Statyba

Kaip pasirinkti ir įsigyti akmens vatą?

8Norite šiltinti namus, bet nežinote kokias medžiagas tam naudoti būtų geriausia? Ne paslaptis, kad akmens vata yra vienas iš dažniausių pasirinkimų. Ja šiltinami tiek stogai, tiek fasadas, tiek ir kitos namų dalys. Ja šiltinama dažniausiai kartu atliekant ir apdailą. Apdailos būdų irgi yra pačių įvairiausių – dailylentėmis, plokštėmis, dekoratyviniu tinku ir t.t. Jeigu ieškote vietų, kur galėtumėte akmens vatą įsigyti geriausiomis kainomis, tuomet neabejotinai turėtumėte daugiau dėmesio skirti elektroninei erdvei. Taip – internete akmens vata siūloma mažiausiomis kainomis, todėl tai būtų tikrai naudingas pasirinkimas taupantiems. Tiesa, reikėtų pabrėžti, kad akmens vatos gamintojų ir rūšių yra pačių įvairiausių, todėl prieš tai reikėtų pasidomėti kas tiktų jums geriausiai.

Akmens vata gali būti pardavinėjama tiek mažais, tiek ir dideliais kiekiais. Tačiau kalbant apie jos pirkimą internetu, verta žinoti, kad mažų kiekių pristatymas ko gero nebus galimas. Matote, jeigu pirksite vos vieną vatos pakuotę, tuomet teks mokėti nemažą pristatymo mokestį arba pardavėjas tiesiog atsisakys ją jums pristatyti. Kai kurios el. parduotuvės pabrėžia, kad būtina pirkti tam tikrą kiekį, jog nebūtų taikomas pristatymo mokestis. Tiesiog, kai kuriose el. parduotuvėse yra nustatomi minimalūs perkamos vatos kiekiai. Žinoma, dar kiti pardavėjai gali taikyti pristatymo mokestį net jeigu ir pirksite nemažą kiekį. Čia jau reikėtų detaliau apžvelgti pardavėjų nurodomas pirkimo sąlygas.

Perkant akmens vatą internetu, ypač lengva paskaičiuoti reikalingą kiekį. Kiekvienoje el. parduotuvėje yra nurodyta koks plotas dengiama su vienu paketu. Tad, jums tik reikia apskaičiuoti šiltinamą plotą ir tiek. Pabrėžtina, kad akmens vatos rūšių yra daug, todėl vėlgi – jums reikėtų detaliau atlikti skaičiavimus ką rinktis būtų geriausia. Tiesiog reikėtų labiau pasidomėti šiltinimo technikomis. Matote, yra tokia vatos rūšis, kuri pasižymi plonumu, tačiau ji yra gerokai kietesnė, nei standartinė akmens vata. Kartais kai kuriais atvejais naudojamos netgi dvi vatos rūšis – stora ir ant viršaus dar dedama plonesnė ir kietesnė vata. Perkant akmens vatą, tiesiog reikėtų kruopščiai viską paskaičiuoti ir labiau pasidomėti šiltinimo technikomis.


Dailylentės lauko apdailai: kaip pasirinkti?

Dailylentes lauko apdailaiRenkatės dailylentes lauko apdailai, bet nenutuokiate kaip jas reikės montuoti, tuo labiau – kokias apskritai reikėtų pasirinkti? Visų šių problemų išvengti jums padėtų specialistai, bet jeigu ruošiatės viską atlikti patys, tai internete reikėtų paieškoti daugiau informacijos tiek apie statybinės medienos kainas, tiek apie jų pasirinkimą, tiek apie paruošimą ir montavimą. Statybinę medieną reikia montuoti pagal tam tikras taisykles, nes nuo to priklausys kiek laiko ta apdaila išsilaikys nepakitusi dėl lauko sąlygų. Taip pat turite žinoti, kad dailylentes lauko apdailai jūs dabar galite įsigyti net neiškėlę kojos iš namų – internetu užteks pateikti užsakymą.

