atstovai.

Vizitinė kortelė – Jūsų asmenybė mažame formate. Jei norite susikurti išskirtinę vizitinę, nepagailėkite tam laiko. Svarbiausia atsiminti, kad vizitinė turi byloti apie Jūsų veiklą, asmenybę ir pažiūras. Todėl net ir itin originalias vizitines korteles dera kurti gerai apgalvojus visas smulkmenas.