Previous month:
kovas 2012
Next month:
gegužė 2012

balandis 2012

Telemarketingas. Pardavimai telefonu.

Telemarketingas
Šiais laikais turbūt nė vienas pardavimo vadybininkas neapsieina be telefono. Juk reikia bent jau suderinti susitikimo laiką su klientu. Bet galima ir sėkmingai parduoti prekes ar paslaugas bendraujant su klientais vien tik telefonu. Toks produktų pardavimas telefonu - telemarketingas. Telemarketingas yra laikomas galimybe padidinti savo klientų skaičių, parduoti papildomų paslaugų esamiems klientams ir padidinti jų lojalumą. Taip pat telefonu vykdomos įvairios apklausos. Telemarketingo privalumas yra tai, kad skiriant nedidelę sumą pinigų, sukuriama paslauga, kuri leidžia efektyviai ir nebrangiai sužinoti savo klientų atsiliepimus apie kokybę, padidinti pardavimų skaičių, sukurti potencialių klientų duomenų bazę, įgyjama galimybė palyginti save su kitomis rinkoje konkuruojančiomis įmonėmis, sukuriamas į kokybę orientuotos įmonės įvaizdis.


Tačiau dauguma vadybininkų nemėgsta taip vadinamų “šaltų” skambučių nepažįstamiems ar mažai pažįstamiems potencialiems klientams ir stengiasi jų išvengti. Ir visai be reikalo. Nes įgijus šiek tiek žinių bei patirties galima pritraukti nemažai klientų. Taigi, koks yra tas sėkmingas telemarketingas. Pokalbiui reikia pasiruošti iš anksto. Kalbėti aiškiai, trumpai, įtikinamai, geranoriškai. Galima pasirašyti pokalbio planą ir raštu. Būtina prisistatyti ir nurodyti iš kokios įmonės skambinama. Į pokalbį reikia įtraukti ir klientą, užduoti jam klausimų, galbūt net pasakyti jam komplimentą, pasiūlyti įsigyti produktą. Užbaigiant pokalbį būtina padėkoti klientui, nepriklausomai ar jis pirko ar ne. Kuo daugiau skambučių – tuo daugiau potencialių klientų!


Vis populiarėjant pardavimams telefonu kaip grybai po lietaus dygsta ir įmonės teikiančios klientų aptarnavimo telefonu paslaugas (telemarketingas paprastai būna viena iš jų). Jose dirbantys specialistai pirmiausia išsiaiškina užsakovo poreikius ir lūkesčius. Tai gali būti naujo produkto ar paslaugos įvedimas į rinką, rinkos tyrimai, įvairaus pobūdžio apklausos. Tada bendradarbiaujant parenkamas tinkamiausias produktas, kurį galima parduoti telemarketingo būdu. Atsižvelgiant į produktą ar paslaugą parenkama efektyviausia pardavimo metodika. Daugelis telemarketingo paslaugas teikiančių įmonių turi duomenų bazes su potencialių klientų kontaktais, tad tereikia tinkamai parinkti jų tikslinę grupę pagal tam tikrus kriterijus – juridiniai asmenys, tam tikros veiklos rūšis, vietovė, fiziniai asmenys ir pan. Projekto metu užsakovui pateikiamos pardavimų, pasiektų klientų, grįžtamojo ryšio bei kitos ataskaitos.


Kasetės pildymas: apsimoka, bet tik pinigine prasme

Kasetes-toneriai
Anksčiau žmonės nepatikliai žiūrėdavo į spausdintuvų dažų pildymą. „Nepasitikiu jais – naujos kasetės yra naujos, o tos papildytos tai kaip antrąkart naudojami prezervatyvai.“ Panašaus stiliaus sakinį yra ištarę daugelis rašalinius spausdintuvus turėjusių žmonių.


Bet juk logiškai pagalvojus: nauji toneriai kainuoja keliasdešimt litų, o jau turimos ir ištuštėjusios kasetės papildymas kainuoja kone dvigubai pigiau. Ką imtumėt – ar paskolą iš banko su 10 proc. metinėmis palūkanomis, ar iš kitos kredito įstaigos su 5 proc. kasmetine permoka? Rizika blogai papildyti tonerį (ar sugadinti jį transportuojant), žinoma, yra didesnė nei tikimybė nusipirkti jį naują ir brokuotą. Tačiau ar vertas tas nedidelis krislelis rizikos procentine prasme gana didelės permokos?


