Previous month:
rugpjūtis 2012
Next month:
spalis 2012

rugsėjis 2012

Fotografijos kursai

Ar fotografijos kursai yra skirti tik profesionalams fotografams ir tiems, kas nuolatos domisi fotografija, planuoja iš to užsidirbti fotografuodamas renginius? „Fotografijos kursai pirmiausiai reikalingi visiems, kas turi skaitmeninį fotoaparatą. Besidomintys fotografija paprastai turi pagrindus ir gali savarankiškai mokytis fotografijos paslapčių. Daugiausiai pagalbos reikia žmonėms, kurie tiesiog nori išmokti valdyti savo „muilinę“ ir tinkamai paredaguoti nuotraukas“, - sako Aleksandr Reznik – profesionalus fotografas ir fotokursų vedėjas. Aleksandras yra pačios didžiausios Lietuvoje "gigapikselinės" nuotraukos autorius.
Fotografijos-kursai
Kursai sulaukia nemažai dėmesio, tačiau priimami tik keli žmonės. Su mažesnėmis grupėmis yra kur kas patogiau dirbti, galima geriau paaiškinti įvairius momentus, padiskutuoti, pavyzdžiais iliustruoti tam tikrus atvejus. Dėl to fotokursų rengėjai stengiasi dirbti su nedaug norinčiųjų išmokti fotografuoti.

Kursams reikia turėti savo skaitmeninį fotoaparatą. Nesvarbu, ar jis yra profesionalus, ar paprasta „muilinė“ už 300 litų su valdomais nustatymais. Tokie skaitmeniniai fotoaparatai paprastai jau filmuoja HD kokybės video ir yra 10-14 Megapikselių raiškos. Su tokia raiška galima padaryti labai geras nuotraukas, tereikia tik žinoti keletą pagrindinių dalykų ir kelias gudrybes. Kai kurie išmanieji telefonai jau gali atstoti skaitmeninius fotoaparatus, bet apie fotografavimą jais dar nemokoma. Tai ateities kursų tema, be abejo.

Fotografas po tokių kursų išeina gana nekoks, tačiau tai puiki pradžia tobulėjimui. Gavus pagrindus reikia skirti savo laiko domėjimuisi ir bandymams. Tokiu būdu tampama rimtais profesionalais. Aišku, kokybiška įranga irgi turi reikšmės, tačiau pirmiau reiktų išmokti fotografuoti paprasta „muiline“, o tik paskui eiti prie veidrodinių fotoaparatų. Kartais yra manančių, kad nusipirkus gerą fotoaparatą už 5000 litų, nuotraukos pačios pasidarys pačios gražiausios ir meniškiausios, kad bus galima jas pardavinėti viso pasaulio žurnalams tiesiai ant viršelių. Deja, tai visiškai neatitinka realybės.

Fotografijos kursai Vilniuje vyksta specialiose klasėse. Jų metu yra gaunama teorinė informacija apie fotografiją, fotoaparatus ir jų priedus, atliekamos užduotys – mokoma fotografuoti peizažus, judesį, nakties vaizdus ir t.t. Taip pat supažindinama su programine įranga, kuria padarytos nuotraukos yra apdorojamos ir redaguojamos. Tai itin svarbus momentas fotografijoje. Kursų vedėjas taip pat bendrauja su visais kursų dalyviais asmeniškai, suteikia individualias konsultacijas.