Dailylentes laiko apdailai siūloma rinktis atsižvelgus ir į įprastus lietuviškus orus.

Paprastai kalbant, kitose šalyse, kur oro temperatūra nuolatos yra teigiama ir sulaukiama ne taip jau ir daug kritulių, dažniausiai pasirenkamos paprastos obliuotos medinės dailylentės ar kitos apdailos medžiagos. Tačiau, jeigu jūs nusprendėte rinktis tik medines dailylentes, tai turėkite galvoje, kad jas teks apsaugoti nuo lietaus. Šiuo atveju svarbu pabrėžti tai, kad obliuota mediena nebūtų tinkamas pasirinkimas – ją dažyti būtų ne taip jau ir lengva. Aiškiau kalbant, jeigu pasirinktos dailylentės yra obliuotos, tai nepatingėkite jas dažyti keletą kartų, jog dažai įsigertų kuo giliau. Obliuotos dailylentės apsižymi tuo, kad jas dažyti galima tik su tam tikrais dažais, o ypač siūloma vengti jų lakavimo.

Obliuotas medines dailylentes turėtumėte dažyti vandeniniais dažais, nes aliejiniai gali šiek tiek pakenkti bendram vaizdui. Jeigu jūs aliejinius dažus įtrinsite netinkamai, tai labai matysis jų nubėgimas – dailylentės neatrodys išvaizdžiai.

Dailylentes lauko apdailai turėtumėte pasirinkti taip, jog jas būtų kuo lengviau montuoti.

Dabar statybinės medienos pardavėjai siūlo įvairių rūšių dailylentes, tačiau jums jas reikia rinktis ir pagal apdailos vietą. Jeigu dailylentėmis apkalsite visą namą, tai tokiu atveju žiūrėkite, kad gautųsi oro tarpai. Jeigu perkate kalibruotą ir jau montavimui paruoštą medieną su įleidimais, tai tokiu atveju dėl oro tarpų nerimauti neteks. Tačiau – žiūrėkite, kad tokios dailylentės nebūtų dedamos atvirkščiai. Kas liečia standartines dailylentės, tai oro tarpų kūrimo metu, tiesiog jas montuokite su mažais tarpeliais ir tiek.


Namo inžinerinių tinklų projektavimas

Namo inžinerinių tinklų projektavimasStatant savo svajonių namus reikia galvoti ne tik kaip jis atrodys, ar kur jis stovės, bet ir apie tai, kokios bus jo veikimo savybės. Namo inžinerinių tinklų projektavimas yra atsakingas procesas, kurį reikia gerai apgalvoti, o ir nepamiršti investuoti šiek tiek laiko bei finansų, kad namas būtų šiltas bei saugus nuolatiniam gyvenimui. Taigi, rengiantis namus svarbus atkreipti dėmesį į vėdinimo, šildymo bei vandentiekio sistemas. Apie jas trumpai šiame straipsnyje ir aptarsime.

Vėdinimo sistemos

Jeigu namų erdvės yra blogai vėdinamos, jog gali būti net kenksmingos žmogaus organizmui. Kadangi buityje naudojame nemažai chemikalų, o ir oro tarša iš gatvių, ypač žiemos metus, tikrai prasiskverbia  į mūsų namus. Reikia nepamiršti ir elektronikos prietaisų, kurie skleidžia radiaciją. Tad namo inžinerinių tinklų projektavimas negali apsieiti vien gartraukio įmontavimu. Reikia papildomų vėdinimo sistemų, kurios padės išvėdinti patalpas net žmogui to nejaučiant.

Tarkim vonioje, reikia itin geros vėdinimo sistemos, kad nesikauptų drėgmė, todėl vonios kambaryje geriausia montuoti ventiliatorius, kurie turi drėgmės daviklius, tad esant drėgmei ventiliatorius įsijungs automatiškai. Taip bus užkirstas kelias, bet kokiai rasai ant veidrodžių, greičiau išdžius skalbiniai.