Ir taip, ir ne. Kasetės papildymas nėra toks jau elementarus procesas ir nors kartais teigiama, kad tai galima pasidaryti namuose, nerekomenduočiau to daryti. Pirma, spausdintuvų toneriai mėgsta sterilumą, o tą užtikrinti namų sąlygomis yra sudėtinga. Į kasetės vidų pakliuvusios kelios dulkės ar kiti nešvarumai gali privesti prie jos išmetimo į šiukšliadėžę. Lygiai tas pats galioja ir vežant papildyti dažų pas tuo užsiimančius specialistus – vertėtų pasirūpinti, kad toneriai (arba vienas toneris, jeigu spausdintuvas nepasižymi spalvomis) turėtų kiek įmanoma sterilesnes sąlygas. Dėti į dėžutę, išteptą spiritu, tikrai neverta, tačiau eiti žemyn laiptais žongliruojant atvira kasete taip pat nereikėtų.


O kokios problemos iškyla perkant minėtus daiktus naujus? Nuvažiuoji į pirmą pasitaikiusią elektronikos parduotuvę, sakinys „canonui baigėsi toneriai“, ir po kelių minučių važiuoji namo, įmontuoji naujus pirkinius į spausdintuvą ir mėgaujiesi turėdamas originalias kasetes su originaliais dažais. Jokio perdėto sterilizmo, jokios (beveik) rizikos ką nors sugadinti, mažiau galvos skausmo. Ir išleista bent perpus didesnė pinigų suma, lyginant su kasetės (-čių) papildymu. Į klausimą, kurį variantą rinktis, vertėtų atsakyti kiekvienam asmeniškai. Mokantis elgtis su elektronika tegul renkasi pirmąjį. Nemėgstantis netikėtų problemų – antrą variantą.


Gėlės į namus

Elektroninė komercija Lietuvoje vystosi gana sparčiai. Per metus atsiranda per 100 naujų elektroninės komercijos sprendimų. Tai tikrai nemažai. Didžioji dalis naujų el. komercijos puslapių yra elektroninės parduotuvės, tačiau po truputį atsidaro ir kiek kitokio pobūdžio prekybos taškai internete – gėlių užsakymo į namus puslapiai. Tai ne paikas bandymas praturtėti, tai tikras verslas, pasaulyje uždirbantis milijonus. Štai populiariausia pasaulyje gėlių parduotuvė 1800flowers.com uždirba kelis šimtus milijonų JAV dolerių per metus. Tai milžiniški pinigai, kurių gali pavydėti visos Lietuvos bendrovės kartu sudėjus.


Puokste
Gėlės į namus užsakomos tiek telefonu, tiek internetu, tiek mobiliosiomis aplikacijomis – programėlėmis. Tai labai patogu ir naudojama gana dažnai. Lietuvoje šis verslas tik prasideda, todėl labai daug konkurencijos čia nėra. Yra keletas didesnių įmonių, kurios teikia tokias romantiškas paslaugas.


Gėlės į namus pristatomos ne pačių floristų, o specialių kurjerių – gėlių išvežiotojų. Kartais jie būna apsirengę specialiomis uniformomis su kibirėlius primenančiomis kepuraitėmis. Tai iš tiesų labai šaunu, tačiau nereiktų pamiršti, kad dovanoti gėles kartu yra labai intymu ir romantiška. Moterims puokštė gėlių gali reikšti daugiau nei brangios dovanos – papuošalai, SPA procedūros, kelionės ir pan. Įspūdinga gėlių puokštė neleis užmiršti dovanotojo ilgą laiką. Jei tai paprastas kurjeris, o ne artimas žmogus – paprastų gėlių gali nebeužtekti. Tada reikėtų parinkti kuo įspūdingesnę ir išraiškingesnę puokštę bei tinkamą pasveikinimą raštu arba iš karto puokštę įteikus – telefonu.
Gėlės internetu užsakomos keliais gyvenimo atvejais. Dažniausiai tai komandiruotės arba tiesiog nekantrumas savo mylimą ir gerbiamą moterį pasveikinti tiesiog darbe, nelaukiant romantiško pasimatymo vakare. Kartais gėles internetu užsakyti tenka ir ligos patale. Kaip dar kitaip nustebinsi mylimą žmogų, kuris rūpinasi sergančiuoju?


Užsakant gėles būtina teisingai užpildyti užsakymo formą įvedant gavėjo kontaktinius duomenis. Jei įsivelia klaida, kurjeris gali pavėluoti pristatyti puokštę laiku, o tai gali sukelti nereikalingų nesklandumų ir problemų. Gėlės asocijuojasi su romantika, o ne su pažadų netesėjimu, tad šioje srityje reiktų labiau pasistengti ir viską susiplanuoti tinkamai.