Belieka susirasti kursus arti namų ir pradėti lankyti, kartu su savo aparatu ir kompiuteriu. Šeši susitikimai, po kurių „muilinė“ bus išnaudojama kur kas ryškesnėms gyvenimo spalvoms fiksuoti.Smulkaus verslo reklama

Smulkaus-verslo-reklamaSmulkus verslas išgyvena gana sunkius metus, tačiau nuo 2008 metų prasidėjusi krizė suteikė ir teigiamų dalykų – postūmį pavieniams profesionalams pradėti dirbti sau ir taip išnaudoti savo profesiją. Ką veikė didžioji dalis apdailininkų ir mūrininkų 2010 metais, kai Vilniuje buvo statomas tik vienas vienintelis daugiabutis? Pradėjo dirbti sau pagal verslo liudijimą ar individualios veiklos pažymą. Namus statėsi ir remontavosi pakankamai daug turtingų miestiečių, tad kai kurie profesionalai ne tik išliko, bet ir sėkmingai pradėjo savo verslus. Krizei baigiantis asmeninis verslas pradėjo plėstis, atsirado poreikis samdytis pagalbą, tad kai kurie verslininkai įkūrė įmones. Aišku, labai daug kam ir nepasisekė, tačiau toks jau tas kapitalizmas ir rinkos ekonomika.


Vienas iš smulkaus verslo sėkmės momentų yra klientų gausa. Kitas svarbus momentas – darbų kokybė ir įsipareigojimų vykdymas. Klientų gausa galima tik jų aktyviai ieškant. Darbų kokybė ir įsipareigojimai – negarantuotas ir ilgalaikis klientų paieškos būdas (per rekomendacijas). Vienas iš klientų paieškos būdų yra internetas. Skelbimai laikraštyje nėra labai patikimas būdas, nes skaitytojas dažnai bijo rizikos bendradarbiauti su nepažįstamais žmonėmis. Smulkaus verslo reklama internete gali būti kur kas efektyvesnis būdas pristatyti save ir paslaugas. Reklamuotis internete gali visi nemokamai. Aukoti reiktų tik laiką. Aišku, reikia mokėti taisyklingai rašyti lietuviškai, išmanyti interneto technologijas, domėtis naujausiomis tendencijomis. Aišku, galima susirasti, kas tai išmano ir už nedidelį mokestį darbai bus atlikti.


Štai keli patarimai, kaip reiktų reklamuoti save internete:


1 Patarimas. Pristatykite save, kaip tam tikros srities ekspertą, pavyzdžiui, Plytelių klojimo meistras – profesionalas arba Patyrusi virtuvės šefė (ne virėja ar šeimininkė). Eksperto pozicija yra gana paprasta – „Aš žinau, ką darau, todėl aš galiu Jums pasakyti, kaip reikia daryti“. Kai kurie profesionalai padaro klaidą ir leidžia potencialiems klientams būti aukštesnėje pozicijoje, nes praleidžia žinutę „aš pildau visus Jūsų kaprizus“. Ekspertas yra žmogus, galinti mokyti kitus. Profesionalas – darbą kokybiškai ir sumaniai atliekantis specialistas. Specialistas – tam tikrą darbą galintis dirbti ir išmanantis žmogus. Nepasiklyskite terminuose.


2 Patarimas. Pasinaudokite savo atliktų darbų ir klientų reputacija. Net jei dirbote tik asistentu, visada galite pasakyti, kad esate profesionalas statybininkas ir svariai prisidėjote prie To verslo centro sukūrimo. Nesvarbu, kad dirbote vos dvi savaites ir nešiojote plytas. Jei iš tikrųjų svariai prisidėjote ir turite patenkintą klientą, paminėkite jį, pristatykite atliktą darbą. Tai veikia, nes reputacija yra labai svarbu.


3 Patarimas. Pateikite vaizdinės medžiagos. Tikrų pastatų ar atliktų darbų nuotraukos yra veiksminga reklamos priemonė. Aišku, tam tikrų specialybių atstovai to padaryti negalės, tačiau visada galima tai padaryti kūrybiškai.


Internetas leidžia sujungti tekstą, fotografiją ir vaizdą. Jei sugebėsite pateikti viską vienoje vietoje – tai taps vertinga medžiaga reklamai internete. Smulkaus verslo reklama nieko nekainuoja, jei tik pasirenkami tinkami kanalai. Apie juos galėčiau papasakoti asmeniškai, jei įdomu, tad susisiekite (el. paštas [email protected]).