Previous month:
birželis 2012
Next month:
rugpjūtis 2012

liepa 2012

Ar gali židiniai būti įrengti daugiabutyje?

Židiniai užtikrintai kiekvieniems namams suteikia daugiau šilumos ir jaukumo. Tai – namų akcentas, puikus stiliaus elementas. Kadangi šis įrenginys yra gana sudėtingas, jo montavimo darbus saugiausia patikėti savo srities specialistams. Patartina naudingos informacijos ir židinių pavyzdžių ieškoti specializuotuose leidiniuose ar internete. Viena iš svetainių, kur pateikiama glausta informacija ir patarimai jų išsirinkimui – www. ZidiniaiKrosnelesKaminai.lt.

Zidinys-lofte
Matyt, lengviausia įsirengti židinį statant namą. Nors būna, kad židiniai montuojami ir jau pastatyme name. Tačiau ar realu ir įgyvendinama turėti savo namų židinį gyvenant daugiabutyje? Faktiškai – taip, tačiau yra įvairių niuansų. Visų pirma turite išsiaiškinti, ar yra galimybė jūsų name saugiai įrengti, o vėliau ir prižiūrėti dūmtraukį ir židinį. Tai padarius seks kaimynų sutikimo gavimas, kad jūs norite įsirengti židinį ar krosnelę savo būste. Norint atlikti darbus, kurie tiesiogiai liečia namą laikančias konstrukcijas (stogą, perdengimus) arba bendrą nuosavybę (šildymo stovus, balkonus, pamatus, sienas) privalote turėti namo bendrijos arba namo administruojančios įmonės sutikimą. Pagal daugiabučių namų savininkų įstatymą, tam turi neprieštarauti daugiau kaip pusė arba 50 procentų namo gyventojų.

Svarbu, kad židinį galima įsirengti tik daugiaaukščio pastato 1-5 aukštuose. Jei Jūsų namas yra aukštesnis nei penkių aukštų, tada, deja, tokiame pastate židinio įrengti nebus negalima. Išimtis taikoma, jeigu gyvenate viršutiniame namo aukšte. Jei bute sugalvojate statyti židinio kapsulę ir ją apmūrijate, reikia turėti parengtą projektą tam, kad židinys per perdangą neįlūžtų į žemiau gyvenančio kaimyno butą). Jei statote tik krosnelę, tuomet projekto jai nereikia, nes statomas standartinis, sertifikuotas įrenginys.

Sekantis žingsnis, jau turint namo bendraturčių sutikimą, iš savivaldybės architektūros ir urbanistikos skyriaus reikia gauti projektavimo sąlygas. Kad būtų nustatyta, ar židinys gali būti pripažįstamas tinkamu naudojimui, reikia gauti statybos ir statinių naudojimo valstybinės priežiūros skyriaus specialistų sutikimus. Šiame procese turi dalyvauti priešgaisrinės saugos, ir visuomenės sveikatos centro specialistai. Jeigu židinį įrengiant buvo keičiama elektros instaliacija, tada būti turi dalyvauti elektrikai ir namo bendrijos ar administruojančios įmonės atstovas.

Tad jei gyvenate daugiabutyje – židiniai yra įrengiami ir čia, tik tai pareikalaus laiko. Linkime jaukiai įsikurti savo būstą židinių pagalba!


Odontologijos klinika www.stomatologijosklinika.lt

Stomatologijos-klinika
Odontologas yra paklausi specialybė. Kas metai KMU baigia ne vienas odontologas ir iš karto yra išgraibstomas Lietuvos įmonių visuose miestuose. Deficitas? Jei provincijoje tai tikrai taip, nes čia odontologijos klinikų nedaug, jose dirba senieji dantistai, kurių žmonės prisibijo. Pats esu palikęs vienai Šilalės odontologei žymes ant piršto, primenančias, kad vaiko baimė pamačius grąžtą yra didesnė, nei baisiausia pasaka, ar šešėlis prietemoje. Nesididžiuoju savo poelgiu, bet buvau dar darželyje, kai kandau į pirštą ir pabėgau iš kabinėto... Tikiuosi, kad dabartiniai vaikai pas šią dantistę tokių „cirkų“ nebeišdarinėja. Grįžkime prie odontologijos klinikų. Akivaizdu, kad Kaune yra daugiau nei pusė visų Lietuvos stomatologijos klinikų. Kur didelė konkurencija, ten atsiranda terpė prestižinėms paslaugoms. Prestižinė Kauno odontologijos klinika – www.stomatologijosklinika.lt arba dar žinoma kaip Senamiesčio stomatologijos klinika.

Ši klinika įsikūrusi pačiame Kauno centre, kur gyvena turtingi ir žymūs žmonės, tad natūralu tarp šios klinikos pacientų pamatyti ir didesnes ar mažesnes Kauno garsenybes. Klinika įrengta labai gražiai ir jaukiai, todėl kiekvienas pacientas jaučiasi it senovės rūmuose. Tiesa, įrankiai tikrai ne mediniai, o pagal visus reikalavimus irtendencijas dirbantys modernūs ir kompiuterizuoti įrankiai ir aparatūra.

Gydytojai, odontologai, ortodontai ir kitas personalas – profesionalumo viršūnes pasiekę specialistai, kurie nuolatos stažuojasi Lietuvoje ir užsienyje rengiamuose kursuose ir apmokymuose. Tokia investicija į darbuotojus tikrai apsimoka, nes būtent jų suteiktas paslaugas pacientai rekomenduoja vieni kitiems. Geriausia reklama – draugo rekomendacija. Tą supranta ir klinikos vadovai, formuojantys kokybės politiką.

Senamiesčio stomatologijos klinika (www.stomatologijosklinika.lt)  teikia visas pagrindines stomatologijos paslaugas. Estetinis plombavimas, dantų implantavimas ir protezavimas,breketai, dantų balinimas yra populiariausios paslaugos. Taip pat klinikoje atliekama ir kompiuterinė tomografija, padedanti nustatyti žandikaulio problemas. Paslaugos teikiamos ir mažiesiems pacientams – dirba vaikų odontologas. Išskirtinė paslauga – endodontija – šaknies kanalų gydymas. Senamiesčio stomatologijos klinikos specialistai šioje srityje ypač patyrę. Aišku, klinika teikia ir kasdienines dantų priežiūros paslaugas – valo apnašas, gydo dantenų ligas, plombuoja ir t.t. Visi pacientai yra skatinami bent du kartus per metus reguliariai apsilankyti klinikoje kasmetiniam patikrinimui. Senamiesčio stomatologijos klinika – tikro kauniečio klinika.