Gėlės pristatomos visoje Lietuvoje. Skiriasi tik pristatymo kaina, nes didmiesčiuose paprastai logistika būna pigesnė.
 


Kirpykla - naujas verslo planas

KirpyklaVis gaminu ir kuriu įvairius verslo planus sau ir savo artimiesiems. Praeitą savaitę diskutavome apie kirpyklos steigimą. Mano žmona – profesionali kirpėja, dirbanti viename iš didžiausių Vilniaus kirpyklų tinklų. Kirpėjos darbas – sunkus, nes visą dieną reikia išbūti ant kojų, į pečių lygį pakeltomis rankomis, pasilenkus. Pamenu, žmona grįždavo namo taip nuvargusi, kad kojų nebepanešdavo. Žodžiu, darbas sunkus, tad norisi bent pasvajoti, kad kada nors turės savo verslą.

Ar kur nors matėte 50 metų kirpėją? 40 metų kirpėją retai pamatysite, nes visi nori jaunų ir gražių, neatsiliekančių nuo šiuolaikinės mados tendencijų ir plaukų priežiūros technologijų.

Sava kirpykla būtų idealus variantas pasitikti tą 40-metį (jis už kelių metų).

Kirpykla – gana rizikingas verslas. Visų pirma verslo sėkmė priklauso nuo kelių svarbių momentų:

  1. Vieta. Kirpykla turi būti geroje vietoje, kur netoli gyvena daug žmonių. Vilniuje yra daug didelių naujų kvartalų su gyvenamaisiais namais ir verslo centrais šalia, tad tokių vietų galima surasti nemažai.
  2. Privažiavimas. Vilnius garsėja savo užkimštais kiemais. Jei kirpykla bus viename jų, kai kurie toliau gyvenantys klientai gali nebesusigundyti atvažiuoti net pas savo nuolatinę kirpėją, kuri juos aptarnauja jau 10 metų. Labai svarbu, kad kirpykla būtų gerai pasiekiamoje vietoje, netoli visuomeninis transportas, o iš bėdos ir didesnis prekybos centras, kuris paprastai turi savo automobilių stovėjimo aikštelę.
  3. Biurokratizmas. Kirpykla yra grožio paslaugų tiekėja, kurioje nuolatos yra naudojamos tam tikros cheminės medžiagos. Dėl to yra nustatomi tam tikri reikalavimai įrengimui. Būtina gera ventiliacija, apšvietimas, plautuvės (kanalizacijos sistema). Paprastame bute kirpyklos neįrengsi, todėl ši dalis sudaro daugiausiai investicijų. Popierizmo tvarkyti nemėgsta niekas, tad reiktų samdyti administratorių, o tai jau papildomos išlaidos.
  4. Kolektyvas. Bet kuris verslas gali greitai žlugti be gerai susidirbusios komandos. Kirpykloje tokia komanda – kirpėjos. Bendri interesai, atitinkamos sąlygos, motyvacijos sistema yra labai svarbūs dalykai, nes jei visos kirpėjos žiūri tik savo kėdės, kirpykla gali ir bankrutuoti. Tik vieninga komanda gali suformuoti tam tikrą atmosferą, kuri bus vienas iš klientų traukos objektų. Paprasčiau tariant, klientui turi būti malonu ateiti į kirpyklą, bendrauti su specialistėmis ir neabejoti, ar palikti arbatpinigių už gerą darbą.
  5. Reklama. Kirpykla be reklamos išgyventi gali tik tada, kai ji yra vienintelė kilometro spinduliu. Tada žmonės ją pamato ir vieni su kitais pasikalbėję perduoda informaciją. Deja, tokių kirpyklų Vilniuje beveik nebėra, nes jos stovi tankiau nei parduotuvės. Dažnai pro vienos kirpyklos duris matosi konkurentų įstaiga, į kurią klientas gali nueiti per pora minučių, jei pamato, kad ilga gyva eilė. Tam kad klientas lauktų eilėje, užsirašytų iš anksto reikia ne tik pažinoti kirpėją, bet ir gauti atitinkamos informacijos. Populiariausias reklamos būdas – skrajutės į aplinkinių namų pašto dėžutes. Daugelis jų išmetama, tačiau taip vietiniai sužino apie naują kirpyklą.

Visi šie dalykai susideda į vieną didelį klaustuką. Ar tikrai apsimoka valdyti savo kirpyklą? Ar nenužudys„popierizmai“, ar nesubankrotins seniau įsikūrę konkurentai? Kirpykla – rizikingas verslas, tačiau viską padarius teisingai galima laukti puikių rezultatų.