Vandens sistemos

Vandentiekio sistemos priklauso nuo to koks yra vandens slėgis lauke. Bet dažnai yra statomi papildomai siurbliai ir vandens sistemos, kurios padeda paduoti reikiamą vandens kiekį į namą. Tačiau namuose dažniausia naudojami vandens siurbliai su specialiais hidroforais. Pastarasis geras variantas, jeigu name yra įrengtas rūsys. Svarbiausia, kad namo inžinerinių tinklų projektavimas suteiktų tinkamos kokybės, karštą ir šaltą vandenį.

Šildymo sistemos

Šildymo sistemomis rūpinamasi dar statant namo sienas. Taip pat projektuojant namo sienų išplanavimą, norint pasiekti aukščiausius energijos suvartojimo rezultatus. Tinkamai sumontuota šildymo sistema užtikrina, kad namas pats sugebės išlaikyti šilumą, saugos šilumos kiekį namuose. Taip pat namo temperatūra turi išlikti nepakitusi, net tuomet, kai keičiasi oro temperatūra lauke.  Šildymo sistemai priklauso įvairūs katilai, vamzdžiai, pati namo apšiltinimo medžiaga.

Taigi, reikia nepamiršti, jog namo inžinerinių tinklų projektavimas išties yra svarbus statant bet kokius namus, tad būtinai pasikonsultuokite su specialistais, kurie rengia šias sistemas.


Sunkiasvorės statybinės technikos nuoma: kas siūloma rinkoje?

GotasSparčiai augantis nekilnojamojo turto sektorius lemia didėjantį statybos darbų skaičių. Tinkamai darbų plėtrai ir efektyvių rezultatų siekimui reikalinga statybinės technikos nuoma, padedanti racionaliai planuoti išlaidas ir užtikrinanti produktyviausius darbų rezultatus. Viena svarbiausių užduočių – turėti patikimą ir galingą sunkiasvorę techniką, leidžiančią atlikti didžiąsias statybos užduotis.

Lietuvoje augantis nuomos bendrovių skaičius suteikia galimybę rinktis individualius lūkesčius atitinkančią įmonę. Šiuo atveju vadovaujamasi keliais kriterijais: nuomos bendrovės siūlomu asortimentu, iškeltomis nuomos sąlygomis, technikos ir įrankių kainomis. Nors kiekvienos bendrovės pasirinkimas paremtas asmenine verslo filosofija, ekspertai teigia, kad svarbiausi prioritetai turėtų būti skiriami nuomojamos technikos kokybei. Dirbdami su prasta įranga negalėsite užtikrinti darbų produktyvumo, todėl procesų eigoje pralošite. Ir priešingai – naudodami aukščiausios kokybės techniką, būsite tikri, kad jūsų vykdomi darbai bus atlikti greitai ir efektyviai, todėl išvengsite prastovų. Be to, paprastai žinomų gamintojų technika skiria itin daug dėmesio darbuotojo patogumui, jo sveikatai ir gerovei, todėl su tokia įranga dirbti yra patogiau ir paprasčiau.

Kad būtumėte tikri darbų kokybe ir rezultatyvumu, rinkitės žinomo vardo nuomos bendrovę, kuri domisi sunkiasvorės statybinės įrangos rinkos naujienomis ir gali jums pasiūlyti moderniausius ir produktyviausius sprendimus numatytų darbų plėtrai. Kitaip sakant – statybinės technikos nuoma turėtų kelti kuo mažiau rūpesčių, o jūs privalote būti tikri, kad dirbate su geriausia gamintojo įranga. Be to, verta atkreipti dėmesį ir į nuomos bendroves suteikiamas garantijas, pvz., kaip bus vykdomas sugedusios technikos remontas, arba kitaip – kaip operatyviai jums bus suteikta nauja darbų įranga? Nepamirškite, kad sunkiasvorė technika reikalauja ir specialių jos pervežimo sąlygų, todėl įsitikinkite, kad nuomos bendrovė bus atsakinga už technikos pristatymą ir jos išvežimą.

