Previous month:
spalis 2012
Next month:
gruodis 2012

lapkritis 2012

Reklamos agentūra

Reklamos agentūros nėra spaustuvės. Tai kur kas daugiau. Tokius teiginius esu pasiruošęs apginti tuojau pat, nes kartais išgirstu pasakymų, kad reklamos agentūra spausdina skrajutes ir jas dar mėto į pašto dėžutes.


Toks mitas turbūt atsirado, kai Mama reklama pradėjo plačiau reklamuotis. Ši įmonė specializuojasi gamyboje. Kūrybiniai sprendimai nėra jų stiprioji pusė, nors jie ir gali sukurti įvaizdį, tačiau tai kur kas geriau sugeba kūrybinės reklamos agentūros.


ReklamaReklamos agentūra – tai gana sudėtinga veikla. Norint tiksliai įvardinti, ką įmonė veikia, vien reklamos agentūros nepakanka. Reikia turėti omenyje ir veiklą.


Interneto reklamos agentūra – specializuota įmonė užsiimanti interneto reklama – nuo puslapio ar banerio kūrimo, iki darbo socialiniuose tinkluose ir mobiliųjų programėlių.


Video reklamos agentūra – specializuotos video dirbtuvės, kurios nespausdina vizitinių kortelių ir logotipo ant tušinuko nededa, o kuria video klipus didelėms reklamos agentūroms arba jų užsakovams.


Kūrybinė reklamos agentūra – tai dizainerių ir kūrybininkų agentūra, kuri gali pasiūlyti įvaizdžio kūrimo paslaugą.


Žiniasklaidos planavimo agentūra – įmonė, kuri pardavinėja reklaminius plotus spaudoje, radijo ir TV reklamos minutes, taip pat ir parodymus populiariausiuose ir didžiausiuose Lietuvos interneto portaluose.


Renginių organizavimo agentūra – įmonė, kurios darbas – suorganizuoti verslui renginius – korporatyvinius, pristatymus, darbuotojų vakarėlius, kalėdinius, įmonės gimtadienius ir t.t.
Lauko reklamos agentūra – agentūra, kuri valdo arba nuomoja lauko reklamos stendus, aktyviai pardavinėja plotus juose.


Gamybinė reklamos agentūra – įmonė, kuri užsiima arba organizuoja tam tikrų reklaminių priemonių gamybą. Būtent tokia reklamos agentūra ir yra Mama reklama.


Matote, kiek daug skirtingų gali būti reklamos agentūrų, tad reikia labai aiškiai žinoti jų veiklą, kad būtų galima tinkamai suklasifikuoti, ners tai ir yra gana sunku – kartais agentūra užsiima ne visomis veiklomis, o tik keliomis. Pavyzdžiui, kūrybinė agentūra teikia dar ir interneto reklamos paslaugas.


Bet kuriuo atveju reiktų paminėti, kad reklamos rinka Lietuvoje yra gana plačiai išvystyta. Čia dirba apie 1000 įmonių, kurioms darbo netrūksta net dabar, kai įmonės sumažinusios savo reklamai skiriamas išlaidas. Reikia džiaugtis, kad dar kažką sugebame šioje srityje pasiekti, nes mūsų šalyje sukuriamos reklamos dažnai dalyvauja Europos reklamos festivaliuose, o kartais ir laimi aukštas vietas.


Asmeninis fotografas – ilgalaikė profesija

Kai kurių profesijų atstovai partneriai tampa ilgam laikui, o kartais ir visam gyvenimui. Tai šeimos gydytojai, teisininkai, kirpėjai, masažuotojai, automobilių mechanikai ir t.t. Kitos specialybės, deja, tuo pasižymėti negali, nes dirba kiek kitaip. Dėl to dirbama su klientu tik vienam užsakymui ir viskas.

