Previous month:
balandis 2012
Next month:
birželis 2012

gegužė 2012

Unipark ir Ryanair bendradarbiavimas lemia pigiausias parkavimo paslaugas

Ryanair į Lietuvą atnešė tikrą revoliuciją turizmo srityje. Dabar nuskristi savaitgaliui į didžiausius Europos miestus yra kartais net pigiau, nei automobiliu nuvykti iš Vilniaus į Klaipėdą. Ryanair yra neabejotinai pigiausios oro linijos Europoje ir Lietuvoje.


Bendradarbiaujant su Ryanair paslaugų pigumas yra kertinis akmuo. Jei skrydžio kaina maža, tai ir kitos paslaugos oro uoste turi būti taip pat mažomis kainomis. Pavyzdžiui parkavimas Vilniaus ir Kauno oro uostuose yra labai pigus. Tai parkavimo paslaugų tiekėjo Unipark ir Ryanair oro pervežimo kompanijos nuopelnas.

Parkingas-oro-uostas
Unipark parkingas yra patogiose vietose, tad verslininkai ir turistai savo automobilius gali statyti labai arti terminalo ir už mažiausią kainą Lietuvoje - nuo 10 litų parai (yra papildomų sąlygų). Taigi, išvykus savaitgaliui automobilio stovėjimo aikštelė kainuos tik kiek daugiau nei 30 litų. Palyginimui, valanda miesto centre kainuoja 3 litus, taigi para kainuotų 72 litus. Tai net septynis kartus daugiau nei Unipark parkingo kaina.


Kodėl taip pigu? Priežastys yra kelios, tačiau pagrindinė jų yra glaudus bendradarbiavimas su Ryanair. Pigiausių skrydžių bendrovė turi turėti galimybę pasiūlyti ir pigiausią parkingą tiesa? Ryanair darbo principai pritaikomi irUnipark paslaugoms, nes tai leidžia sutaupyti ir pasiūlyti itin nebrangias paslaugas. Vienas tokių principų yra automatizavimas. Ryanair viskas vykdoma automatizuotai, didžioji dauguma paslaugų yra sukurta kaip savitarna. Tai reiškia, kad klientai patys perka bilietus, juos spausdinasi, bagažas priimamas ir tikrinamas irgi automatiškai.Unipark šis darbo principas itin tinka, nes automobilio parkingas gali būti visiškai automatiškas – internetu nusiperkamas stovėjimas, iš anksto susimokama, pastovėjus įvedamas e-kodas ir tada išvykstama. Net jei reikia sąskaitos faktūros, laiko gaišti nereikia. Dėl tokio paslaugų būdo ir įmanoma sutaupyti bei pasiūlyti pačias žemiausias kainas rinkoje.


Jei pigu tai gal nekokybiška? Unipark parkavimo paslaugos yra tas unikalus atvejis, kai teikiamos ne tik pigiausios, bet ir kokybiškiausios paslaugos. Visos stovėjimo aikštelės yra dengtos, saugios (saugomos vaizdo kameromis), todėl paslauga yra visiškai kokybiška.


Ryanair ir Unipark bendradarbiavimas įtakoja ir paslaugų kainodarą kitose stovėjimo aikštelėse ne oro uostuose. Vilniaus oro uostas ir Kauno oro uostas nėra vienintelės vietos, kur Unipark teikia paslaugas už mažiausią kainą rinkoje. Unipark džiaugiasi šiuo tandemu ir galimybe pasiūlyti pigiausias parkavimo paslaugas Vilniuje ir Kaune.


Pradedantysis verslas ar "startupas"

Man labai kartais juokinga klausytis jaunųjų Lietuvos verslininkų, kurie yra labai užsidegę ir entuziastingi, todėl labai noriai dalinasi planais kurti savo verslą. Aišku, jų žodynas taip pat turiningas. Jie kurs "startapus", darys "sydfundingą", paskui "developins" ir tada "pičins" idėjas "angelams", kad šie duotų dar "fundingo", o jau tada svajos apie "erliegzitus". Galima pamanyti, kad visa tai apie lazerines ar nano technologijas, bet pasirodo - ne. Net paklausus tokio klausimo "kaip tas verslas uždirbs" jie dažnai tiesiai šviesiai atsako - "mes apie tai dar nepagalvojom" arba "tai mums turėtų pasakyti kažkokio startap vykendo mentoriai". Man visa tai skamba, kaip eilinė afera, tačiau viskas iš tikrųjų yra daug paprasčiau. Čia tik labai įspūdingi žodžiai, kurie reiškia viską tą patį, kuo verslas gyvena jau šimtus metų.

"Startapas" - pradedantysis verslas, susijęs su technologijomis. Geras klausimas - o kuris dabar verslas nesusijęs su technologijomis? Net ir batsiuviai turi savo interneto puslapius, tad tai irgi gali būti laikoma "startapu".

"Fundingas" - investicijų paieška ir investavimas. Viskas vyksta taip pat, kaip ir kituose versluose. Ieškoma naujo investuotojo, kuris už tam tikrą akcijų paketo dalį perveda į sąskaitą sutartą sumą pinigų.

"Seedingas" - investicija į idėja, kai pinigai sumokami ne už pagamintą produktą, bet už idėją, kad galima būtų pradėti ją įgyvendinti.

"Angelas" - investuotojas, kuris yra susipykęs su protu tiek, kad švaistosi pinigais į kairę ir dešinę remdamas visokias idėjas ir naujus verslus.

"Pičingas" - idėjos pristatymas investuotojams arba bendraminčiams tam tikruose renginiuose.

"Erliegzitas" (Early exit) - dar neišvystyto verslo pardavimas konkurentams arba didelėms bendrovėms, kurios nori padaryti masinį verslą.

Viskas labai paprasta ir elementaru, tik kai kurie žodžiai skamba kiek "mandriau", nei įprasta. Aišku, galima ginčytis, kad tai yra ne visiškai taip, bet esmė tikrai nesikeičia, keičiantis šiuolaikinei ekonomikos formai ir darbo santykiams.