Rinkdamiesi sunkiasvorę statybinę techniką, nepamirškite įvertinti ir kitų papildomų lėšų reikalaujančių rodiklių, pvz., sunaudojamo kuro kiekio. Be to, būtina pagalvoti ir apie mažiau ekonominius aspektus, pvz., naudojamos technikos saugumą ar darbų rezultatyvumą. Ekspertai pabrėžia, kad technikos patikimumas, našumas ar eksploatacijos išlaidos turėtų būti svarbiausias kriterijus, priimant vieną ar kitą sprendimą. Žinoma, negalima paneigti ir kainos svarbos, todėl prieš pasirašydami sutartį su nuomos bendrove, racionaliai įvertinkite kelių įmonių pasiūlymus. Tiesa, nepamirškite, kad paprastai, sutarus dėl ilgalaikio bendradarbiavimo, nuomos bendrovės siūlo žemesnes kainas.


Geodezinių matavimų procesas

geodeziniai matavimaiPagrindinis geodezinių matavimų tikslas yra nustatyti tikslią konkretaus žemės ploto teritoriją ir apskaičiuoti naudmenis. Geodeziniai matavimai atliekami specialistų remiantis Lietuvos Respublikos įstatymų 543 nutarimu. Iškilus poreikiui profesionalo reikėtų ieškoti internete. Tuo pačiu ir bent trumpai susipažinti su atliekamu procesu, kad būtų galima paprasčiau suvokti, koks tiksliai tai procesas ir kam jis yra reikalingas

Prieš pradedant vykdyti matavimus aplinkui esančių teritorijų savininkai yra informuojami apie greitu metu vyksiančią paslaugą. Taip siekiama informuoti, kad galimai bus žengiama į jų teritoriją, tuo pačiu bent dalinai pamatuojamas ir jų žemės sklypas.

Geodeziniai matavimai įprastai susideda iš trijų procesų, kurie apima visą paslaugą:

 1. Matininkas apskaičiuoja žemės sklypo trajektoriją. Laiko tarpas per kurį bus procesas atliekamas skiriasi priklausomai nuo sudėtingumo. Matuojama nuo kelių dienų net iki kelių mėnesių. Skubantieji gali užsisakyti paslaugą, kuomet prioritetiškai darbas atliekamas kur kas greičiau nei įprastai.
 2. Nacionalinė žemės sklypo patikros komanda tvarko dokumentus ir apžvelgia teritoriją. Įprastai viskas trunka iki kelių savaičių. Jei procesas sėkmingas net ir greičiau.
 3. Galiausiai, registrų centre suvedami visi duomenys. Taigi, pasisamdžius paslaugą užsakovui netenka rūpintis niekuo, net ir popierių tvarkymu.

Geodeziniai matavimai nuo kadastrinių skiriasi tuo, jog pastarieji tiria nekilnojamąjį turtą. Geodeziniai apsiriboja tik žemės sklypų. Esant poreikiui pasisamdžius komandą galima gauti tiek vieno proceso, tiek kito duomenis, rezultatus.

Geodezinių matavimų paslauga apima:

 • Žemėtvarkos rengimų projektus.
 • Tiria, kuomet reikia žemės sklypą padalyti ar perdalyti.
 • Rengia kaimo plėtros projektus.
 • Rengiant topografinius planus.
 • Tiriamas žemės gruntas.

Procesas atliekamas naudojant specialią techniką, kuri padeda pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų. Užsakovas neturi rūpintis, viskas nuo pradžios iki galo atliekama profesionalu. Matyti, jog paslauga reikalauja gana daug laiko, tad kuo greičiau užsisakysite, tuo skubiau rezultatus gauti pavyks. Visada galima išbandyti skubios paslaugos galimybę, tačiau tai kainuoja papildomai. Pridėtinis mokestis skiriasi priklausomai nuo įmonės, kurios paslaugomis naudojatės.