FotografasYra kelios specialybės, kurios po truputį tampa arba gali tapti ilgalaikiais partneriais. Viena tokių specialybių – fotografas. Atrodo, kad tai nesąmonė, tačiau gerą fotografą rasti sunku, o radus nesinori jo paleisti.

Gyvenime švenčiame nemažai asmeninių švenčių. Pradedame nuo išleistuvių mokykloje, kai norime įsiamžinti su bendraklasiais, kuriuos nuo šiol matysime retai. Toliau eina universiteto baigimas, kai fotografuojamės su togomis bendrakursių būryje. Paskui – vestuvės. Po to – nėštumo fotosesija. Vėliau – kūdikio fotosesija. Dar vėliau – krikštynos. Darželis, mokykla, įvairios šventės suaugusiems ir vaikams. Kiekvienais metais stengiamės atnaujinti nuotraukas rėmeliuose, tad organizuojame įvairias šeimos fotosesijas tam, kad turėtume gražių savo nuotraukų.

Fotografas dirba kaip užsuktas. Jį matome bent kartą per metus. Taip išsivysto bendras supratimas, kas patinka, o kas ne, ką reikia išryškinti, o ką paslėpti nuotraukoje...

Fotografų Lietuvoje daug. Bet kuris turintis brangesnį veidrodinį foto aparatą laiko save fotografu. Deja, vien technikos neužtenka, nes yra ir kiti svarbūs šio amato aspektai. Fotografas turi turėti „akį“ – gebėjimą per sekundės dalį pamatyti tai, ko paprastai žmonės nemato, neįžiūri. Tuo ir skiriasi mėgėjas ir profesionalas. Mėgėjas pyškina į viską iš eilės, o tada renkasi. Profesionalas žino, kam eikvoti savo SD kortelės vietą ir fotografuoja tik tada, kai mato kažką įspūdingo ir emocionalaus.

Renkantis fotografą reikėtų pasidomėti jo darbu, gal jis organizuoja meninės fotografijos parodas? O gal yra įvaldęs specialias fotografavimo technologijas, kurios daro jį vienu žymiausių Lietuvoje. Reputacija taip pat svarbu.

Fotografas savo klientų ieško internetu. Tai galima padaryti registruojantis ir dalyvaujant įvairiose fotografų virtualiose bendruomenėse , dedant skelbimus ar kuriant savo interneto svetaines. Yra ir galimybė pasinaudoti specialia paslaugų paieškos sistema Versliukai.lt ir ten susirasti daug fotografų savame mieste. Klientai ieško fotografų, o fotografai tinkamai save pristato. Tokia yra šio naudingo puslapio idėja.


Skrydžiai

skrydžiaiTikriausiai kiekvienas žmogus, planuojantis smagią bei žadančią daugybę šaunių įspūdžių kelionę, pageidauja, jog jų įsigyti skrydziai oro linijomis būtų vykdomi tiksliai, nevėluotų, kadangi, neskaitant laukimo nepatogumų, gali iškilti ir rimtų nemalonumų – tokių kaip pavėlavimas į retai važinėjantį tarpmiestinį autobusą, suplanuotą, itin trokštamą ekskursiją ir panašiai. Taigi, galima teigti, jog tokie netikslūs skrydziai yra pajėgūs sugadinti pačią puikiausią nuotaiką, apėmusią kruopščiai suplanuotos poilsinės kelionės dėka. Visgi, tikriausiai galima teigti, jog skrydziai be persedimu beveik būna visada punktualesni už savo netiesioginius giminaičius dėl pačios paprasčiausios priežasties – du ar daugiau lėktuvų įgauna visada didesnę tikimybę vėlavimui nei vienas. Todėl dažnam žmogui, susiruošusiam keliauti lėktuvu, iškyla klausimas, kokią kelionę yra labiau tikslinga rinktis – išskaidytą į keletą dalių ar tiesioginę?

