Previous month:
liepa 2012
Next month:
rugsėjis 2012

rugpjūtis 2012

UAB steigimas Vilniuje

Pats susiduriu su didele dilema – steigti, ar nesteigti. Būti naujam verslui ar nebūti... Štai kur klausimas, į kurį atsakymas yra kur kas paprastesnis, nei Hamleto kančia – steigti, kurti naują verslą ir pasistengti suklestėti. Populiariausia verslo forma Lietuvoje yra Uždaroji akcinė bendrovė. Jos steigėjai yra akcininkai ir rizikuoja įneštu turtu, o ne savu, taigi, nesklandumų atveju niekas neatims nei namo, nei mašinos.

Uab steigimas vilniuje
UAB įkūrimas galimas dviem būdais – ilguoju ir trumpuoju. Ilgasis būdas yra kai steigimui reikalingi dokumentai yra renkami paties verslininko. Jų yra ne vienas, tad surinkimas gali užtrukti nemažai laiko ir kainuoti nervų. Trumpasis būdas yra pora valandų, sugaištų finansinių konsultantų įmonėje pildant reikalingus dokumentus ir pasirašinėjant „Registrų centrui“ reikalingus dokumentus.

UAB steigimas Vilniuje gali būti sudėtingas pasirinkusiems ilgąjį variantą, nes norinčių steigti verslą yra daug, tad gali tekti sugaišti daugiau laiko tiek „Registrų centre“, tiek pas notarą, tiek iš patalpų savininkų gaunant raštišką leidimą registruoti įmonę. UAB steigimas per finansines konsultacijas teikiančią įmonę yra kur kas paprastesnis variantas. Čia visi dokumentai paruošiami labai greitai, belieka tik pasirašyti, o prisėdus prie kompiuterio, užpildyti visas reikalingas „Registrų centro“ formas. Su registracijos adresu čia irgi mažiau problemų, nes už papildomą mokestį suteikiamas registracijos adresas Vilniuje, Kaune arba Klaipėdoje.

UAB steigimas Vilniuje per finansinius konsultantus kainuoja apie 900 litų. Turint omenyje, kad laiko sutaupoma tikrai nemažai, tai nėra labai dideli pinigai. Pačiam steigiantis įmonę paprastai sugaištama bent 10 valandų, tad jei valandinis įkainis yra 100 litų, nesunkiai galima pasiskaičiuoti, kiek darbo laiko yra sugaištama. Visos įstaigos dirba tik darbo valandomis, tad gali tekti visą mėnesį pietų pertraukos sąskaita steigti UAB. Toks nepatogumas ne vieną verslų žmogų yra atgrasęs nuo savo verslo steigimo.

Bijoti nereikia – UAB steigimas Vilniuje ir Kaune gali būti atliekamas be jokio streso ir didelio popierizmo. Be to nereikia turėti 10 000 litų banko sąskaitoje įstatiniam kapitalui, nes finansinių konsultantų įmonė šiuos pinigus laikinai „paskolina“. Kaip viskas veikia – jų paslaptis, bet viskas yra pagal įstatymus ir 100% legalu.

Taigi, taupom 900 litų ir steigiam įmonę! Nesvarbu, ar tai startupas, ar tradicinis verslas Lietuvos rinkai, UAB steigimas nebėra tas baisus ir didelis žvėris, kurio reiktų bijoti.


Metaliniai stumdomi vartai

Metaliniai stumdomi vartai tampa vis populiaresni. Jie yra labai patogūs naudoti, praktiški ir suteikia daug komforto. Metalinių stumdomų vartų konstrukcija gali būti derinama su standartiniais ar kaltiniais metalo elementais, medžiu.

Stumdomi-metaliniai-vartai

Metalinių stumdomų metalinių vartų privalumai:

  • Užima labai mažai vietos kieme.
  • • Vartų konstrukcija apsaugota nuo deformacijos bet kokiomis oro sąlygomis.
  • • Žiemą, atidarant vartus, nereikia valyti sniego.
  • • Stumdomi vartai gali būti gaminami bet kokio pločio ir aukščio.
  • • Tinka visų gyvenamųjų, negyvenamųjų ir pramoninių objektų teritorijoms.


Metaliniai stumdomi vartai, dar vadinami gembiniais, ypač patogūs tuo, kad neužima vietos juos atidarant. Gembiniai vartai atsidaro stumdomai vartų daliai judant lygiagrečiai tvoros perimetro.

Metaliniai stumdomi vartai paprastai darinėjami specialios automatikos pagalba. Jie juda dėka specialių vežimėlių su ratukais. Gembė ne virinama iš atskirų elementų, o pagaminta iš vientiso metalo lakšto ir parenkama pagal apkrovimus. Tai suteikia vartų konstrukcijai patikimumą ir ypatingą grožį. Stumdyti vartus galima ir rankiniu būdu, jie nereikalauja jokios priežiūros ir tepimo.

Metaliniai stumdomi vartai paprastai pagaminami cinkuoti, kad nerūdytų. Jeigu jie gaminami dažyti, dažymo darbai turi būti atliekami kokybiškai, prieš dažant vartų paviršius būtinai reikia gruntuoti, naudojant tik kokybiškas medžiagas.

Reikia atsiminti, kad metaliniams stumdomiems vartams įrengti reikalingas pakankamas plotas. Norint įrengti stumdomus vartus reikia žinoti, kad jie susideda iš dviejų dalių. Pagrindinė vartų dalis yra lygi pravažiavimo pločiui. Vartų atsvara yra apytiksliai lygi 45% vartų pravažiavimo pločio. Pavyzdžiui, jei vartų pravažiavimo plotis yra 3 metrai, tai bendras vartų ilgis su atsvara bus apie 4,5 m. Šis atsumas reikalingas tam, kad vartai galėtų netrukdomai atsidaryti į bet kurį šoną.

Metaliniams stumdomiems vartams turi būti naudojami du ar trys metaliniai keturkampiai stulpai, neplonesni nei 3 mm storio sienele ir nemažesni kaip 60x60 skersmens. Dažnai naudojami ir betoniniai stulpai, dengti klinkeriu ar kitomis dekoratyvinėmis medžiagomis, atsižvelgiant į bendrą aplinką ar tvoros dizainą. Pirmi du stulpai betonuojami atstumu lygiu pasirinktam pravažiavimo pločui, trečiasis – vartų pamato priekyje priešais galinį stulpą. Trečiasis stulpas reikalingas tik tais atvejais, kai vartų apdaila to reikalauja.

Teisingas vartų pamatas turėtų būti vientisas betono luitas, kurio stiprumo klasė ne žemesnė nei C12/15. Pamato ilgis kiek didesnis už vartų atsvaros ilgį, plotis gali svyruoti priklausomai nuo vartų ilgio ir gali būti nuo 1,2 iki 3,0 m, gylis ne mažiau nei 1,20 m.

Betonuojant stulpus ir vartų pamatą labai svarbu tinkamai išvedžioti arba paruošti vietą elektros laidams, kad vėliau nekiltų sunkumų ar neatsirastų papildomų darbų jungiant vartų pavarą. Kokius laidus reikia vesti, priklauso nuo gamintojo. Svarbu žinoti, kad norint sumontuoti apsaugos daviklius būtina vieną elektros kabelį nuvesti per važiuojamąją dalį į kitoje pusėje esantį stulpą.