Medžio granulių privalumai prieš malkas

ZidiniaiJei ieškote savo būstui krosnelės, turbūt iš pat pradžių kyla klausimas, kokio tipo – granulinę ar malkinę – rinktis. Skirtumas tarp šių dviejų krosnelių gana tiesmukas – tai kuras, kurį naudosite jose. Malkos yra pats seniausias kuras, kurį dar akmens amžiaus žmonės naudojo urvuose, ir jis išliko iki šiol kaip klasikinis šilumos šaltinis. Tačiau ne per seniausiai malkoms atsirado konkurentas – medžio granulės. Tai sukompresuotos pjuvenų „piliulės“, kurios taip pat puikiai atlieka savo vaidmenį apšildant jūsų būstą ir dar daugiau. Apžvelkime keletą privalumų šio naujojo kuro tipo.

Visų pirma reikėtų paminėti ekonomiškumą. Ne kiekvienam skirta privilegija turėti savo nuosavą mišką prie pat namų, kuris teikia malkas visiškai nemokamai ištisus metus (ypač, jei gyvenate mieste). Medienos rinka klesti, nes žmonės ją perka ne vien namams statyti, tačiau ir juos apšildinti. Kadangi ši rinka nepastovi, kartais malkos gali atsieiti daug brangiau, nei anais metais.

Kita vertus, medžio granulės kainuoja daug mažiau. Kaip ir minėjome, jos sudarytos iš pjuvenų, t.y. medžio atliekų, todėl yra pigesnės. Dabar kai kas galėtų prieštarauti, kad jų ir reikia daug daugiau, nei malkų, ir kad granulės dega trumpiau, išskiria mažiau šilumos. Netiesa – kaip tik atvirkščiai.

Medžio granulės dega ganėtinai ilgai palyginus su malkomis. Priklausomai nuo tipo, krosneles galima laikyti nepapildytas naujomis granulėmis nuo 8 iki 37 valandų – daugiau nei parą! Taip pat jos išskiria daug šilumos, nes pasižymi žemu drėgniu (iki 12%) ir dideliu tankiu. Kitas svarbus objektas – ekologija. Naudodami granulines krosneles žmonės saugo gamtą dviem būdais: pirma, granulės nereikalauja papildomo medžių kirtimo, nes yra gaminamos iš jau naudojamos medienos atliekų. Antra, granulės gaminamos tik iš grynos medienos ir yra be jokių priemaišų (kaip klijai ar lakas), todėl degdamos neteršia oro.

Malkos, kita vertus, ne visada patikimas dalykas – priklausomai nuo to, iš kur jas pirkote, kartais jos gali pasitaikyti ir nevisai „švarios“. Jei tiksliai žinote, jog neturite patikimų šaltinių, iš kurių gautumėte kokybiškų bei už gerą kainą malkų, gerai pagalvokite apie granulines krosneles. Jas lengva prižiūrėti, medžio granules patogiau laikyti ir sandeliuoti, nei malkas, ir jos labiau tausoja gamtą.


Medinės durys - ar verta rinktis?

Durys2Durys yra svarbus ne tik interjero, bet ir simbolinis namų akcentas. Durys atskiria patalpas, o lauko durys - riba tarp išorinio pasaulio ir Jūsų privačios erdvės. Nors rytų kultūroje tai nėra itin reikšmingas dalykas, lietuviams durys neatsiejama namų, o dažnai ir skirtingų patalpų dalis. Paskutiniu metu ypač daugiabučių gyventojai itin dažnai renkasi šarvuotas duris, tuo tarpu viduje ir privačių namų gyventojų vis dar mėgstamos medinės durysNors medinės durys itin išvaizdus ir jaukus namų akcentas, visgi medines duris ryžtasi rinktis ne visi. Mediena - natūrali medžiaga, todėl medinės durys, kaip ir kiti medžio baldai, reikalauja šiek tiek daugiau priežiūros bei dėmesio. Nežinantiems, ar verta rinktis medžio duris, verta apsvarstyti visus privalumus ir trūkumus.