Be jokios abejonės, visada yra daug patogiau keliauti į pasirinktą šalį lėktuvu, skrendančiu tiesiogiai, kadangi tuomet beveik neiškyla tokių problemų kaip klausimai dėl bagažo atsiėmimo, pernelyg ilgai arba, priešingai, per daug trumpai trunkantys laiko tarpai tarp atskirų skrydžių, nes juk pastaruoju atveju visada iškyla stresinė situacija bandant laiku suspėti į kitą lėktuvą ir panašiai. Pavyzdžiui, netgi šiuo metu labai populiarūs nebrangūs skrydziai is Rygos, tokio artimo ir įprasto lietuviui miesto, dažnai sukelia pačių įvairiausių abejonių retai keliaujantiems asmenims, kadangi iš Vilniaus į Latviją atskridus lėktuvu net ir tokiam sąlyginai nedideliame oro uoste nesunku pasimesti. Arba, natūralu, kad tokia graži šalis kaip Portugalija, dažnai sulaukia turistų, norinčių pasidžiaugti jos nuostabiu klimatu, juk netgi žiemos metu ten galima mėgautis sąlyginai šiltu oru, beveik niekada nepasiekiančiu minusnės temperatūros.  Taigi, galima teigti, kad tiesioginiai skrydziai į Portugalija iš Lietuvos turėtų būti itin populiarūs, visgi, dėl nemažo atstumo jų beveik neįmanoma rasti, taigi tenka tenkintis kelionėmis su persėdimais, kurie, žvelgiant į juos pozityviai, gali netgi tapti privalumais, kadangi, pavyzdžiui, laukiant kito lėktuvo, galima trumpai susipažinti su Helsinkiu ar kitu miestu, kuriame buvo sustota. Sąlyginai panaši situacija būna, kada yra planuojami skrydziai, maljorka pasiekiantys tiesiogiai – vėlgi dėl ganėtinai didelio atstumo. Tačiau, panagrinėjus galimybes, kurias suteikia skrydziai, Egipta iš Lietuvos pasiekiantys be jokių persėdimų, jos gali itin maloniai nustebinti, kadangi einamuoju metu jų yra ganėtinai nemenkai pagausėję.

Daugelis keliautojų džiaugiasi tuo, kas skrydziai Wizzair oro linijų kompanijoje, remiantis jų priimta darbo politika, yra siūlomi nedidelėmis kainomis, o pasiekiamų kelionės taškų tinklas – itin išvystytas. Tarkime, skrydziai is Vilniaus i Londona šios bendrovės dėka gali būti nupirkti už kainą, kuri  tikrai nepasirodys didelė beveik kiekvienam eiliniam Lietuvos piliečiui. Taip pat gali būti nesunkiai surasti pigus skrydziai JAV – Lietuva, bet, be jokios abejonės, į šią šalį tiesioginius reisus yra sudėtinga rasti ir jie kainuos tikrai daugiau nei kelionė į Londoną.

Taigi, galima teigti, kad tiesioginiai skrydziai ne vienam keliautojui – naujokui suteikia galimybę pasiekti savo pageidaujamą šalį atostogoms arba kitam tikslui išnaudojant minimalų kiekį nervinių ląstelių – juk sakoma, kad stipriai jaudinantis pastarosios žūva labai dideliais kiekiais. Juk, pavyzdžiui, likus visiškai nedaug laiko iki kito lėktuvo pakilimo kai kurie keleiviai dar ieško kur link oro uoste jiems reikėtų pasukti ir bijo, jog pavėluos. Visgi, niekas negalėtų ginčytis, jog skrydziai su persėdimu turi ir akivaizdžių privalumų, tarkime, kad ir tokios kelionės suteikiama galimybė per laiką, kurį keleiviams tenka laukti iki pakils kitas jų lėktuvas, greitai susipažinti su galbūt niekada neregėtu miestu, kuriame buvo nusileista. Taigi, tikriausiai neegzistuoja visiškai jokių privalumų neturintys arba tobuli skrydziai, visada vertėtų atsižvelgti į būtent esamuoju laiku turimus poreikius.