Previous month:
gegužė 2012
Next month:
liepa 2012

birželis 2012

Gintariniai karoliai - Lietuvos juvelyrų duona

Raw-amber-necklace-uk
Papuošalų verslas, tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje masiškėja. Masiškai gaminami žiedai, apyrankės, karoliai, pakabukai išstumia vietos gamintojus, tačiau tikrai ne visus. Visuomenė vis dar supranta, kad unikalūs papuošalai yra tikrai vertingi ir paklausūs bet kuriuo laikmečiu. Tai suteikia vilties Lietuvos gintaro juvelyrams. Taigi, gintariniai karoliai gali būti visiškai pelningas verslas...

Gintaras vadinamas Baltijos auksu, nors savo kaina auksui ir neprilygsta. Tiesa, kažkada buvo priešingai, tačiau pradėjus masinę gintaro gavybą, jo vertė smarkiai smuko. Deja, Lietuvos auksu jis nelabai gali būti vadinamas, nes beveik visas gintaras yra iškasamas Kalingrado srityje Palvininkų gintaro kasyklose. Lietuvoje surenkama labai nedaug gintaro, kuris gali būti panaudojamas tik smulkiajai juvelyrikai. Bet kuriuo atveju, tai Baltijos jūros turtai, kuriuos itin vertina užsieniečiai.

Tuo naudojasi mūsų juvelyrai ir savo produkciją parduoda užsienyje. Gintariniai karoliai kūdikiams kainuoja 10-20 JAV dolerių, o tai 2,5 karto daugiau, nei už juos galima gauti Lietuvoje, kur gintaras yra vertinamas tik pavienių žmonių. Prekyba su užsieniu vyksta per elektronines parduotuves, nes siuntimo kaštai yra labai nedideli, o Lietuvos pašto tarnyba – viena patikimiausių Europoje.

Lietuviai juvelyrai dirba dviem kryptimis – kuria unikalius juvelyrinius dirbinius iš Baltijos gintaro ir masinę produkciją. Unikalūs gintaro papuošalai yra labai brangūs ir labai vertinami, nes dažniausiai tai būna vienetiniai modeliai. Masinė produkcija yra gaminama iš smulkių gintaro gabalėlių. Tai yra gintaro karoliai kūdikiams ir suaugusiems bei apyrankės, kurias galima nešioti ir ant rankos, ir ant kojos. Gintariniai karoliai pasižymi gydomosiomis savybėmis, todėl yra vertinami jaunų mamų, siekiančių suteikti savo kūdikiams kiek įmanoma ekologiškesnę aplinką ir sveikatos priežiūrą. Baltijos gintaras pasižymi geromis anti-alerginėmis savybėmis, ramina, pagerina medžiagų apykaitą, apsaugo nuo buities prietaisų spinduliavimo, todėl jis yra vertinamas kur kas labiau, nei kopalas ar kitos gintaro rūšys.

Lietuvos gintaro juvelyrams iškilo grėsmė. Labai daug gintaro žaliavos nuperka kinai, kurie jį panaudoja masinei pigių papuošalų gamybai. Bet kuriuo atveju su kinais konkuruoti yra sunku, tad artimiausiu metu šioje rinkoje galima tikėtis pokyčių. Bet kuriuo atveju gintariniai karoliai kūdikiams ir suaugusiems bus vertinami ne tik pagal kainą, bet ir pagal unikalumą.