Privalumai 

 • Medinės durys, be jokios abejonės, pavergia savo išvaizda. Galima rinktis įvairių raštų medieną ir taip duris pritaikyti prie namuose vyraujančio dizaino. 
 • Natūralumas. Šiandien mediniai baldai, o tarp jų ir durys vertinamos kaip kokybiškas ir nepigus pirkinys. Mediniai baldai sukuria namuose natūralumo ir jaukumo įspūdį, todėl pasirinkus medines duris iš tiesų papuošite savo namų erdves.
 • Praktiškumas. Kadangi medžio masyvo baldai yra itin tvirti, tai puikus baldas, sulaikantis šaltį ir šilumą. 
 • Ilgaamžiškumas. Iš medžio masyvo gaminamos durys pasižymi itin ilgu tarnavimo laikotarpiu. Galima rinktis ąžuolo, pušies, bambuko, beržo, drebulės ar kito medžio duris, kurios Jūsų namuose išsilaikys dar ilgus metus. 
 • Unikalumas. Medis yra natūrali medžiaga, todėl dažnai medinės durys gaminamos pagal individualius užsakymus. Norintys gali pasirinkti būtent jiems tinkantį durų variantą. Be to, medžio duris lengva dekoruoti stiklu ir metalu, todėl jos gali būti itin išskirtinės. 

Trūkumai

 • Natūralumas. Kaip natūralus medis yra privalumas, taip jis gali būti ir trūkumas. O dažniausiai tai yra vienas arba bent jau pagrindinis trūkumas, dėl kurio atsiranda visi nepatogumai, susiję su medinių durų laikymų. 
 • Pirmiausia tai medis ilgainiui gali pakeisti savo forma: jis gali išbrinkti arba pakrypti. Su tuo reikia kovoti nuolat prižiūrint ir valant medines duris. 
 • Antra, medinės durys gali sukelti papildomų nepatogumų - išskirti medienos kvapą arba girgždėti. Šiems trūkumams pašalinti privalu naudoti specialias priežiūros priemones. 
 • Be to, medžio durys nėra pats pigiausias pasirinkimo variantas. Natūralumas visuomet kainuoja brangiau, todėl ir medžio masyvo durys gali atsieiti kiek brangiau nei kitos tokio pačio dydžio ar net fasono durys iš medžio drožlių plokščių. 

 


Stumdomos durys: brangus ar pigus pasirinkimas?

Rimadesio-velaria-sliding-system

Remontuojant ar statant būstą neišvengiamai teks susidurti su daugybe naujos įrangos, baldų ir kitų būtinų prekių pirkimu. Dauguma žmonių net ir norėdami remonto dėka pasiekti visiškai kitokią būsto išvaizdą, vis vien renkasi panašius baldus ir statybine įrangą į prieš tai buvusius. Kodėl nepabandžius ko nors naujo ir būstui suteikus šiuolaikiškumo? Stumdomos durys gali būti puikus pasirinkimas tai padaryti.

Daugelis lietuvių, tikriausiai, yra labiau linkę  rinktis varstomas duris su vyriais. Nenuostabu. Juk nemažai būstų, ypač – daugiabučiai, yra statyti prieš kelias dešimtis metų, kai kitokių nei šios durys su žiburiu nerastume. Tačiau atėjus naujiems laikams pasikeitė ir tendencijos. Rytų šalyse, kur populiacija itin didelė, būstai maži, o juose gyvenančių žmonių skaičius įprastai gana nemažas, stumdomosios durys yra vienas iš pagrindinių būdų vietai sutaupyti.

Tačiau gali pasirodyti, jog stumdomos durys yra labai brangios, joms reikia papildomų įrengimų, pavyzdžiui, griauti sieną. Taip, statant naują būstą yra patogiau rinktis tokias stumdomas duris, kurios yra montuojamos į sieną, t.y. stumiant dvi varčias, jos susistumia į sieną. Toks variantas yra praktiškesnis, kai būstas staytybų būsenoje ir dar galima koreguoti jo pertvaras.

Senesnio tipo būstams, kuriuose sienos dažnai būna monolitinės arba sudėtos iš blokų, praktiškesnis variantas yra rinktis stumdomas duris, kurių varčios užvažiuoja ant sienos. Tokiu būdu durų montavimas yra daug paprastesnis, jomis galima pakeisti iki tol buvusias senas duris su vyriais.

Grįžtant prie kainos, žemiausios klasės varstomas duris, be abejonės, galima įsigyti kur kas pigiau nei stumdomas. Tačiau jos bus pagamintos iš prastesnių medžiagų, pavyzdžiui, tik iš vientisos baldinės plokštės, padengtos ne itin kokybišku laminatu ir vizualiai akies nekaustys.

Vidutinės klasės varstomas duris galima įsigyti už maždaug 400-500 litų. Tiek pat kainuoja vidutinės klasės stumdomos durys, kurių dizainą galite susikurti tokį, kokį norite. Be to, dažnai stumdomas duris galima užsisakyti net internetu, o jų gamintojai duris pagamina pagal norimus išmatavimus. Tad apsvarstyti, kokias duris geriau rinktis, yra tikrai verta.


Kodėl verta pirkti dailylentes internetu?

Pastaruoju metu, dailylentės tampa vis populiaresne apdailos forma – daugelis statybų bendrovių renkasi elgės arba pušies lauko dailylentes, nes jos atrodo natūraliai ir yra visai nesunkiai apdirbamos. Jeigu dailylentės yra taip apdirbamos, kad įpjaunamos išilginės rievės, tuomet tokios lauko dailylentės turėtų tarnauti dar ilgiau – jums nereikės jaudintis dėl to, kad po dviejų metų teks vėl išleisti didelę pinigų sumą naujoms apdailos priemonėms.

Iš kokios medienos rinktis dailylentes?

Shearer's_Covered_Bridge_Floor_Boards_3264pxTačiau pasirinkti tinkamas dailylentes vis tiek reikia. Jeigu jūs norite turėti ilgalaikes dailylentes, tuomet geriausia būtų  pasieškoti UYV profiliu apdorotų dailylenčių iš  eglės. Ši mediena pasižymi tuo, kad ją labai lengva apdirbti, todėl ji yra nebrangi, o pačios dailylentės gali tarnauti tikrai ilgai. Galima teigti, kad dailylentės kaina bus pigesnė tokiu atveju, jeigu pirksite pušies dailylenčių komplektą, tačiau dauguma specialistų pataria pirkti šiek tiek brangesnes dailylentes iš eglės.

Taip pat labai populiarios Sibiro maumedžio dailylentės, tačiau jos tik neseniai įsiskverbė į rinką. Tai storas medis, tad jį kartais gali būti šiek tiek sunkiau apdirbti, tačiau tie žmonės, kurie tikrai vertina natūralumą, labai norės įsigyti Sibiro maumedžio dailylenčių komplektą. Šios dailylentės yra ilgalaikės, nes Sibiro maumedis tikrai ne taip įsileidžia drėgmę kaip pušis. Tad nieko keisto, jog pastaruoju metu padaugėjo ir mokyklų, visuomeninės veiklos pastatų, kurie yra apdailinti būtent Sibiro maumedžio dailylentėmis – šios dailylentės yra patvarios ir puikiai atrodo ant didelių pastatų.

UYV profiliu pagamintos dailylentės gerokai skiriasi nuo kitų  tuo, kad jos mažiau deformuojasi. Juk nuo medienos įtempimo labai dažnai gali atsirasti visai nemalonus vaizdas. Tačiau jeigu jūs pirksite tik tas dailylentes, kurios jau yra apdorotos UYV, tuomet tuo tikrai daug išlošti. Visų pirma, tokios lauko dailylentės labai brangiai nekainuoja palyginus su paprastomis, tačiau tarnauja beveik dvigubai ilgiau. Ypač tai svarbu, jeigu gyvenate tokioje vietoje, kur lyja gana dažnai, kadangi pastovi drėgmė gali gerokai sugadinti jūsų dailylentes. Tačiau, jeigu pasirenkate dailylentes, kurių drėgnumo praleidžiamumas nėra toks didelis, tuomet turite galimybę sutaupyti pinigų, nes po kelių metų nereikės nieko remontuoti. Pasidomėkite, ar jūsų išsirinktos dailylentės turi tinkamą įlaidą, kad būtų galima jas pjaustyti tiksliau – tuomet bus galima naudoti trumpas lentas, kurias daug lengviau įmontuoti ir pervežinėti iš vienos vietos į kitą. Internete šiuo metu galite užsisakyti obliuotas lauko dailylentes ir iš Sibiro maumedžio, ir iš pušies bei eglės.


Darbo skelbimai vyrams

Vyrai-dirbaŠiomis dienomis darbo skelbimai yra aktualūs tiek vyrams, tiek moterims. Visi nedirbantys nori susirasti darbą, o jau jį turintys siekia naujų pareigų, didesnio atlyginimo arba papildomo darbo, kad pajamos padidėtų. Ar sunku vyrams susirasti darbą? Ir stiprioji, ir silpnoji lytis – abi vienodai turi galimybes pradėti dirbti. Aišku, vyrams daugiau galimybių įsidarbinti darbuose, kur reikalinga didesnė fizinė jėga, ištvermė bei tikslinis mąstymas.

Daugiausia darbo skelbimai vyrams yra akcentuojami IT, logistikos, telekomunikacijų bei gamybos srityse. Statistika rodo, kad šias profesijas lietuviai vyrai dažniausiai ir renkasi. Net iškart po studijų jiems siūlo darbą tarptautinės kompanijos bei Lietuvos įmonės, kur prieš tai buvo atlikta praktika arba kompanijas sužavėjo atsiųstas motyvacinis laiškas bei stulbinami universiteto ar kolegijos rezultatai. Jei statistika skelbia, kad pirmąjį 2013 m. ketvirtį, palyginti su ketvirtuoju 2012 m. ketvirčiu, vyrų nedarbo lygis padidėjo 0,7 procentinio punkto, tai tuo tarpu moterų, atvirkščiai - sumažėjo 0,5 procentinio punkto. Oficialūs duomenys sako, kad pirmąjį 2013 m. ketvirtį bedarbių vyrų buvo daugiau nei moterų: 107,6 tūkst. vyrų ir 83,7 tūkst. moterų. Šiuo rodiklius kiekvienas iš mūsų galime sumažinti, nes viską įmanoma pasiekti savo jėgomis. Tereikia stengtis, nesustoti ieškoti.

Darbo pasiūlymai dažnai netgi „kabo ore“. Jei ieškote šiuo metu darbo ir nežinote, kur talpinami patraukliausi darbo skelbimai vyrams, tuomet visų pirma pasitelkite į pagalbą visagalį internetą. Antruoju žingsniu gali būti spaudos leidiniai, kuriuose yra talpinami darbo skelbimai. Tačiau tikriausiai nuliniu žingsniu reikėtų numeruoti pažintis, draugus ir visus įmanomus kontaktus. Jeigu šiuo metu ieškote darbo, visų pirma turi apie tai visi sužinoti, nes galbūt jie bus girdėję, kad viena ar kita kompanija ieško Jūsų profesijos specialisto.

Darbo paieškos vieniems gali trukti vos savaitę ar keletą, o kitiems šis laiko tarpas virsta ilgiausiais mėnesiais. Nesėdėkite rankų sudėję ieškodami darbo ir nelaukite, kol tas pasiūlymas Jums nukris „tiesiai į rankas“. Kartais gali pasitaikyti, kad darbas Jus pats susiras, tačiau taip nutinka palyginus retai. Todėl jau dabar tai pradėkite ir tęskite kiekvieną dieną: bendraukite su draugais, klausinėkite, megzkite naujas pažintis bei intensyviai sekite darbų skelbimus, nes jie dažniausiai atnaujinami kiekvieną dieną. Tad būkite pirmieji, iš kurių Jūsų CV ir įtaigų motyvacinį laišką gaus darbdavys ir po pokalbio priims į naują darbą.